Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 06 říj 2018, 10:54

Také napíši jeden příklad a ten můj bude skutečně konkrétní jak se říká "ze života", žádné hypotézy a teorie ;) Před pár lety jsem chvíli pracoval v Holandsku a seznámil jsem se tam s jedním týpkem. Spousta lidí, kteří pracují v zahraničí před něčím utekli a nikdy se nechtějí vrátit. Hodně jich utíká před exekucemi a to byl i jeho příklad. A nejzajímavější je, jak se do těchto finančních problémů vůbec dostal. Naskytla se mu investiční příležitost, která slibovala zajímavé finanční zhodnocení. Nejdřív investoval svoje peníze a vše šlapalo jako na drátku, peníze přibývaly... A pak ho napadl ten geniální nápad, že když mu tato "firma" dává 20% ročně (těch 20% sem si vycucal z prstu nevím přesně jaké procenta mu tam dávali), proč by si nemohl půjčit někde v bance za menší úrok a peníze tam pekně točit. Pak by díky své genialitě ani nemusel chodit do práce. A tak obcházel všechny banky i nebankovní společnosti a bral všechny půjčky, které byly nižší, než ten jeho předpokládaný výnos. No a tak přišel o všechno a ještě bude spousty let splácet dluhy, aby byl alespoň na nule.
Takže každý ať si dělá co chce, nicméně měli byste si uvědomit, že poskytovatelé na Mintosu nejsou žádná jistota, kdyby byli tak jim půjčí kdejaká banka, nebo vydají dluhopisy za 5% a nemusí si půjčovat za 10-15% od drobných investorů a ještě platit poplatek Mintosu. Také Mintos není žádná jistota, má neprůhlednou vlastnickou strukturu a kdyby se s těmi penězi někdo vypařil tak vážně nevím kde ho pak budeme hledat. Pokud tedy počítáte s tím, že si půjčíte za 5% a výnos na Mintosu budete mít 10%, pak bude váš zisk 5% (před zdaněním). A nyní přichází ta zásadní otázka, investovali byste peníze na Mintosu, pokud by Mintos dával pouze 5% hrubého? Protože takovéto investování půjčených peněz nic jiného není. Když to zjednoduším, tak jen investujete peníze, které "vyděláte" v budoucnu do Mintosu za 5%.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 06 říj 2018, 13:43

Flyboy - souhlas. Chápu že si někdo třeba půjčí na nutnou rekonstrukci svého bytu, ale půjčit si na to, abych mohl půjčit nějákému Kazachovi na koupi ojetiny, to mi teda hlava nebere :lol: . Hamižnost je zrádná děvka ;)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 09 říj 2018, 13:46

Teď jsem si všimnul, že ode mě někdo na sekundárním trhu vykoupil 2 úvěry od Hipocredit, které jsem měl roky v defaultu (bez garance) a nabízel jsem je se slevou 10%. Nic jsem si od toho nesliboval a je docela možné, že se někdo překlikl. Každopádně jsem rád.

Napadá mě.. občas se najdou nabídky na defaulty s vysokou slevou v řádu desítek procent. Myslíte, že to může být rentabilní? Já se do toho vůbec nehrnu, když vidím, jak vymáhání vázne.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 09 říj 2018, 14:13

Joshua píše:
09 říj 2018, 13:46
Teď jsem si všimnul, že ode mě někdo na sekundárním trhu vykoupil 2 úvěry od Hipocredit, které jsem měl roky v defaultu (bez garance) a nabízel jsem je se slevou 10%. Nic jsem si od toho nesliboval a je docela možné, že se někdo překlikl. Každopádně jsem rád.

Napadá mě.. občas se najdou nabídky na defaulty s vysokou slevou v řádu desítek procent. Myslíte, že to může být rentabilní? Já se do toho vůbec nehrnu, když vidím, jak vymáhání vázne.
Jeden takový jsem koupil na zkoušku - taky byla sleva 20% a už víc jak rok se nic neděje (update jednou za měsíc napíše že Baliff(exekutor) nic dalšího nezískal a tak se to táhne každý měsíc. ), Takže buď ten kdo to od tebe koupil má nějaké insider info, nebo se asi fakt uklik :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 říj 2018, 14:18

Joshua píše:

Nevím. Přijde mi to jako loterie... Aby to mělo nějaký smysl, tak by asi bylo potřeba nastudovat pozadí pohledávky (pokud je to vůbec možné) a nebo mít insider informace. A ani jedno u mě nepadá moc v úvahu.
Popravdě, uvítal bych někde možnost zakliknout, aby mi Mintos jel jen v BBG půjčkách - právě abych eliminoval takovéto překliknutí...

Mimochodem, jste někdo aktivní v GBP/USD půjčkách? Mám na účtu nějaké drobné, jen se mi tam válí, tak jsem přemýšlel, že bych je poslal na Mintos... Musím ještě zjistit, kde se mi přesně válí, USD bych snad byl schopný převést bez poplatku, GBP budu asi muset oželet a provést s nimi něco jiného, poplatek by asi sežral celý výnos, ne-li více. Ale otázka je, je-li vůbec v těchto měnách trh likvidní, nebo je-li alespoň dostatek půjček. Pokud by to měla být analogie CZK trhu, tak to nemá smysl.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 09 říj 2018, 14:24

Jan píše:
09 říj 2018, 14:18
Popravdě, uvítal bych někde možnost zakliknout, aby mi Mintos jel jen v BBG půjčkách - právě abych eliminoval takovéto překliknutí...
Já měl podobný nápad. Docela by se mi líbilo mít možnost nastavit si na primárním a sekundárním trhu defaultní filtr. Mám jich tam pár uložených a jak je toho teď už na mintosu opravdu hodně, bez filtrů už se ten web nedá ani rozumně používat. Kdykoli se mi načte ta stránka trhu, ještě musím vybrat filtr a nechat ji tedy načíst znovu (což při tom objemu dat a občasném zatížení může dost trvat). Možná jim to napíšu na podporu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 říj 2018, 14:25

doonio píše:
09 říj 2018, 14:13
Joshua píše:

Jeden takový jsem koupil na zkoušku - taky byla sleva 20% a už víc jak rok se nic neděje (update jednou za měsíc napíše že Baliff(exekutor) nic dalšího nezískal a tak se to táhne každý měsíc. ), Takže buď ten kdo to od tebe koupil má nějaké insider info, nebo se asi fakt uklik :-D
Možná by stálo za to si poznamenat čísla půjček a pak na ni časem juknout. Třeba by se ukázalo, jestli nějaké informace unikají...

Mimochodem, dnes jsem se trochu hrabal ve zpožděných půjčkách. Našel jsem jich několik 14%+, tuším od Mozipa, řádně splácené, až na poslední 2 splátky - ani ň. Přemýšlím, jestli splátky nemůže zadržovat poskytovatel a tím tak půjčku dohnat k BBG aniž by ji musel vykupovat (a kazit si tak reputaci).
I když nemá smysl se tím jakkoliv zaobírat, tak mě to docela dráždí...
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 220
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 09 říj 2018, 14:31

Jan píše:
09 říj 2018, 14:25
Mimochodem, dnes jsem se trochu hrabal ve zpožděných půjčkách. Našel jsem jich několik 14%+, tuším od Mozipa, řádně splácené, až na poslední 2 splátky - ani ň. Přemýšlím, jestli splátky nemůže zadržovat poskytovatel a tím tak půjčku dohnat k BBG aniž by ji musel vykupovat (a kazit si tak reputaci).
I když nemá smysl se tím jakkoliv zaobírat, tak mě to docela dráždí...
Tomu neverim. Poskytovatele jedou ve velkem a tohle dle meho neresi. Chteji vykoupit, tak vykoupi, ale aby se s jednotlivymi pujkami tak babrali, to be nebylo efektivni.
Navic by jim reputace utrpela jinde - na pomeru pujcek se spozdenym splacenim.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 říj 2018, 14:33

Saraph píše:
09 říj 2018, 14:24
Jan píše:
09 říj 2018, 14:18
Já měl podobný nápad. Docela by se mi líbilo mít možnost nastavit si na primárním a sekundárním trhu defaultní filtr. Mám jich tam pár uložených a jak je toho teď už na mintosu opravdu hodně, bez filtrů už se ten web nedá ani rozumně používat. Kdykoli se mi načte ta stránka trhu, ještě musím vybrat filtr a nechat ji tedy načíst znovu (což při tom objemu dat a občasném zatížení může dost trvat). Možná jim to napíšu na podporu.
Také mě toto napadlo.
Jinak za mě to mají úplně idiotsky udělané - zapnu třeba PM (1. načítání), zadám měnu (2. načítání), zadám BBG (3. načítání), zadám výnos (4. načítání), ... A to jsme nezadali ani splatnost, poskytovatele, ...
Taky mi vadí, když někde něco zaškrtnu, tak celý sloupec poskočí (takže další zaškrtnutí se většinou netrefím (a jen klikám jak pako)).

Jenže neopravili ty bugy, co jsem jim (bláhově) reportoval (je to bordel v identifikaci zpoždění (na který jsou zase navázané AI, takže to může být vážné)), takže jsem si z toho odnesl dojem, že už to spíše nemá cenu. A číst diplomatické odpovědi podpory mě fakt neba. Ať radši chlapsky napíšou, že na to kašlou/nemají čas/... Vlastně si nepamatuju, kdy jsem naposled od podpory dostal věcnou odpověď...
Mám zkušenosti s:
---
---

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 11 říj 2018, 08:02

Dnes další výkupy - Lendo 14% i ty, co byly late.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 11 říj 2018, 09:34

Na téma Výchozí filtr:
Zjistil jsem, že pro nastavení filtru skvěle funguje záložka. Stejně je veškeré nastavení filtru vlastně nahoře v adrese, takže stačí přepsat požadované nastavení do adresy a pak uložit jako záložku a pak klikat rovnou na ni :-).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 říj 2018, 18:06

sly píše:
11 říj 2018, 16:35
LuckyLuke píše:
11 říj 2018, 15:09
Ráno jsem měl volnou cash na účtu a AI mi nic neinvestoval, i když bylo do čeho. Musel jsem ručně udělat investice za 400 euro.
potvrzuji. AI zainvestoval jen do jedne pujcky, zbytek jsem rozhazel manualne a neco nechal na zitrek. dnes byla nabidka slabsi.
Dneska to byla bída. 12% půjček bylo emitováno minimum, jestli vůbec nějaké. Moc to nesleduju, jedna varianta je pokles v objemu, druhá pokles ve výnosu.
Docela jsem si na 12% zvyknul... A úplně se mi tyto rychlé skoky ve výnosech nelíbí, raději preferuji stabilitu.

Krom toho, že jim zase server/y spíš nechodí než chodí, tak dneska asi pár lidí likvidovalo portfolia - na SM se objevovaly různé i 13-14% s discountem 1%. Naklikat to většinou ale vůbec nešlo, tak jestli skripty...
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 říj 2018, 18:53

Jan píše:
11 říj 2018, 18:06
Krom toho, že jim zase server/y spíš nechodí než chodí, tak dneska asi pár lidí likvidovalo portfolia - na SM se objevovaly různé i 13-14% s discountem 1%. Naklikat to většinou ale vůbec nešlo, tak jestli skripty...
To by mě docela zajímalo. Nevíš něco blíž k těm půjčkám s discountem - jaký poskytovatelé atp? Mám Mintosí SM AI a nechytil mi nic. Tak buď mám špatně nastavená kritéria (kterých je teda pořádný hafo, pro SM ještě víc), nebo už to má tolik lidí, že to stejně nic nechytí a hned je to pryč...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 říj 2018, 19:19

zbynhu píše:
11 říj 2018, 18:53
Jan píše:
To by mě docela zajímalo. Nevíš něco blíž k těm půjčkám s discountem - jaký poskytovatelé atp? Mám Mintosí SM AI a nechytil mi nic. Tak buď mám špatně nastavená kritéria (kterých je teda pořádný hafo, pro SM ještě víc), nebo už to má tolik lidí, že to stejně nic nechytí a hned je to pryč...
Pokud se mi to neplete, tak Mogo, Lendo, CapitalService, ...? Byla to taková všehochuť. Asi to bylo víc investorů, protože něco bylo za fair, něco za 0,1% nebo 0,2% a něco za 1%. A splatnosti taky mix. Překvapující byla krátká Moga, třeba 3M. Lenda mix a CapitalService cca 1-2Y. Hodně věci asi bylo zpožděných (na SM klasika), ale i něco OK. Pokud Tě napadne ještě nějaký parametr, napiš, zkusím si vzpomenout - i když jsem to moc neřešil a snažil se klikat :o( .

Otázka bude, kdy se SMAI spouští. Protože pokud by byly aktivní instantně, tak se nic takového na SM ani nedostane. A pokud se budou spouštět "občas", tak to je stejně na h****, protože skripty budou rychlejší (a server/y nefunkční).
Jinak máš k jejich funkčnosti nějaké postřehy? Nebo nepsalo se něco na jiných forech? Protože podle toho co vidím, že se dostane na SM, tak jsem dost skeptický...
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 říj 2018, 20:17

Jan píše:
11 říj 2018, 19:19
zbynhu píše:
11 říj 2018, 18:53
Jan píše:
Pokud se mi to neplete, tak Mogo, Lendo, CapitalService, ...? Byla to taková všehochuť. Asi to bylo víc investorů, protože něco bylo za fair, něco za 0,1% nebo 0,2% a něco za 1%. A splatnosti taky mix. Překvapující byla krátká Moga, třeba 3M. Lenda mix a CapitalService cca 1-2Y. Hodně věci asi bylo zpožděných (na SM klasika), ale i něco OK. Pokud Tě napadne ještě nějaký parametr, napiš, zkusím si vzpomenout - i když jsem to moc neřešil a snažil se klikat :o( .

Otázka bude, kdy se SMAI spouští. Protože pokud by byly aktivní instantně, tak se nic takového na SM ani nedostane. A pokud se budou spouštět "občas", tak to je stejně na h****, protože skripty budou rychlejší (a server/y nefunkční).
Jinak máš k jejich funkčnosti nějaké postřehy? Nebo nepsalo se něco na jiných forech? Protože podle toho co vidím, že se dostane na SM, tak jsem dost skeptický...
Mimochodem, teď tam někdo protočil GetBucksy 12% do 24M s 1% discountem. Jsou tam zpátky za fair value... Cca za 700 E.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 říj 2018, 21:41

Jan píše:

Díky za info. Problém je pravděpodobně v current/late. U všech AI mám nastaveno pouze current. Pravda je, že pro nákupy na SM bych toto mohl změnit a kupovat i ve zpoždění, s discountem se to asi vyplatí. Nastavím pokusný AI s nižším limitem a uvidím.
Z mých postřehů musím říct, že SMAI funguje vcelku solidně, nakupuje několikrát v průběhu dne, že by např. každou hodinu, to nemám bohužel čas sledovat. Ale několikrát za den zobne investici sem, investici tam. Nemám na účtu zase tolik volných prostředků, abych to mohl dokonale posoudit.
Každopádně ošemetné je nastavovaní, zatím to ladím, už jsem koupil několik půjček, které bych ručně nevybral jen proto, že jsem nepohlídal některý z parametrů, toho nastavování je opravdu hodně.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 říj 2018, 21:54

zbynhu píše:
11 říj 2018, 21:41
Jan píše:

Díky za info. Problém je pravděpodobně v current/late. U všech AI mám nastaveno pouze current. Pravda je, že pro nákupy na SM bych toto mohl změnit a kupovat i ve zpoždění, s discountem se to asi vyplatí. Nastavím pokusný AI s nižším limitem a uvidím.
Z mých postřehů musím říct, že SMAI funguje vcelku solidně, nakupuje několikrát v průběhu dne, že by např. každou hodinu, to nemám bohužel čas sledovat. Ale několikrát za den zobne investici sem, investici tam. Nemám na účtu zase tolik volných prostředků, abych to mohl dokonale posoudit.
Každopádně ošemetné je nastavovaní, zatím to ladím, už jsem koupil několik půjček, které bych ručně nevybral jen proto, že jsem nepohlídal některý z parametrů, toho nastavování je opravdu hodně.
No, teď jsem při tom večerním button smashingu taky koupil pár pohledávek, o které vůbec nestojím (GetBucks, 11%, do 9M). Ale naštěstí to není úplná tragédie. Chytl Ti něco SMAI? Určitě tam byly GetBucks 13% za fairvalue, current ale dlouhé (někde na konci ředy podle term, takže asi k těm 5Y), pak to samé, jen zpožděné 3Y, pak tam byly 12% s discountem 1% do 2Y (a zřejmě to samé s 11%, které jsem nedopatřením koupil (prošly filtrem YTM over 12%)).
No, asi to bude celkem ošemetný. A vypadá to na dost zmatečný wagon AI...moc parametrů. Když vezmu, že na PM jsem měl/mám asi 50 AI...a tady jak píšeš je těch parametrů ještě víc...
Klidně bys o tom pak mohl napsat do toho vlákna ohledně nastavení AI. Moc si to nedovedu představit...poskytovatelé, výnosy, splatnosti, discount, platební morálka...to je fakt na balík SMAI... Třeba 5Y Mogo na 12% bych asi vzal i zpožděnej 5Y, ale třeba GetBucks, Expresscredit bych asi nebral ani current se slevou na 3Y... Fakt to vypadá na nastavovací masakr...
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 říj 2018, 22:12

zbynhu píše:
No, teď jsem při tom večerním button smashingu taky koupil pár pohledávek, o které vůbec nestojím (GetBucks, 11%, do 9M). Ale naštěstí to není úplná tragédie. Chytl Ti něco SMAI? Určitě tam byly GetBucks 13% za fairvalue, current ale dlouhé (někde na konci ředy podle term, takže asi k těm 5Y), pak to samé, jen zpožděné 3Y, pak tam byly 12% s discountem 1% do 2Y (a zřejmě to samé s 11%, které jsem nedopatřením koupil (prošly filtrem YTM over 12%)).
No, asi to bude celkem ošemetný. A vypadá to na dost zmatečný wagon AI...moc parametrů. Když vezmu, že na PM jsem měl/mám asi 50 AI...a tady jak píšeš je těch parametrů ještě víc...
Klidně bys o tom pak mohl napsat do toho vlákna ohledně nastavení AI. Moc si to nedovedu představit...poskytovatelé, výnosy, splatnosti, discount, platební morálka...to je fakt na balík SMAI... Třeba 5Y Mogo na 12% bych asi vzal i zpožděnej 5Y, ale třeba GetBucks, Expresscredit bych asi nebral ani current se slevou na 3Y... Fakt to vypadá na nastavovací masakr...
Jj, když najdu chvíli ,můžu něco sepsat nebo hodit pár screenshotů.
SMAI už mi pár půjček chytilo, vše přesně podle nastavení, s funkčností jsem spokojený.

Aby mi to ale fungovalo opravdu ideálně, viděl bych to na SMAI pro každého poskytovatele zvlášť a u některých ještě více - dle délky splatnosti a výnosu. Kdo by pak ale ty stovky nastavení spravoval, to nevím :D Aktuálně mám pro SMAI asi 5 nastavení, shlukuju dodavatelke dohromady a testuju. Pravda je, že při tom ručním hektickém klikání jsem taky často koupil něco, co bych normálně po úvaze nevzal. Limity jsem si dal pro jistotu nižší a tak toho není moc co pokazit. Až to zabalím v zaměstnání, tak to můžu nastavovat celé dny :lol:

Ty Getbucky mi to nechytilo, mám nastavený filtr max na 48 M.
Co funguje přesně jak má a nastavení bylo docela jednoduché, to je SMAI na CZK, dal jsem si YTM 6,5%, přirážku akceptuji až 0,3% a to se chytá. Odpadla mi tím každodenní starost o CZK.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 říj 2018, 09:24

zbynhu píše:
11 říj 2018, 22:12
zbynhu píše:
Jj, když najdu chvíli ,můžu něco sepsat nebo hodit pár screenshotů.
SMAI už mi pár půjček chytilo, vše přesně podle nastavení, s funkčností jsem spokojený.

Aby mi to ale fungovalo opravdu ideálně, viděl bych to na SMAI pro každého poskytovatele zvlášť a u některých ještě více - dle délky splatnosti a výnosu. Kdo by pak ale ty stovky nastavení spravoval, to nevím :D Aktuálně mám pro SMAI asi 5 nastavení, shlukuju dodavatelke dohromady a testuju. Pravda je, že při tom ručním hektickém klikání jsem taky často koupil něco, co bych normálně po úvaze nevzal. Limity jsem si dal pro jistotu nižší a tak toho není moc co pokazit. Až to zabalím v zaměstnání, tak to můžu nastavovat celé dny :lol:

Ty Getbucky mi to nechytilo, mám nastavený filtr max na 48 M.
Co funguje přesně jak má a nastavení bylo docela jednoduché, to je SMAI na CZK, dal jsem si YTM 6,5%, přirážku akceptuji až 0,3% a to se chytá. Odpadla mi tím každodenní starost o CZK.

To já bych to nebral ani bez úvahy. Ale prostě jsem se ukliknul, protože mi to prolezlo filtrem, no...
Taky bych to viděl na hrozný chaos - podle poskytovatelů-výnosů-splatností, to vše ještě vynásobit discountem, případně zpožděním a LTV (a zemí původu)... Nechci nastavovat celé dny, už takhle mě to irituje... Jak jsem psal, AI mám asi 50 a pokud založím nový, tak jen ruční přesun na přední místa je pěkná ***
Třeba Moga mám i podle LTV a asi trošku i geografie (resp. samo Mogo má v různých zemích různé limity na LTV). Ale až na asi necelých 10 výjimek je vše z dob před Mogoexitem, v naivitě čekám, kdy je zase spustím :o).

To CZK je hodně pěkné, i když cut off 6,5 mi přijde vysoký. To snad bere jen 9% půjčky s bonusem 0,2% a délkou 29 a 30 D, ne? A už to nepolape ty 7,5%/0,2%/3M a ani kratší 9%/0,2%/27-28D (ty jsou myslím okolo 6,3%)? Ale pokud se Ti to daří zainvestovávat, tím líp. Ono pokud dobře počítám, tak se 0,1% bonusu zaplatí asi za 3 dny, takže mnohdy je lepší zaplatit bonus (resp. jít níže s YTM), než nemít investováno.
Mám zkušenosti s:
---
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 12 říj 2018, 09:52

osobne bych u AI uvital moznost replikace. jsem ve fazi zakladani novych, ktere se od tech existujicich az tolik nelisi. pokud chci nastavit kuprikladu jen lehce jine podminky se stejnymi originatory, to naklikavani je pomerne zdlouhave. stacila by ikonca "replicate/copy" a clovek by si zmenil jen to, co potrebuje. zbytek dat by zustal stejny.

Odpovědět