Auto Invest - jak máte nastavený?


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od LuckyLuke » 11 říj 2018, 15:05

Já mám jen AI na jednotlivé poskytovatele, klidně i 3 AI na 1 poskytovatele. A proč si neudělat AI na 12% půjčky, když jsou k mání ?
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od elk77 » 11 říj 2018, 15:42

díky za odpověď. Je normální, že mám v portfoliu pouze tyto 2 druhy půjček (krátkodobé a osobní půjčky)? Tedy pokud se chci pohybovat nad 10%.
Jak říkám, kdesi jsem četl, že je radno se těmto vyhnout...ale to pak nechápu jak docílit 10%+.....

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od elk77 » 11 říj 2018, 15:45

jak a podle čeho vybíráš poskytovatele, do kterého budeš zrovna investovat? Mintos rating nebo jinak?

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od LuckyLuke » 11 říj 2018, 15:50

elk77 píše:
11 říj 2018, 15:45
jak a podle čeho vybíráš poskytovatele, do kterého budeš zrovna investovat? Mintos rating nebo jinak?
Pročti si toto vlákno : viewtopic.php?f=39&t=96

Doporučení od explorep2p (rating poskytovatelů ):

http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/

Tam máš vše vysvětleno !!!

Doporučil bych i pročíst vlákno - Mintos investoři. Jsou strategie - krátkodobé půjčky či dlouhodobé půjčky. Kdo se bojí volí raději kratší půjčky. Je možnost kupovat půjčky jen na 1 měsíc a točit finance stále dokola. Nebo je možnost investovat do 12M event. 23 M splatností. Já mám 1193 půjček. A nyní investuji jen do Varks 12% / 1 M. Event. Lendo 12%, Capital Service 12%.

Mogo je největší poskytovatel. Nestabilnější, tam bych začal budovat stabilní základ portfolia - např. půjčky za 10,5 % - splatnost 12M (event. 18M).
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 říj 2018, 21:55

Vyhodu tech kratkodobych pujcek bych spatroval i v tom, ze pokud se jednou rozhodnu to na Mintosu zabalit, tak ani nemusim resit odprodeje na sekundaru, vypnu AI a pockam treba 2-3 mesice a melo by byt vse na uctu. Odprodeje na sekundaru totiz nemusi jit tak, jak bych si predstavoval a mozna bych musel dat i slevu, coz by byla skoda.

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od elk77 » 12 říj 2018, 12:30

Díky za rady a komentáře!!! Jdu se učit....

Tomas
Příspěvky: 17
Registrován: 06 říj 2018, 19:21
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Tomas » 12 říj 2018, 17:29

vyvar z ovaru píše:
11 říj 2018, 21:55
Vyhodu tech kratkodobych pujcek bych spatroval i v tom, ze pokud se jednou rozhodnu to na Mintosu zabalit, tak ani nemusim resit odprodeje na sekundaru, vypnu AI a pockam treba 2-3 mesice a melo by byt vse na uctu. Odprodeje na sekundaru totiz nemusi jit tak, jak bych si predstavoval a mozna bych musel dat i slevu, coz by byla skoda.
Ale jak je to s tema urokama? priklad: pujcka na 24 mesicu,urok 10% moje investice 10 eur. versus pujcka na 30 dni urok taky 10%, stejna investice 10 eur. Bude u te kratkodobe pujcky ten mesicni vynos stejny nebo mensi? Diky za odpoved taky zacinam s investicemi nevim jak si to spocitat....

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 15 říj 2018, 11:31

Tomas píše:
12 říj 2018, 17:29
vyvar z ovaru píše:
11 říj 2018, 21:55
Vyhodu tech kratkodobych pujcek bych spatroval i v tom, ze pokud se jednou rozhodnu to na Mintosu zabalit, tak ani nemusim resit odprodeje na sekundaru, vypnu AI a pockam treba 2-3 mesice a melo by byt vse na uctu. Odprodeje na sekundaru totiz nemusi jit tak, jak bych si predstavoval a mozna bych musel dat i slevu, coz by byla skoda.
Ale jak je to s tema urokama? priklad: pujcka na 24 mesicu,urok 10% moje investice 10 eur. versus pujcka na 30 dni urok taky 10%, stejna investice 10 eur. Bude u te kratkodobe pujcky ten mesicni vynos stejny nebo mensi? Diky za odpoved taky zacinam s investicemi nevim jak si to spocitat....
No, popravdě bych asi nejdřív začal studovat a až potom investovat. Protože tohle je úplný základ a osobně moc netuším, jak porovnávat jednotlivé investiční příležitosti, pokud si nejsem schopen spočítat výnos.
Na Mintosu jsou úroky udávány pa (tedy roční), pokud vím. Pak je jedno, jak dlouhá půjčka bude, výnos bude 10% ze zainvestovaných prostředků (které ovšem v průběhu splácení mohou klesat).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 29 lis 2018, 20:39

zbynhu píše:
29 lis 2018, 20:11
LuckyLuke píše:
29 lis 2018, 19:52
Za 3 dny se nám zase vše změní. Bude k dispozici AI pro SM. Máte někdo tušení, jak to bude fungovat? Běží oba dva AI současně, nebo se dá jeden upřednostnit či se musí vypnout. Díky za odpověď.
Od SMAI si mnoho neslibuj, moje nastavené autoinvesty zde téměř nic nechytají. Vyplatí se teď jen pro CZK půjčky, o které se nemusím tím pádem starat a ručně kupovat. Jsem ale zvědavý, jak bude s CZK vypadat, až bude mít SMAI každý, může se opakovat situace, že nebudou půjčky.

Jinak řazení je klasicky v rámci stejného listu jako jsou AI půjčky, vše dohromady a musíš to po jedné posouvat, pokud chceš prioritizovat. Mezi námi, pěkný guláš :lol:
Nevím, jestli to patří úplně sem, ale přišlo mi to nejlepší.
A máš tušení, jestli SMAI nic nechytají, protože není nabídky, nebo nabídka je a AI ji stejně nevezmou?
A jak se Ti daří s CZK SMAI? Vše rozinvestováno? Přijde mi teď ten trh docela rozkolísanej - některé dny nejde sehnat nic, jiné dny tam dlouhodobě visí půjčky 6,5 - 7,0%.

Ehh... to posouvání... to mě pěkně...irituje x). Mám tam staré AI a z nostalgie se mi je nechce mazat, jenže celkově jich mám okolo 50, a to už je na posouvání docela příliš...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 29 lis 2018, 22:09

Jan píše:
29 lis 2018, 20:39
Nevím, jestli to patří úplně sem, ale přišlo mi to nejlepší.
A máš tušení, jestli SMAI nic nechytají, protože není nabídky, nebo nabídka je a AI ji stejně nevezmou?
A jak se Ti daří s CZK SMAI? Vše rozinvestováno? Přijde mi teď ten trh docela rozkolísanej - některé dny nejde sehnat nic, jiné dny tam dlouhodobě visí půjčky 6,5 - 7,0%.

Ehh... to posouvání... to mě pěkně...irituje x). Mám tam staré AI a z nostalgie se mi je nechce mazat, jenže celkově jich mám okolo 50, a to už je na posouvání docela příliš...
Mám na SM vytvořených as 7 AI. Ze začátku sem tam něco chytily, i když poskrovnu. Nyní už dlouho nic. myslím, že je to dané obrovským zájmem o stejný typ půjček. Já mám nastaveno víceméně discountované nabídky a to má kde kdo.
Pravda ale je, že nemívám moc volné prostředky, takže pokud se něco vyskytne k večeru, tam nemám šanci. Obecně to moc neřeším, radši jsem, když se vše zainvestuje do PM, klidně i za nižší výnos, ale nemusím se o to starat.

Se zprovozněním SMAI pro všechny čekám masakr a znehodnocení systému. Byl bych raději, pokud by to nechali jen pro VIP:)
Na CZK SM nemám problémy, každý den se téměř vše zainvestuje. Mám AI od 6,2%. Výjimka je třeba víkend, ale moc se to nestává a zůstatek je nízký. A šetří to hromadu času. Teď ale čekám, že se to stejně celé pokazí převisem poptávky, takže jsem připravený CZK stáhnout a dát jinam.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 črc 2018, 10:28
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od tomasov » 03 pro 2018, 07:52

ode dneška má fungovat oficialne autoinveyt na sekundáru. Mě to ale nefunguje, nejde zakliknout secondary. Co u Vas?

luking4.pce
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2017, 20:23
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od luking4.pce » 03 pro 2018, 07:53

Běží tam odpočet asi ještě 9h


Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk


tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 črc 2018, 10:28
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od tomasov » 03 pro 2018, 08:43

luking4.pce píše:
03 pro 2018, 07:53
Běží tam odpočet asi ještě 9h


Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk
Právě že před 9h měl začít fungovat

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 črc 2018, 10:28
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od tomasov » 03 pro 2018, 08:45

tomasov píše:
03 pro 2018, 08:43
luking4.pce píše:
03 pro 2018, 07:53
Běží tam odpočet asi ještě 9h


Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk
Právě že před 9h měl začít fungovat
ten čas jde do mínusu, už to bude skoro 10hodin co měl začít fungovat

luking4.pce
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2017, 20:23
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od luking4.pce » 03 pro 2018, 08:47

Máš pravdu. Toho jsem si nevšiml.

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 črc 2018, 10:28
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od tomasov » 03 pro 2018, 09:22

luking4.pce píše:
03 pro 2018, 08:47
Máš pravdu. Toho jsem si nevšiml.
napsal jsem jim na support a už to spustili, funguje to.

Uživatelský avatar
DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 134
Registrován: 05 zář 2018, 12:44
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od DonArmando » 03 pro 2018, 09:28

Už to funguje.

Akorát jsem nikde nenašel možnost výběru investic je do půjček "current".

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od T_o_m » 03 pro 2018, 10:05

Nevím proč je v autoinvestu pro sekundár minimální investice do půčky 10EUR. Ručně můžu investovat i méně

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od sly » 03 pro 2018, 10:17

"current" by melo byt by default nastaveni. pokud chces investovat do late pujcek, melo by to jit nastavit v detailu kazdeho z originatoru.

aby se nezatezoval system. po malych castkach by bylo vytizeni mnohonasobne vyssi.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 03 pro 2018, 11:21

T_o_m píše:
03 pro 2018, 10:05
Nevím proč je v autoinvestu pro sekundár minimální investice do půčky 10EUR. Ručně můžu investovat i méně
No...
Teď úplně nevím, jak SMAI zhodnotit... Přijde mi, že svůj potenciál to nenaplňuje.
Na CZK SM to vypadá že ruční nákup bude mít i nadále svůj význam, protože je tam docela dost podílů pod 300kč. (Nebo tedy záleží na velikosti portfolia/kupovaných podílů).
A pokud vezmu EUR - teď s tím občas šachuju, ale nejčastější nastavení AI mám na 10E/půjčka, takže po první splátce bude vše mimo dosah SMAI.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů