Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 čer 2018, 13:25

Jan píše:
08 čer 2018, 10:58
Ten můj přístup má tu výhodu, že zbytečně neotvírám témata, kde nic nepřibylo.
Ja neotviram temata, kde neni nic noveho, naopak prave, taky jen ty nove a prave tim skokem na posledni post - toto u me funguje dobre.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 21:05

vyvar z ovaru píše:
08 čer 2018, 13:25
Jan píše:
08 čer 2018, 10:58
Ten můj přístup má tu výhodu, že zbytečně neotvírám témata, kde nic nepřibylo.
Ja neotviram temata, kde neni nic noveho, naopak prave, taky jen ty nove a prave tim skokem na posledni post - toto u me funguje dobre.
No, to já jsem asi lenošný hledat, co je kde nového... Navíc, jak blbě vidím... :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 06 srp 2018, 12:28

Trochu jsem se nám pošťoural v menu, přidal a odebral pár odkazů. Pokud existují weby či konkrétní stránky, které byste chtěli mít na fóru při ruce, dejte mi o tom vědět :-).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 06 srp 2018, 12:44

Joshua píše:
06 srp 2018, 12:28
Trochu jsem se nám pošťoural v menu, přidal a odebral pár odkazů. Pokud existují weby či konkrétní stránky, které byste chtěli mít na fóru při ruce, dejte mi o tom vědět :-).
No, nevím, kolik z toho postřehnu, ale:
Weby o P2P
- měl bys tam nechat i ten svůj.
Nástroje P2P
- komunikátor nevedu :o/
- ratingy - super
- Trustpilot - tam teď chodím očumovat a čekám, kdy se někdo opře do Mintosu.
- referraly - taky pěkný

Úplně si nevybavuju, co tam bylo předtím, ale takhle je to dost dobré. Myslím, že exploreP2P a dočasně i ten Trustpilot budu využívat.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 06 srp 2018, 13:38

Původně jsem si nechtěl dělat self-promo, ale přidáno. Díky za postřehy.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 14 srp 2018, 20:45

Všiml jsem si, že se tu vyrojilo více uživatelů, kteří mají problém s odesíláním soukromých zpráv. Je to v důsledku nižších oprávnění pro nově registrované, kteří zatím nebyli příliš aktivní.

Vzhledem k tomu, že tito členové potřebují s něčím pomoct, nastavil jsem jim podobná oprávnění, jako ostatním (kromě funkcí, které nahrávají spamování). Tj. mohou nově přijímat i odesílat PM. Omlouvám se, pokud to bylo otravné, nevšiml jsem si toho.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 27 srp 2018, 16:49

Přeji hezký den všem zdejším investorům.

Přepadla mě taková rychlá myšlenka... všiml jsem si, že spousta lidí sdílí své grafy, názory a know-how. Co založit složku Portfolia, kde by měl každý investor možnost veřejně sdílet vývoj svého portfolia (klidně i na slepo, bez čísel)? Bylo by to v podstatě jedno vlákno, kde by mohl dotyčný psát na pokračování (stanovit si veřejně cíle, resp. strategii) a ostatní by se mohli ptát, případně doporučit.

Nevím, zda by se vám něco podobného líbilo. Ale pokud bude více zájemců, rád vyjdu vstříc.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 27 srp 2018, 17:26

Joshua píše:
27 srp 2018, 16:49
Přeji hezký den všem zdejším investorům.

Přepadla mě taková rychlá myšlenka... všiml jsem si, že spousta lidí sdílí své grafy, názory a know-how. Co založit složku Portfolia, kde by měl každý investor možnost veřejně sdílet vývoj svého portfolia (klidně i na slepo, bez čísel)? Bylo by to v podstatě jedno vlákno, kde by mohl dotyčný psát na pokračování (stanovit si veřejně cíle, resp. strategii) a ostatní by se mohli ptát, případně doporučit.

Nevím, zda by se vám něco podobného líbilo. Ale pokud bude více zájemců, rád vyjdu vstříc.
Joshuií nápady... :o)
U mě je to tak, že u některých uživatelů by mě to i zajímalo, akorát je otázka, jestli by to zrovna oni chtěli sdílet. A sám takovou potřebu ani moc nemám. Jen výjimečně jsem sem něco hodil. A teď už to moc nesleduju ani pro sebe (BTW - měl jsem takovej graf, výnos/splatnost portfolia vs datum. Trochu mi i dělalo radost, jak se to vyvíjelo. Pak přišel Mogo exit, z vývoje se defakto stala vodorovná čára, výnos spadnul a splatnost vystřelila vzhůru... A popravdě, asi bych měl takovéto serepetičky co nejvíce zredukovat, defakto to ani přínos nemá (vyjma onoho pocitu) a žere to čas. Ale to odbočuju. Sorry.) Na druhou stranu to úplně netajím. To spíš je teď problém, že to je tak trochu z nouze ctnost.
Navíc, ono těch vláken na (systematický) monitoring/rozložení portfolií tu už několik je*, ale nikdo tam nic nepíše. Takže nápad je to obecně dobrý, jen se obávám, aby nezůstal nevyužit.
Mimochodem, myslíš jako že by každý měl svoje vlákno?
Takže když to shrnu, tak jsem v podstatě pro, v nejhorším se to neujme, no (což je ovšem otázka, jestli do toho má smysl investovat tvůj čas). Možná jako jedinou slabinu vidím to, že hodně lidí to už píše do konkrétních diskuzí, takže by se to tímto trochu tříštilo.
Tak uvidíš, co napíšou ostatní.

* (namátkou)
viewtopic.php?f=40&t=44
viewtopic.php?f=40&t=63
a podle názvu by to mohlo být i toto:
viewtopic.php?f=40&t=18
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 27 srp 2018, 17:39

Jan píše:
27 srp 2018, 17:26
Joshuií nápady... :o)
...
To je jediná otázka, zda jsou ostatní ochotní sem něčím přispět a jsou ochotní to dělat přes zdejší fórum (namísto toho aby si založili vlastní domény, čemuž bych se nedivil). Třeba bych i povolil referral odkazy, aby z toho dotyční v těch vláknech měli šanci něco mít.

Ano, každý investor by si založil své vlákno, pod svým jménem a sdílel by si v něm, co by uznal za vhodné. Taková je základní myšlenka. Jediné co hrozí je, že se nenajde dostatek zájemců, což sem ochotný za nějaký ten Joshuií nápad mimo mísu podstoupit :-).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 27 srp 2018, 17:46

Joshua píše:
27 srp 2018, 17:39
Jan píše:
27 srp 2018, 17:26
Joshuií nápady... :o)
...
To je jediná otázka, zda jsou ostatní ochotní sem něčím přispět a jsou ochotní to dělat přes zdejší fórum (namísto toho aby si založili vlastní domény, čemuž bych se nedivil). Třeba bych i povolil referral odkazy, aby z toho dotyční v těch vláknech měli šanci něco mít.

Ano, každý investor by si založil své vlákno, pod svým jménem a sdílel by si v něm, co by uznal za vhodné. Taková je základní myšlenka. Jediné co hrozí je, že se nenajde dostatek zájemců, což sem ochotný za nějaký ten Joshuií nápad mimo mísu podstoupit :-).
Nu, prostor k vyjádření tu je...
A za sebe... Momentálně to na nějakou systematičtější práci moc nevidím. I když...možná...jen tak z legrace pokusně...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 srp 2018, 21:03

Neco podobneho je na jednom slovenskem investicnim foru, par lidi si tam zalozilo svoje vlastni vlakna a pisi tam svoje uspechy a neuspechy, je to docela zajimavy.
Otazka je, jestli nas je tady tolik, aby nekdo vubec zacal neco psat. :lol:

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Saraph » 27 srp 2018, 21:56

Jak sem už Jan dával odkazy, v minulosti jsem nějaké takové vlákno zakládal, ale moc se to neujalo. To nedávám za vinu jen ostatním, ale i sobě. Asi jde hlavně o to, že u P2P je ukazování „úspěchů“ takové nudné. Prostě portfolio bylo před rokem tady a teď je o 12 % jinde - přesně, jak se dalo očekávat. Taková témata budou asi spíše pro účastníky akciových a forexových trhů, případně pro lidi jako Finlordi, kteří mají rozmach do tolika P2P platforem, že jejich měsíční články o vývoji portfolia obsahují nějaké zajímavé informace. Od průměrného investora by možná něco ve smyslu „kam jsem se dostal za 5 let investování“ mělo co nabídnout.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 srp 2018, 23:18

Ja si delaval aspon takovy mesicni shrnuti (dividendy, mintos a pripadne nejaky prodeje), jednou jsem to sem i daval, ale ono to neni pro ostatni moc zajimave.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 28 srp 2018, 08:40

Díky za reakci pánové, +1.

- Počtu lidí se také bojím. Ne každý je ochotný sdílet, zvláště starší generaci investorů tyhle nápady mohou připadat šílené.
- Spousta lidí tu psalo (a hlasovalo), že po Mintosu míří na akcie, možná že právě takovéhle vlákno by byla pro ně vzpruha. Tam už by to mohlo být zajímavé.
- Je fakt, že investování je na úrovni P2P, fondů a ETF docela "nuda". Není to nákup BTC za 2 dolary a prodej o 4 řády výš. A jsme spíše P2P fórum, než investiční fórum.

Můžem to nechat ještě uzrát :-).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 28 srp 2018, 09:21

Saraph píše:
27 srp 2018, 21:56
Jak sem už Jan dával odkazy, v minulosti jsem nějaké takové vlákno zakládal, ale moc se to neujalo. To nedávám za vinu jen ostatním, ale i sobě. Asi jde hlavně o to, že u P2P je ukazování „úspěchů“ takové nudné. Prostě portfolio bylo před rokem tady a teď je o 12 % jinde - přesně, jak se dalo očekávat. Taková témata budou asi spíše pro účastníky akciových a forexových trhů, případně pro lidi jako Finlordi, kteří mají rozmach do tolika P2P platforem, že jejich měsíční články o vývoji portfolia obsahují nějaké zajímavé informace. Od průměrného investora by možná něco ve smyslu „kam jsem se dostal za 5 let investování“ mělo co nabídnout.
Jasně, že je v tomto P2P mnohem jednodušší než akcie ale i tak si to dovedu představit. Koneckonců, těch věcí co se tu probírá je vícero - ať už složení portfolia (ať už celkově, nebo jen mezi P2P platformami, nebo mezi poskytovateli na Mintosu), výkonnost portfolia, nastavení AI, ...
V podstatě jak píšeš jinde, je otázka, nakolik je to pasivní investování, protože mám dojem, že tomu dost lidí dává dost času, mě nevyjímaje (i když tam je to asi mix perfekcionismu, koníčku, prokrastinace, ...). Ale kdo ví, třeba bych nakonec začal kopírovat něčí portfolio/strategii... Koneckonců z hlediska pasivního investování čím míň postů by tam bylo, tím lépe x).
Ale asi bude nejlepší dát tomu čas, jak píše Joshua.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 srp 2018, 09:27

Ono kdyby Mogo nespustilo lavinu vykupu a ostatni se nepridali a nasledne se to nezacalo resit, tak je mozny, ze by touhle dobou byla na foru poctiva okurkova sezona. :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 02 led 2019, 10:00

Vítám uživatele i čtenáře fóra v roce 2019 :-).

Přes svátky jsem tu bohužel nestíhal vše číst a nějak rozumně fungovat, tak to s postupem času napravím. Chtěl bych však upozornit na jednu hezkou funkci, což je ikona vykřičníku u každého příspěvku vpravo nahoře s popisem "ohlásit tento příspěvek".

Pokud se někdo odchýlí v diskusi od tématu. Případně vám bude daný příspěvek zavánět nezvanou reklamou, nebojte se jej v krátkosti ohlásit, případně doplnit pár slov textu. Většinou fórum nezavírám a tyto zprávy mám okamžitě na očích (prostřednictvím notifikací v záhlaví). Mohu tak rychleji reagovat a lépe to tu (t)řídit. Zároveň mi tím prokazujete obrovskou službu, protože šetříte můj čas.

Zatím toho velmi dobře využívá Jan, kterému se tím snažím vyjít vstříc a ostýchavě pár dalších. Stejně tak jsem k dispozici na soukromých zprávách.

To jen malý organizační příspěvěk. Přeji vše dobré.
Joshua
Přílohy
ohlasit.PNG
ohlasit.PNG (8.22 KiB) Zobrazeno 6576 x

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 20 úno 2019, 13:01

Zdravím vespolek,

napadlo mě založit v našem fóru kategorii "Fintech a ostatní P2P", kde by mohly být další užitečné diskuse. Než ale něco násilně zakládat, tak bych si chtěl ověřit, zda by o podobné téma byl vůbec zájem.

Jedná se mi například o zařazení těchto portálů a aplikací:
- Portu (investiční platforma)
- První klubová pojišťovna (na bázi P2P)
- Spendee (správa příjmů a výdajů, propojení s bankami)
- Twisto (kreditní karta)
- Crowdfundingy typu Hithit, ale i například Patron dětí, který ve volné diskusi postoval Zbynhu.

Tak nějak mi sem tato témata ideově patří, ale pokud nebudou diskutující, nemá to smysl :-). J.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1297
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od P2P_Ronie » 20 úno 2019, 13:22

Mně to přijde jako fajn nápad. Konkrétně třeba Portu nebo Twisto se teď (aspoň mi přijde) poměrně hodně řeší a třeba to tu využívá (nebo chce využívat) více lidí a hodilo by se sdílet nějaké nápady či postřehy.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | TIBN | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od zbynhu » 20 úno 2019, 13:33

Taky jsem pro, Portu jedu v testovacim provozu a hlavne rad si rozsirim obzory i z dalsich portalu/aplikaci,ktere zatim neznam.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti