Začátek investování

.
web: www.mintos.com
Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Boží mlýn » 17 črc 2018, 14:11

Každý to máme jinak. Já osobně bych pro tento zamýšlený celkový obnos nevěnoval tolik energie do XY autoinvestů. Hlavně s rozvahou a postupně ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 črc 2018, 14:30

Flyboy píše:
17 črc 2018, 14:04
Jan píše:
17 črc 2018, 13:43
Flyboy píše:
17 črc 2018, 13:13
...
...
No to máš pravdu také sem na SM viděl hodně zajímavých půjček, ale mě se u toho nechce sedět a vybírat to tam po jednom, zvlášť když plánuju do všeho dát jen tu nejmenší částku (10EUR). Ideální by pro mě bylo podívat se maximálně jednou za týden na účet a něco změnit v AI podle toho, jaká by byla zrovna situace a jednou měsíčně vyměnit koruny co tam pošlu na eura, nebo jiné měny, podle toho kam budu zrovna investovat. Neumím si představit, když tam budu posílat každý měsíc nějaké peníze, jak bych to časem kupoval po 10E na SM až tam bude třeba 10 000E
Jak jsem psal. Je to na osobních preferencích. I když si myslím, že zrovna teď se to celkem vyplatí.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 črc 2018, 15:23

Boží mlýn píše:
17 črc 2018, 14:11
Každý to máme jinak. Já osobně bych pro tento zamýšlený celkový obnos nevěnoval tolik energie do XY autoinvestů. Hlavně s rozvahou a postupně ;)
Si právě myslím že když tam budu mít autoinvest, tak do toho energii nebudu muset vkládat žádnou. Teď mám sice dva týdny dovolenou, ale jinak jsem hodně pracovně vytížen a nemám moc času se starat o finance. Mrkni prosím na moje nastavení AI co ty na to (všude mám zaškrtnuto jen s garancí výkupu a všude kde to šlo sem dal co nejnižší limit na LTV a RPSN abych odfiltroval ty více rizikové)
Přílohy
RUB.png
RUB.png (8.76 KiB) Zobrazeno 677 x
SEK.png
SEK.png (7.07 KiB) Zobrazeno 677 x
EUR.png
EUR.png (32 KiB) Zobrazeno 677 x

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 črc 2018, 15:34

Ja myslim, ze neni spatny venovat trochu vic casu poradnymu nastaveni AI, udelat jich fakt hromadu a pak se o to uz nestarat, pripadne jen udelat nejake upravy. Mam pro nektere nebankovky klidne 3 i 4 samostatne AI serazene podle % a doby trvani tak, aby se primarne chytaly ty nej.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 črc 2018, 16:10

vyvar z ovaru píše:
17 črc 2018, 15:34
Ja myslim, ze neni spatny venovat trochu vic casu poradnymu nastaveni AI, udelat jich fakt hromadu a pak se o to uz nestarat, pripadne jen udelat nejake upravy. Mam pro nektere nebankovky klidne 3 i 4 samostatne AI serazene podle % a doby trvani tak, aby se primarne chytaly ty nej.
A co říkáš na moje nastavení? Může to tak být?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 črc 2018, 16:17

Flyboy píše:
17 črc 2018, 15:23
Boží mlýn píše:
Si právě myslím že když tam budu mít autoinvest, tak do toho energii nebudu muset vkládat žádnou. Teď mám sice dva týdny dovolenou, ale jinak jsem hodně pracovně vytížen a nemám moc času se starat o finance. Mrkni prosím na moje nastavení AI co ty na to (všude mám zaškrtnuto jen s garancí výkupu a všude kde to šlo sem dal co nejnižší limit na LTV a RPSN abych odfiltroval ty více rizikové)
Z poskytovatelů, se kterýma jsem měl co do činění, mi přijde, že určitě Mogo a s největší pravděpodobností i CapitalService s tímto nastavením nic nevezmou. Za výchozí bod bych bral studium výpisu v mailu + PM.
vyvar z ovaru píše:
No, a poskytovatelé pak nejdříve uvolní ty shitky, aby Ti vyčerpali cash a až pak uvolní slušné půjčky x).
Ale teď vážně - podle mě se k nastavení AI musí dopracovat každý sám podle zkušeností, co nasbírá. Začal jsem asi s 5-10, teď jich mám necelých 50, dělené podle poskytovatele, výnosu, trvání, občas i LTV, geografické příslušnosti a APR.
Mám zkušenosti s:

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 črc 2018, 16:27

Jan píše:
17 črc 2018, 16:17
Flyboy píše:
Boží mlýn píše:
Z poskytovatelů, se kterýma jsem měl co do činění, mi přijde, že určitě Mogo a s největší pravděpodobností i CapitalService s tímto nastavením nic nevezmou. Za výchozí bod bych bral studium výpisu v mailu + PM.
vyvar z ovaru píše:
No, a poskytovatelé pak nejdříve uvolní ty shitky, aby Ti vyčerpali cash a až pak uvolní slušné půjčky x).
Ale teď vážně - podle mě se k nastavení AI musí dopracovat každý sám podle zkušeností, co nasbírá. Začal jsem asi s 5-10, teď jich mám necelých 50, dělené podle poskytovatele, výnosu, trvání, občas i LTV, geografické příslušnosti a APR.
O jakém výpisu z emailu mluvíš? mě nic nedošlo

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 črc 2018, 16:42

Flyboy píše:
17 črc 2018, 16:27
...
Posílají denní infomail - výchozí konečné stavy účtu/ů + obraty na účtu/ech + výpis zalistovaných půjček z předchozího dne. Akorát dnes tam ten výpis nebyl. Zasílání mailu se nastavuje v My settings.

EDIT: Struktura odkazů předchozích příspěvků.
Naposledy upravil(a) Jan dne 17 črc 2018, 17:51, celkem upraveno 1 x.
Mám zkušenosti s:

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 črc 2018, 16:56

Jan píše:
17 črc 2018, 16:42
Flyboy píše:
17 črc 2018, 16:27
Jan píše:
17 črc 2018, 16:17

...
...
Posílají denní infomail - výchozí konečné stavy účtu/ů + obraty na účtu/ech + výpis zalistovaných půjček z předchozího dne. Akorát dnes tam ten výpis nebyl. Zasílání mailu se nastavuje v My settings.
[/quote]

Diky, už to vidím

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 17 črc 2018, 17:39

Flyboy píše:
Za mě proč ne. Nejdeš po nejvyšším výnosu, základ diverzifikace i opatrnost tam je. Počítej s tím, že některé AI ti dlouho nic nechytnou, takže do toho AI budeš zasahovat tak jak tak a trávit nad tím čas. Pak je to už jen krůček k tomu nastavit alespoň pro každou společnost různá AI např. podle procent, aby se první chytla ta s vyšším úrokem.
Také počítej s tím, že budou patrně přibývat noví poskytovatelé, což opět znamená v případě těch lepších poskytovatelů úpravu AI nebo přidání nového AI.
Já si nastavil AI také opatrně a i s očekáváním vyšších než současných výnosů, která za těch pár měsíců nic nechytla. Aktuálně po velkém odkupu mogo půjček je PM i SM dost přebraný a úroky padají níž, v mém případě až pod úroveň všech AI, takže pak vyzobávám stejně ručně na PM i SM.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 20 črc 2018, 11:57

Už je to týden co jsem si sem poslal 60 tisíc do začátku a z toho je zainvestováno pouze 800 Euro, takže cca 1/3 (asi 650 do EUR a 150 do RUB) Můj autoinvest chytl jen 1 půjčku u EUR!!! po té sem musel snížit své požadavky a i to nic moc nebralo, polovinu sem zainvestoval na SM. Má smysl to vše zainvestovat třeba jen na měsíc za 9% nebo je lepší počkat a zkusit chytnout něco lepšího? Pak je asi ještě možnost zkusit nějaké ty exotické měny, ale zdá se mi že už i tak dost riskuji s tím Rublem. Pokud bych do těch měn měl dát víc než 1000E musel bych to pro svůj klid nějak zajistit proti poklesu. A má vůbec smysl na Mintos posílat další peníze?

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 črc 2018, 14:41

Flyboy: ja bych nikam nespechal a pockal na pujcky aspon 11% a lepsi - takhle mam nastaveny AI ja, pod 11% uz neberu a ikdyz mi tam visi penize, tak cekam. Behem par dni se to zase rozpusti. Ted je nevyhoda, ze Mogo dela obri vykupy a lidem tak zustavaji na uctech volne prostredky - ten celkovy objem musi byt statisice a spis miliony euro a ted si predstav, ze vsichni tito lide chteji ty penize zase investovat, takze je obrovskej pretlak. Ono se to usmerni, jen to chce trochu casu.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 24 črc 2018, 10:30

Tak už jsem investoval skoro vše, převážně sem Eurové půjčky nakoupil za poslední dva dny na SM se slevou a myslím, že sem si to celkem dobře rozložil. Sice to ukazuje výnos jen 10,59%, ale pač sem na nákupu několik euro ušetřil, tak reálný výnos odhaduji kolem 12%. Docela lituji, že jsem začal investovat i na Zonky. Nebojím se sice že by Zonky zkrachovaly, ale když tam pár lidí přestane platit tak z předpokládaného výnosu cca 5% budou nakonec 2%, to ještě zdanit.... No to sem mohl zrovna nechat na spořícím účtu za 1%
Ale nejvíc se mi líbí ty Rublové půjčky, super výnos. Vážně uvažuji, že bych do Rublů převedl větší částku a měnově si to zajistil
Přílohy
Rubl.png
Rubl.png (20.65 KiB) Zobrazeno 503 x
portfolio.png
portfolio.png (25.68 KiB) Zobrazeno 505 x

elk77
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 09:34

Ahoj,
investuju asi 2 dny. Takhle jsem si nastavil AI. Chytli se mi jen nějaký krátkodobý půjčky. Prosím zkušené investory o komentář, radu, kritiku.....
Moc díky.
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (50.28 KiB) Zobrazeno 290 x

elk77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 09:36

dávám vždy BBG a odstraňuji poskytovatele, kteří jsou v ratingové kategorii C a hůře.....
zatím mám limit každého portfolia 100 EUR....až se to naučím tak přitlačím :-)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 zář 2018, 09:44

Mě se to zdá pro začátek fajn.

Máš to jednoduše nastavené, nikam se nehrneš. Později možná zjistíš, že je výhodné si vytipovat poskytovatele (ať už na základě Mintosího ratingu, případně explorep2p.com či vlastního průzkumu) a nastavit si několik AI po sobě přímo na míru pro každého zvlášť. Jinak, s posledními změnami toho 13%+ moc nechytneš :-( takže jsi trochu optimista. Ale kdo ví, třeba se to ještě ke konci roku a v období vánoc převáží.

Jen dodám, že ne každý poskytovatel uvádí ke garanci i LTV, světlou výjimkou jsou tuším jen Mogo?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 06 zář 2018, 10:42

elk77 píše:
06 zář 2018, 09:39
Ahoj,
investuju asi 2 dny. Takhle jsem si nastavil AI. Chytli se mi jen nějaký krátkodobý půjčky. Prosím zkušené investory o komentář, radu, kritiku.....
dávám vždy BBG a odstraňuji poskytovatele, kteří jsou v ratingové kategorii C a hůře.....
zatím mám limit každého portfolia 100 EUR....až se to naučím tak přitlačím :-)Výstřižek.JPG
Moc díky.
No, předně se nepovažuju za natolik kvalifikovaného, abych někomu hodnotil jeho AI. Nehledě na to, že nastavení AI je o celkovém přístupu k investování. Navíc spíš než obecně rating řeším konkrétní společnosti. (Mimochodem, co za společnost/i se podařilo tomu AI koupit? Je to diverzifikované?)
Jak tu psal Joshua, ty 13% jsou momentálně asi příliš optimistické. Osobně to mám tak, že čím delší horizont, tím méně společností jsem ochoten akceptovat.
Možná bych upravil horní hranici na 10E. Jinak mi ten AI 11%/6M přijde celkem OK (ale jak píšu, záleží na společnostech).
Mám zkušenosti s:

elk77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 10:47

díky za komentář

elk77
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 10:51

vše je u Kuki.pl
jakým nastavením se to dá diverzifikovat? a je to potřeba? sice je to jeden poskytovatel, ale více půjček.....

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 zář 2018, 10:58

Ještě jsem nám obě diskuse v AI i zde sloučil. Téma bylo relevantní pro obě kategorie, ale lépe, když budeme odpovídat v jednom z nich. Pak to klidně přesunu celé.

Odpovědět