Primární trh - nabídky


web: www.mintos.com
Odpovědět
blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od blablon » 04 črc 2018, 22:00

procenta dolu se zkousavaji hur. Za stejne riziko mas mensi vynos. Neco jineho je, kdyz prijde nova spolecnost a ma procenta jake ma, ale kdyz clovek vi, ze Varks, Bino, Sebo atd meli driv 14, tak na 12.5 ci kolik nabizeji se moc jit nechce, a tak je to i s jinyma. Navic ted ta referall akce, pokud prinese nove investory, tak se jenom zvysi poptavka -> a dalsi snizovani %.

Dneska jsem celou splatku kolem 500e prevedl do KZT, doufam ze tam to vydrzi tech 17/19 aspon rok :D

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od zbynhu » 04 črc 2018, 22:12

LuckyLuke píše:
04 črc 2018, 20:44
Jeden čas jsme byli rádi i za 12%. Myslím si, že když to nepůjde pod těch 12 %, tak je to pořád luxusní. 1 % měsíčně je pěkné, mám spořící účet u ING = 0,5% za 1 rok, to je výsměch pro střadatele.
Ano, souhlasím, že od začátku roku jsou výnosy luxusní a když jsem do vláčku Mintos nastupoval, tak můj cíl byl právě oněch 12% ročně. Jenže na lepší se zvyká rychle...:)

OT: 0,5% p.a. mám na jednodenním vkladu u J&T, čas na změnu? ;)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 04 črc 2018, 22:32

blablon píše:
04 črc 2018, 22:00
procenta dolu se zkousavaji hur. Za stejne riziko mas mensi vynos. Neco jineho je, kdyz prijde nova spolecnost a ma procenta jake ma, ale kdyz clovek vi, ze Varks, Bino, Sebo atd meli driv 14, tak na 12.5 ci kolik nabizeji se moc jit nechce, a tak je to i s jinyma. Navic ted ta referall akce, pokud prinese nove investory, tak se jenom zvysi poptavka -> a dalsi snizovani %.

Dneska jsem celou splatku kolem 500e prevedl do KZT, doufam ze tam to vydrzi tech 17/19 aspon rok :D
Od prosince, co jsem na Mintosu ("slavil" jsem teď půlrok), jsem fakticky nemusel jít pod 13,5%, hlavní podíly jsem měl/mám v Mogo, Mozipo a Banknote. (cílené pořadí by spíš bylo Mogo, Banknote, Mozipo).
Noví investoři by se asi zkousli, já se spíš obávám výplachu na Mogu. Při objemu půjček, jaký má Mogo alokované na Mintosu, v tom vidím větší riziko než v příchodu nových investorů. Navíc už teď je fáze výnosové kontrakce a tyhle obavy to jen přiživují. Stačí se podívat co je (nebo spíš není) k mání na PM/SM.
Navíc v podstatě chybí jakákoliv korelace mezi nabízenými výnosy a hodnoceními společností podle p2pexplore... :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 04 črc 2018, 22:38

zbynhu píše:
04 črc 2018, 22:12
LuckyLuke píše:
04 črc 2018, 20:44
Jeden čas jsme byli rádi i za 12%. Myslím si, že když to nepůjde pod těch 12 %, tak je to pořád luxusní. 1 % měsíčně je pěkné, mám spořící účet u ING = 0,5% za 1 rok, to je výsměch pro střadatele.
Ano, souhlasím, že od začátku roku jsou výnosy luxusní a když jsem do vláčku Mintos nastupoval, tak můj cíl byl právě oněch 12% ročně. Jenže na lepší se zvyká rychle...:)

OT: 0,5% p.a. mám na jednodenním vkladu u J&T, čas na změnu? ;)
Mým "svatým grálem" bylo/je cca 14,4% tak, abych se dostal na 1%pm po zdanění. Za podmínek, co byly od prosince, se to pomocí vstupního bonusu (a CB akcí) dalo zvládnout, ale současný vývoj tomu moc nenahrává :o/. Ale je to prostě jen kulaté číslo, nic víc. A samozřejmě taky síla zvyku, jak je ostatně psáno výše.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 05 črc 2018, 15:00

Jan píše:
04 črc 2018, 22:32
blablon píše:
04 črc 2018, 22:00
procenta dolu se zkousavaji hur. Za stejne riziko mas mensi vynos. Neco jineho je, kdyz prijde nova spolecnost a ma procenta jake ma, ale kdyz clovek vi, ze Varks, Bino, Sebo atd meli driv 14, tak na 12.5 ci kolik nabizeji se moc jit nechce, a tak je to i s jinyma. Navic ted ta referall akce, pokud prinese nove investory, tak se jenom zvysi poptavka -> a dalsi snizovani %.

Dneska jsem celou splatku kolem 500e prevedl do KZT, doufam ze tam to vydrzi tech 17/19 aspon rok :D
Od prosince, co jsem na Mintosu ("slavil" jsem teď půlrok), jsem fakticky nemusel jít pod 13,5%, hlavní podíly jsem měl/mám v Mogo, Mozipo a Banknote. (cílené pořadí by spíš bylo Mogo, Banknote, Mozipo).
Noví investoři by se asi zkousli, já se spíš obávám výplachu na Mogu. Při objemu půjček, jaký má Mogo alokované na Mintosu, v tom vidím větší riziko než v příchodu nových investorů. Navíc už teď je fáze výnosové kontrakce a tyhle obavy to jen přiživují. Stačí se podívat co je (nebo spíš není) k mání na PM/SM. Navíc v podstatě chybí jakákoliv korelace mezi nabízenými výnosy a hodnoceními společností podle p2pexplore... :o/
- já jsem na Mintosu od 13.02.2017
- v té době (2/2017) se řešilo, že už nejsou 14% půjčky, investovaly se většinou půjčky 12%
- do vánoc 2017 jsem díky změnám kurzu eura (nákupy za 27Kč / 1 EU, pak se kurz dostal k 25,30 Kč) za 10 měsíců nevyprodukoval žádný zisk
- zvrat nastal v 12/2017 díky cashback akci a konverzi všech měn na euro, nyní mám zisk 2154 euro
- nyní při posílení eura se zisk ještě zvětšil (po přepočtu na Kč)

Mogo:
- mám u nich také většinu investic
- ale 50% investic u Moga mám úročenou 12%, takže to pro mě zase nebude takový masakr
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 15 črc 2018, 14:02

Tak jsem si dnes po návratu z dovolené zapnul PC a podíval jsem se na PM - a je to bída.

AASA - půjčky za 11%
Banknote - půjčky 12,8 %, splatnost 23-35M, spíše jen půjčky 12%
Capital Service - nic
ID Finance - půjčky 11%, splatnost 6-9M, Gruzie, 438ks
Lendo - půjčky vydané po 13.7.2018 - 11,1%, splatnost 4-12M, 2055ks
Mogo - 13 % půjčky, splatnost 28-71M, 813 ks
Mogo - 12,5 % půjčky, splatnost 38-47M, 7 ks
Mogo - 12 % půjčky, splatnost 14-71M, 1420 ks
Mozipo - nic

GetBucks - 13% půjčky, splatnost 25-59M, 2434ks, rating = 46 (x Lendo = 39)

Prosím o Váš příspěvek či doporučení.

1. Má smysl ještě investovat do Moga 13% půjček? Já bych to nezatracoval. Možná něco vykoupí, ale možná že také ne.
2. Investujete někdo aktivněji i do půjček GetBucks ? Já ne, odrazuje mě že je to Afrika. Ale hodnocení mají lepší než Lendo. Máte někdo koláče splatnosti pro přehled splácení, díky za jejich vložení.

Já budu nyní investovat 13% půjčky, raději bych volil bezpečnější společnosti (Mogo, Capital Service či podobné). Ale kdyby se mi vykoupilo např. 2-3K Mogo bude problém to někam vrazit. Jedině to ihned reinvestovat zpět zase do Moga. Klidně za nižší úrok.
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 15 črc 2018, 14:46, celkem upraveno 1 x.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od zbynhu » 15 črc 2018, 14:31

LuckyLuke píše:
15 črc 2018, 14:02
Tak jsem si dnes po návratu z dovolené zapnul PC a podíval jsem se na PM - a je to bída.

AASA - půjčky za 11%
Banknote - půjčky 12,8 %, splatnost 23-35M, spíše jen půjčky 12%
Capital Service - nic
ID Finance - půjčky 11%, splatnost 6-9M, Gruzie, 438ks
Lendo - půjčky vydané po 11.7.2018 - 11,1%
Mogo - 13 % půjčky, splatnost 28-71M, 813 ks
Mogo - 12,5 % půjčky, splatnost 38-47M, 7 ks
Mogo - 12 % půjčky, splatnost 14-71M, 1420 ks
Mozipo - nic

GetBucks - 13% půjčky, splatnost 25-59M, 2434ks, rating = 46 (x Lendo = 39)

Prosím o Váš příspěvek či doporučení.

1. Má smysl ještě investovat do Moga 13% půjček? Já bych to nezatracoval. Možná něco vykoupí, ale možná že také ne.
2. Investujete někdo aktivněji i do půjček GetBucks ? Já ne, odrazuje mě že je to Afrika. Ale hodnocení mají lepší než Lendo. Máte někdo koláče splatnosti pro přehled splácení, díky za jejich vložení.

Já budu nyní investovat 13% půjčky, raději bych volil bezpečnější společnosti (Mogo, Capital Service či podobné). Ale kdyby se mi vykoupilo např. 2-3K Mogo bude problém to někam vrazit. Jedině to ihned reinvestovat zpět zase do Moga. Klidně za nižší úrok.
Hezký přehled. Teda vlastně zase tak hezký není.
Jenom doplním, že Tebou zmíněné půjčky od ID Finance jsou všechny v prodlení, některé dokonce 30-60 dní. To jejich atraktivitu poněkud kazí.

K Tvým dotazům - 1) z mého pohledu má do Mogo půjček určitě smysl investovat a také to tak dělám. Snažil jsem se podobně jako třeba Jan prostředky z první vlny výkupů otočit a nasázet do 13% Moga z Gruzie, které vykupováno být nemá. Nyní už to bude těžší, ale část prostředků jsem tam nacpal.
Pokud budou k dispozici i další půjčky od Mogo 13% po další vlně, budu se snažit opět tam reinvestovat (byť tedy se ztrátou z 14% na 13% a i prodloužením splatnosti. Mogo jako společnost roste a nepředpokládám, že by se k vyšším sazbám vraceli. 13% považuju pořád za parádní - zejména vzhledem k pocitu bezpečí. Až dojdou 13%, asi se spokojím i s 12%. K těm nově emitovaným 6%-9% bych ale klesl velmi nerad a upřednostním jiné poskytovatele.
2) Getbucks jsem jednu dobu sledoval, jejich rating se vícekrát měnil, chvíli měli nad 60, chvíli byli i níže než teď. Nejvíce jsem je zvažoval během jejich CB akce, ale nakonec jsem se rozhodl ji nevyužít. Koláčem tedy bohužel neposloužím.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od blablon » 15 črc 2018, 20:43

LuckyLuke píše:
15 črc 2018, 14:02
Prosím o Váš příspěvek či doporučení.

1. Má smysl ještě investovat do Moga 13% půjček? Já bych to nezatracoval. Možná něco vykoupí, ale možná že také ne.
2. Investujete někdo aktivněji i do půjček GetBucks ? Já ne, odrazuje mě že je to Afrika. Ale hodnocení mají lepší než Lendo. Máte někdo koláče splatnosti pro přehled splácení, díky za jejich vložení.
obecne 13%ky bych nezatracoval. Kdo si mysli ze se za chvilu zas vyroji euro 14ky, nevim no. Spis naopak, brzo nebudou ani 13ky.

Specialne 13ky Moga normalne ted beru, je teda fakt ze 38-47m neee, AI jsem dal pred tydnem splatnost limit niz - mezi 16-21mesicu jsem jich nabral tolik kolik jsem chtel. Ted pockam kolik Moga se mne vykoupi... a uvidim co dal. Na SM obcas jsou, udelal jsem si na ne primo i filtr, v techto tezkych casem :D

s GetBucks zkusenosti nemam, Afrika, mel jsem pujcku od Watu Credit a minimum bylo v prodleni, a i ty ty kratkodobe Express Credit v Zambii byly vicemene napohodu ale to byli mesicni 14%... moc jich do BB neslo a kdyby bylo 14, bral bych je dal.
Do mesicnich nebo max pulrocnich GetBucks bych sel, do 2+ roky nepujdu.

na Mintos se pridal Lime - ma podle one "expertni tabulky" rating 73 - vic nez Capital Service nebo Aasa, pokud by meli 13% na eurech, bylo by to super, ale mam obavu ze pokud bude, tak ne moc dlouho a pujdou na 12 nebo 11.5% jakmile zjisti ze 13ky se ohreji par minut..

Uz nepujdu do Varksu, Bina, Seba za 12.5% kdyz nabizeli nedavno 14%. Chci met to riziko malych spolecnosti lip zaplacene :)

Pokud nebudu met 12-13%+ v max dvouletych dobre hodnocenych eur spolecnostech, tak vic pritopim pod kotlem v rublech a tengech, lari je fajn ale prevod tam a zpet je -4.5% :x a to se me nechce, neco tam uz pres rok mam... pridal bych ale ne za to silene vypalne v poplatcich za prevody. Momentalne jedu ale za vic v KZT, 80% ID Finance (17% vybiram tak 7m-12m) - jsou i kratsi, ale bojim se trochu poklesu na 16%, tak si to radsi alokuju na dyl... a sekunduju tam cca 20% zastoupenim v Kredit24 (19%/1m).

Rubl za last12m rubl proti euru oslabil o cca 7.4%? coz je ehm... o duvod vic na euru zustat
Tenge je na tom o neco lip. Nadruhou stranu ono jiste neni nic a dulezite je kdy se zrovna nakoupi, hah. Treba tenge za last6m drzi hodnotu. Lari rocne vuci euru -3.5%, ale treba last6m +9.4%!? ale nejsem ekonom, ani prognostik a nerozumim tomu temto trendum. Lari jsem mel stesti ze jsem ho nakoupil nekdy pred rokem a pul a mezitim drzi hodnotu.
No, riziko mam rad - na tomto MS ve fotbale jsem sazkama vyhral vic nez na Mintosu vydelam za 5 roku... pokud euro trizste bude presycene investorama a poskytovatele laksni :D Mozna vic sklouznu vic k jinym menam a nebudu se bat velkych propadu tech divokych měn ;)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 16 črc 2018, 10:27

LuckyLuke píše:
15 črc 2018, 14:02
...

Prosím o Váš příspěvek či doporučení.

1. Má smysl ještě investovat do Moga 13% půjček? Já bych to nezatracoval. Možná něco vykoupí, ale možná že také ne.
2. Investujete někdo aktivněji i do půjček GetBucks ? Já ne, odrazuje mě že je to Afrika. Ale hodnocení mají lepší než Lendo. Máte někdo koláče splatnosti pro přehled splácení, díky za jejich vložení.

Já budu nyní investovat 13% půjčky, raději bych volil bezpečnější společnosti (Mogo, Capital Service či podobné). Ale kdyby se mi vykoupilo např. 2-3K Mogo bude problém to někam vrazit. Jedině to ihned reinvestovat zpět zase do Moga. Klidně za nižší úrok.
1.
- zde si myslím, že by výkupy už nastat nemusely. Alespoň podle objemů, co zde byly postovány, mi to tak připadá. Ale čas ukáže.
- cenu to podle mě má. Mogo dluhopisy mají výnos 9,5%, nové půjčky se snaží vypisovat s nižším výnosem (v tuto chvíli do 9%). V prospektu od Mintosu psali, že strop mají na 11%. A pokud Mogo klesne na 11% (nebo teď v reálu na 9% (což si myslím, bude pro většinu původních investorů nezkousnutelné)), tak se obávám, že výnosy půjdu dolů. Z původně vysokovýnosových poskytovatelů mě nenapadá ani jeden, který by výnosy podržel. Nijak hluboce jsem se nad tím nezamýšlel, takže pokud to teď uvařím z mlhy, tak 13% bych viděl jako strop v optimistické variantě a řekněme 11% v pesimistické variantě. Přičemž se třeba čas od času vyskytnou nějaké vyšší výnosy, když bude některý z poskytovatelů potřebovat likviditu... Ale ono taky záleží, od jakého poskytovatele, že... A s mnohými nemám zkušenosti (a popravdě ani chuť tyto zkušenosti získávat).

2.
Nikoliv. Na zkoušku a z nouze jsem koupil nějaké ExpressCredity, ale bude to tak týden-dva, takže žádné zkušenosti nemám.

To zbynhu
- ta Gruzínská Moga jsou koupil ještě 14%, když se vyrojila na PM. Teď po výkupu zatím držím hotovost a přemýšlím, jakou strategii zvolit :o/.
- CB GetBucks si úplně neuvědomuju, jen matně. Co vlastně nabízeli v CB? A popravdě, časté změny ratingu na mě také nepůsobí úplně dobře.

To blablon
- jak v podstatě píšeš, myslím, že bychom byli rádi za jakékoliv 14%
- o Lime přehled nemám, ale v EUR není ani v možnostech AI, takzže mám trochu pochybnosti, jestli v tuto chvíli vůbec bude upisovat EUR půjčky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Boží mlýn » 16 črc 2018, 12:29

Zobnul jsem zkušebně od Lime 1m 18% v RUB. Uvidíme, v rámci diversifikace :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

potty
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2018, 10:14
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od potty » 16 črc 2018, 14:34

LuckyLuke píše:
15 črc 2018, 14:02
2. Investujete někdo aktivněji i do půjček GetBucks ? Já ne, odrazuje mě že je to Afrika. Ale hodnocení mají lepší než Lendo. Máte někdo koláče splatnosti pro přehled splácení, díky za jejich vložení.
Já mám od GetBucks 16 půjček z přelomu března a dubna (jak byla CB akce) a současný stav je 100% aktuální. Asi to není dostatečný statistický vzorek, ale já osobně od nich beru i teď.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 16 črc 2018, 16:48

Pročetl jsem včera zdejší forum. Musím se přiznat, že mě nenapadlo prodávat s předstihem svoje Mogo půjčky jako Jan a Zbynhu. Včera jsem dal všechny svoje půjčky Mogo 13% (mimo Gruzii) na SM a během 10 minut kompletně zmizely. Kupovaly se i půjčky se zpožděním 30-60 dní. Vše jsem přeinvestoval do Mogo 13%, Gruzie přes autoinvest (cca 1K EU). Mogo 14% jsem si nechal. ;) ;) ;)
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 16 črc 2018, 17:56

LuckyLuke píše:
16 črc 2018, 16:48
Pročetl jsem včera zdejší forum. Musím se přiznat, že mě nenapadlo prodávat s předstihem svoje Mogo půjčky jako Jan a Zbynhu. Včera jsem dal všechny svoje půjčky Mogo 13% (mimo Gruzii) na SM a během 10 minut kompletně zmizely. Kupovaly se i půjčky se zpožděním 30-60 dní. Vše jsem přeinvestoval do Mogo 13%, Gruzie přes autoinvest (cca 1K EU). Mogo 14% jsem si nechal. ;) ;) ;)
Popravdě - akci na Mogo jsem prováděl hlavně z důvodu zkrácení splatnosti (což se podařilo) v rámci jisté korekce portfolia, ke které jsem se dokopal poté, co Mintos zlepšil analytiku-statistiku půjček (což se dařilo defakto až do Mogo exitu). Ono koneckonců informaci, že se Gruzínské Mogo vykupovat nebude, Mintos uvolnil až den-dva před odkupem, pokud se nepletu. A popravdě jsem se nechtěl až tak exponovat vůči Gruzii, přece jenom, postavení Gruzie je trochu jiné než u Poblatí/ostatních Mogo působišť. Mimochodem mi přijde, že Gruzínská Moga ve srovnání s ostatními Mogy trpí většími předčasnými odkupy.
Jediné co jsem v "přípravě" na Mogo exit dělal, že jsem nakupoval Mogo půjčky, které bych jinak nechtěl (popravdě, stejné či spíše lepší jsem předtím prodával). Sice to nejsou moc kvalitní půjčky >4Y, LTV > 80%, ale to je zase asi spojené s tím, že z nich Mogo prakticky nic neodkoupilo, i když to jsou 14%. Prostě jsem chtěl Mogo podíl nadvážit aby po Mogo exitu byl vyvážený.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Boží mlýn » 17 črc 2018, 21:08

Na PM jsou aktuálně Capital Service 13% 24m
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 18 črc 2018, 06:19

Boží mlýn píše:
17 črc 2018, 21:08
Na PM jsou aktuálně Capital Service 13% 24m
... autoinvest mi do 2 investoval, nyní již nejsou
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 22 črc 2018, 18:25

Podíval jsem se nyní na nabídky na primárním trhu nad 11,5%:

... krásných 49 ks

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od cmel.da » 23 črc 2018, 22:07

Mne MOGO zatím nic nevykoupilo z mých půjček se 13-14 % v EUR na 24 měsíců nakoupených v 06/2018, ale čekám to každou chvíli. Nic k nákupu ale není ani na PM ani na SM, za chvíli vše s BBG bude pod 10 %. :-(

Dobrý jsou borci, co MOGO nabízejí na SM s přirážkou třeba +5%. Naštěstí Minstos varuje při této koupi, že půjčka může být brzy zesplatněna a investorovi hrozí ztráta.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 25 črc 2018, 11:01

Na primárním trhu nad 11% - je pouze GetBucks 13%, 2401ks.

Dále Mogo 11%, 14ks, splatnost 44-55M.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 črc 2018, 11:29

11% Mogo bych i vzal, ale max na nejakych 12 mesicu a ne na silenych 44-55. :?

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 26 črc 2018, 15:05

Jsem se teď podíval co nabízí na PM :

GetBucks, ExpressCredit - Afrika, nezájem

Mozipo Group 11,1 %
Lendo 11,1 %
Varks 10,5%
CreditStar 10%, 3ks ..... koupil jsem před chvílí na SM za 12%
AASA 9%


- ty samé jsou na SM, na Mozipa dávají slevu 0,6 % ... už tam nejsou
- Lenda mají na SM se slevou 0,6%

V současné situaci nemá PM ani smysl, stejně tak autoinvest. Je to od nich pěkná prasárna.
Vypadá to, že mohou testovat jak jsou ochotní investoři kupovat - při poklesu úroků...
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DonArmando a 48 hostů