Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 11 črc 2018, 19:12

Saraph píše:
11 črc 2018, 19:04
To 1 % není nic, pro co bych se bil a 12,5 % mi při současné nabídce připadá jako strašně málo. Čistě předběžně mi připadá, že se to vůbec nevyplatí. Na druhou stranu je to jen do srpna, takže to by to nemělo ani nijak zvlášť uškodit. Známe ale Mintos - třeba to nakonec bude trvat půl roku nebo déle. Já do toho nepůjdu.
Pro mě by asi hlavní problém byly ty půjčky bez BBG. 12,5% sice není moc, ale říkal jsem si, že pokud to zapneš, necháš být a víš, že máš vše zainvestováno, tak to ještě celkem jde. Sice nevím, jaké výnosy mají půjčky bez BBG, ale pokud o něco více než půjčky s BBG (jak bych předpokládal), tak těch 12,5% asi není nic moc. Ale to asi lépe posoudí Ti, co preferují nízké riziko před výnosem, jaká je to nabídka...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 11 črc 2018, 21:19

No je otázka, o kolik je to riziko nižší samo o sobě, protože každá společnost nám nabízí své půjčky dle svých různých kritérií, čímž jsou mezi sebou hůře porovnatelné (ne-li neporovnatelné), a zvlášť když AI tady bere skutečně i půjčky bez BB.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 12 črc 2018, 07:38

Taky do toho asi nepujdu. Když bych třeba investoval 2000 EUR, tak mám 20 EUR bonus a investuje se do 200 půjček. Bonus je jako 2 půjčky. takže stačí aby 3 půjčky bez BuyBack selhaly a už jsem ve ztrátě.

Mě se zdá, že i ten bonus s těma víceletýma půjčkama se taky nevyplatil, protože tam byl nižší úrok p.a. než za který se dalo investovat.

Takže ty bonusy budou spíš výhodné víc pro Mintos.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 12 črc 2018, 09:28

To Boží mlýn:
S tou bezpečností a půjčkami bez BB mě též napadlo.

To JPT
S tím defaultem mě to taky napadlo, otázka je, kolik portfolia bude bez BBG.
A co mě dál napadlo bylo, že pokud tento jejich AI koupí něco dlouhého s nízkým výnosem, tak se toho nepůjde ani pořádně zbavit.

Ale jinak CB ve finále hodnotím pozitivně, možná dokonce víc na Lendo než Mogo. Lenda se mi až na 1ks 13% podařilo prodat, Moga jsem si nějaká nechal, ale hodně teď prodal.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od doonio » 12 črc 2018, 18:07

Černé na bílém... dobře už bylo, aneb Mogo začne zkupovat zpět některé vicosevýnosové půjčky, kvůli jejich slavným dluhopisům.
https://blog.mintos.com/mogo-will-repur ... -issuance/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 12 črc 2018, 19:24

a Lárijácke Moga za 17 zustanou?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 13 črc 2018, 11:05

blablon píše:
12 črc 2018, 19:24
a Lárijácke Moga za 17 zustanou?
Zajímavý dotaz, nikde jsem na toto nenarazil. Ale mě by se to týkalo jen tak, že pokud by se to týkalo i půjček denominovaných v GEL, tak na Mintosu zůstane více půjček denominovaných v EUR. A pokud by se to půjček denominovaných v GEL netýkalo, tak stejně nepředpokládám, že bych do toho šel.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 13 črc 2018, 11:21

Omlouvam se predem za velice spekulativni dotaz. Vzhledem k 1% + 1% bonus referral, podle pravidel by to melo jit, napadlo nekoho si na nekoho kdo ucet nema udelat ref ucet, a na nej prekoupit pres SM cele sve stavajici portfolio a nechat ho par tydnu na tom druhem uctu a az poslou 1+1 prekoupit zpet na prvni ucet? Preci jenom to jsou 2% jiz ze stavajiciho portfolia navic za cca mesic.
Vim, je to prasarna, ale napadlo to jen mne?

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 črc 2018, 11:41

No jo, ale kde vzit tolik penez, abys mohl vykoupit vsechno co mas na primarnim uctu? :) Myslim, ze oni pocitaji s tim, ze vetsina lidi je plne zainvestovana (pripadne nema totoznou castku s aktualni investici), takze k takovym machinacim nebude dochazet.
Kdybys to takhle udelal, tak vlastne muzes zustat uz na druhym uctu a nepreprodavat zase na prvni.
Btw zalozeni druhyho uctu asi nemuze byt na stejnou osobu nebo ano?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 13 črc 2018, 11:45

moravekj píše:
13 črc 2018, 11:21
Omlouvam se predem za velice spekulativni dotaz. Vzhledem k 1% + 1% bonus referral, podle pravidel by to melo jit, napadlo nekoho si na nekoho kdo ucet nema udelat ref ucet, a na nej prekoupit pres SM cele sve stavajici portfolio a nechat ho par tydnu na tom druhem uctu a az poslou 1+1 prekoupit zpet na prvni ucet? Preci jenom to jsou 2% jiz ze stavajiciho portfolia navic za cca mesic.
Vim, je to prasarna, ale napadlo to jen mne?
Napadlo - ale na čistě teoretické úrovni. V reálu jsem nad tím ani neuvažoval. Ale trochu jsem si to spletl a podle CB bonusu myslel, že se to týká jen nákupů na PM. Ale jelikož RB (referral bonus) zastropovali na 250E tak je možné, že jim to lidi dělali.
Jinak mi to přijde jako typická česká vyčůranost.

Nicméně, stejně v tom vidím několik zásadních problémů:
1. "prekoupit pres SM cele sve stavajici portfolio"
Překoupit za co? Všechny peníze budou vázané v těch půjčkách. Buď by to znamenalo likvidaci portfolia (což je v tuto chvíli, kdy odchází Mogo dost blbej nápad) a nebo každodenní převody podle toho, co se rozprodá samo - což je minimálně časžeroucí a případně i nákladné.
2. Předpokládám, že by to znamenalo tahat do hry další bankovní účet. Což v případě EUR není moc reálné.
3, ,,,

Prostě v principu se mi to nelíbí a jsem toho názoru, že takovéto ojebávky ve výsledku vedou k tomu, že protistrana (tady Mintos) bude zavádět protiopatření, které jednak dopadnou na všechny a druhak budou zesložiťovat pravidla. Prostě když se klienti chovají "nečestně (zakázané to není, ale fér taky ne, co si budeme namlouvat)", tak proč by protistrana (zde Mintos) nemohla dělat to samé?
Přijde mi to jako ta perioda, kdy některé banky využily zaokrouhlování základu daně z úroků (tedy úroku) na celé koruny dolů. V praxi pak bylo, že do cca 7kč úroku se nemuselo danit. No, a milé banky zavedly denní úročení + dovolily mít více (třeba 10, 25) účtů. Dost se to řešilo bylo i dost lidí, co založili třeba těch 10 účtů po cca 150kkč tak, aby nedanili. Samozřejmě se to pak vyřešilo efektivně - že nehledě na úročení a počet účtů se bude danit roční součet úroků ze všech účtů u dané banky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 črc 2018, 12:15

Lol to je husty s temi ucty, to jsem ani nevedel, ze tohle probihalo.

Ale s cim jsem se uz nekolikrat setkal (v ramci dementni Uctenkovky), ze si lidi prede mnou rozdeli nakup treba na 6x, takze 6x plati treba jen 1 kus zbozi, vy za nimi cekate jak idiot, jen aby meli 6 uctenek a vecer si tech 5 vymenili s dalsima lidma v baraku. :o

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 13 črc 2018, 13:15

vyvar z ovaru píše:
13 črc 2018, 11:41
No jo, ale kde vzit tolik penez, abys mohl vykoupit vsechno co mas na primarnim uctu? :) Myslim, ze oni pocitaji s tim, ze vetsina lidi je plne zainvestovana (pripadne nema totoznou castku s aktualni investici), takze k takovym machinacim nebude dochazet.
Kdybys to takhle udelal, tak vlastne muzes zustat uz na druhym uctu a nepreprodavat zase na prvni.
Btw zalozeni druhyho uctu asi nemuze byt na stejnou osobu nebo ano?
Druhy ucet mel byt na nekoho jineho.
Problem je spise s prevodem do eur kdy je ted kurz tam kde je. Ale prave ty 2% plus 1% vynos tomu kurzu pomuze.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 13 črc 2018, 13:20

vyvar z ovaru píše:
13 črc 2018, 12:15
Lol to je husty s temi ucty, to jsem ani nevedel, ze tohle probihalo.

Ale s cim jsem se uz nekolikrat setkal (v ramci dementni Uctenkovky), ze si lidi prede mnou rozdeli nakup treba na 6x, takze 6x plati treba jen 1 kus zbozi, vy za nimi cekate jak idiot, jen aby meli 6 uctenek a vecer si tech 5 vymenili s dalsima lidma v baraku. :o
No, to bylo když se začaly snižovat úroky bank, že začala být v módě úroková turistika. Ale pak to bylo ve fázi, že objem prostředků takto migrujících klientů byl řádově v objemu (několika málo) desítek mld Kč. Takže pokud se nějaké menší bance z ničeho nic nahrnulo na účty třeba 10mld, byl to pro banku problém, co s tím. A pak to byl extrém, že lidi třeba měnili banku kvůli 0,1%... A jak banky furt snižovaly úroky aby si řídili likviditu, tak furt někdo něco někam převáděl (i když mnohdy bylo dost pravděpodobné, že během 1M se zase ty úroky úplně překopou) :o).
Vy jste si na Mintosu řešili, jestli 10% nebo 12%, my jsme řešili jestli 1,0% nebo 1,2% ... Taky jsem se toho účastnil, byť trochu s rozumem, že nějaké 0,1% mě nechávalo v klidu...(ale 0,3% nebo 0,4%, to už byla panečku jiná, hotové terno x) ).
A to s tou daní myslím dělaly nově přišlivší low cost banky (generace Zuno, Equa, ...). Myslím, že pak to byl normální průmysl - byl spořicí účet, na něm byl pro daný úrok nějaký limit (takový, aby se nedanilo), byly uvedeny úroky s * a u * bylo vysvětlení, že když to je denně připisováno tak to je výhodnější a v reálu to je 1,15*tolik, protože se nedaní (což už bylo napsáno nějak kulantně).

No, Účtenkovka... poplatné dnešní vládní garnituře... Poměrem výkon/čas to musí být fakt super kšeft... :o(.
To, co píšeš, by mě asi docela iritovalo... Defakto je to taky forma české vyčůranosti, v tomto případě to už je spíš ale v pokleslé formě čecháčkovství. Holt někdo řeší jestli 10% nebo 12% na Mintosu, jiný zas jak rozdělit nákup, aby večer mohl opsat více kódů a pak stejně nic nevyhrát... Svůj čas umím marnit daleko lépe :o/. A ideální by bylo, kdybych ho přestal marnit a začal naplňovat. Ach jo...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 13 črc 2018, 13:24

Jan píše:
13 črc 2018, 11:45
moravekj píše:
13 črc 2018, 11:21
Omlouvam se predem za velice spekulativni dotaz. Vzhledem k 1% + 1% bonus referral, podle pravidel by to melo jit, napadlo nekoho si na nekoho kdo ucet nema udelat ref ucet, a na nej prekoupit pres SM cele sve stavajici portfolio a nechat ho par tydnu na tom druhem uctu a az poslou 1+1 prekoupit zpet na prvni ucet? Preci jenom to jsou 2% jiz ze stavajiciho portfolia navic za cca mesic.
Vim, je to prasarna, ale napadlo to jen mne?
Napadlo - ale na čistě teoretické úrovni. V reálu jsem nad tím ani neuvažoval. Ale trochu jsem si to spletl a podle CB bonusu myslel, že se to týká jen nákupů na PM. Ale jelikož RB (referral bonus) zastropovali na 250E tak je možné, že jim to lidi dělali.
Jinak mi to přijde jako typická česká vyčůranost.

Nicméně, stejně v tom vidím několik zásadních problémů:
1. "prekoupit pres SM cele sve stavajici portfolio"
Překoupit za co? Všechny peníze budou vázané v těch půjčkách. Buď by to znamenalo likvidaci portfolia (což je v tuto chvíli, kdy odchází Mogo dost blbej nápad) a nebo každodenní převody podle toho, co se rozprodá samo - což je minimálně časžeroucí a případně i nákladné.
2. Předpokládám, že by to znamenalo tahat do hry další bankovní účet. Což v případě EUR není moc reálné.
3, ,,,

Prostě v principu se mi to nelíbí a jsem toho názoru, že takovéto ojebávky ve výsledku vedou k tomu, že protistrana (tady Mintos) bude zavádět protiopatření, které jednak dopadnou na všechny a druhak budou zesložiťovat pravidla. Prostě když se klienti chovají "nečestně (zakázané to není, ale fér taky ne, co si budeme namlouvat)", tak proč by protistrana (zde Mintos) nemohla dělat to samé?
Přijde mi to jako ta perioda, kdy některé banky využily zaokrouhlování základu daně z úroků (tedy úroku) na celé koruny dolů. V praxi pak bylo, že do cca 7kč úroku se nemuselo danit. No, a milé banky zavedly denní úročení + dovolily mít více (třeba 10, 25) účtů. Dost se to řešilo bylo i dost lidí, co založili třeba těch 10 účtů po cca 150kkč tak, aby nedanili. Samozřejmě se to pak vyřešilo efektivně - že nehledě na úročení a počet účtů se bude danit roční součet úroků ze všech účtů u dané banky.
Ze je to prasarna si uvedomuji. Chtel jsem na mintos zvysit co tam mam. Ale nechci kupovat a skladat portfolio z neceho co bude k dispozi. Libila se mi myslenka si jen vlastne to svoje preprodat pres sm sam sobe a dostat 2% bonus. A pak ty volne eur investivat pokud to pujde a kdyz to nepujde tak nebyt ve spechu. Konkretni postup byl tento. Na novy ucet poslat rekneme 5000€. Nakoupit za to pujcky ze stareho uctu. Penize na starem uctu si pres revolut poslat zase na novy ucet a dokoupit pujcky dalsi za 5000€. Takze nakonec dostanu bonus 200€. Ja tech 5000€ tam chtel poslat uz pred par tydny. Ted to bude jen navic s tim bohusem 2%

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od doonio » 13 črc 2018, 16:33

moravekj píše:
13 črc 2018, 13:24
Ze je to prasarna si uvedomuji. Chtel jsem na mintos zvysit co tam mam. Ale nechci kupovat a skladat portfolio z neceho co bude k dispozi. Libila se mi myslenka si jen vlastne to svoje preprodat pres sm sam sobe a dostat 2% bonus. A pak ty volne eur investivat pokud to pujde a kdyz to nepujde tak nebyt ve spechu. Konkretni postup byl tento. Na novy ucet poslat rekneme 5000€. Nakoupit za to pujcky ze stareho uctu. Penize na starem uctu si pres revolut poslat zase na novy ucet a dokoupit pujcky dalsi za 5000€. Takze nakonec dostanu bonus 200€. Ja tech 5000€ tam chtel poslat uz pred par tydny. Ted to bude jen navic s tim bohusem 2%
Já ti nevím...dělat takové psí kusy kvůli 200€. Ano uznávám, nenajdeš je na ulici, ale ten strávený čas prodáváním na jednom PC a okamžitý nákup přes druhé PC bude trochu trvat. Jak řekl Jan, svůj čas umím prokrastinovat daleko efektivněji.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 13 črc 2018, 23:02

moravekj píše:
13 črc 2018, 13:24
Ze je to prasarna si uvedomuji. Chtel jsem na mintos zvysit co tam mam. Ale nechci kupovat a skladat portfolio z neceho co bude k dispozi. Libila se mi myslenka si jen vlastne to svoje preprodat pres sm sam sobe a dostat 2% bonus. A pak ty volne eur investivat pokud to pujde a kdyz to nepujde tak nebyt ve spechu. Konkretni postup byl tento. Na novy ucet poslat rekneme 5000€. Nakoupit za to pujcky ze stareho uctu. Penize na starem uctu si pres revolut poslat zase na novy ucet a dokoupit pujcky dalsi za 5000€. Takze nakonec dostanu bonus 200€. Ja tech 5000€ tam chtel poslat uz pred par tydny. Ted to bude jen navic s tim bohusem 2%
osobne bych to aspon provadel tak, ze ten novy ucet bych prihlasoval pod jinou IP (skrz nakou VPN nebo neco) nez ten puvodni a to aspon 14 dnu behem a po teto hura akci. Aby to aspon vypadalo ze jde o 2 ruzne osoby. Nedivil bych se, kdyby nekde v podminkach nemeli nejakou vetu ktera by tu toto mohla oznacit za nejake krive jednani a s odvolanim na to, sebrali treba ty bonusy. Napad jako takovy kazdopadne dobry, ale jsem na to liny, navic nechci do toho tahat dalsi osobu, nemam takovou vhodnou, ktera by pak chtela platit dane a podavat si danove priznani.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Mogo výkup

Příspěvek od LuckyLuke » 14 črc 2018, 07:18

Ahoj, tak už je to tady. Ráno jsem si na dovolené přivstal v 6:00 hod a zjistil jsem, že Mogo začalo vykupovat. Dnes u mě za 520 EU. Autoinvest něco zainvestoval. Já musel cca 330 EU ručně investovat na SM. Přes mobil je to peklo. Během 15 minut zmizely 14% půjčky, během dalších 15 minut mizely krátkodobé půjčky. Bral jsem nakonec co šlo 13,5 % Lendo, Mozipo. Díval jsem se s čím začali vykupovat : 13,5 % a 14% a jen dlouhodobé. Zatím mi vykoupili jen 5 % Mogo
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mogo výkup

Příspěvek od zbynhu » 14 črc 2018, 08:42

LuckyLuke píše:
14 črc 2018, 07:18
Ahoj, tak už je to tady. Ráno jsem si na dovolené přivstal v 6:00 hod a zjistil jsem, že Mogo začalo vykupovat. Dnes u mě za 520 EU. Autoinvest něco zainvestoval. Já musel cca 330 EU ručně investovat na SM. Přes mobil je to peklo. Během 15 minut zmizely 14% půjčky, během dalších 15 minut mizely krátkodobé půjčky. Bral jsem nakonec co šlo 13,5 % Lendo, Mozipo. Díval jsem se s čím začali vykupovat : 13,5 % a 14% a jen dlouhodobé. Zatím mi vykoupili jen 5 % Mogo
Mé výkupy Mogo 1900 EUR. Téměř všechny půjčky z Bulhrarska, Polska. Ve velkém také Lotyšsko. Zatím nevykupovali nic pod 13,5%, naprostá většina byla 14%.
Včera večer jsem si zmírnil AI, takže se mi 3/4 částky zainvestovaly přes něj, zbytek dnes ráno ručně.
Každopádně pokud to takto bude pokračovat, bude to krušné. Už moc nevím, kam to dávat. A pokud na zítra vykoupí v podobném objemu, tak mi už AI zdaleka tolik nechytí. Zároveň nehezky klesá celkový výnos, když mi všechny 14% investice mizí...

LuckyLuke přijmi můj soucit, zkoušel jsem párkrát investovat přes mobil a po pár proklicích myslel, že ho rozdupu! :evil:
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mogo výkup

Příspěvek od moravekj » 14 črc 2018, 08:53

zbynhu píše:
14 črc 2018, 08:42
LuckyLuke píše:
14 črc 2018, 07:18
Ahoj, tak už je to tady. Ráno jsem si na dovolené přivstal v 6:00 hod a zjistil jsem, že Mogo začalo vykupovat. Dnes u mě za 520 EU. Autoinvest něco zainvestoval. Já musel cca 330 EU ručně investovat na SM. Přes mobil je to peklo. Během 15 minut zmizely 14% půjčky, během dalších 15 minut mizely krátkodobé půjčky. Bral jsem nakonec co šlo 13,5 % Lendo, Mozipo. Díval jsem se s čím začali vykupovat : 13,5 % a 14% a jen dlouhodobé. Zatím mi vykoupili jen 5 % Mogo
Jaky presne mate text u vykoupenych pujcek?
Mi mizi od vcera i 12% mogo.

Mé výkupy Mogo 1900 EUR. Téměř všechny půjčky z Bulhrarska, Polska. Ve velkém také Lotyšsko. Zatím nevykupovali nic pod 13,5%, naprostá většina byla 14%.
Včera večer jsem si zmírnil AI, takže se mi 3/4 částky zainvestovaly přes něj, zbytek dnes ráno ručně.
Každopádně pokud to takto bude pokračovat, bude to krušné. Už moc nevím, kam to dávat. A pokud na zítra vykoupí v podobném objemu, tak mi už AI zdaleka tolik nechytí. Zároveň nehezky klesá celkový výnos, když mi všechny 14% investice mizí...

LuckyLuke přijmi můj soucit, zkoušel jsem párkrát investovat přes mobil a po pár proklicích myslel, že ho rozdupu! :evil:

Jaky presne mate text u vykoupenych pujcek?
Mi mizi od vcera i 12% mogo.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mogo výkup

Příspěvek od zbynhu » 14 črc 2018, 09:05

moravekj píše:
14 črc 2018, 08:53
Jaky presne mate text u vykoupenych pujcek?
Mi mizi od vcera i 12% mogo.
Mám to vše pod označením other (a pak buď principal nebo interest received).
Nejsou ty 12% jiný případ?
Zajímalo by mě, jestli budou postupovat podle nějakého systému (nyní 14% a 13,5% a postupně ke konci červenci i půjčky s nižším a nižším úrokem).
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů