Portu - obecná diskuze

K diskusím: Obecná diskuze; Portu Gallery;
Odpovědět
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 28 úno 2022, 07:17

Ty nejdražší známky světa jsou ale každý den sledovány nejbohatšími filatelisty celého světa. Takže získat je znamená přeplatit největší světové sběratele včetně nejbohatších arabských šejků apod. Každý je chce mít ve své sbírce a platí zlatem. Získat je je normálně prakticky nemožné a je to skoro zázrak. Skoro jako by si Národní galerie pořídila Mona Lisu :) .
Ty odborné komise pracují perfektně pokud jde třeba o ty známky nebo alkohol. U jiných sběratelských předmětů už je to podle mě slabší a ceny některých předmětů - nebudu jmenovat, každý si to může zjistit - jsou bohužel zcela mimo.
Než si koupím podíl, sonduju tu potenciální investici ze všech dostupných zdrojů.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Boží mlýn » 28 úno 2022, 11:31

No a u těch známek ti to portu ohodnocení dává smysl? Mně tedy přijde všechno tak nějak vyšší, i ty whisky. Když k tomu připočtu, že je rozdíl mít ji (obecně předmět, do něhož chci investovat) doma a mít ji jen někde na papíře, tak mě to ve finále odradí.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 28 úno 2022, 12:47

Tak pokud jde o známky - nejsem filatelista. To byl můj táta, kterému jsem za mlada koukal přes rameno :) Ale určitě nejsem expert a uvítám kdyžtak korekci. Mě především zaujalo, že ty známky Britské Guayany jsou opravdu mimořádné unikáty, jedny z prvních známek na světě. Jejich hodnota by tomu měla odpovídat. Dosud byly ve sbírkách arabských šejků a tak.
Ale jak říkám nejsem expert.
Víc se zajímám o whisky. Nakupuju na německé burze whiskyauction.de. Normálně tam nakupuju různé unikáty za 50-60% běžné ceny.
Můžu doporučit, spolehlivá burza. Mám menší sbírku, hlavně vzácné whisky z dávno zaniklých palíren - Port Ellen, Rosebank apod.
Kdo je zná, ten ví. Na Portu mě zajímají ty sudy. Sudy s whisky - a mě zajímá jen jednosladová skotská whisky - není jednoduché sehnat, i když je to možné. Samozřejmě hlavně ve Skotsku, což po odchodu U.K. u EU je další problém, který rád přenechám jiným. Navíc náklady skladování, pojištění, lahvování - to všechno bych musel platit já a sud by byl ve Skotsku. To se mi nechce. U těch sudů se skotskou je důležité plno věcí: co je to za palírnu, jak dlouho už je whisky v sudu, značka whisky výsledného produktu po lahvování, z jakého materálu je sud atd.
Celkem věda. Nabízené ceny těch sudů mi při zohlednění toho všeho a po srovnání s nabídkou konkurence přijdou celkem OK.
Méně už rozumím vínu. Ale u nejslavnějších vín na světě z oblasti Bordeaux člověk těžko může udělat chybu.

P.S. Ještě ke známkám - vůbec první známka na světě, britská Penny Black z roku 1840, byla v Sothebys vydražena loni za v
přepočtu 182 milionů Kč. Známky na Portu - Britská Guayana, jsou z r. 1850 a dál.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 04 bře 2022, 17:45

Dneska jsem si všiml že v portu přibyly nové instrumenty: Baterie, Polovodiče a Spotřební zboží.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od doonio » 07 bře 2022, 09:46

Ahoj bando, pošle mě někdo PM s refferalem na 3měsíce zdarma ;).
Chci založit účet přítelkyni, která nechce nakupovat ETF přímo přes brokera, tak mě příjde Portu asi nejlepší alternativa. Aktuálně má podílové fondy Consque s TER 3.8%, takže ji chci odsud rychle dostat.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od zbynhu » 07 bře 2022, 09:52

doonio píše:
07 bře 2022, 09:46
Ahoj bando, pošle mě někdo PM s refferalem na 3měsíce zdarma ;).
Chci založit účet přítelkyni, která nechce nakupovat ETF přímo přes brokera, tak mě příjde Portu asi nejlepší alternativa. Aktuálně má podílové fondy Consque s TER 3.8%, takže ji chci odsud rychle dostat.
Mrkni do vlákna s uživatelskými referraly. Dokonce je tam několik možností a můžeš vybírat dle sympatií uživatele;-)
viewtopic.php?f=40&t=134
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Cupi92 » 07 bře 2022, 16:48

Koncem tohoto týdne Portu spustí Portfolio 0, což by měla být nejkonzervativnější investice na Portu. Hotovost na tomto portfoliu bude úročena (momentálně) úrokem 4,25 %, tento úrok je vázán na sazby ČNB. Nejedná se ale o spořicí účet, jelikož část peněz v tomto portfoliu bude v dluhopisech a akciích. Takže úrok bude trochu lítat i v závislosti na těchto cenných papírech, ale základem by měla být ta úročená hotovost. Úplně nevím, jakým způsobem to bude řešené, např. jestli se jedná o nějakou formu cenných papírů, při jejichž odprodeji (výběru peněz z portfolia) zisk byl odsouzen ke zdanění? To se asi zanedlouho dozvíme, až s tím vylezou.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 07 bře 2022, 17:11

Jsem velice zvědav jak to nastaví. Na první pohled nedává moc smysl dávat do produktu co má konkurovat spořícím účtům akcie. Nechme se překvapit...

centy
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2021, 20:52
Reputace: 5
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od centy » 07 bře 2022, 19:23

Poplatek u tohoto portfolia bude stejný jako u dětského portfolia, 0,25 %.
Nabízím 500 Kč za využití referral kódu při registraci na Portu. V případě zájmu mě kontaktujte soukromou zprávou.

marvin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 79
Registrován: 04 lis 2020, 00:18
Reputace: 65
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od marvin » 07 bře 2022, 19:46

Mluvi o tom v Portu - Rychlovka- dil 33 ma se to jmenovat Investicni rezerva. Asi vsechny podstatne informace byly jiz zmineny, takze to nebudu zbytecne opakovat ;) . Jenom pro zajemce jeste prihodim odkaz kde si to lze poslechnout napr. zde (Spotify) cas 25:30

Zminuji tam take zarazeni 3 novych ETF (cas 23:50) dalsi info: Spotřební zboží, baterie, polovodiče. Slibné sektory nově v nabídce instrumentů

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Cupi92 » 11 bře 2022, 14:15

https://www.portu.cz/blog/nenechavejte- ... -od-portu/

Oficiální představení Investiční rezervy.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 11 bře 2022, 14:31

Nějak nerozumím tomu co dělají v takovém lepším spořícím účtu akcie a zlato...

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Cupi92 » 11 bře 2022, 16:44

Jednoduché, alternativa spořícího účtu to není, pořád jde o investiční produkt...je to jen ještě méně rizikové portfolio než portfolio 1, ať to kdo nazývá, jak chce. Ale asi bych čekal vyšší výnos než v jedničce díky úročené hotovosti, minimálně v dnešní době.

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od neleh » 11 bře 2022, 17:22

svoje zakazniky si to urcite najde. i me by to lakalo misto sporiciho uctu, ale az 10 dni nez se dostanu k penezum je moc

joecool
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 49
Registrován: 24 lis 2020, 12:16
Reputace: 55
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od joecool » 11 bře 2022, 22:01

Nechápu kdo ten produkt vymýšlel. Proč jsou v nejkonzervativnějším portfoliu akcie, zlato? Vždyť to jsou aktiva, která dokáží bez problému propadnout o 30 %. Zejména v dnešní době by dávalo smysl mít výnos navázaný na 2T repo, klidně snížené o 0,5 % jak to mají defacto oni. ČNB půjde se sazbami ještě nahoru. Bylo by to zkrátka dobré parkoviště likvidity, takhle je to paskvil.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 12 bře 2022, 21:01

Našel jsem alternativu s 4,15%. Jedinou nevýhodu vidím nižší pojištění. Beru to jako zajímavé promo Cyrrusu, když už jste u nich registrováni tak je o něco jednodušší vás přesvědčit k následné investici...

https://www.cyrrus.cz/83-000-kc-rocne-jen-tak

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 12 bře 2022, 21:09

joecool píše:
11 bře 2022, 22:01
Nechápu kdo ten produkt vymýšlel. Proč jsou v nejkonzervativnějším portfoliu akcie, zlato? Vždyť to jsou aktiva, která dokáží bez problému propadnout o 30 %. Zejména v dnešní době by dávalo smysl mít výnos navázaný na 2T repo, klidně snížené o 0,5 % jak to mají defacto oni. ČNB půjde se sazbami ještě nahoru. Bylo by to zkrátka dobré parkoviště likvidity, takhle je to paskvil.
Naprostý souhlas. Kdyby tam byla jenom ta úročená hotovost tak ideální produkt.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Cupi92 » 12 bře 2022, 22:02

Carhir píše:
12 bře 2022, 21:01
Našel jsem alternativu s 4,15%. Jedinou nevýhodu vidím nižší pojištění. Beru to jako zajímavé promo Cyrrusu, když už jste u nich registrováni tak je o něco jednodušší vás přesvědčit k následné investici...

https://www.cyrrus.cz/83-000-kc-rocne-jen-tak
"Za připsání úroku je poplatek až 0,2 % p. a. (liší se dle typu služby)." takže reálně je výnos nižší, ale pořád hezké.

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Skejwi » 14 bře 2022, 10:03

Teď jsem tam volal. Je to tak, jak to vypadá: jediný poplatek je těch 0,2%, takže efektivně 3,95% hrubého (repo sazba je ale 4,50%). Funguje to jako "spořák", peníze nahráváš na účet s variabilním číslem, pokyn k výběru pomocí telefonického kontaktu s heslem na předem určený tvůj bankovní účet, v podstatě do druhého dne. Pojištění cca půl mega Kč na účet, ale jinak není výše omezena. Nic lepšího s tímto rizikovým profilem asi sehnat nejde, já si to zřídím.

Pro srovnání: portu má ve své rezervě 4,25% p.a., ale s poplatkem 0,25, takže efektivně 4,00%, totéž co Cyrrus. Ale s tím, že 25% je v těch volatilních nástrojích a výběr trvá 5-10 dní.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

bizon

Re: Portu

Příspěvek od bizon » 14 bře 2022, 11:46

Skejwi píše:
14 bře 2022, 10:03
Nic lepšího s tímto rizikovým profilem asi sehnat nejde, já si to zřídím.
Nevím, jestli spořit u Cyrrus je to pravé ořechové. Viz: https://byznys.hn.cz/c1-66148780-cyrrus ... y-investor

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host