Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 14 čer 2018, 16:18

Jan píše:
14 čer 2018, 10:55
Mimochodem, daří se někomu kupovat Mozipa 15,1%/+- 2Y? S jakou splatností? Mě teď nějakou dobu celkem bez problémů fungoval AI, ale poslední +- týden ani ťuk :o/. To samé platí i pro Mozipa 14,1%/12M, ale tam mě to až tak netrápí, jelikož těch mám celkem dost.
Dík
Mám to obdobně.

autoinvest Mozipo 15,1% do 28M ... nechytil nic skoro 14 dní, ale i tak jich mám dost (cca 10% portfolia)
autoinvest Varks, Sebo, Bino ....... poránu nechytnu také nic, vše je vykoupeno
autoinvest Capital Service 14% 24M ... mám plný stav (přiděleno 1500 euro)
autoinvest Banknote 13%, do 12M .... jedině ten se chytá, dočasně jsem ho vypnul

Banknote měl jsem výkupy přes 50% ! Status current jen 50%.
Banknote 14.6.2018.jpg
Banknote 14.6.2018.jpg (18.95 KiB) Zobrazeno 6467 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 14 čer 2018, 16:44

posledni 24 mesicni 15.1% Mozipo mam z 8.6., uplne me to netrapi...
capital service 24/14% mam plny limit (2000 euro)
banknote mam prozatimne vypnute
14ky varks, sebo, express credit, bino - mam plne limity (nechce se me moc zvysovat, po zkusenosti eurocentu)

bude me ted koncit zbytky ID F ktere dal uz v eurech met nebudu... dojizdeji i dalsi veci ktere nebudu prodluzovat, chybi me nejaky dobry poskytovatel kam bych utopil volne dukaty a diverzifikoval v ramci mintosu..

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 14 čer 2018, 18:45

Jen tak ze zajímavosti jsem se kouknul - minulý měsíc jsem měl obraty na SM cca +10% portfolia, tenhle měsíc, kdy je nabídka na PM podstatně horší, mám obrat na SM cca -10% portfolia. Takže teď víceméně vyzobávám na SM co je a co mi pasuje do portfolia... Moga, Mozipa, Banknoty, občas se natrefil IuteCredit, a defakto jako poslední záchranu jsem začal s Capital Service.
AI na Varks/Sebo/Express Credit mám, momentálně vypnuté, ale asi je budu zapínat. Ale stejně jenom na malou část portfolia.
O výkupech Banknote se tu psalo, ale ono i u Mozipa to není zanedbatelné... :o/. Když začalo "toto kolo", tak tam pár dní dávali i 15,1%/12M. Nějaké jsem koupil a teď když jsem se díval, tak vše odkoupili zpět... :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 14 čer 2018, 21:39

Tak z hlediska střednědobých a dlouhodobějších půjček je stále relativně z čeho vybírat.

Co mě trápí je výrazný úbytek/snížení výnosů u spolehlivých poskytovatelů krátkodobých půjček > ID Finance <3M již jen 9,5%, Creditstar šel z 11% na 10% :( Credissimo bylo sice s velkou slávou oznámeno na tržiště, ale úvodní emise žádné nové půjčky nelistuje.
A ano, je tu Bino, Kuki, Varks apod., ale tam mám limity velmi nízké, protože je řadím na úroveň Eurocentu.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 15 čer 2018, 01:25

Credissimo maji pujcky na Viventoru, asi tam maji pro ne nizsi poplatkove %?
Nevim teda jestli muzu verit tomu, ze ten Viventor demo ucet (nechce se me registrovat doopravdy) zobrazuje skutecnou nabidku, ale urcite je nemaji ve filtru jenom tak pro nic za nic.

ID Finance, ty jedu 17% v KZT, takze jejich eurove ucty az tak nepali, ale sranda bude az to tam snizi na 14/15% :/

Creditstari pokles 1% je asi ocekavany :/, proti Aase jsou porad jeste vysoko..

asi je velka poptavka... hodne investoru, druha strana nebude zbytecne vysoko..

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 15 čer 2018, 09:17

zbynhu píše:
14 čer 2018, 21:39
Tak z hlediska střednědobých a dlouhodobějších půjček je stále relativně z čeho vybírat.

Co mě trápí je výrazný úbytek/snížení výnosů u spolehlivých poskytovatelů krátkodobých půjček > ID Finance <3M již jen 9,5%, Creditstar šel z 11% na 10% :( Credissimo bylo sice s velkou slávou oznámeno na tržiště, ale úvodní emise žádné nové půjčky nelistuje.
A ano, je tu Bino, Kuki, Varks apod., ale tam mám limity velmi nízké, protože je řadím na úroveň Eurocentu.
No, moc teď nevím, co považovat za středně/dlouhodobé...
Já cílím hlavně výnos, splatnosti jsou "druhořadé" (Ale je klidně možné, že tento přístup změním, koneckonců už jsem ho jednou měnil). Z toho pak vyplyne pár poskytovatelů s dobrým rankingem a pak zbytek... No jenže pokud nebudou půjčky, tak pak stačí pár týdnů a portfolio je rozsekané... V tuhle chvíli se snažím držet se pod 2Y, ale jestli to půjde takhle dál... Každý den se mi vrátí 1-2% portfolia, takže za týden bych bohatě naplnil "limit" na poskytovatele s nižším rankingem.

Když jsem četl o těch ID Finance, tak první, co mě napadlo bylo, že to už pak není až takový rozdíl oproti CZK SM, pokud vezmeme podobnou likviditu půjček (a předpokládám, že i rankingy si budou celkem blízké)...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 čer 2018, 10:16

Ja se zase vracim k tem kratkodobym pujckam (idealne 1 mesic, max 3), byt jsou to ti rizikovejsi poskytovatele. Ale vzhledem k tomu, ze porad vic jak 70% je narvanych v Mogu, tak v tech kratkodobych nebude tolik penez.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od adventura » 15 čer 2018, 10:34

vyvar z ovaru píše:
15 čer 2018, 10:16
Ja se zase vracim k tem kratkodobym pujckam (idealne 1 mesic, max 3), byt jsou to ti rizikovejsi poskytovatele. Ale vzhledem k tomu, ze porad vic jak 70% je narvanych v Mogu, tak v tech kratkodobych nebude tolik penez.
myslim, ze u EuroCentu to slo do haje ze dne na den bez nejakyho echa dopredu, aby se dalo vcas utect...stejne kdyby se nejaky pruser dopredu provalil, tak bude tezky to prodat na SM...IMO kdyz to pujde do sra*ek, tak to bude rychlejsi nez explozivni prujem :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 15 čer 2018, 11:14

to vyvar z ovaru
S tím taky trochu počítám, ale defakto jako s nejzazším plánem. Navíc, jak jsem psal - pokud toho nechci mít nějak extra moc, tak je to řešení +- na týden... Holt budu muset někde v trojúhelníku výnos-riziko-likvidita ubrat z nároků.

to blahetal
No, ono se tohle asi neoznamuje... To by byl defakto polibek smrti. Ale taky jsem toho názoru, že osobně se to nemám šanci dozvědět... Možná Finlordi by mohli nějaké nebezpečí dedukovat z finančních výkazů... A s prodejme na SM to taky moc nevidím... ale to už by asi záleželo na konkrétních půjčkách...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 čer 2018, 11:31

Ja to zkracovani pujcek delam spis vyhledove do budoucna, kdyby se mela opravdu blizit nejaka krize, tak verim, ze dokonceni kratkodobych 1-3 mesicnich pujcek by melo byt bez potizi. Neni to tak, ze ze dne na den lidi nebudou mit penize, ale v dlouhodobym horizontu treba rok, dva a vice, tak tam uz si to riziko nesplaceni dovedu predstavit. Buyback garance pro me po zkusenosti s Eurocentem moc neznamena. :/

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 15 čer 2018, 11:50

vyvar z ovaru píše:
15 čer 2018, 11:31
Ja to zkracovani pujcek delam spis vyhledove do budoucna, kdyby se mela opravdu blizit nejaka krize, tak verim, ze dokonceni kratkodobych 1-3 mesicnich pujcek by melo byt bez potizi. Neni to tak, ze ze dne na den lidi nebudou mit penize, ale v dlouhodobym horizontu treba rok, dva a vice, tak tam uz si to riziko nesplaceni dovedu predstavit. Buyback garance pro me po zkusenosti s Eurocentem moc neznamena. :/
Vnímám to podobně, ale v tuto chvíli je pro mě postavit rozumné 3M portfolio dost nereálné. Takže se pouze snažím vyhýbat dlouhým půjčkám (2Y+), ale stejně jich mám docela dost, převážně Mogo. Ono dost jsem toho koupil, když nic jiného k mání nebylo, což je dost obdobné současnosti, takže jsem celkem zvědav, jak se portfolio vyvine a co z toho vzejde.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 15 čer 2018, 16:11

nezapominat Eurocent lehl uz cca 3 mesice po tom co byl na Mintos prijaty. Tu veskera odpovednost podle me pada na Mintos, ti meli nejak zakladne tu spolecnost proverit.

splatnost eurove casti mintosu mam takto, 24+ jsou cashbacky moga, byl bych rad kdyby to bylo dlouhodobe udrzitelne.
https://imgur.com/y0B4fkF

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 17 čer 2018, 19:48

Udělal jsem dnes krátké shrnutí splácení u nejvíce zastoupených poskytovatelů v mém portfoliu.
U některých jsou výsledky opravdu na zamyšlenou...
Přílohy
Status.jpg
Status.jpg (69.41 KiB) Zobrazeno 6760 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 čer 2018, 20:12

zbynhu píše:
17 čer 2018, 19:48
Udělal jsem dnes krátké shrnutí splácení u nejvíce zastoupených poskytovatelů v mém portfoliu.
U některých jsou výsledky opravdu na zamyšlenou...
- mám to podobné, jen banknote (kleslo mi na 4,4% portfolia po hodně výkupech) mám current 50%
- lendo, mozipo, mogo - mám stejné
- nyní zvyšuji hlavně capital service (10,8% portfolia) - platební morálka výborná (current 82%)
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 čer 2018, 10:30

Taky pridam kolace. AI Banknote jsem stopl.
mintos.jpg
mintos.jpg (49.92 KiB) Zobrazeno 6731 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 18 čer 2018, 17:33

Pěkná práce, bude muset taky udělat koláče....
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 18 čer 2018, 23:00

A já udělám buchty a perníčky :lol:
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 19 čer 2018, 11:14

Měl bych dva dotazy...
Nezměnili náhodou zúčtovací časy? Jednak mi v "Account Statement" nějak narostly položky "Closing balance" a nyní tam mám jen "Investment principial rebuy", dříve mi přišlo, že těch položek bylo víc...
A nezkoušeli jste někdy porovnávat "Account Statement" a "My Investments"? Kupuju teď hodně na SM, takže jsem na závěr chtěl zkouknout, co jsem to koupil... Takže třeba v "Account Statement" je "SM transactions" -100, nicméně pokud vyfiltruji půjčky v "My Investments"? podle data, tak se mi zobrazuje podstatně méně, tak +- 1/3-1/2 (a to ještě jsou v SM transactions schované kladné položky). Nemáte s tím nějakou zkušenost?
Dík
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 19 čer 2018, 11:33

Jan píše:
19 čer 2018, 11:14
A nezkoušeli jste někdy porovnávat "Account Statement" a "My Investments"? Kupuju teď hodně na SM, takže jsem na závěr chtěl zkouknout, co jsem to koupil... Takže třeba v "Account Statement" je "SM transactions" -100, nicméně pokud vyfiltruji půjčky v "My Investments"? podle data, tak se mi zobrazuje podstatně méně, tak +- 1/3-1/2 (a to ještě jsou v SM transactions schované kladné položky). Nemáte s tím nějakou zkušenost?
Dík
bud je to zmatecne napsane, nebo mam po ranu pomale vedeni a nepochopil jsem to.
tak konkr u sebe:
v cervnu mam SM Trans 8 pujcek koupenych, 0 prodanych
v My investments - kdyz si to vyfiltruju podle data (jak pises) tak vsechny je tam vidim, krom jedine.. a ta byla vykoupena/splacena.
Takze pokud jich tam vidis 1/2 nebo 1/3 tak jsou nejspis ukoncene, pripadne, beres-li to na pocet pujcek a nekontrolujes sumy, muzes na SM koupit treba za 500e koupit 1, ale slozenych z 5ti pujccek od 5ti lidi {kazdy za 100e} takze mas v Acc statement 5 radku, kdezto v My investements jenom 1.

nic tretiho me nenapada.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 19 čer 2018, 12:02

blablon píše:
19 čer 2018, 11:33
Jan píše:
19 čer 2018, 11:14
A nezkoušeli jste někdy porovnávat "Account Statement" a "My Investments"? Kupuju teď hodně na SM, takže jsem na závěr chtěl zkouknout, co jsem to koupil... Takže třeba v "Account Statement" je "SM transactions" -100, nicméně pokud vyfiltruji půjčky v "My Investments"? podle data, tak se mi zobrazuje podstatně méně, tak +- 1/3-1/2 (a to ještě jsou v SM transactions schované kladné položky). Nemáte s tím nějakou zkušenost?
Dík
bud je to zmatecne napsane, nebo mam po ranu pomale vedeni a nepochopil jsem to.
tak konkr u sebe:
v cervnu mam SM Trans 8 pujcek koupenych, 0 prodanych
v My investments - kdyz si to vyfiltruju podle data (jak pises) tak vsechny je tam vidim, krom jedine.. a ta byla vykoupena/splacena.
Takze pokud jich tam vidis 1/2 nebo 1/3 tak jsou nejspis ukoncene, pripadne, beres-li to na pocet pujcek a nekontrolujes sumy, muzes na SM koupit treba za 500e koupit 1, ale slozenych z 5ti pujccek od 5ti lidi {kazdy za 100e} takze mas v Acc statement 5 radku, kdezto v My investements jenom 1.

nic tretiho me nenapada.
Zmatečné to být může, protože i tady je "ráno" :o/.
Chtěl jsem zkouknout půjčky koupené ten den, takže odkoupené poskytovatelem/splacené by být nic nemělo.
Počty jsem až tak neřešil, na rozpor jsem narazil v součtu. Např. v "Account Statement - SM transactions" bylo -100, zatímco v součtu "My Investments" bylo jen třeba 50.
Pokud by to bylo opačně, tak by v tom mohly být schované moje prodeje na SM (tedy třeba prodal jsem za 30, koupil za 90, pak "Account Statement - SM transactions" bylo -60 a v součtu "My Investments" by bylo těch 90). Ale takhle jak to mám mi to smysl nedává.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 59 hostů