Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 30 kvě 2018, 20:32

moravekj píše:
30 kvě 2018, 18:19
Dobry den, jak to ted vidite s prilevani penez v czk a investicemi v eur. Czk nam trosku oslabila tak sem prevody zastavil. Ma smysl docasne investovat do men ktere jsou dole s czk? Pln apod. Nebo cekat. Nebo jit vice na vychod tam kde vliv italie neni takovy? Diky za nazory

Ps ja zatim vyckavam a zvazuji ten vychod
Muzes chvili pockat, jestli se to treba za par tydnu nezmeni a nebo se na kurz vybodnou a pravidelne tam posilat penize a tak si to prumerovat. V dlouhodobejsim horizontu je to stejne asi jedno, jestli jsi nakoupil euro za 25,2 nebo 26,1. Ja (a minimalne co vim tak LuckyLuke) jsme nakoupili loni za vyzivnych 27,60 Kc a ikdyz to zpocatku drhlo, tak uz jsme v peknym plusu oba.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 30 kvě 2018, 22:03

moravekj píše:
30 kvě 2018, 18:19
Dobry den, jak to ted vidite s prilevani penez v czk a investicemi v eur. Czk nam trosku oslabila tak sem prevody zastavil. Ma smysl docasne investovat do men ktere jsou dole s czk? Pln apod. Nebo cekat. Nebo jit vice na vychod tam kde vliv italie neni takovy? Diky za nazory

Ps ja zatim vyckavam a zvazuji ten vychod
Já osobně také vyčkávám. Jsem přesvědčený, že koruna v následujících dnech posílí a dostane se zpět k hranici minimálně 25,5. To je více než 1% a při pokud zjednoduším průměrný výnos v EUR na Mintosu na 12% p.a., tak je to měsíční zisk. A z tohoto pohledu lépe mít peníze na účtu než na cizí platformě v kdovíjakých půjčkách:)
ČNB zatím intervenovala pouze slovně, četl jsem vyjádření Rusnoka a Hampla, pokud koruna do červnového zasedání neposílí, kdo ví, zda nás ČNB nepřekvapí.

Co se týče dalších měn, tak mě to v tuto chvíli vůbec neláká. Výnos za to nestojí a je to jen ztracený čas navíc při sledování dalších statistik. Majoritu mám v EUR a něco málo v CZK (i když to je spíše takové paběrkování).
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 31 kvě 2018, 08:40

Také vyčkávám. Jednak to oslabení je relativně velké na tak krátkou dobu, takže korekce příjde, a pak protože jsem na mintosu stále nováček. Pořád si ještě hraju s AIčkama a objevuju nové okolnosti.
Nejdříve jsem chtěl vše zajistit BB a LTV do 55%, odstupňované podle úroku i s tím, že tam třeba teď takové nejsou, ale mohou se později objevit. Pak jsem od LTV opustil a objevil, že existuje hodnocení společností na mintosu, pak že přibývají noví poskytovatelé, takže jsem jej opět upravil, přidal splatnost ze 3m na 12m, původní AI dojíždějí. A teď bych rád zase něco dosypal, aby se AI mohla naplnit nově :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 31 kvě 2018, 18:29

Skejwi píše:
30 kvě 2018, 17:18
Tak hlavně kvůli geografické diverzifikaci (pořád mám totiž pocit, že podceňuju/podceňujeme rizika P2P, i když je Mintos ten nejstabilnější hráč), chci mít expozici v Česku a v korunách (nechci mít vše v jediné měně). Mintos pořád vychází lépe než P2P v Čechách. Víc než měnová konverze mě trápí měnové zajištění.
na CZK ale nepotrebuju Mintos a s radosti diverzifikuju jinde. Na Fundliftu se cas od casu vyskytne zajimavy projekt, ano je to vetsinou jen 6%-10% bez moznosti vystoupeni, ale je to proste uplne jinde - a to se pocita.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 31 kvě 2018, 22:26

Co rikate na zobrazovani klientova RPSN u kazde pujcky?

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 31 kvě 2018, 22:35

trochu problem je, ze neni u kazde... resp nepredpokladam ze treba ID Finance ma 0%.

druhak - nevim moc jakym zpusobem bych to mel zohlednovat... samo o sobe to moc nedokazuje.. asi nijak nebudu.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od moravekj » 31 kvě 2018, 22:56

blablon píše:
31 kvě 2018, 22:35
trochu problem je, ze neni u kazde... resp nepredpokladam ze treba ID Finance ma 0%.

druhak - nevim moc jakym zpusobem bych to mel zohlednovat... samo o sobe to moc nedokazuje.. asi nijak nebudu.
U mne to trosku rika, ze pokud nekdo pujde do RPSN pres 200%, tak nebude moc silne financne gramotny a tudiz je tam sance na nesplaceni vyssi, nez u pujcek s RPSN cca do 50-100%.
U nas ma homecredit u osobnich pujcek na 4-8 let RPSN kolem 50% pro srovnani. A neni vnimana sirokou verejnosti jako lichvarska spolecnost.
Prekvapilo mne, ze umera mezi urokem pro investora a RPSN smerem k dluznikovi neni. Napriklad mozipo s 15.1% pro investory ma kolem 30% RPSN pro dluznika.Coz povazuji jeste za rozumne uvery. Nadruhou stranu treba banknote nabizi investoru 9-11 ale RPSN je u techto pujcek pro dluznika hodne pres 200% .

Jake RPSN ma ktery originator jsem studoval, ale pokud ta informace nebyla dostupna ke kazde pujcce zvlast neslo toho nijak vyuzit.

Cas ukaze, jak to nakonec ovlivni jak budou lidi s mensim RPSN splacet oproti lidem s vyssim.

Vim ze je BBG, ale vyssi current preci potesi kazdeho :D

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 čer 2018, 11:09

Konecne mi trosku kleslo Mogo. Z 81% na aktualnich 72%. Ale ty dlouhodoby moc nemizi, tech se vykoupilo jen 5.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 13:36

vyvar z ovaru píše:
06 čer 2018, 11:09
Konecne mi trosku kleslo Mogo. Z 81% na aktualnich 72%. Ale ty dlouhodoby moc nemizi, tech se vykoupilo jen 5.
Mně Mogo naopak narostlo z nějakých cca 40% na cca 50%, vše ze SM. Holt jak tu teď bujely roztodivné půjčky za 14%, tak toto období je už bohužel pryč... Takže asi namnoze kupuju to, co někomu chytil AI v CB akci :o/.
Co je CB a na PM se objevila Moga 14%, tak odprodeje Moga logicky váznou, a to, že je obecně problém prodat delší Moga (+- 42M+), jsem tu už někde psal. Z hlavy nevím, ale skoro bych řekl, že z toho, co jsem koupil v CB na přelomu roku s prémií 5%, se prodalo naprosté minimum, ne-li nic.
A vůbec se mi teď z mého pohledu portfolio pomaloučku zhoršuje. Předčasné odkupy Banknote tu už byly několikrát zmiňovány, teď v posledních dvou dnech se k tou přidaly i dost silné odkupy z Mozipa. Ale posledních 14 to nestíhám sledovat, jen to Mozipo je do očí bijící...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 čer 2018, 13:56

Uz nejsou ani 15 a 14,5% mesicni Varks, ty jsem mel v oblibe. Musel jsem to ted snizit na 14%.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 14:03

vyvar z ovaru píše:
07 čer 2018, 13:56
Uz nejsou ani 15 a 14,5% mesicni Varks, ty jsem mel v oblibe. Musel jsem to ted snizit na 14%.
15% nejsou už hodně dlouho a 14,5% tak měsíc... Já jsem je měl jako koření, jen trochu... ale přijde mi, že mizí i 14%, dřív jich na PM býval wagon, teď jich tam bývá pár, nebo žádné a naopak se tam začínají objevovat 13,5%... Takže mi to přijde, že Varks hledá hranici mezi objemem který se mu daří umístit a úrokem...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 07 čer 2018, 17:06

14tek je malo

na stejnem stropu protacim 14ky: Varks, Bino, Sebo a Express Credit
Mozipo 15,1% do 24 mesicu me AI chyta, mam plny limit, kdyz se neco odkoupi, brzo to AI dokoupi
Capital Service 14% 24m mam plny limit, bylo jich dost, ted se divam ze je vykoupeno...
Banknote 14% nejsou... uz asi hodne dlouho, ale mam jich dost z minula

Lendo 14% bojkotuju, jeste nejake mam, a hlavne si nechavam strop kdyby prisla nejake CB akce... at nemam moc preLendovane

Mogo mam 43.7% ale realne min (pod 40%), protoze neni zapocitane ID Finance (KZT) a rublove pujcky, s tim jsem spokojeny, klidne bych nejake donabral... ale neni kde brat :(

asi se budu muset obcas podivat na sekundar, je fakt ze jsem tam dlouho nebyl...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 17:49

blablon píše:
07 čer 2018, 17:06
14tek je malo

na stejnem stropu protacim 14ky: Varks, Bino, Sebo a Express Credit
Mozipo 15,1% do 24 mesicu me AI chyta, mam plny limit, kdyz se neco odkoupi, brzo to AI dokoupi
Capital Service 14% 24m mam plny limit, bylo jich dost, ted se divam ze je vykoupeno...
Banknote 14% nejsou... uz asi hodne dlouho, ale mam jich dost z minula

Lendo 14% bojkotuju, jeste nejake mam, a hlavne si nechavam strop kdyby prisla nejake CB akce... at nemam moc preLendovane

Mogo mam 43.7% ale realne min (pod 40%), protoze neni zapocitane ID Finance (KZT) a rublove pujcky, s tim jsem spokojeny, klidne bych nejake donabral... ale neni kde brat :(

asi se budu muset obcas podivat na sekundar, je fakt ze jsem tam dlouho nebyl...
Varks jsem trošičku měl i dlouhodoběji, Sebo a ExpressCredit (taky trošičku) jsem odprodal před maturitou a Bino mi nějak nesedí (což je asi čistě emoční, protože myslím, že tito 4 poskytovatelé jsou na tom +- podobně).
Mozipo se snažím. Ale na druhou stranu ho už mám celkem dost, rozhodně víc než jsem plánoval.
Capital Service - jelikož byly k mání lepší půjčky, tak jsem se k němu moc nedostal.
Lendo - trochu uvažuju o nákupu (čistě z nouze cnost (přijde mi lepší, než Bino, Sebo a Varks, ale zase nic, o co bych nějak stál)), ale podobné úvahy o CB mi v tom také brání :o).
Banknote jsem měl, ale enormně mi jich vykoupili :o(. Takže teď spíš nemám, než mám. A obávám se, že nebudou... Obvykle mívali 13,5-13,7%, teď myslím celkem jedou 13%, pokud se nepletu :o/.
Mogo - jel jsem ze SM (často i beze slevy), na PM jsem až na pár výjimek nic nechytil.
No, a držím trochu IuteCredit.
Toť vše.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 08 čer 2018, 08:25

Všimli jste si, že se do výpisu z účtu na webu i excelu zaznamenávají věci i zpětně ? Jakože jeden den to máte nějak s nějakýma zůstatkama a na druhý den se tam něco vsune a zůstatky (balance) se změní. To mi přijde trochu divné. ID transakce je větší, ale datumově se to vsune do dřívějška. Neptal se na to třeba někdo proč to tak je ?

Když to podle ID transakce došlo pozdějš, tak se to mělo podle mě zaznamenat i do pozdějška ať navazuje sloupec Balance. Takto je v tom chaos.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 09:15

blablon píše:
07 čer 2018, 17:06
14tek je malo

na stejnem stropu protacim 14ky: Varks, Bino, Sebo a Express Credit
Mozipo 15,1% do 24 mesicu me AI chyta, mam plny limit, kdyz se neco odkoupi, brzo to AI dokoupi
Capital Service 14% 24m mam plny limit, bylo jich dost, ted se divam ze je vykoupeno...
Banknote 14% nejsou... uz asi hodne dlouho, ale mam jich dost z minula

Lendo 14% bojkotuju, jeste nejake mam, a hlavne si nechavam strop kdyby prisla nejake CB akce... at nemam moc preLendovane

Mogo mam 43.7% ale realne min (pod 40%), protoze neni zapocitane ID Finance (KZT) a rublove pujcky, s tim jsem spokojeny, klidne bych nejake donabral... ale neni kde brat :(

asi se budu muset obcas podivat na sekundar, je fakt ze jsem tam dlouho nebyl...
Dnes ráno nejkratší 14% je 7M Lendo...
:o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od tomaso1980 » 09 čer 2018, 15:39

Ahoj,

mám 2 autoinvesty. Dá se někde přehledně zjistit, jaké investice mi ten který autoinvest zachytil?

Díky

luking4.pce
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2017, 20:23
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od luking4.pce » 09 čer 2018, 16:01

Dá. V přehledu tvojich investic je vlevo filtr "autoinvest/manual" a tam si můžeš vybrat, ze všech svých autoinvestů.

Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 12 čer 2018, 21:25

Pro zajímavost porovnání stavu Mogo po dalším uběhnutém měsíci.
12.5.2018:
Obrázek

12.6.2018:
Délka splatnosti i procentuální výnos se drží, jen platební morálka se zhoršila.
Přílohy
Mogo.jpg
Mogo.jpg (18.38 KiB) Zobrazeno 6293 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 12 čer 2018, 22:47

to Mogo - je zanedbatelna zmena, bych snad i rekl.

ja jsem si vsiml u sebe, ze Banknote mamv CURRENT jen 19% a to uz je zajimavejsi cislo, si myslim. 20% pro 1-15, 36% pro 16-30 a 25% pro 31-60

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 14 čer 2018, 10:55

Mimochodem, daří se někomu kupovat Mozipa 15,1%/+- 2Y? S jakou splatností? Mě teď nějakou dobu celkem bez problémů fungoval AI, ale poslední +- týden ani ťuk :o/. To samé platí i pro Mozipa 14,1%/12M, ale tam mě to až tak netrápí, jelikož těch mám celkem dost.
Dík
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 46 hostů