Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse


Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 kvě 2018, 10:03

CVS mas dobrou nakupku, ja mam prumer 71.
S tim FB popravde porad nevim jak nalozit. Investuju primarne do divi titulu, tak premyslim jestli se ho nezbavit se ziskem a penize neprelit treba do PG, MO, T apod., kde bych si vyrazne zlepsil prumer a tekly by divi.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Saraph » 25 kvě 2018, 16:21

Jestli se někdo chystáte monitorovat si své portfolio přes yahoo, tak se na to vykašlete, je to úplně k ničemu. Už je to asi týden, co byl u jednoho známějšího tickeru proveden 3:1 split a yahoo portfolio mi stále hlásí, že jeho cena klesla o 67 %.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 kvě 2018, 17:32

Splity jsou osemetna vec, ale je fakt, ze Google tohle asi umel dobre - ozkouseno pouze na jednom splitu, vic jsem jich nezazil. Na druhou stranu, co je lepsiho na tracking nez Yahoo? Kdyz pominu vybornou aplikaci StockDiv. Mam tu mobilni verzi a aspon takovy hruby souhrn tam vidim.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Saraph » 27 kvě 2018, 14:24

vyvar z ovaru píše:
25 kvě 2018, 17:32
Splity jsou osemetna vec, ale je fakt, ze Google tohle asi umel dobre - ozkouseno pouze na jednom splitu, vic jsem jich nezazil. Na druhou stranu, co je lepsiho na tracking nez Yahoo? Kdyz pominu vybornou aplikaci StockDiv. Mam tu mobilni verzi a aspon takovy hruby souhrn tam vidim.
Teď jsem si vytvořil portfolio u Morningstaru a je to perfektní. Mnohem více možností než Yahoo, stále docela rychlé na zorientování a třeba stock-splity to najde samo a potvrdí se stisknutím jednoho tlačítka. Na Yahoo mě třeba i štvalo, že při přidání nové pozice tam nebyla buňka na úplně základní informaci, jako je komisní poplatek. Pokud jsem tedy měl např. 5 kusů za $100 a komise byla $5, rozpočítával jsem ji manuálně mezi jednotlivé kusy, tedy místo $100 jsem zadal cenu $101.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 kvě 2018, 23:20

Mrknu na to, maji i mobilni apku?
Absence zapisu poplatku mi az tak nevadi, Yahoo mam spis tak orientacne. Presny cisla vc. tech poplatku si eviduju v StockDiv (a excelu).

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Saraph » 27 kvě 2018, 23:27

vyvar z ovaru píše:
27 kvě 2018, 23:20
Mrknu na to, maji i mobilni apku?
Absence zapisu poplatku mi az tak nevadi, Yahoo mam spis tak orientacne. Presny cisla vc. tech poplatku si eviduju v StockDiv (a excelu).
Tak to vypadá, že mobilní aplikace je jen pro iOS.

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Skejwi » 28 kvě 2018, 09:46

doonio píše:
22 kvě 2018, 20:43
Druhý dotaz: jaký typ účtu na Degiru máte? Já mám CUSTODY a ten je bohužel zatížen ještě poplatkem za připsání dividendy....
Tohle jsem docela při zakládání účtu u Degiro řešil, ale nakonec jsem se právě kvůli těm poplatkům rozhodl pro Basic. To riziko jsem vyhodnotil jako opravdu minimální. Půjčky bývají kryté a široce diverzifikované. Navíc jen část tvých akcií může Degiro půjčovat (tenhle poměr je v podmínkách, už si nepamatuju, kolik to bylo).

K téhle problematice jinak Degiro říká toto:
Jaká rizika jsou spojena se zapůjčováním cenných papírů?

Při Půjčování si společnost DEGIRO zapůjčuje cenné papíry od Beleggersgiro, kterou jsou Beleggersgiro držené. Může se jednat například o povinnost dodávky při short prodejní transakci zákazníka. Při půjčování cenných papírů se riziko vždy snižuje prostřednictvím zástavy. Tato zástava má hodnotu vždy přinejmenším 104 % hodnoty půjčovaných cenných papírů. Pokud má zástava jiný charakter než půjčované cenné papíry, může být dokonce ještě vyšší. Při půjčování akcií, v rámci kterých se jako zástava používají státní dluhopisy s vysokým ratingem, musí mít zástava hodnotu nejméně 120 %. Pokryjí se tak případné výkyvy kurzu.

Pří poklesu zástavy pod minimální hodnotu je nutno prostředky doplnit. Pokud se tak nestane s dostatečným předstihem, budou pozice zlikvidovány. Případnou ztrátu nese dlužník. Pokud ten nebude moci dostát svým závazkům, ztrátu plně kryje společnost DEGIRO. Pokud tato ztráta překročí zdroje společnosti DEGIRO, bude poměrně hrazena vlastníky akcií. Pravděpodobnost, že nastane taková situace je ovšem díky zástavě a možnosti odškodnění, kterou společnost DEGIRO garantuje, mimořádně nízká, poměrnému rozdělení i procentuálnímu podílu hodnoty akcií. Podle našeho názoru se jedná o zanedbatelné a přijatelné riziko.

Při využití třetími stranami jde o to, že brokeři, kteří používají DEGIRO (v současnosti ABN AMRO, KAS Bank a Morgan Stanley) mají zástavní právo vůči cenným papírům, které pro Beleggersgiro drží a mohou tyto cenné papíry používat. Dojde-li například k prodejní transakci ze strany zákazníka společnosti DEGIRO, musí samozřejmě tyto cenné papíry ihned vrátit. 'Využití třetímy stranami' znamená, že pokud broker vstoupí do povinné likvidace, může na Beleggersgiro vzniknout schodek. Společnost DEGIRO spolupracuje jenom s ověřenými partnery, se kterými má uzavřené kvalitní smlouvy, díky této skutečnosti udržuje společnost DEGIRO riziko tak nízko jak jen je to možné.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od LuckyLuke » 05 čer 2018, 19:13

Včera jsem byl na 2. semináři od Fio Banky : Obchodování na zahraničních burzách.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Boží mlýn » 06 čer 2018, 10:34

Tam jsem byl v květnu. Pěkný slepenec s očekávanou podporou svých služeb, např. bizární služba pro měnové zajištění. Jakmile se někdo zeptal na nějakou nelogičnost, byl hned upozaděn. Bez trochu komplexnějšího pojetí i se zmínkou služeb, které nabízí konkurence a neumí fio sama, to byla ztráta času.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od LuckyLuke » 06 čer 2018, 14:48

Bylo to hodně obecné, nákupy přes jejich brokera v zahraničí se mi nechce dělat kvůli poplatkům. Zajímavé bylo sdělení, že německá ETF zdaňují dividendy 95%.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 08 čer 2018, 18:07

GOGO7 píše:
23 bře 2018, 15:28
Kdybych to kupoval teď, tak přibližně na hodnotách kde je support:
ARLZ - max. cca 1.40 USD,
EBIO - O.80 - 0.90
Teď bych to dal jen na watchlist a čekal. A taky bych to radši samozřejmě kupoval po částech, ne najednou. Vše samozřejmě zcela bez záruky, to je ale jasný :lol:
A víš Gogo proč ARLZ padl na aktuálních 0,4 USD. OK, ještě se teda nepřeklopili do plusu, ale propadl o 70% je docela nářez, váhám že bych si taky zahrál trochu ruletu a něco málo přikoupil. :D Asi o víkendu pročtu trochu SA a zjístím vo co go.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 08 čer 2018, 20:30

Jo jo, je to těžkej masakr s tím ARLZ. Důvodem propadu je fakt, že firma opustila trh USA a zůstala jen na domovském trhu, tj. v Kanadě - což je trh menší. Podle oficiálního vyjádření nebyly výsledky prodeje léků v USA takové, jaké firma očekávala. Při diskusi na fóru Finakademie se dost spekulovalo o tom, že spíš byla firma z USA vyštvána konkurencí. Jak známo, Trumpova administrativa prosazuje ve všech odvětvích americké výrobce /America first/ a v tomto směru byla údajně i ohledně léků vydána příslušná legislativa. Výhled ARLZ je tak zcela v mlze, snad jedině že by to koupila nějáká velká firma. No nekup to, když je to tak laciný..Tohle se u malých biotech. akcií bohužel stává hodně často. :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 čer 2018, 14:55

Ale koukam, ze EBIO vystrelilo paradne (ted pres 3 dolcky), jeste drzis nebo si uz prostrelil?
Me ted potesila zprava, ze VCEL bude zapsany do indexu Russell 3000, to by mohlo cenu zase trosku nasolit. Nedavno jsem udelal dokup, takze jsem si trosku zhorsil prumer, ale porad dobry.

Z novych ruletaru mam ted na kost EPIX, mohl by v blizke dobe vyrazit.

No a z tech starych hrozi AKERu delisting z nasdaqu, pokud nedosahne cena akcie minimalne na dolar. Pokud se to nepodari beznym obchodovanim, tak firma planuje reverzni split.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 11 čer 2018, 16:10

EBIO už delší dobu nemám, prodal jsem ho se ziskem asi 80%, což mě potěšilo. Nepotěšilo mě však ARLZ a AKER, takže suma sumárum žádná sláva a nic dalšího přikupovat už nebudu a dám si od těch ... biotech nějáký čas pauzu. Všechny ostatní tituly mi pěkně rostou, a biotech se propadají do hlubin. Mám v nich sice jen pár procent ptf, ale už mě to přestává bavit. Něco jako když jsem kdysi zkoušel marijuanové spekulace :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 čer 2018, 10:02

Aker bude dobrej, chce to delsi horizont. Bio ted celkove maji nejaky narocnejsi obdobi.

Jaky marihuanovy spekulace jsi zkousel? Nejaky spolecnosti co z nich delaji leky, masti apod.?

Me mrzi, ze jsem nepodrzel Fitbit, mel jsem nakupku na 4,99 a za posledni asi tri dny to vyjelo na 7,6. Firme verim, sam pouzivam jeji vyrobky a stejne jsem se rozhodl jak mentol, dostal strach a prodal (se ziskem, ale malym).

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 13 čer 2018, 14:18

AKER - řekl bych, že cena akcie se musí velmi rychle zmátořit, nebo s ní bude ámen. Reverse split je pro akcie špatná zpráva, investoři to vyhodnotí tak, že firma má vážné problémy. A delisting z hlavního trhu je konec ještě o něco rychlejší. Takže podle mě následujících pár týdnů, max.měsíců rozhodne, tož uvidíme :shock:
Před lety, kdy ještě neexistovaly ETF na marijuana stocks, jsem nakoupil na trhu otc přes Interactive brokers /nízké poplatky/ akcie asi 10 různých firem přes marjánku. Po cca 4 letech jsem konstatoval, že asi polovina jich zkrachovala, pár se jich cenově více méně nepohnulo a jedna mi vydělala cca 1000%. Na tu jedinou se pamatuju, byla to Canabis Science /CBIS/.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 čer 2018, 14:49

Zajimavy je, ze s tou vyhruzkou delistingu jsem cekal, ze cena pujde uplne do kopru a ono to melo presne opacnej efekt a cena sla nahoru. No maji na to necelych 180 dni, pak bude split. On je to stejne takovej beh na delsi trat, kolikrat se ty bio motaji mesice nebo roky na stejne cene a pak jedna zprava a je to +50% (nebo -50%). :lol:

A jsem zvedavej na cenu AT&T, kdyz doslo ke spojeni s Warnerem. Premarket je dole. Kdyby to slo tak pod 32 dolcku, tak super cena nakup - div. yield by byl pres 6%. Aspon bych si zlepsil nakup.

Jinak ja ted delal male dokupy - PM, NEE a ODP

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 13 čer 2018, 14:56

vyvar z ovaru píše:
13 čer 2018, 14:49
A jsem zvedavej na cenu AT&T, kdyz doslo ke spojeni s Warnerem. Premarket je dole. Kdyby to slo tak pod 32 dolcku, tak super cena nakup - div. yield by byl pres 6%. Aspon bych si zlepsil nakup.
Já mám připraveno a nabito u AT&T na 31$, tak by se to tam mohlo do konce týdne podívat :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 čer 2018, 11:34

Tak jak to doonio vidis s nakupem T za 31, myslis ze to na tuhle cenu jeste padne? Ja vzal par kusu za 32,27 a jeste jsem prikoupil par kusu Altrie, protoze jsem ji mel -20% a je porad za slusnou cenu. V propadu pak malej dokup meho oblibence VCEL. :) A zacinaji dochazet penize. Mel bych par titulu k prodeji, jenze to bych se dostal pres 100K a musel bych danit. :evil:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 15 čer 2018, 22:46

No já pevně věřím, že to medvědí ještě trochu zhodí. Ale dneska tomu AT&T moc nepomohl svým prohlášením, kde cituji:
AT&T oznámilo, že nebude nijak zasahovat do stanovování cen pořadů Time Warner – což byl jeden z bodů, na kterém DOJ postavilo soudní při. AT&T též oznámilo, že bude řídit Time Warner jako samostatnou obchodní jednotku.
Já si chtěl trochu zobnout, protože vidím v AT&T potenciál co se týče IoT a rovněž FirstNetu (mobilní síť pro záchranáře), kde T vyhrála soutěž a ted ve většině státu v USA bude budovat tuto síť, čímž to trochu natřela konkurenci.

Ono obecně nevím co mám nabíjet dřív, ten cash mi taky pomale dochází. Zajímavě jsou tedkomc ropáci ESV, GE taky klesla zase, a hadry od H&M taky nevypadají zle.Takže nevím co dřív. Taky začínám pokukovat po reklamce WPP.

Jinak jsem min. týden přikoupil Deutsche bank za 10€ a furt váhám který s kterým to biotech si mám zahrát ruletu. K tomu tedkomc pročítám navíc ty REIT.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti