Investice v RUB, GEL (alternativní měny)


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Boží mlýn » 16 kvě 2018, 20:33

Máte někdo zkušenosti s investicemi v rublech? Na mintosu jsou sice jen krátkodobé půjčky za 17%, ale možná by v delším časovém měřítku nebylo špatné spekulovat navíc na posílení rublu, který hodně ztratil při uvalení sankcí, které asi nebudou trvat věčně. Jaký na to máte názor?

A pak bych se chtěl zeptat zkušenějších: pokud převedu v mintosí směnárně EUR na RUB za 0.7%, zainvestuji a pak mi přijde splátka zpět, tak zůstává na nějakém podučtu v rublech? Je tak možné reinvestovat, aniž by docházelo k dalšímu poplatku za konverzi? S poplatkem za převod z RUB do EUR při exitu počítám.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 20:40

Boží mlýn píše:Máte někdo zkušenosti s investicemi v rublech? Na mintosu jsou sice jen krátkodobé půjčky za 17%, ale možná by v delším časovém měřítku nebylo špatné spekulovat navíc na posílení rublu, který hodně ztratil při uvalení sankcí, které asi nebudou trvat věčně. Jaký na to máte názor?

A pak bych se chtěl zeptat zkušenějších: pokud převedu v mintosí směnárně EUR na RUB za 0.7%, zainvestuji a pak mi přijde splátka zpět, tak zůstává na nějakém podučtu v rublech? Je tak možné reinvestovat, aniž by docházelo k dalšímu poplatku za konverzi? S poplatkem za převod z RUB do EUR při exitu počítám.
Uff...
Dost lidí tu na Mintosu (a občas i jinde) experimentovalo s exotičtějšími měnami (hlavně GEL, dále PLN (jestli někdo zkoušel ještě něco ve větší míře, nevím)). Co vím, tak většina z těchto aktivit vycouvala. Když projdeš historii, najdeš toho asi dost.

No, spekulovat. To je asi to správné slovo. Ta úvaha do sebe něco má, ale Rusko je pro mě dost nevypočitatelné. Takže je mi příjemnějších 14%/EUR, než 17%/RUB.

Ano. Jako máš teď Mintos v EUR tak se ti všude objeví záložka jestli EUR nebo jiná měnu. Taky to tu najdeš na některých screenech.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od LuckyLuke » 16 kvě 2018, 20:47

Podobné diskuze se tu dlouho vedly již před 1 rokem = investice v Gruzii, také tam jsou půjčky za 17%. Během pár měsíců gruzínská měna (lari) pokleslo o 17%. Další ztráty byly z převodu měn (CZK na GEL a zpět). Nakonec se tam nedalo nic vydělat. Já jsem tam investoval a zisk nebyl žádný, prodělal jsem i přes 17% úroky.

Ve finále je jistější investovat v eurech a mít svých 14% jistých !!!
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od Boží mlýn » 16 kvě 2018, 20:53

Super, díky za info.
S RUBlem asi symbolicky něco podniknu, ono to zase tak atraktivní skutečně nebude. Vlastně to ani není volba mezi 14% / EUR a 17% / RUB, ale 14% / EUR a 17 - (1*0,7 + 1,17*0,7) = 15,48% / RUB (pokud to nepočítám blbě samozřejmě...). Plus případná změna na kurzu, která může jít vždy oběma směry.

O GEL jsem tady četl, lari mi přijde extrémně náchylné na výkyvy a i poplatek za směnu je mnohem vyšší než u toho rublu. To plně chápu, že je lepší mít svých 14% v EUR :-)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od moravekj » 16 kvě 2018, 22:08

Boží mlýn píše:Super, díky za info.
S RUBlem asi symbolicky něco podniknu, ono to zase tak atraktivní skutečně nebude. Vlastně to ani není volba mezi 14% / EUR a 17% / RUB, ale 14% / EUR a 17 - (1*0,7 + 1,17*0,7) = 15,48% / RUB (pokud to nepočítám blbě samozřejmě...). Plus případná změna na kurzu, která může jít vždy oběma směry.

O GEL jsem tady četl, lari mi přijde extrémně náchylné na výkyvy a i poplatek za směnu je mnohem vyšší než u toho rublu. To plně chápu, že je lepší mít svých 14% v EUR :-)
ahoj
zrovna jsem vcera zahajil akci s GEL. na mintos posilam SEK a az tam dojdou, prevedu GEL a neco tam zkusim. jsou tam bezne 18% mesicni dostupne. GEl posledni dobu byl docela stabilni. pujcky od creamfinance ktere ma hodnoceni 60 coz je pro mne ok. pri prevodu pres sek na gel je poplatek 1%. zpatky uz 3.5%. creamfinance uroci partricipace i pri zpozdene splatce a samozrejmne s BBG. u EUR ocekavam v horizontu 9 mesicu minimalne stejny pokles jako u GEL. takze mi GEL v tuto chvili prijde vyhodnejsi. cas ukaze.
PS: nemam v planu tam ted davat vice jak 10tkc na zkousku na ten GEL, tak po mesici dvou podle vyvoje pridam.
PSS: nejake GEL jsem mel a fungovalo to vcelku ok (krome me nezkusenosti a prevadeni 3.5% v obou smerech)
Honza

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od blablon » 17 kvě 2018, 07:24

ja jsem na GEL nezanevrel, nevybiral jsem ho, neprevadel... a ted je dokonce silnejsi, nez v dobe kdy jsem GEL na Mintosu tvoril. Postupne jsem GEL pridaval, protoze chci lip a vic diverzifikovat a ID Finance mnev EURech nedava smysl (11)... kdyz v GELu maji 17 a v IDF chci met aspon 15% portfolia takze asi tak. Cast dam do Cream {18}, i BIGu {17.5}, ale hlavni duvod proc drzim GEL je ID Finance.
Samozrejme, nevidim do budoucnosti a jestli GEL bude za 2 mesice na 7kc... tak "vynosy" budou trochu jinde :D

-
Co se tyka RUB, je to o tom, jaka ta spolecnost ty RUBle nabizi...a tam nic jako IDF nefiguruje.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od blablon » 17 kvě 2018, 20:58

Ted vidim, ze Mintos potichu zvedl poplatky na prevod z GEL... ted je do vsech men 3,5% ... to rozhodne driv nebylo, vim (jsem si na 99% jisty) ze do SEK to byvalo 1%. S tim 3.5% vyberem asi jakakoliv vyhodnost pada...

na dlouhe drzeni a da se doufat ze se mezitim poplatky zmeni/snizi, ale spolehat se na to neda..., jinak teda asi zkusim ty KZT telegrafy jako doplneni IDF a ukaze cas..

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od moravekj » 17 kvě 2018, 23:50

blablon píše:Ted vidim, ze Mintos potichu zvedl poplatky na prevod z GEL... ted je do vsech men 3,5% ... to rozhodne driv nebylo, vim (jsem si na 99% jisty) ze do SEK to byvalo 1%. S tim 3.5% vyberem asi jakakoliv vyhodnost pada...

na dlouhe drzeni a da se doufat ze se mezitim poplatky zmeni/snizi, ale spolehat se na to neda..., jinak teda asi zkusim ty KZT telegrafy jako doplneni IDF a ukaze cas..
ja si myslim ze bylo a je 1% sek>gel a ze gel>sek bylo 3.5% ale opravte mne pokud se pletu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od LuckyLuke » 18 kvě 2018, 07:21

moravekj píše:
blablon píše:Ted vidim, ze Mintos potichu zvedl poplatky na prevod z GEL... ted je do vsech men 3,5% ... to rozhodne driv nebylo, vim (jsem si na 99% jisty) ze do SEK to byvalo 1%. S tim 3.5% vyberem asi jakakoliv vyhodnost pada...

na dlouhe drzeni a da se doufat ze se mezitim poplatky zmeni/snizi, ale spolehat se na to neda..., jinak teda asi zkusim ty KZT telegrafy jako doplneni IDF a ukaze cas..
ja si myslim ze bylo a je 1% sek>gel a ze gel>sek bylo 3.5% ale opravte mne pokud se pletu.
- na toto téma se diskutovalo již v březnu 2017
- poplatky 3,5% byly už i tenkrát !!

Přehled poplatků z 3/2017 je zde : http://p2pindependentforum.com/thread/8 ... ge-fee-3-5
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od blablon » 18 kvě 2018, 11:34

hmmmmmmmmmm
GEL>SEK snad (nejakou dobu) nebylo 3.5%, jisty si uplne nejsu, ale mozna levy malicek bych na to vsadil, protoze vim ze jsem zvazoval mnohem vetsi GEL deposit... a se 3.5% bych to nezvazoval... ale nevim no, ono je to stejne vicemene jedno.

To uz jsou asi lepsi Kazachstanske "telegrafy", kde je to poplatkove celkem EUR>KZT>EUR za 2.5% (ovsem bez garance ze to tak bude za rok..), ale zas ten pocit ze tam ma clovek milion tech jejich penez... :D

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od blablon » 22 kvě 2018, 16:07

dneska jsem nakoupil par RUB, budu je protacet na tech 17.5% pa ecoFinance, brzo snad budou i RUB nabidky od te nove Dozarplati, uvidim kolik toho casem vy/pro-delaji, prevadel jsem na mintosu z eur za 0.7% poplatek... toto je spis test, zvedavost.

Nakoupil KZT Tenge ... pooodstatne a radove vic nez rublu, - to diky duvere co mam v ID Finance (ID Finance ted vse co mam v EUR a Laarii necham dojet jenom a odted je budu mit exkluzivne v KZT Tenge 17%. Nakolik to byl uvazlivy krok, se me zeptejte tak za rok... :D

GEL Laarii uz nebudu nic pridavat do 17% IDF, ale necham to na 18% Cream a 17.5% BIG.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od zbynhu » 25 črc 2018, 15:54

Již několik dní se neobjevily nové půjčky v RUB od Lime. Doufám, že to není předzvěst snižování výnosů, potřebuju pokrýt pokles rublu ...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 03 srp 2018, 16:43

Lime je KO asi
spis by me zajimalo kam se dneska podelo>

Dozarplati 55 3 m. - 12 m. 17.0% ₽1 875 069

me AI nic nevzal.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Boží mlýn » 03 srp 2018, 17:03

Nezbylo no :twisted:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 06 srp 2018, 21:40

hecl jsem se a z eur co mne prislo na revolut, ze 1000e obetuju na GEL, sem napisu dobu i presne kurzy a prevody - pro prehled.
  • 1000 eur pred 5minutama jsem smenil na 10334,75 svedskych korun
  • to jsem nasledne vse poslal na mintos (6.8. ve 21:33) - prisel potvrzujici email: Transfer to Mintos Marketplace has been submitted
  • pripsani me to ve free rezimu pise ct 9.8.
  • pro uplnost dodam ze aktualni cena tech 1000 eur byla v te dobe 25642,35 Kc
  • 7.8. 9:39 Transfer to Mintos Marketplace has been executed
  • 8.8. 8:18 Transfer to Mintos Marketplace has been executed
  • prevod na GEL kolem 14h: 10334.75 kr -> ლ 2 808.56 (poplatek byl kr 155.02)
takze jsem jakoby ziskal ლ 2808.56 za 25642,35 Kc, coz je kurz 9.13 Kc za 1 ლ

(samozrejme pocitam i s prodelkem, beru to jako zkusenost ;) ) nejake Lari uz tam pres rok mam. Toto bylo doplneni.
Naposledy upravil(a) blablon dne 08 srp 2018, 23:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od zbynhu » 08 srp 2018, 21:43

Dnes je to cca 3 týdny, co jsem nakoupil rubly.
K dnešnímu dni mi dělá pokles kurzu (včetně směnných poplatků) 5,6%. Tomu říkám timing :lol:
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od LuckyLuke » 08 srp 2018, 22:22

Já jsem takto koukal 3/4 roku na GEL, tam byl pokles kurzu o 17%. I když bylo vysoké úročení, tak jsem do nedohnal. Tak jsem vše raději prodal a převedl na EU a šel do CashBacku a nakonec jsem ještě vydělal.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Boží mlýn » 08 srp 2018, 22:41

zbynhu píše:
08 srp 2018, 21:43
Dnes je to cca 3 týdny, co jsem nakoupil rubly.
K dnešnímu dni mi dělá pokles kurzu (včetně směnných poplatků) 5,6%. Tomu říkám timing :lol:
Dokud neměníš zpátky, neexistuje ztráta ;)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 08 srp 2018, 23:44

presne tak, GEL udelal za posledni pulrok tusim 9% na euro (nechytejte me za slovo, pocitat to ted nebudu), proste je to nahoru dolu, asi s trvalym poklesem v dlouhodobem horizontu ale ja to tam neposilam kvuli 1 roku..

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od zbynhu » 09 srp 2018, 07:31

Dokud neměníš zpátky, neexistuje ztráta ;)
blablon píše:
08 srp 2018, 23:44
presne tak, GEL udelal za posledni pulrok tusim 9% na euro (nechytejte me za slovo, pocitat to ted nebudu), proste je to nahoru dolu, asi s trvalym poklesem v dlouhodobem horizontu ale ja to tam neposilam kvuli 1 roku..
Samozrejme s vami souhlasim a take jsem to tam neposilal na 3 tydny, abych ted v panice se ztratou prevadel zpet. Ale je to vtipne, ze jsem to takhle trefil...
Sankce mohou byt za rok, dva pryc a kurz vystreli nahoru.
Spis me stve, ze uplne vymizelo Lime, ktere bylo jednim z duvodu, proc jsem se pro rubl rozhodl.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů