Wowwo - diskuze k poskytovateli


K diskusím: Aventus; Capital Service; Creditstar; Delfin Group; Finitera; Finko; ID Finance; IDF Eurasia; IuteCredit; Lime Zaim; Mogo; StikCredit; Sun Finance; Wowwo;
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od zbynhu » 22 zář 2020, 10:38

Wowwo – popis společnosti
Nebankovní společnost Wowwo byla založena v roce 2016 se sídlem v Istanbulu a působí ve více než 54 městech po celém Turecku. Společnost má po zemi přes 2000 partnerů, se kterými, na základě on-line systému, prodává ojeté vozy společně s jejich financováním. Společnost má velmi nízké procento defaultů a LTV se pohybuje na úrovních od 50 – 70%.

Wowwo působí od listopadu 2019 na platformě Mintos.

Wowwo – základní data
Rok založení: 2016
Podporované měny půjček: EUR
Průměrný roční výnos: 11 – 12,5%
Splatnost nabídek: 1 rok – 5 let
Buyback garance pro nabízené půjčky: ano
Nabídka zajištěných půjček: ano (auta)
ExploreP2P rating: 73
Mintos Rating: B
Web poskytovatele: https://wowwo.com/

Pro další informace o poskytovateli a přehled hodnocení poskytovatele dalšími investory přejděte na příslušnou stránku webu P2Ptrh.cz.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od gulliver » 21 říj 2020, 15:49

Zná někdo zdravotní stav Wowwo? Mě osobně, subjektivně, se zdá, že funguje docela dobře, na Mintosu mám cca polovinu portfólia jen wowwo (protože jsem pak už přestal investovat tak jsem další LO nekupoval). Tak snad to wowwo ustojí. By mě i zajímalo jak to wowwo zvládá ohledně neustale slábnoucí turecké liry.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od zbynhu » 21 říj 2020, 16:47

Výsledky (byť neauditované) za první polovinu roku 2020 měli velice solidní. A v té době už lira ztrácela.
ExploreP2P jim taky zdvihalo o pár bodíků rating.
Považuju je za jednoho z těch stabilnějších poskytovatelů - i proto, jaký mají byznys model. Mám v nich asi 8% portfolia.

Každopádně polovina portfolia (i když nevím, jak velkého) mi přijde hodně. Já mám nejvíc v Iute (asi 25%) a už se necítím uplně komfortně...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Jan » 21 říj 2020, 17:37

...možná by se v těch zprávách mohlo najít info ohledně zajištění - alespoň co se obav ohledně kurzu liry týče.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od zbynhu » 22 říj 2020, 17:45

Ohledně Wowwo se dnes na blogu Mintosu objevila tato zpráva komentující zasažení Covidem do jejich byznysu (zpráva je komentářem přímo od Wowwa):
Wowwo: “We have had zero loss due to Covid and we do not anticipate any losses going forward either”
“After a bright start to 2020, the introduction of a national shut-down in Turkey starting in March firmly put the brakes onto our sales. During March and April sales were negligible as people were not able to leave their homes and also they were apprehensive as to what the future had in store for them. However, as the shut-down ended in June, it became apparent that Wowwo had benefited from the market situation after the impact of Covid-19.

Since car production had stopped during the worldwide shut-downs, the supply of new cars in Turkey had dried up. People were hesitant to use public transport and consequently, the demand for used-cars increased drastically. Everyone wanted to buy a car, and due to the lack of new cars in the market, everyone was buying second-hand cars. Also, the prices of all vehicles were also increasing on a daily basis as limited supply and increased demand pushed up the prices of used cars by 30%.

Sales and revenues continue to increase since June.

Collections stagnated during the shut-down. People were afraid to part with their money. However, subsequently, collections have returned to normal and improved somewhat as our customers are fearful of losing their vehicle, resulting in them making sure that their payment plans are stringently adhered to. We are negotiating and buying back the vehicles of those customers unable to meet their payments due to their personal circumstances brought upon them by Covid. These vehicles are then resold to new customers. We do not give prolongations, extensions or moratoriums, so all payments plans continue as normal. We have had zero loss due to Covid and we do not anticipate any losses going forward either.

There are no moratoriums or restrictions still in place and there is unlikely to be any in the future as the Turkish government aims to keep the economy moving.

Our business and market conditions are reviewed on a continual basis and we are able to adapt quickly to as required. However, we have not made, or currently plan to make, any changes to our business as we do not feel the need to at the moment. Business is strong and continues as normal.
From reports, new cars will only become available in a limited number towards the end of the current year. Therefore, we anticipate sales and revenues to continue strongly until the end of the year, as well as the first quarter of 2021.”
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Namor » 09 dub 2021, 15:34

Info o inflaci v Turecku - v březnu stoupla na 16%
https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/ ... 78272.html
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Cupi92 » 15 lis 2021, 09:23

Na Mintosu jsou dostupné neauditované výsledky za Q1 a Q2 2021. Jenom připomenu, že rozdíl v auditovaných a neauditovaných výsledcích Wowwo za rok 2020 byl největší v položkách Other operating income (11,8m EUR vs. 8,0m EUR) a Other operating expense (7,7m EUR vs. 6,3m EUR), kvůli čemuž je vykázán poloviční zisk v auditovaných výsledcích. Jestli to souvisí s tou ztrátou při prodeji nemovitostí, nevím.

Neauditované výsledky za Q1 2021

Profit: 1,9m EUR
Assets: 46,4m EUR
Equity: 12,5m EUR
Debt: 33,9m EUR

Neauditované výsledky za celé H1 2021

Profit: 2,6m EUR
Assets: 70,0m EUR
Equity: 36,1m EUR
Debt: 33,9m EUR

Zajímavý je skok ve vlastním kapitálu z 12,5m EUR na 36,1m EUR. Konkrétně položka "Paid-in capital" se zvýšila z cca 8,7m EUR na 31,6m EUR. Evidentně tedy někdo napumpoval další kapitál do firmy. Neznám společnost, co za Wowwo stojí, ale v prospektu o společnosti se píše "Company Structure: Wowwo is owned by a large, multinational, publicly listed company with strong financial backing."

Nakolik se dá číslům věřit, to si asi budeme muset počkat na auditovaný report za celý rok 2021. Kurz z turecké liry na eura jsem bral ten aktuální.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Cupi92 » 14 pro 2021, 07:02

Wowwo půjčky se teď hojně obchodují na SM, pár aktuálních statistik k tomuhle LO.

Profit za třetí kvartál vzrostl z 29,6m tureckých lir na 44,4m, ale kurz liry se zhoršil z 11,5 lira/eur z mého předchozího příspěvku na 15,7 za euro.

Objem nezpožděných půjček v první polovině listopadu byl 18m eur, nyní 12m eur. Průměrná doba pending payments je aktuálně 9 dní a jedná se o objem asi 250k eur, což je asi 1,2% portfolia.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Namor » 14 pro 2021, 07:17

Cupi92 píše:
14 pro 2021, 07:02
Wowwo půjčky se teď hojně obchodují na SM, pár aktuálních statistik k tomuhle LO.

Profit za třetí kvartál vzrostl z 29,6m tureckých lir na 44,4m, ale kurz liry se zhoršil z 11,5 lira/eur z mého předchozího příspěvku na 15,7 za euro.

Objem nezpožděných půjček v první polovině listopadu byl 18m eur, nyní 12m eur. Průměrná doba pending payments je aktuálně 9 dní a jedná se o objem asi 250k eur, což je asi 1,2% portfolia.
Díky za sdílení a kde jsi získal info?
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Cupi92 » 14 pro 2021, 07:42

Namor píše:
14 pro 2021, 07:17
Cupi92 píše:
14 pro 2021, 07:02
Wowwo půjčky se teď hojně obchodují na SM, pár aktuálních statistik k tomuhle LO.

Profit za třetí kvartál vzrostl z 29,6m tureckých lir na 44,4m, ale kurz liry se zhoršil z 11,5 lira/eur z mého předchozího příspěvku na 15,7 za euro.

Objem nezpožděných půjček v první polovině listopadu byl 18m eur, nyní 12m eur. Průměrná doba pending payments je aktuálně 9 dní a jedná se o objem asi 250k eur, což je asi 1,2% portfolia.
Díky za sdílení a kde jsi získal info?
Finanční report je na webu Mintosu v přehledu Wowwo, statistiky ohledně půjček z webu/aplikace beyondp2p.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od gulliver » 15 pro 2021, 15:27

ještě dodám, zřejmě další měnové zajíštění (což myslím wowwo má) bude dražší

Turecká lira se dále propadá, centrální banka oznámila další intervence
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3413 ... intervence

"Dál se zvyšují náklady na pojištění rizika, že Turecko nebude schopno splácet závazky vůči věřitelům. Cena pětiletých úvěrových swapů, které investoři nejčastěji využívají pro tyto účely, kolem poledne vykazovala růst o jeden bod na 503 bazických bodů. Tím se dostala na týdenní maximum, ukazují data společnosti IHS Markit. Když si tedy někdo chce plně pojistit investici do tureckých státních dluhopisů ve výši deset milionů dolarů, bude ho roční pojištění stát 503 tisíc amerických dolarů, tedy přes pět procent investované částky."

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Namor » 15 pro 2021, 17:28

gulliver píše:
15 pro 2021, 15:27
ještě dodám, zřejmě další měnové zajíštění (což myslím wowwo má) bude dražší
Pokud si dobre pamatuji, tak Wowwo nema zadne FX zajisteni a ztraty pokryvalo vzdy z cisteho zisku. To bude asi nyni tezsi.

Ja se take jiz dva dny snazim prodat svoji pozici ve Wowwo. Zpocatku to tolik nestalo, ale nyni jsou premia jiz 4% a to jsem zatim jeste nenabidl. Podarilo se mi spadnout na 1/4 puvodni pozice, ale nyni asi ani neni poptavka. Vzhledem k povaze pujcek (do aut), tak mi zbyly dlouhe pujcky a u tech je nutno nabidnout hodne vysoke premium, aby skocily na prvni stranku na SM.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od gulliver » 15 pro 2021, 17:47

Namor píše:
15 pro 2021, 17:28
gulliver píše:
15 pro 2021, 15:27
ještě dodám, zřejmě další měnové zajíštění (což myslím wowwo má) bude dražší
Pokud si dobre pamatuji, tak Wowwo nema zadne FX zajisteni a ztraty pokryvalo vzdy z cisteho zisku. To bude asi nyni tezsi.

Ja se take jiz dva dny snazim prodat svoji pozici ve Wowwo. Zpocatku to tolik nestalo, ale nyni jsou premia jiz 4% a to jsem zatim jeste nenabidl. Podarilo se mi spadnout na 1/4 puvodni pozice, ale nyni asi ani neni poptavka. Vzhledem k povaze pujcek (do aut), tak mi zbyly dlouhe pujcky a u tech je nutno nabidnout hodne vysoke premium, aby skocily na prvni stranku na SM.
no jo to jsem si nemohl vzpomenout jestli měli zajíštění, díky za upřesnění. No já zase občas skupuju ty zlevněné (min 4%) s krátkým časem nebo zpožděné.

Uživatelský avatar
DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 134
Registrován: 05 zář 2018, 12:44
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od DonArmando » 15 pro 2021, 18:52

já sem odprodal cca 50% bez přirážky i bez slevy o víkendu. Teď jsem zase naopak nějaké nakoupil s bonusem 4%, protože na skupině v Telegramu napsali, že už část PP bylo teď proplaceno. Mám v tom momentálně 5% portfolia. Nic hroznýho.

Nechce se mi prodávat a zvláště se slevou. Tak uvidíme, jak to okomentují v pátečním reportu.

robert21
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 108
Registrován: 04 čer 2021, 08:46
Reputace: 56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od robert21 » 17 pro 2021, 13:43

Wowwo loans suspended from the Primary and Secondary Markets

We’re informing you that we have made a decision to suspend loans originated by Wowwo from the Primary and Secondary Markets on Mintos until further notice. The suspension is effective immediately.

The suspension is a cautionary measure to protect investor’s interests that is driven by macroeconomic changes which impact Turkish Lira exchange rate towards Euro. Given that Wowwo issues loans in Turkish Lira, but places them on Mintos in Euro, the company needs to pay the exchange rate difference from its own resources when forwarding borrower payments if Turkish Lira value drops.


We have been monitoring the developments in Turkish Lira exchange rate towards Euro and Wowwo’s ability to cover the exchange difference and make the settlements, which historically were done timely, in more depth since September when Turkish Lira started to depreciate.


To avoid further exchange rate losses, at the beginning of December, a decision was made that new loans originated by Wowwo should be funded in local currency, and not through Mintos. Consequently, the listing of new Wowwo loans was stopped.


After another interest rate cut by the Turkish Central Bank yesterday, the Turkish Lira continues to depreciate rapidly, which could create a challenging environment for the company to meet its obligations towards investors on Mintos in a timely manner. Hence we are now suspending Wowwo from the Primary and Secondary Markets.


There is currently no indication that the borrowers’ ability to repay their loans has been impacted.

Mintos Team will travel to Turkey early next week to discuss the situation with Wowwo management.

About Wowwo

Wowwo with headquarters located in Istanbul and operations in more than 54 cities across Turkey, sells second-hand cars with a company direct financing model to consumers in Turkey.

The current amount of Wowwo outstanding investments on Mintos is €17 784 132. There are 41 249 investors with active investments in Wowwo loans, with the average investment per investor being €431. The current amount of pending payments is €240 429.

About Suspensions

Suspension of a particular lending company occurs when Mintos intervenes in the Market – Primary, Secondary, or both – to stop investing due to concerns about a company’s operations. Once suspended, new investments cannot occur until the suspension is lifted or lapses. When both Markets are suspended, this is intended to protect investors’ interests by preventing investments in new loans on the Primary Market, or the sale of existing loans issued by Wowwo on the Secondary Market.

We will share more as soon as we have further information.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Gixian » 18 pro 2021, 19:23

Ještě jednou chci explicitně poděkovat Cupi92 za to, že tu upozornil na problém pending payments u Wowwo. Jsou to veřejně dostupná čísla co může vidět kdokoliv z nás, ale popravdě od doby co jsem 80% eur z Mintosu stáhl dění tam už moc nesleduju, a ten trojtýdenní build-up přícházejícího průseru jsem úplně minul.

Sice mi trhalo žíly ty moje 12,5% Wowwa prodávat se slevou -1%, ale prodalo se mi během pár hodin vše a dnes nemusím stresovat z toho, že další stovky EUR zahučely kdo ví kde. Díky.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Cupi92 » 18 pro 2021, 23:44

Gixian píše:
18 pro 2021, 19:23
Ještě jednou chci explicitně poděkovat Cupi92 za to, že tu upozornil na problém pending payments u Wowwo. Jsou to veřejně dostupná čísla co může vidět kdokoliv z nás, ale popravdě od doby co jsem 80% eur z Mintosu stáhl dění tam už moc nesleduju, a ten trojtýdenní build-up přícházejícího průseru jsem úplně minul.

Sice mi trhalo žíly ty moje 12,5% Wowwa prodávat se slevou -1%, ale prodalo se mi během pár hodin vše a dnes nemusím stresovat z toho, že další stovky EUR zahučely kdo ví kde. Díky.
Rád jsem posloužil. Štve mě teda, že jsem tím nevystrašil sám sebe, já se těch svých nezbavil ve víře, že financování mají dobré. Tak stále doufám, že se z toho vyhrabou a nejedná se o ztrátu.

terezas
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 29
Registrován: 04 bře 2020, 23:35
Reputace: 58
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od terezas » 19 pro 2021, 11:05

Nemůžu najít "Neauditované výsledky za celé H1 2021". Kdyby byl podíl vlastního kapitálu na pasivech v uváděné výši, mohla by být situace udržitelná navzdory monetárním experimentům tureckého prezidenta. Na webu Mintosu uvedená data nyní nejsou. Je ale otázka, zda odpovídala skutečnosti - nebo už šlo o krizovou komunikaci na uklidnění investorů.


Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Cupi92
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 197
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: Kontaktovat uživatele Cupi92

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Cupi92 » 15 lis 2021, 09:23
Na Mintosu jsou dostupné neauditované výsledky za Q1 a Q2 2021. Jenom připomenu, že rozdíl v auditovaných a neauditovaných výsledcích Wowwo za rok 2020 byl největší v položkách Other operating income (11,8m EUR vs. 8,0m EUR) a Other operating expense (7,7m EUR vs. 6,3m EUR), kvůli čemuž je vykázán poloviční zisk v auditovaných výsledcích. Jestli to souvisí s tou ztrátou při prodeji nemovitostí, nevím.

Neauditované výsledky za Q1 2021

Profit: 1,9m EUR
Assets: 46,4m EUR
Equity: 12,5m EUR
Debt: 33,9m EUR

Neauditované výsledky za celé H1 2021

Profit: 2,6m EUR
Assets: 70,0m EUR
Equity: 36,1m EUR
Debt: 33,9m EUR

Zajímavý je skok ve vlastním kapitálu z 12,5m EUR na 36,1m EUR. Konkrétně položka "Paid-in capital" se zvýšila z cca 8,7m EUR na 31,6m EUR. Evidentně tedy někdo napumpoval další kapitál do firmy. Neznám společnost, co za Wowwo stojí, ale v prospektu o společnosti se píše "Company Structure: Wowwo is owned by a large, multinational, publicly listed company with strong financial backing."

Nakolik se dá číslům věřit, to si asi budeme muset počkat na auditovaný report za celý rok 2021. Kurz z turecké liry na eura jsem bral ten aktuální.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od zbynhu » 20 pro 2021, 12:47

Na změnu trendu to u turecké liry rozhodně nevypadá...
Turecká lira oslabila na nové rekordní minimum po příslibu tureckého prezidenta Erdogana, že Turecko bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb. Svůj postoj k měnové politice zdůvodnil zákazem lichvy v islámu (Bloomberg)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Wowwo - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od jkjk » 20 pro 2021, 13:55

terezas píše:
19 pro 2021, 11:05
Nemůžu najít "Neauditované výsledky za celé H1 2021". Kdyby byl podíl vlastního kapitálu na pasivech v uváděné výši, mohla by být situace udržitelná navzdory monetárním experimentům tureckého prezidenta. Na webu Mintosu uvedená data nyní nejsou. Je ale otázka, zda odpovídala skutečnosti - nebo už šlo o krizovou komunikaci na uklidnění investorů.
K 30.6. byl kurz liry j euru 0.097 (před měsícem ještě 0.08), dnes je 0.05.
Erdogan je bohužel šílenec a jeho jedinou reakcí na celou situaci jsou jen další personální změny co se ministrů financí a guvernérů centrální banky týče.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host