Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse


Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 25 bře 2018, 18:53

vyvar z ovaru píše:Jeste par dolaru dolu a bude vyborna doba na nakup Facebook akcii. Po afere Cambridge Analytica leti dolu neskutecnou rychlosti.
Docela zajímavé video na téma Cambridge Analytica bylo zrovna včera na DVTV:
https://video.aktualne.cz/dvtv/volby-se ... f6b220ee8/

Taky uvažuji, že bych si něco málo zobnul na 150$,kde máš ty nákupní pokyn? ;)
FB aktivně využívám a vidím tu masu lidí, která je přilepená k obrazovce mobilu skoro permanentně. Pro mě je to trochu "speculative buy", protože jsem si moc neprošel finančníma výkazama za posledních X let, ale uvidíme.

Já bych si rád taky ještě zobnul CVS před akvizicí a rovněž Qualcomm se sune na zajímavé částky. V min. týdny jsem si zobnul trochu H&M za 12.6€
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 26 bře 2018, 09:23

FB budu muset naředit. Až se prach usadí, firma pošlape dál. Ta firma má vedle Googlu největší zisky z reklamy na světě a firmy se k ní s reklamou po uklidnění situace zase vrátí. Je teď sice už hodně přeprodaná, ale až někam ke 150 USD klidně spadnout ještě může.. :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 bře 2018, 09:53

Ja kupoval loni za 161 (prumer cen). 150 by byla nadhera, ale nevim jestli to az tak spadne. Takze v podstate cokoliv pod 160 je pro me dobrej obchod. CVS mam prumer 70, takze vyckam a asi taky dokoupim. A jeste cekam na MO a PRU, jestli pujdou niz, ty jsou pro me prioritnejsi, kvuli vetsimu divi vynosu a PRU hlavne kvuli rustu (ikdyz divi uz je peknych 3,58%).

edit: Gogo zobl sis ten AKER? Akers Biosciences Signs US Distribution Agreement with Diagnostica Stago (+14% premarket)

edit2: na 150 sem zobl FB (jinak teda FB ucet nemam a zatim porad neplanuji, ale ten potencial tam je stale obrovsky, takze akcie kupuju. Obdobne to mam s Applem :) )

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 bře 2018, 21:25

MU (Micron) dlouhodoba vyborna rustovka, aktualne po propadu silne podhodnocena. https://finviz.com/quote.ashx?t=mu

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 22:30

GOGO7 píše:FB budu muset naředit. Až se prach usadí, firma pošlape dál. Ta firma má vedle Googlu největší zisky z reklamy na světě a firmy se k ní s reklamou po uklidnění situace zase vrátí. Je teď sice už hodně přeprodaná, ale až někam ke 150 USD klidně spadnout ještě může.. :roll:
Koukal jsem na to - teď je dole o 22 %. Docela nářez na to, že se stalo něco, co třeba mě naprosto vůbec nepřekvapuje, tudíž ani nerozrušuje. Trhy tohle dělají rády - každé zakašlání chápou jako smrtelné. :) 25 P/E je pro takovou zásadní společnost dnešního internetu příliš málo.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 28 bře 2018, 09:06

https://finviz.com/quote.ashx?t=SPY - to vůbec nevypadá dobře. Když to spadne pod dolní lajnu, můžeme se pěkně propadnout.
FB - začínám mít pocit, že to není jen krátkodobý otřes, může to klidně trvat ještě týdny i měsíce, se zobáním zatím počkám. Důvody k dalším otřesům ještě budou - Zuckenberg vypovídající před Kongresem apod. Aby to nakonec nebylo jako s akciemi VW po aféře Dieselgate ;)

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 bře 2018, 10:13

Je to mozny, ze to jeste pujde dolu. Asi nastavim stop loss tak, abych byl mirne v zisku a pak zase dokoupim.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 bře 2018, 15:00

Tak me tak napadlo - uvazovali jste nad tim, kdyby se opravdu blizil bear market, co s rustovymi a dividendovymi tituly? Drzet bez ohledu na cenu nebo nastavit stop lossy (samozrejme jen tak, aby byly bud do zisku nebo na nule)? Co jsem tak procital, vetsina dividendovych majitelu pouze drzi a vyckava (a v poklesech dokupuje). Vzhledem k tomu, ze nemam nejaky zasadni kapital, ze ktereho bych v bear marketu mohl dokupovat, tak si rikam, ze bych asi nastavil stop lossy na vsechny tituly, ktere zatim jsou v plusu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 28 bře 2018, 15:48

V bear marketu bych to asi udělal jako ty. Zachránit zisky pokud ještě jsou, hlavně u růstových akcií. U opravdu kvalitních divi titulů s vysokou dividendou bych event. při poklesech /až budu mít money :lol: /přikupoval. Snažil bych se ohodnotit firmy jednotlivě, u horších /podle dosavadních výsledků hospodaření/ bych se jich nemilosrdně zbavoval i za cenu ztráty. Nezbavoval bych se biotech, případně komodit - ty jdou často proti trhu. Každý má jinou strategii, moje je podobné té tvé. A každý titul zvlášť, ne v panice všechno pryč :roll:
Včera jsem si zobnul AKER, jen trošku zatím..

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od adventura » 28 bře 2018, 16:07

nevim, jestli to uz padlo, ale zde je forum o akciich, kde rozebiraji i buy+hold div. titulu
http://forum.nr1a.com/forumdisplay.php?fid=1
spousta zajimavych vlaken...

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 28 bře 2018, 16:30

Forum Nr1a znám už snad 10 let. Založil jej a vede jistý Ladislav Konečný, Čech žijící v Německu, který sám sebe pasuje do role jakéhosi akciového guru. Kdo s ním nesouhlasí, toho často sprostě napadá a zesměšňuje. Je to takový akciový bulvár. Ale obrázek ať si udělá každý sám. O akciích, ve smyslu analýzy jednotlivých firem, se tam podle mě člověk opravdu moc nedozví. Lepší je přečíst si třeba knížky od D.Gladiše, nebo absolvovat nějáký kvalitní kurz.
Ještě poznámka ke Konečnému - celá jeho životní filosofie "držte dividendové akcie jako Santander, Cisco, Bank of America atd. na důchod" dostala poněkud na frak v roce 2008, když se akcie propadly do hlubin a dividendy jím držených akcií klesly cca o 90%. Aby se finančně vzpamatoval, začal psát knihy o akciích a založil toto forum. Největší jeho problém je, že je to obrovský narcis. V nejrůznějších forech o akciích vystupuje pod různými nicky a snaží se všechny přispěvatele znemožnit. Takový zvláštní člověk :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 29 bře 2018, 10:13

Jsem rad GOGO7, ze na to mame stejny nazor. :)

Forum nr1 taky znam, ale kdyz vynecham Ladislava a par dalsich, tak zbyvajici osazenstvo je dobre. Da se tam nacerpat taky dost uzitecnych informaci.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od sebikus » 11 dub 2018, 21:50

tak kdo si frčí na FB akciích :)
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Saraph » 11 dub 2018, 23:59

sebikus píše:tak kdo si frčí na FB akciích :)
FB akcie nevlastním, nevlastnil jsem a ani to neplánuji. Rád bych se ale podělil o svou myšlenku.

Ty trhy jsou fakt divné. Když se provalilo o FB něco, co mě ani nezvedlo ze židle, trh zareagoval jak divoch a FB se propadl o více, než o kolik se podle mého názoru propadnout měl.

Teď, když když FB čelí hrozbám jako regulace, pokuty, kvůli enormní publicitě celého zasedání s kongresem možná i nějakému bouření uživatelů platformy, investoři najednou kupují FB zpět jak diví kvůli tomu, jak je firma podhodnocená (zhodnocení 7 % za týden, přitom S&P je za stejné období na nule).

Pro porovnání:
  • FB klesl o 14,85 % od svého ročního maxima
  • Vanguard S&P 500 kleslo o 8,02 % od svého ročního maxima
V této korekci je stále ještě mezi poklesem FB a S&P rozdíl skoro 7 %, takže nějaké místo tam snad ještě je, ovšem vzhledem k riziku popsanému výše už se mi taková odměna zas tak moc nelíbí. Především se bojím, zda by případné regulace nemohly značně zneefektivnit způsob doručování relevantní reklamy uživatelům. Díky tomu, kolik toho o svých uživatelech FB ví, může docela dobře odhadnout, o jakou reklamu má kdo zájem. Irelevantní reklama by jistě značně poškodila zisky firmy. Na druhou stranu, takovouto analýzu dat dnes dělá kde kdo - ať už Google nebo každý větší e-shop.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 12 dub 2018, 09:53

Ja v te panice koupil za 150 a obratem prodal na 156. Ale jeste par kusu mam, dolarove v plusu, ale korunove v minusu, protoze jsem je kupoval loni, takze drzim. FB ma porad velkej potencial a ikdyby odeslo par milionu, tak to je jak kapka v mori. A jini zase prijdou. A co se tyce te afery, tak to asi nebude tak horky, jak to vypada. Jine spolecnosti mely daleko horsi afery, ktery ovlivnily zdravi lidi (zavadne potraviny, leky s vedlejsimi ucinky atd.), akcie propadly a zase vylezly. To je takovej neustalej kolobeh. Vlastne za tyhle afery muzeme byt radi. Iracionalni chovani trhu je pro nas vyhoda.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 12 dub 2018, 10:08

Mě to přijde taky divný to chování trhu a nedokážu si to ničím vysvětlil. Já čekal, potom co Zuckerberg byl grilován před zákonodárci a vyplavalo na povrch, že data mohli být zneužity u všech uživatelů (tzn. 2 mld). Jak mohli akcie vystoupat od těch minim. u 150$ na aktuálních 166$. Tohle mi hlava nebere. Já to při 150$ nestihl, a doufal jsem že po těch negativech to klesne ještě níž, tohle mi hlava nebere...
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 12 dub 2018, 11:09

Trhy žádnou logiku nemají. Nakonec často psychika davu vítězí. Akcie FB pořád držím. Největší nebezpečí do budoucna je podle mě nějáký způsob regulace a omezení reklamy, což je hlavní zdroj zisků FB. Kdyby zisky výrazně klesaly, asi by se to na ceně akcií časem projevilo. I když kdo ví ;)

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od sebikus » 12 dub 2018, 12:23

Taky jsem u grilování čekal propad a po grilovčce dle výsledku nějaký mirný výklus daným směrem a ono nějak nic moc :D
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 kvě 2018, 23:02

Tak FB se krasne vratilo do plusu, tak jak to ma byt. :D A ja ted v propadu prikoupil podprsenky. Nemohl jsem si nechat ujit ten pekny div yield 7%. https://finviz.com/quote.ashx?t=lb

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 11 kvě 2018, 09:32

vyvar z ovaru píše:Tak FB se krasne vratilo do plusu, tak jak to ma byt. :D A ja ted v propadu prikoupil podprsenky. Nemohl jsem si nechat ujit ten pekny div yield 7%. https://finviz.com/quote.ashx?t=lb
Podprsenkám moc nerozumím, ale koukám na to horem spodem, a nechápů tu paniku, OK, predikovali trochu nižší výsledky, ale ta reakce je trochu přestřelena..o víkendu něco málo počtu, a možná bych si trochu taky zobl na nějakých 25$ :-D

Já jsem jinak zaspekuloval a koupil pár tisíc akcií Steinhoff International Holdings (za 12c), dělali tam čachry ve finančních výkazech, ale tak když jsou ty akcie v discountu 96%, tak uvidíme...za mě to byla trochu ruleta.

Jinak já ještě min. týden koupil CVS na 60$. Toho FB mi je škoda, že jsem nepřibral nějakou lopatičku :(
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti