Brokeři - obecná diskuse

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Brokeři - obecná diskuse

Příspěvek od GOGO7 » 17 led 2018, 14:25

Edit (Saraph):
Toto téma bylo založeno kvůli množícím se příspěvkům ohledně brokerů ve vkláknu pro ETF. Další příspěvky zabývající se převážně tématikou brokerů dávejte prosím do tohoto nového vlákna.


----------------------------------------------------------

Bohužel situace s obnovením obchodování s ETF na Degiru se komplikuje. Po mých urgencích, kdy obchodování podle svého slibu obnoví , mi včera odpověděli, že už vše znovu funguje. Zjistil jsem ale, že na platformě až na malé výjimky prakticky žádné US ETF dohledat nelze. Dnes se Degiro vyjádřilo, že US ETF nemají povinnost poskytovat požadované doklady a záleží tak jen na nich, jak se rozhodnou. No nevím, ostatní brokeři myslím s tím vůbec problémy nemají, což jsem Degiru sdělil. Ve velké zlepšení v dohledné době už moc nedoufám :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2018, 14:33

Tak jsem chtel napsat, ze tim padem je ta jejich reklama na homepage na 500+ ETF zdarma dost vtipna a oni uz maji novy stranky (a tohle tam samozrejme neni).
Kazdopadne spatna zprava pro lidi, kteri chteli pravidelne nakupovat jen 1 nebo par ETF mesicne. :cry:

edit: tak se divam, ze tam ted maji 700+ ETF zdarma, ale uz to neni tak obri napis jako predtim :) Zkusim teda asi zapatrat jestli maji nejaky solidni ETF na Xetra, jejiz poplatek uz stejne rocne platim kvuli drzeni akcii Shell.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 17 led 2018, 14:50

Není to poprvé, co na Degiro slýchám nějakou špínu. Dříve jsem si zkoušel demo účet Interactive Brokers a přišli mi jako hodně seriózní broker. Sice se nechci opakovat, ale pro pasivnější investory bych doporučil Lynx (český zprostředkovatel pro IB) - sem tam si sice zaplatím těch 5 dolarů, ale zase vše funguje a nepřipadám si, že se mnou zachází jak s hnojem. Pro aktivnější investory (popř. tradery) rozhodně Interactive Brokers.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2018, 14:56

Ja to teda nevnimam jako nejakou spinu. Holt se proste ridi EU legislativou a mozna k tomu nejsou treba tak benevolentni jako jini brokeri. Jsem u Degiro kratce, necely rok a na nic si stezovat nemuzu. Vzdy kdyz jsem neco potreboval vysvetlit, tak odezva z podpory byla temer okamzita a srozumitelna. A treba u toho etf, pokud platis 5 dolaru za kazdy nakup, tak 5 dolaru na 40 dolarovem ETF/mesic uz je hodne znat. A pokud kupujes mesicne treba 3 ETF, tak to uz je castka, ktera dost zmensi kapitalovy vynos.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 17 led 2018, 15:20

Já si na Degiro jinak taky nemůžu stěžovat. K US ETF ještě dodali, že jako jeden z největších evropských brokerů se musí evropskou legislativou řídit velmi striktně. Zdá se, že US ETF nejdřív od 1.1. vyřadili a teď je znovu oslovují s požadavky na dodání nové dokumentace. Třeba se to postupně přece jen trochu zlepší a nabídka bude větší. Uvidíme.. :)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Zakládání účtu u LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 20 led 2018, 10:54

Zdravím, napíši Vám jak dlouho mi probíhá založení účtu u LYNX Brokeru.

email od LYNX Brokeru - založení účtu - 10. 1. 2018, 18:35
email od LYNX Brokeru - založení účtu - 10. 1. 2018, 19:03
- obdrželi jsme vyplněný formulář, Váš investiční účet otevřen do 1 až 2 pracovních dní.
email od LYNX Brokeru - založení účtu - 18. 1. 2018, 17:48
- Váš řidičský průkaz je bohužel již neplatný.

18. 1. 2018, 21:42 odeslán scan nového platného ŘP, který jsem dostal 17.1.2018
19.1.2018 dopoledne - jsem poslal email s dotazem na otevření účtu, zatím bez odpovědi
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 21 led 2018, 12:19, celkem upraveno 1 x.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládání účtu u LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 20 led 2018, 22:31

LuckyLuke píše:Zdravím, napíši Vám jak dlouho mi probíhá založení účtu u LYNX Brokeru.

email od LYNX Brokeru - založení účtu - 10. 1. 2018, 18:35
email od LYNX Brokeru - založení účtu - 10. 1. 2018, 19:03
- obdrželi jsme vyplněný formulář, Váš investiční účet otevřen do 1 až 2 pracovních dní.
email od LYNX Brokeru - založení účtu - 18. 1. 2018, 17:48
- Váš řidičský průkaz je bohužel již neplatný.

18. 1. 2018, 21:42 odeslán scan nové platného ŘP, který jsem dostal 17.1.2018
19.1.2018 dopoledne - jsem poslal email s dotazem na otevření účtu, zatím bez odpovědi
Musím souhlasit, že otevření účtu u Lynx není úplně nejrychlejší záležitost. Asi jsem tě na tohle měl upozornit.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 led 2018, 11:26

Ja otviral Lynx take nedavno. Online formular jsem vyplnil 2. 1. 2018, dodal jsem vsechny nutne platne dokumenty. 8. 1. byla prvni urgence, protoze se nic nedelo. Teprve 12. 1. mi prisel email s overenim a s adresou kam zaslat prvni platbu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 22 led 2018, 20:43

vyvar z ovaru píše:Ja otviral Lynx take nedavno. Online formular jsem vyplnil 2. 1. 2018, dodal jsem vsechny nutne platne dokumenty. 8. 1. byla prvni urgence, protoze se nic nedelo. Teprve 12. 1. mi prisel email s overenim a s adresou kam zaslat prvni platbu.
.. Díky za informaci. Já jsem dnes psal další 2 emaily. Stále po mě chtějí 2. doklad ačkoli jsem ho zaslal již 18.1.2018.
Chtěl jsem si koupil první ETF. Docela jsem se už těšil a zase smůla. :cry: :cry: :cry:
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 22 led 2018, 20:45

LuckyLuke píše:
vyvar z ovaru píše:Ja otviral Lynx take nedavno. Online formular jsem vyplnil 2. 1. 2018, dodal jsem vsechny nutne platne dokumenty. 8. 1. byla prvni urgence, protoze se nic nedelo. Teprve 12. 1. mi prisel email s overenim a s adresou kam zaslat prvni platbu.
.. Díky za informaci. Já jsem dnes psal další 2 emaily. Stále po mě chtějí 2. doklad ačkoli jsem ho zaslal již 18.1.2018.
V pracovních hodinách jim tam brnkni. Na telefonu jsou velice příjemní lidé a tohle by snad mohli vyřešit rovnou.

darcheck
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2018, 15:09
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od darcheck » 23 led 2018, 12:32

Kvůli současné situaci na Degiro, jsem také v neděli (21.1.2018) poslal ty doklady a výpis pro založení účtu u LYNX. Hned v pondělí mě volali zpět, že doklady jsou v pořádku, nicméně kvůli změně legislativy nejsou od nového roku schopni dodržet termíny, které slibují na webu. Máme tedy počítám s tím, že to potrvá o něco déle. Snad do konce týdne by to mohlo být založeno.
Když už jsem s nimi mluvil ptal jsem se i na možnost kupovat americké ETF bez české dokumentace a potvrdili mě, že dle posledního výkladu ČNB budou tyto ETF nabízet i nadále.

Za mě tedy zatím zkušenost s Lynx čistě pozitivní.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 23 led 2018, 14:07

Tak účet u LYNX Broker mám již založen, ráno jsem tam volal a ve 12:00 hod mi přišel email s pokyny k 1. platbě.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 23 led 2018, 18:02

Všeobecné nadšení z brokera Lynx bych nesdílel. Srovnejte poplatky na IB a na Lynx. Nákup ETF u Lynx je cca 10USD, což je zcela nehorázné okrádání klientů. Zastupují tady IB, ale ošklivě klienty dřou z kůže. Podívejte se na poplatky na IQ trade, což je jiný podobný zástupcě IB v ČR. Na Degiro, kde mám sám účet, ještě zatlačím s tím, že jim klienti utečou jinam. Mrkněte na tohle, sám to zatím nemám, ale zajímavé to je.http://www.martinkopacek.cz/2017/12/dot ... cet-s.html
Jinak Finakademii můžu vřele doporučit /nejsem jejich náhončí :) /, kdo má zájem může absolvovat kurzy o obchodování akcií, ETF, komodit, opcí atd. Sám jsem před lety absolvoval kurz "Ziskové akcie", který vede Honza Dvořák a lepší kurz o obchodování akciíu nás asi neexistuje. Mohu doporučit, po skončení je forum stovek absoventů, kde jsou velice podnětné výměny názorů na brokery, konkrétní akcie atd. Super záležitost :) GL

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Jan » 23 led 2018, 19:01

GOGO7 píše:Všeobecné nadšení z brokera Lynx bych nesdílel. Srovnejte poplatky na IB a na Lynx. Nákup ETF u Lynx je cca 10USD, což je zcela nehorázné okrádání klientů. Zastupují tady IB, ale ošklivě klienty dřou z kůže. Podívejte se na poplatky na IQ trade, což je jiný podobný zástupcě IB v ČR. Na Degiro, kde mám sám účet, ještě zatlačím s tím, že jim klienti utečou jinam. Mrkněte na tohle, sám to zatím nemám, ale zajímavé to je.http://www.martinkopacek.cz/2017/12/dot ... cet-s.html
Jinak Finakademii můžu vřele doporučit /nejsem jejich náhončí :) /, kdo má zájem může absolvovat kurzy o obchodování akcií, ETF, komodit, opcí atd. Sám jsem před lety absolvoval kurz "Ziskové akcie", který vede Honza Dvořák a lepší kurz o obchodování akciíu nás asi neexistuje. Mohu doporučit, po skončení je forum stovek absoventů, kde jsou velice podnětné výměny názorů na brokery, konkrétní akcie atd. Super záležitost :) GL
Článek jsem přečetl (zajímavé), ale dál jsem nepátral. Docela mě překvapuje, že nabízejí stejné poplatky jako IB. Nějak mi uniká. proč by toto někdo dělal (jediné, co mě napadlo, že buď mají coby broker nižší ceny u IB než retailový zákazník a nebo se o toto snaží a snaží se získat klienty/obrat). Ale ceníky jsem do hloubi nestudoval.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 23 led 2018, 19:35

GOGO7 píše:Všeobecné nadšení z brokera Lynx bych nesdílel. Srovnejte poplatky na IB a na Lynx. Nákup ETF u Lynx je cca 10USD, což je zcela nehorázné okrádání klientů. Zastupují tady IB, ale ošklivě klienty dřou z kůže. Podívejte se na poplatky na IQ trade, což je jiný podobný zástupcě IB v ČR. Na Degiro, kde mám sám účet, ještě zatlačím s tím, že jim klienti utečou jinam. Mrkněte na tohle, sám to zatím nemám, ale zajímavé to je.http://www.martinkopacek.cz/2017/12/dot ... cet-s.html
Jinak Finakademii můžu vřele doporučit /nejsem jejich náhončí :) /, kdo má zájem může absolvovat kurzy o obchodování akcií, ETF, komodit, opcí atd. Sám jsem před lety absolvoval kurz "Ziskové akcie", který vede Honza Dvořák a lepší kurz o obchodování akciíu nás asi neexistuje. Mohu doporučit, po skončení je forum stovek absoventů, kde jsou velice podnětné výměny názorů na brokery, konkrétní akcie atd. Super záležitost :) GL
Ty ETFka stojí $5, ne $10. U Lynx jsem a 5€ souhlasí. Možná se budu opakovat, ale pro investora, který chce ETF koupit a držet na věčnost, nic lepšího není. U IB by zaplatil vždycky $10 měsíčně, kdežto pokud vloží peníze třeba jednou za 3 měsíce a udělá jednu nebo dvě transakce, zaplatí jednorázově $5 nebo $10 a má klid. Chci prostě IB (naprosto bezkonkurenční broker pro Evropany), ale bez poplatku za neaktivitu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 23 led 2018, 19:55

Sám účet u Lynx nemám. Ale našel jsem toto https://www.degiro.cz/poplatky/. Na platformě Lynx vidím https://www.lynxbroker.cz/tarify/etf/. Je v tom trošku rozpor. Nebo Lynx poplatky snížil? Nevím. Já jsem na Degiro platil za ETF 1 nebo 2 USD nebo taky vůbec nic, to už ale je minulost. Nikdo netouží po tom, aby mu broker vyluxoval účet. Na IB jsem za neaktivitu neplatil nic. Sám nemám účet na IQ trade, ale na fóru Finakademie si tohoto brokera účastníci velmi chválí, sám nemohu posoudit. Pan Kopáček z odkazu by zájemcům asi vše vysvětlil. Uvažuju o tom. Low-cost broker je pro investora základ.
P.S. Vám reálně na účtu odečítali 10 USD měsíčně za neaktivitu? Tak to jsem měl asi štěstí, za 5 let u IB mi to neudělali ani jednou, a neaktivní jsem byl skoro pořád.. :D

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 23 led 2018, 21:25

GOGO7 píše:Sám účet u Lynx nemám. Ale našel jsem toto https://www.degiro.cz/poplatky/. Na platformě Lynx vidím https://www.lynxbroker.cz/tarify/etf/. Je v tom trošku rozpor. Nebo Lynx poplatky snížil? Nevím. Já jsem na Degiro platil za ETF 1 nebo 2 USD nebo taky vůbec nic, to už ale je minulost. Nikdo netouží po tom, aby mu broker vyluxoval účet. Na IB jsem za neaktivitu neplatil nic. Sám nemám účet na IQ trade, ale na fóru Finakademie si tohoto brokera účastníci velmi chválí, sám nemohu posoudit. Pan Kopáček z odkazu by zájemcům asi vše vysvětlil. Uvažuju o tom. Low-cost broker je pro investora základ.
P.S. Vám reálně na účtu odečítali 10 USD měsíčně za neaktivitu? Tak to jsem měl asi štěstí, za 5 let u IB mi to neudělali ani jednou, a neaktivní jsem byl skoro pořád.. :D
Co se těch poplatků za neaktivitu u IB týče, je to hned druhý bod u nich v ceníku na této stránce. Sám jsem tam měl sice jen demo účet, ale několikrát jsem o tomto poplatku četl i od ostatních lidí. Vyhne se tomu člověk, který za měsíc alespoň těch $10 utratí, který má účet v hodnotě nad $100 000. Investor, kterému je do 25 let, platí jen $3.

S IQ trade zkušenost nemám a pokud dobře chápu ceník, tak to není špatné, ovšem na první pohled na mě moc dobře nepůsobí ten web (jak kdyby byl dělán na koleni, to by vadilo každé seriózní firmě), ale především mám rád platformu Lynx BASIC, což je jednoduché a intuitivní prostředí především pro dlouhodobé investory, kteří nepotřebují dělat nějaké technické analýzy grafů a další složitější operace specifické především pro tradery. U IQ Trade na mě nejmíň nesympaticky působí asi ta platforma Trade Master, ale i tak nic moc. Pozitivum je samozřejmě to, že se jedná o zprostředkovatele pro IB, stejně jako Lynx.

Souhlasím, že low-cost broker je základ, ale v rámci mezí. Pokud nějaké firmě svěřuji 50 % svého majetku, na prvním místě je pro mě především pocit bezpečí. Takový pocit ve mně Lynx budí, mnozí ostatní brokeři bohužel ne. Nerad bych dal své peníze nějakému Vlkovi z Wall Street. Pokud vložím 40 tisíc Kč a přikoupím za ně jedno ETF, zaplatím na poplatcích (konverze do USD + nákup ETF) něco málo přes 0,5 % celkem, což je mimochodem ještě méně, než kolik jsem platil za vklad na P2P platformy jako třeba Mintos.

Za předpokladu, že se všem brokerům zmíněným v tomto vláknu bude dařit dobře, tak to klientům levnějších brokerů než Lynx jedině přeji. Je na každém z nás, komu se rozhodneme věřit a kdo (mimo poplatků) splňuje naše specifické požadavky. Sám jsem ještě v docela rané fázi budování portfolia, ale mít těch $100 000 (kde už není poplatek za neaktivitu), snad bych i přemýšlel o přechodu přímo k IB.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 23 led 2018, 21:51

Zkoušel někdo poslat na LYNX Broker vklad např. v eurech ??? Je pak výhodné u nich provést směnu EU/US ?
Uvažuji část vkladů z Mintosu zredukovat a poslat je sem buď přímo nebo přes můj eurový účet u FIO. Tam bych platil pouhých 20Kč za příchozí platbu.

Mám nyní špatný poměr : akcie : 1%, ETF : 0%, ZONKY : 40 %, Mintos : 50%, Podílové listy : 9%
Chtěl bych položku akcie a ETF zvýšit tak na 60%.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Jan » 23 led 2018, 22:08

LuckyLuke píše:Zkoušel někdo poslat na LYNX Broker vklad např. v eurech ??? Je pak výhodné u nich provést směnu EU/US ?
Uvažuji část vkladů z Mintosu zredukovat a poslat je sem buď přímo nebo přes můj eurový účet u FIO. Tam bych platil pouhých 20Kč za příchozí platbu.

Mám nyní špatný poměr : akcie : 1%, ETF : 0%, ZONKY : 40 %, Mintos : 50%, Podílové listy : 9%
Chtěl bych položku akcie a ETF zvýšit tak na 60%.
Jelikož je to broker, tak by to principiálně mělo být s nejmenším spreadem který je dostupný pro retailové klienty. Aspoň předpokládám, že IB/Lynx dělají i Forex.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 23 led 2018, 23:12

Nevim jestli uz to sem nekdo daval, pred rokem a neco delali pekny srovnani brokeru Finlordi. Spousta infa uz mozna neplati, ceniky ale asi ano: https://finlord.cz/2016/12/srovnavame-i ... io-patria/

IB je spis platforma pro tradery kvuli tem poplatkum. Kdyz je clovek hodne aktivni, tak je to pro nej dobry. Kdyz jsem loni zacinal s akciema a etf, tak me poplatky u Degira vysly asi na 2 000, u Fio, ci Patria by me to stalo 25 az 30 tisic. Ja si Lynx zakladam spis kvuli diverzifikaci a budu tam nakupovat jen ty akcie, ktere nebudu chtit (idealne) nikdy prodat. Takze nejake blue chips apod. a asi vzdy za vetsi castku. U Degira mi maximalne vyhovuje to, ze muzu prikoupit akcie treba jen za 3 000 a poplatek je uplne mizivych 12 Kc. Snizim tak treba prumernou cenu a kdyz akcie dalsi den nebo tyden klesne, zase muzu dokoupit za par tisic. Tohle by mi ale na Lynx dost zhorsilo prumerovani cen k lepsimu. To stejne plati pro ETF (doufam, ze casem budou zase pristupne). Prifrci mi treba 1500 v dividendach a muzu to hned soupnout do Schwaba a bez poplatku. A klidne to takhle otocit i vickrat za mesic, kdyz se nashromazdi dividendy. S Lynxem a dalsima by to takhle neslo.

Co se tyce meny, tak mi bylo doporuceno zalozit Lynx rovnou v dolarech (nebo euro pokud planujete evropske burzy). Melo by to tam nekde jit myslim nastavit a konverze je pak o nejakou korunu levnejsi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů