LYNX Broker

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Nickodeam
Příspěvky: 4
Registrován: 13 čer 2020, 10:19
Reputace: 5
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

LYNX Broker vs. FIO

Příspěvek od Nickodeam » 13 čer 2020, 10:53

Ahoj všem,
mám na vás prosbu a potřeboval bych radu od vás zkušených. Během jarní Covid krize jsem se marně snažil založit účet u Degiro a Lynx. Nakonec ze zoufalství jsem šel k Fio, kde mám nyní zainvestováno cca 200.000Kč v USD dividendových akciích a v záloze cca 2.000USD na další investice. Jde mi převážně o dlouhodobé držení akcií (minimálně 15-20let).
Mezitím se mi otevřel účet na Degiro, kde jsou poplatky výrazně někde jinde a zde již běžně nakupuji. Nyní se mi ozval Lynx, že mi taktéž otevřou účet.
Je nesmysl, abych měl 3 brokery a příjem z dividend se mi drobil mezi jednotlivé brokery, jelikož dividendy chci reinvestovat. To znamená, že u FIO bych musel dividendy posílat na Degiro či Lynx a to se příliš nevyplatí (buď bych musel USD dividendy směnit na Kč a poslat přes svůj korunový účet na Degiro a nebo poslat USD dividendy přes svůj dolarový účet na Lynx (zde je však převod z dolarového účtu u FIO na Lynx 500Kč za transakci)

Můj dotaz:
Je rozumné ukončit pozice na FIO a vše přemigrovat na Lynx? Na Lynx se mi líbí, že je zde multiměnový účet, takže všechny dividendy budou zůstávat v USD a nebudou se mi konvertovat na EUR jako u Degiro. Případně vše přemigrovat na Degiro a nechat si pouze jednoho brokera? Případně jak vnímáte neustálou konverzi na EUR na Degiro (většinu nákupů budu provádět v USD)?

Děkuji moc za radu. Hledám dlouhodobé řešení tohoto problému. Předpokládaný investovaný finanční objem v tomto roce cca 600.000Kč a do konce příštího roku dalších 400.000Kč.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker vs. FIO

Příspěvek od Jan » 13 čer 2020, 11:12

Nickodeam píše:
13 čer 2020, 10:53
Ahoj všem,
mám na vás prosbu a potřeboval bych radu ...
Uvedené brokery nemám, takže asi nejsem úplně ten pravý na odpověď.
Ale pár poznámek...
- osobně bych preferoval redukci počtu brokerů, pokud Ti tedy každý nepřináší nějaký mimořádný benefit. Víc brokerů je víc starostí.
- přeposílání z Fia mi přijde jako ptákovina - pokud tam máš 200kCZK v akciích, dividendy budou řekněme 5%, je to 10kCZK a teď je otázka, co je nižší náklad - jestli USD převod nebo dvojí konverze, buď jak buď jsou to zbytečné náklady, nehledě na to, že v mezičase se Ti tam budou válet nezainvestované prostředky. Navíc to jsou opět starosti.
- co jsem tu zaregistroval, tak mi přišlo, že poslední dobou celkem docházelo u zdejších uživatelů k přechodu od Degira k Lynxu, důvody mi přišly vesměs spíš nespokojenost s Degirem než nějaké nadšení z Lynxu
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 13 čer 2020, 13:31

Můžeš využít poklesu a tituly, co máš u Fio, nakoupit u Lynx a počkat si na nějaký nárůst a pak to u Fio je prodat. Případně to jde taky samozřejmě obojí v rámci jednoho dne za +- shodnou cenu - minus poplatky.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Gixian » 14 čer 2020, 19:38

Určitě bych vybral jednoho, a toho se držel.

Pokud neděláš do českých akcií, Fio nemá cenu - takže to bych zrušil. Převod portfólia (systémem prodat na Fio, koupit ve stejnou dobu jinde)sežere dvoje poplatky - ale jde o jednorázový náklad, tak bych to akceptoval.

Co se týče toho, zda zvolit Degiro nebo Lynx ti asi neporadím, protože znám jen Degiro. Přijde mi přehledné a příjemné na používání, ale pravda je, že má různé (většinou spíš srandovní, než škodlivé) bugy, a že jeho support je pomerně dost přetížen.

Co se týče multiměnového účtu u Lynx: Není problém to podobně dělat i u Degira: Stačí vypnout autokonverzi, a máš zvlášť zůstatek v EUR a zvlášt zůstatek v USD, a manuálně si převádíš mezi nimi. Nevýhoda je jen to, že poplatek za převod je 10e, takže se to hodí spíš pro jednorázové vklady větších peněz (u tvých vstupních 200k to bude polatek lehce přes 1 promile; kdybys tam pak posílal třeba 5000 každý měsíc a ručně to konvertoval, je poplatek najednou 5%, což není moc lákavé). Kolik se platí za převod CZK->USD na Lynx netuším.
Nadruhou stranu toto má cenu řešit jen když fakt dost tradujes (často kupuješ i prodáváš, a tudíž svůj kapitál každých pár měsíců protočíš kolem dokola skrze USD/EUR/USD konverze) - pokud budeš spíš kupovat dividendovky k dlouhodobému držení, stačí nechat Degiro v defaultu: Poplatek za autopřevod je přesně 1 promile, takže pro USD dividendu kterou reinvestuješ přijděs o 0,2% (USD->EUR->USD) - to asi nestojí moc za řeč.

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 24 čer 2020, 08:13

skeletom píše:
15 dub 2020, 17:12
Ahoj, snažím se najít efektivní (levně, rychle) cestu na vkládání peněz na Lynx účet.
Podělím se o zkušenosti a třeba mi poradíte lepší cestu :)

Já potřebuju posílat z dolarového účtu v CZ peníze na dolarový účet u Lynx v USA.
Lynx mi pro převod na jejich dolarový účet vygeneruje nějaký jejich účet u Citibank.
Já mám dolarový účet u Equa bank.

Nejjednodušší je wire transfer na ten jejich účet. Druhý den tam peníze byly, ale převod stál 30 USD. Na jiném fóru mi někdo psal, že to tak dělá z FIO a stojí ho to 25. Výhoda je, že jde o fixní částku a ne procento z částky jak to má spousta bank, ale pořád mi to teda přijde dost drahé.

Dále jsem zkoušel Revolut.
Z Equa jsem si převedl dolary na Revolut, to nestálo vůbec nic, posláno přes Apple Pay, takže z debetní karty.
Posílání z Revolut mi nedoporučoval Lynx na supportu, že prý to neberou jako důvěryhodnou společnost a můžou to zamítnout.
Poslal jsem radši jen 10USD jako Bank transfer z Revolutu a zase to nestálo nic.
Další den jsem viděl 10USD na Lynx portálu, ale ve stavu Hold. Tak to tam bylo asi 10 dnů a poté se to připsalo a mohl jsem peníze používat.
Revolut, je teda zdarma, ale dlouho se čeká na ověření a asi není úplná jistota, že to projde.

Další cestu jsem nenašel, máte někdo nějaký tip? :)

Díky moc
Prosim vas,nevi nekdo jak to poslal pres ten Revolut? Me nejde zadat to pismeno U ve virtualnim account number co vygeneruje LYNX a tento uzivatel neni na foru aktivni takze me neodpovida na SZ.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 24 čer 2020, 09:35

Do Lynx se dá volat, dokonce česky, vždy mi ochotně poradili.

strejdazfarmy
Příspěvky: 13
Registrován: 19 čer 2020, 20:47
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od strejdazfarmy » 18 črc 2020, 14:17

Gixian píše:
14 čer 2020, 19:38
Určitě bych vybral jednoho, a toho se držel.

Pokud neděláš do českých akcií, Fio nemá cenu - takže to bych zrušil. Převod portfólia (systémem prodat na Fio, koupit ve stejnou dobu jinde)sežere dvoje poplatky - ale jde o jednorázový náklad, tak bych to akceptoval.

Co se týče toho, zda zvolit Degiro nebo Lynx ti asi neporadím, protože znám jen Degiro. Přijde mi přehledné a příjemné na používání, ale pravda je, že má různé (většinou spíš srandovní, než škodlivé) bugy, a že jeho support je pomerně dost přetížen.

Co se týče multiměnového účtu u Lynx: Není problém to podobně dělat i u Degira: Stačí vypnout autokonverzi, a máš zvlášť zůstatek v EUR a zvlášt zůstatek v USD, a manuálně si převádíš mezi nimi. Nevýhoda je jen to, že poplatek za převod je 10e, takže se to hodí spíš pro jednorázové vklady větších peněz (u tvých vstupních 200k to bude polatek lehce přes 1 promile; kdybys tam pak posílal třeba 5000 každý měsíc a ručně to konvertoval, je poplatek najednou 5%, což není moc lákavé). Kolik se platí za převod CZK->USD na Lynx netuším.
Nadruhou stranu toto má cenu řešit jen když fakt dost tradujes (často kupuješ i prodáváš, a tudíž svůj kapitál každých pár měsíců protočíš kolem dokola skrze USD/EUR/USD konverze) - pokud budeš spíš kupovat dividendovky k dlouhodobému držení, stačí nechat Degiro v defaultu: Poplatek za autopřevod je přesně 1 promile, takže pro USD dividendu kterou reinvestuješ přijděs o 0,2% (USD->EUR->USD) - to asi nestojí moc za řeč.
já od 3/2020 jsem nováček do daytrade,bylo pro mě nejrychleji založit FIO,a obchoduji jen USA a dívám se,že za ty 3 měsíce jsem jim odvedl 3400 USD na poplatcích :) tak čekám kdy mne FIO pozve do nějakého VIP klubu

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 črc 2020, 09:38

strejdazfarmy píše:
18 črc 2020, 14:17
já od 3/2020 jsem nováček do daytrade,bylo pro mě nejrychleji založit FIO,a obchoduji jen USA a dívám se,že za ty 3 měsíce jsem jim odvedl 3400 USD na poplatcích :) tak čekám kdy mne FIO pozve do nějakého VIP klubu
Mezitim v kancelari FIO:
Obrázek

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 13 srp 2020, 23:56

Lynx zkrátil termín pro vyčerpání bonusu 50 € jen do konce následujícího měsíce od provedení prvního nákupu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od GOGO7 » 14 srp 2020, 08:30

Při těch poplatcích u brokera Lynx stačí ovšem ten bonus jen na několik málo obchodů zdarma. U brokera Lynx se mi líbí jejich pravidelné kvalifikované analýzy akciových trhů. Analytici Lynxu jsou odborníci na svém místě. Ovšem všechny ty analytiky musí také někdo živit. A živí je investoři ze svých poplatků, které jsou značně vysoké. Přitom investora zajímají při obchodování víc ty poplatky než analýzy.
Lynx je tak co do poplatků mnohem dražší než Degiro, které žádné analytiky neživí. Lynx je ale také mnohem dražší než jeho domovská platforma, tj. Interactive Brokers. A to už je dost na pováženou, když klienti IB po celém světě platí 5x nižší poplatky než u Lynx v ČR. Lynx svoji poplatkovou politiku vysvětluje jednak náklady na analýzy a jednak výhodou české podpory pro české klienty. To ale neobstojí, protože českou podporu pro platformu IB lze získat i jinak a bez předražených poplatků.
Jelikož ale kopu za Degiro /jak je pro každého kdo čte můj deníček jasné/) a ne za IB, nechám si prozatím podrobnosti pro sebe ;)

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od pavelotb2016 » 14 srp 2020, 09:23

GOGO7 píše:Při těch poplatcích u brokera Lynx stačí ovšem ten bonus jen na několik málo obchodů zdarma. U brokera Lynx se mi líbí jejich pravidelné kvalifikované analýzy akciových trhů. Analytici Lynxu jsou odborníci na svém místě. Ovšem všechny ty analytiky musí také někdo živit. A živí je investoři ze svých poplatků, které jsou značně vysoké. Přitom investora zajímají při obchodování víc ty poplatky než analýzy.
Lynx je tak co do poplatků mnohem dražší než Degiro, které žádné analytiky neživí. Lynx je ale také mnohem dražší než jeho domovská platforma, tj. Interactive Brokers. A to už je dost na pováženou, když klienti IB po celém světě platí 5x nižší poplatky než u Lynx v ČR. Lynx svoji poplatkovou politiku vysvětluje jednak náklady na analýzy a jednak výhodou české podpory pro české klienty. To ale neobstojí, protože českou podporu pro platformu IB lze získat i jinak a bez předražených poplatků.
Jelikož ale kopu za Degiro /jak je pro každého kdo čte můj deníček jasné/) a ne za IB, nechám si prozatím podrobnosti pro sebe ;)
...jako pravidelny ctenar se budu tesit na rozuzleni posledniho odstavce...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 14 srp 2020, 09:45

Mám obojí - Degiro i Lynx kvůli limitu zajištění akcií.
Na Lynx kupuju akcie, které hodlám jen držet a pobírat dividendy, je to naprosto pasivní účet a těch 5 dolarů jednorázově za nákup mi za ten klid stojí. V podstatě je to poplatek ve výši tak 0,2 % —0,1% na pozici.
Na Degiru občas něco koupím a prodám a tam vítám nízké poplatky, ale všechny peníze mít na jednom místě nechci.
A časem bychom se mohli dočkat IBRK bez měsíčního poplatku.
Případně jestli víš, Gogo, o nějaké novince, tak sem s ní. :)

kryptoinvestice
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 156
Registrován: 29 říj 2019, 11:39
Reputace: 29
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od kryptoinvestice » 14 srp 2020, 16:53

Případně jestli víš, Gogo, o nějaké novince, tak sem s ní. :)
[/quote]

Taky se připojuji :)

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 zář 2020, 11:31

Delal nekdo prevod akcii z Degiro k Lynx? Dneska jsem se do toho pustil, ale obavam se, ze to nezvladnu a tech. podpora Lynx mi s vyplnenim jejich formulare taky nepomohla, pry se mam obratit na Degiro.
lynx prevod.png
lynx prevod.png (46.17 KiB) Zobrazeno 6346 x
Account number: najdu kde?
Account title: to je moje uzivatelske jmeno?
Account type: predpokladam individual
Country: Netherlands?
A dal uz vubec nevim - State/province, kontaktni osoba atd. Dokazal by mi nekdo poradit? Cekal jsem, ze Lynx v tomhle bude mit nejakou praxi a poradi.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 zář 2020, 13:31

Update: kontaktoval jsem Degiro, kde mi rekli, ze nevi co do tech policek vyplnit a ze mam kontaktovat Lynx. Account name je user name a cislo zadny neni.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Gixian » 22 zář 2020, 09:34

Jo, ze na tebe dlabe Degiro, kdyz od nich chces utect, chapu, ale u Lynxe bych cekal trochu vic aktivity, kdyz na tom, ze tu operaci zdarne dokoncis, maji vydelavat. Zas snad Degiro neni nejakej malinkej obskurni broker, aby jim nestalo za to zjistit si, jak od tama prevadet ucty...

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 zář 2020, 11:05

Gixian píše:
22 zář 2020, 09:34
Jo, ze na tebe dlabe Degiro, kdyz od nich chces utect, chapu, ale u Lynxe bych cekal trochu vic aktivity, kdyz na tom, ze tu operaci zdarne dokoncis, maji vydelavat. Zas snad Degiro neni nejakej malinkej obskurni broker, aby jim nestalo za to zjistit si, jak od tama prevadet ucty...
No hlavne si nemyslim, ze bych byl prvni, kdo z Degiro k Lynx neco prevadi. Zkusim tam nekdy pozdeji jeste zavolat, treba narazim na nekoho schopnejsiho.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 22 zář 2020, 16:10

Tak tam napiš. Na písemný dotaz musej reagovat, nejspíš to daj k vyřízení nějakému bažantovi a ten z obavy, aby ho nevyhodili, si dá záležet. Telefon se snáz odbyde. Taky se mi stalo, že podruhé jsem na stejný dotaz dostala vyčerpávající odpověď.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 zář 2020, 20:02

Ankor píše:
22 zář 2020, 16:10
Tak tam napiš. Na písemný dotaz musej reagovat, nejspíš to daj k vyřízení nějakému bažantovi a ten z obavy, aby ho nevyhodili, si dá záležet. Telefon se snáz odbyde. Taky se mi stalo, že podruhé jsem na stejný dotaz dostala vyčerpávající odpověď.
S technickou podporou jsem si psal. Takze ted je na rade telefon.

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 11 říj 2020, 17:00

Hoj.
Mate nekdo zkusenosti s DRIP na LYNX/IB ?
Nemyslím to jejich nastavení reinvestice misto vyplaceni v cash (kde se plati stejny poplatetek jako bych to koupil sam)
ale primo DRIP od dane spolecnosti (neplati se fee).
Mohl by me nekdo priiblizit jak to funguje? Nabidne me to spolecnost i kdyz mam vyplatu mensi nez je cena jedne akcie?
Tzn. ze by to slo do fraction share? Nekde jsem ale tusim cetl ze IB fraction share nepodporuje?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: doonio a 8 hostů