Připomínky k fóru.


Aktuální dění okolo P2Pfórum.cz, vaše návrhy a názory jsou vítány.
Odpovědět
JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od JPT » 21 črc 2020, 19:15

Já moc nerad měním věci, tak já to nechám přeplé na původní verzi. Možná mi nevadí ani změny, pokud by se mi na první pohled zalíbily a nebo byly k lepšímu a pak bych si na vzhled zvykl. Asi by mi ani nevadilo že to neni zaoblené (i když to se mi líbí víc) a že jsou barvy o trochu míň výrazné, ale nějak mě ruší ten horní bílý obrázek nad menu.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 21 črc 2020, 20:05

JPT píše:
21 črc 2020, 19:15
Já moc nerad měním věci, tak já to nechám přeplé na původní verzi. Možná mi nevadí ani změny, pokud by se mi na první pohled zalíbily a nebo byly k lepšímu a pak bych si na vzhled zvykl. Asi by mi ani nevadilo že to neni zaoblené (i když to se mi líbí víc) a že jsou barvy o trochu míň výrazné, ale nějak mě ruší ten horní bílý obrázek nad menu.
Jasné, však v poho. Proto nechávám na výběr, každý jak uzná za vhodné. ;)

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od zbynhu » 29 črc 2020, 11:00

Po dohodě s Lukášem jsem přenastavil možnost zpětné editace příspěvku každým uživatelem na 1440 minut (1 den) od jeho postování.

Zpětná editace historických příspěvků nedává logiku v tom smyslu, že někdo může změnit to, co kdysi napsal a navazující příspěvky by pak vůbec neodpovídaly. Také mohlo nastat vlastně smazání celého obsahu tak, jak se nám tu nedávno stalo (přitom ve slušné a zajímavé diskuzi pouze s odlišnými postoji).

Pokud by někdo chtěl změnit z rozumných důvodů některý svůj starší příspěvek, bude to nadále možné po kontaktování některého z moderátorů.

Díky za pochopení a snad to bude změna k dobrému.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od jkjk » 13 srp 2020, 11:27

Když tak sleduji diskuze ve vláknu viewtopic.php?f=39&t=96, napadá mě, že by mohlo být vhodné mít samotnou kategorii pro jednotlivé LO s vlákny pro jednotlivá LO. Dost z nich působí na několika platformách najednou (klidně i českých a zahraničních), tedy do stávající struktury fóra to moc nesedí.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 13 srp 2020, 11:43

jkjk píše:
13 srp 2020, 11:27
Když tak sleduji diskuze ve vláknu viewtopic.php?f=39&t=96, napadá mě, že by mohlo být vhodné mít samotnou kategorii pro jednotlivé LO s vlákny pro jednotlivá LO. Dost z nich působí na několika platformách najednou (klidně i českých a zahraničních), tedy do stávající struktury fóra to moc nesedí.
Díky za připomínku, taky mě to už párkrát napadlo.

Zatím váhám jak to udělat, protože diskuse by se prolínala na více rovinách. LO / platforma / obecné problémy (např. s PP) u více LO / odlišné chování LO na různých platformách. Vždycky si říkám, že by přispívající měl co nejméně váhat do které kategorie příspěvek dá. V mnoha ohledech by to změnilo i charakter diskuse ve stávajících vláknech. Ale možná, že to je cesta. Nemusí to být špatně, klidně se o tom můžeme pobavit :).

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od GOGO7 » 13 zář 2020, 09:52

Gratuluju k tisícímu uživateli fóra! :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 13 zář 2020, 13:54

GOGO7 píše:
13 zář 2020, 09:52
Gratuluju k tisícímu uživateli fóra! :)
Jelikož to všichni stejně vědí, tak s klidem můžu napsat:
Gratulace ke 127 AlterEgu přijata.
Díky.
x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 13 zář 2020, 21:04

Moc děkujeme :-). Za gratulku i 127 nicků navíc.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 26 zář 2020, 16:37

šuhaj píše:
26 zář 2020, 13:41
Ahoj,

chci se zeptat, zda tu má někdo zkušenosti s portu účtem pro děti. (Sám nemám ani normální účet u Portu). Uvažujeme o založení dceři. Představa je taková, že jí tam budeme něco posílat sami, ale zároveň i příbuzní. Tj. rád bych tím předešel nakupování roztomiloučkých drahých zbytečností jen z důvodu "abychom jí taky něco dali" a po osvětě jí třeba příbuzní k prvním narozeninám nekoupí sedmnáctého růžového plyšáka, ale třeba jí pošlou pěti kilo na nákup akciového etf.
O Portu uvažuju zejména proto, že by to mohlo být transparentní. Respektive je to tak? Je možné, aby příbuzní viděli, kolik tam je aktuálně naspořeno? Nebo je to naivní představa?
Protože pokud to tak není. Tak to už mě vyjde jednodušeji jí nakupovat široké indexové ETF skrz vlastní účet na Degiru a jen babičkám a dědečkům říct "pošlete mi to na účet". Nebude tam omezení s výběrem až v její plnoletosti (tak aby zůstal poplatek 0,25 % TER), pro jiné než mě, to bude úplně stejně neprůhledné a já to budu mít alespoň vše na jednom místě a levněji.

Případně máte nějaké jiné metody, jak spoříte vy nebo rodina dětem?

Díky.

EDIT: respektive asi to je naivní představa, protože když jí založím stavební spoření, tak taky nikdo veřejně neuvidí, kolik tam má.

// Dovolil jsem si příspěvek obnovit aby bylo vidět na co Martinus odpovídá. Navíc mi to nepřijde jako vůbec špatný dotaz. Pokud bys trval na smazání, samozřejmě napiš. Joshua
Jestli by skoro nestálo za to tu tomuto tématu vytvořit dedikované vlákno... Naráží se tu na to celkem často a hlavně průběžně a navíc mám pocit, že to bude řešit víc lidí...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 26 zář 2020, 16:41

Jan píše:
26 zář 2020, 16:37
šuhaj píše:
26 zář 2020, 13:41
Ahoj,

chci se zeptat, zda tu má někdo zkušenosti s portu účtem pro děti. (Sám nemám ani normální účet u Portu). Uvažujeme o založení dceři. Představa je taková, že jí tam budeme něco posílat sami, ale zároveň i příbuzní. Tj. rád bych tím předešel nakupování roztomiloučkých drahých zbytečností jen z důvodu "abychom jí taky něco dali" a po osvětě jí třeba příbuzní k prvním narozeninám nekoupí sedmnáctého růžového plyšáka, ale třeba jí pošlou pěti kilo na nákup akciového etf.
O Portu uvažuju zejména proto, že by to mohlo být transparentní. Respektive je to tak? Je možné, aby příbuzní viděli, kolik tam je aktuálně naspořeno? Nebo je to naivní představa?
Protože pokud to tak není. Tak to už mě vyjde jednodušeji jí nakupovat široké indexové ETF skrz vlastní účet na Degiru a jen babičkám a dědečkům říct "pošlete mi to na účet". Nebude tam omezení s výběrem až v její plnoletosti (tak aby zůstal poplatek 0,25 % TER), pro jiné než mě, to bude úplně stejně neprůhledné a já to budu mít alespoň vše na jednom místě a levněji.

Případně máte nějaké jiné metody, jak spoříte vy nebo rodina dětem?

Díky.

EDIT: respektive asi to je naivní představa, protože když jí založím stavební spoření, tak taky nikdo veřejně neuvidí, kolik tam má.

// Dovolil jsem si příspěvek obnovit aby bylo vidět na co Martinus odpovídá. Navíc mi to nepřijde jako vůbec špatný dotaz. Pokud bys trval na smazání, samozřejmě napiš. Joshua
Jestli by skoro nestálo za to tu tomuto tématu vytvořit dedikované vlákno... Naráží se tu na to celkem často a hlavně průběžně a navíc mám pocit, že to bude řešit víc lidí...
Jojo, měl jsem to právě v úmyslu, kdyby navazovala delší diskuse. Proto mi přišla škoda to mazat :).

Uživatelský avatar
Wladass
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 16:24
Reputace: 3
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Wladass » 02 dub 2021, 16:47

Zvažovali jste dark-mode vzhled nějaký? :)
Zajímám se o investiční alkohol, značkový alkohol a živí mě prodej domén.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 02 dub 2021, 16:53

Wladass píše:
02 dub 2021, 16:47
Zvažovali jste dark-mode vzhled nějaký? :)
Hmm, díky za podnět, něco výhledově vyzkoušíme. :)

Uživatelský avatar
Wladass
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 16:24
Reputace: 3
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Wladass » 02 dub 2021, 16:57

Díky! :twisted:
Zajímám se o investiční alkohol, značkový alkohol a živí mě prodej domén.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 06 lis 2021, 13:11

BTW, admini, možná už jsem to psal, ale teď mě tak (znovu?)napadlo, nešel by udělat koment (resp. voting s hodnotou 0)? Prostě když by někdo chtěl něco jen komentovat, třeba trochu mimo téma a nezaplevelovat diskuzi?
Dík.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 06 lis 2021, 13:48

Jan píše:
06 lis 2021, 13:11
BTW, admini, možná už jsem to psal, ale teď mě tak (znovu?)napadlo, nešel by udělat koment (resp. voting s hodnotou 0)? Prostě když by někdo chtěl něco jen komentovat, třeba trochu mimo téma a nezaplevelovat diskuzi?
Dík.
Bohuzel ten system phpbb3 na kterem forum bezi neni nic extra. Existuje cca 400 doplnku a kdyz od toho chce clovek neco navic, ma vetsinou smulu. Mrknu zda je k dispozici aktualizace, toto jsem uz hledal a autor to snad i planoval.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 06 pro 2021, 22:19

Ono je to asi marná snaha, ale říkám si, jestli by se tu nemělo Vánočně přiuklidit. Smazat balast a tak... Možná i něco (málo) popřesouvat - aktivní diskuze přesunout nahoru, ty usínající dolu...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Joshua » 07 pro 2021, 08:16

Jan píše:
06 pro 2021, 22:19
Ono je to asi marná snaha, ale říkám si, jestli by se tu nemělo Vánočně přiuklidit. Smazat balast a tak... Možná i něco (málo) popřesouvat - aktivní diskuze přesunout nahoru, ty usínající dolu...
Můžeme online pouklízet před Vánoci ale asi bych si nedělal představu o tom, že budeme čistit uvnitř vláken. Klidně nám dej do PMka náměty na to, co bys dal pryč / popřesouval a zvážíme to.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Jan » 07 pro 2021, 08:58

Joshua píše:
07 pro 2021, 08:16
Jan píše:
06 pro 2021, 22:19
Ono je to asi marná snaha, ale říkám si, jestli by se tu nemělo Vánočně přiuklidit. Smazat balast a tak... Možná i něco (málo) popřesouvat - aktivní diskuze přesunout nahoru, ty usínající dolu...
Můžeme online pouklízet před Vánoci ale asi bych si nedělal představu o tom, že budeme čistit uvnitř vláken. Klidně nám dej do PMka náměty na to, co bys dal pryč / popřesouval a zvážíme to.
Mohu Tě uklidnit - uvnitř vláken by to také nebylo marné, ale o tom jsem ani neuvažoval :o).
To byl podnět i pro ostatní. Já mám nepřečtených 8 stránek výpisu diskuzí, takže jsem dost mimo a obávám se, že nemám dostatečný náhled. Takže jedna myšlenka směřovala k dlouhodobě neaktivním diskuzím/diskuzím téměř bez příspěvků, druhá pak k hlavní stránce - jestli by nemělo cenu podle aktivity nějaké diskuze přesunout aby byly viditelné hned a naopak, tam co zájem upadá, přesunou do složky "Další...". I když tam možná bude problém v počtu vláken...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od Namor » 07 pro 2021, 09:18

Jan píše:
07 pro 2021, 08:58
Já mám nepřečtených 8 stránek výpisu diskuzí, takže jsem dost mimo a obávám se, že nemám dostatečný náhled.
Souhlasim, ze neni jednoduche sledovat vsechna vklakna, ale asi si musime vybrat, co je nasi prioritou. To asi plati vseobecne, protoze se na nas denne vali tuny novych informaci.
Take nas zamestnavaji velmi pilni prispevovatele :-)
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru.

Příspěvek od zbynhu » 07 pro 2021, 09:26

Jan píše:
07 pro 2021, 08:58
...jestli by nemělo cenu podle aktivity nějaké diskuze přesunout aby byly viditelné hned a naopak, tam co zájem upadá, přesunou do složky "Další...". I když tam možná bude problém v počtu vláken...
Já už nad tím přemýšlel kolikrát.
Jenže vem si třeba zahraniční P2P.
Největší platformy Mintos, Peerberry, Estateguru. Plus poměrně populární LM. V úvahu by připadal ještě Robocash, Afranga, možná EvoEstate. Ale už tenhle počet vláken je až až. A ačkoliv třeba Peerberry tolik příspěvků nemá, tak je to pořád X krát větší platforma než třeba aktuálně trendy Afranga.
U českého P2P je to podobné. Zonky nejaktivnější. Bondster a Upvest si hlavní vlákno také zaslouží.

Přesouvat pořadí jednotlivých kategorií je diskutabilní. Přeci jen neseme v názvu P2Pforum, takže P2P by mělo být nahoře (i když trendově je více příspěvků a uživatelů třeba v akciích).

Ale oba problémy jsou podle mě docela pro všechny uživatele obstojně řešitelné - viz screen.
A pokud by měl někdo nějaký nápad na jiný zlepšovák, tak šup sem s ním:)
Orientace_P2Pforum.jpg
Orientace_P2Pforum.jpg (482.88 KiB) Zobrazeno 6077 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů