Crowdestor

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Moncera; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdestor

Příspěvek od andrej.novakov » 29 led 2020, 18:39

Za mě super reakce... s tím, že i tak tam už nic nepošlu :-)

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 247
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 31 led 2020, 20:38

V pondělí mi doběhla půjčka, hned jsem penize vybrala a dneska dorazily na účet.

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 21 bře 2020, 22:52

Crowdestor oznámil, že na 3 měsíce ruší platby, aby "dal firmám šanci vyhnout se bankrotu". Silně to připomíná scénáře Envestio a Kuetzal (email o nějakých problémech, jednostranná změna podmínek, kupování času na kdo ví co). Očekávám, že se v řádu několika málo měsíců web Crowdestoru vypne a dopadne to jak s těmi dvěma podvodnými společnostmi.

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 12 zář 2020, 15:03

crowdestor tedy zatim splaci vetsinu projektu, problemove jsou ruzni poradatele festivalu a koncertu a dale restaurace
CR nema zadnou poradnou stranku, kde by byl videt prehled zpozdenych plateb a celkovy status, takze jeden uzivatel z CR mistnosti na telegramu udelal vlastni skript, ktery si muzete stahnout zde
https://greasyfork.org/cs/scripts/41103 ... ingle-view

po prihlaseni do CR a prechod na stranku investments se zobrazi u kazdeho projektu kalendar plateb, posledni zpravy (jestli nejake jsou) a dale celkovy prehled opozdenych plateb

staci nainstalovat do prohlize plugin TamperMonkey (testoval jsem v Opere a ve Firefoxu, v Chrome by to taky melo jit bez problemu) a do nej nacist vyse uvedeny skript, pak se prihlasit do CR a prejit na stranku investments

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 06 říj 2020, 21:57

Komunita nahrazuje neschopnost (pravděpodobně spíš neochotu) Crowdestoru vydat přehled o tom, jak si jejich projekty v globálu stojí:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Nejsem CR investor, ale pokud jsem to pochopil správně, odkaz obsahuje přehled všech projektů z historie CR, ke kterým uživatelé, kteří v nich mají zainvestováno, značí, zda je projekt v pohodě nebo problémový.

Kristaps udělal velmi primitivní analýzu dat dostupných v odkazu výše, ze které vyplývá, že pokud je ten vyplněný vzorek reprezentativní obraz celého CR portfólia (protože spredsheet obsahuje data jen o cca 1/3 crowdestor projektů), průměrný investor bude rád, když neskončí ve ztrátě.
https://kristapsmors.substack.com/p/cro ... statistics

Odpovědět