Indigo

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu
Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Indigo

Příspěvek od Carhir » 10 pro 2019, 18:40

tak portu má přímého konkurenta - indigo, projekt patrie. Na první pohled to vypadá velmi podobně, fee je též 1% z aktiv.

Vyzkoušíme, uvidíme:)

https://indigo.patria.cz/

Martinus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1329
Registrován: 09 říj 2018, 15:26
Reputace: 882
Kontaktovat uživatele:

Re: indigo

Příspěvek od Martinus » 10 pro 2019, 19:10

možná také vyzkouším....

OnderCZ
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 kvě 2019, 08:11
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: indigo

Příspěvek od OnderCZ » 10 pro 2019, 21:26

Tak jsem si tam zkusil založit účet a poslal zatím jen 100 Kč, abych službu mohl vyzkoušet. Po přihlášení zatím nic moc nejde, musím počkat 1-3 dny, než vše ověří a účet se plně aktivuje. Takže víc informací asi později.

Chtěl jsem aspoň napsat jaká konkrétní ETF do portfolia mi to nabídlo, ale zapomněl jsem si to zkopírovat a nyní to není nikde vidět, do té doby, než účet schválí.

Dnes (11. 12. 2019) účet schválen a info, že také dnes bude zainvestován prvotní vklad.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od Carhir » 11 pro 2019, 10:18

prošel jsem informace na jejich stránkách a musím přiznat že jsem nenašel jediný důvod proč se registrovat. Je to portu v bledě modrém. Vyplníte údaje, z nich zjistí rizikový profil, zvolí vám nějakou odpovídající strategii, pak už jen posíláte peníze. Dvě věci v čem se liší od portu (a pro mě obě negativní):

1. součástí strategií je investice do komodit. Vzhledem k tomu že bych chtěl tento produkt na kup a drž tak toto je pro mě nepřijatelné. Už jsem poučen z minulosti - komodity nenesou dividendu ani úrok, nemají dlouhodobý růstový trend, na krátkodobé spekulace dobré ale na dlouhodobé držení velice nevhodné.

2. indigo chce alespoň částečně časovat trh.

,,Část vašeho portfolia zůstává v tzv. peněžní složce, která slouží nejen jako zásobník pro strhávání pravidelného poplatku za naši službu, ale také jako bezpečný přístav v případě, že se trhy nadměrně rozkolísají a algoritmus vyhodnotí, že je bezpečnější část investovaného majetku odprodat a ponechat ho na nějakou dobu ležet na účtu ve formě hotovosti"

omlouvám se indigu, ale jestli je na nečem shoda tak to že konzistentně časovat trh nedokáže nikdo. Opravdu nechci produkt který na základě nějakého algoritmu bude měnit zastoupení např. akciové části v portfoliu a já tím potenciálně přijdu o část výnosu.

Za mě velký špatný, ale rád se nechám poučit pokud se mýlím, třeba někým z indiga...

Uživatelský avatar
jimmy052
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 113
Registrován: 06 lis 2018, 11:03
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od jimmy052 » 11 pro 2019, 19:44

Tak jsem si to zkusil založit jen, abych viděl co mi to nabídne :)

A tohle mi to nabídlo.

Obrázek
Přílohy
indigo ETF nabídka.jpg
indigo ETF nabídka.jpg (40.58 KiB) Zobrazeno 42877 x
NRZ, IRM, WFC,STOR, O, AAPL, PFE, STAG, PBA, HRZN, MAIN, GAIN, KMI

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od Booboo » 12 pro 2019, 10:47

Začiatkom roka 2019 som si aj ja otvoril pasívne investovanie, ale postupom času mi dochádza že to nie je až také dobré ako sa mi zdalo.
Poplatok 1% je na začiatku pri menšej zainvestovanej sume ešte ako tak, ale pozdejšie pri väčších číslach je to na zváženie :?:
Keby som nemal bonus ( odpustenie 1% poplatku za správu), tak by som zvažoval ako v tom pokračovať.
Minulé mesiace som sa prehrabával medzi Brokermi a zistil som že v USA sú poplatky za pasívne investovanie podstatne nižšie aj do 0,5%
Dám príklad : https://www.wealthfront.com/investing
Prešiel som ich viac a 0,5% poplatok bol maximum. Poprípade to niekto prejdite či som niečo neprehliadol :P
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 pro 2019, 11:47

Jn, taky nad tím občas přemýšlím. Do konce roku mám též bonus bez poplatků. Ale nechám to i pak. Drtivou většinu volných prostředků stejně hodlám investovat napřímo přes brokera. Tohle beru spíš jako doplněk, kam posílám pár stovek. Řekněme, diverzifikaci, kdybych něco dělal moc špatně. Plus tam mám pro dcerku ten dětský účet, kde je poplatek jen 0,25 %, což už mi dává smysl zase o kus větší.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
jimmy052
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 113
Registrován: 06 lis 2018, 11:03
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od jimmy052 » 13 pro 2019, 07:53

Booboo píše:
12 pro 2019, 10:47
Začiatkom roka 2019 som si aj ja otvoril pasívne investovanie, ale postupom času mi dochádza že to nie je až také dobré ako sa mi zdalo.
Poplatok 1% je na začiatku pri menšej zainvestovanej sume ešte ako tak, ale pozdejšie pri väčších číslach je to na zváženie :?:
Keby som nemal bonus ( odpustenie 1% poplatku za správu), tak by som zvažoval ako v tom pokračovať.
Minulé mesiace som sa prehrabával medzi Brokermi a zistil som že v USA sú poplatky za pasívne investovanie podstatne nižšie aj do 0,5%
Dám príklad : https://www.wealthfront.com/investing
Prešiel som ich viac a 0,5% poplatok bol maximum. Poprípade to niekto prejdite či som niečo neprehliadol :P
Nevím jak je to s registrací ne-USA člověka. Možná to jde, ale to nevím. Jinak oni tam toho mají více než tady u nás. :)
Poslal sem na indigo kilo a uvidíme co to udělá. Je to jen tak na okoukání.
Jinak s tím poplatkem při vyšších sumách souhlasím, asi to tam nechám to určité částky a pak už to nechám svému osudu. :lol: Raději pojedu na přímo přes brokera.
NRZ, IRM, WFC,STOR, O, AAPL, PFE, STAG, PBA, HRZN, MAIN, GAIN, KMI

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od Booboo » 13 pro 2019, 09:36

jimmy052 píše:
13 pro 2019, 07:53
Nevím jak je to s registrací ne-USA člověka. Možná to jde, ale to nevím. Jinak oni tam toho mají více než tady u nás. :)
Poslal sem na indigo kilo a uvidíme co to udělá. Je to jen tak na okoukání.
Jinak s tím poplatkem při vyšších sumách souhlasím, asi to tam nechám to určité částky a pak už to nechám svému osudu. :lol: Raději pojedu na přímo přes brokera.
Ja som hľadal brokera na akcie a REITs (Degiro je pre SR nedostupné) a popri tom som narazil aj na pasívne invest.
Ak sa zvýši konkurencia vrámci pasívneho invest. možno pôjdu aj v Európe poplatky dole, ale súhlasím od určitej čiastky radšej priamo cez brokera. :P
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Shaim
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2018, 21:53
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od Shaim » 05 úno 2020, 18:09

jimmy052 píše:
13 pro 2019, 07:53
Booboo píše:
12 pro 2019, 10:47
Začiatkom roka 2019 som si aj ja otvoril pasívne investovanie, ale postupom času mi dochádza že to nie je až také dobré ako sa mi zdalo.
Poplatok 1% je na začiatku pri menšej zainvestovanej sume ešte ako tak, ale pozdejšie pri väčších číslach je to na zváženie :?:
Keby som nemal bonus ( odpustenie 1% poplatku za správu), tak by som zvažoval ako v tom pokračovať.
Minulé mesiace som sa prehrabával medzi Brokermi a zistil som že v USA sú poplatky za pasívne investovanie podstatne nižšie aj do 0,5%
Dám príklad : https://www.wealthfront.com/investing
Prešiel som ich viac a 0,5% poplatok bol maximum. Poprípade to niekto prejdite či som niečo neprehliadol :P
Nevím jak je to s registrací ne-USA člověka. Možná to jde, ale to nevím. Jinak oni tam toho mají více než tady u nás. :)
Poslal sem na indigo kilo a uvidíme co to udělá. Je to jen tak na okoukání.
Jinak s tím poplatkem při vyšších sumách souhlasím, asi to tam nechám to určité částky a pak už to nechám svému osudu. :lol: Raději pojedu na přímo přes brokera.
Pokud se nepletu, tak pro nas CZ/SK je jediny zahranicni prijatelny etfmatic.com. Jinak o nicem jinem nevim. Pripadne me opravte (ty vsechny ostatni nepodporuji CZ/SK). Ale rad se necham opravit, pokud se pletu :) Diky.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od blablon » 11 dub 2020, 16:39

zkusil jsem, kratka doba na hodnoceni, poplatek relativne vysoky ale co me stve vic nez poplatek, tak to je ta sekce HOTOVOST..., nevim jestli to s vyssim vkladem pak procentualne klesne, ja mam pod 10tis a v hotovosti mne tam drzi 19%!

Pisou k tomu:
"Hotovosti se nezbavily ani nejvyspělejší ekonomiky a nepodařilo se to zatím ani nám :). Proč Vaše portfolio tedy obsahuje hotovost? Máme pro to dva důvody. První je, že Vaše peníze v nejistých dobách chceme držet v bezpečí. To znamená, že ne nutně všechno zainvestujeme do cenných papírů, cena kterých přece jenom může kolísat. Čím víc jsou trhy nejisté, tím pravděpodobnější bude, že v hotovosti budete mít vyšší částku. Druhý důvod je mnohem prozaičtější. Tím, že malou část Vašich peněz nezainvestujeme, ale odložíme do hotovosti, máme na to, abychom si každý měsíc mohli stáhnout adekvátní poplatek za naše služby."


OK, neco malo si odblokovat na strzeni mesicniho poplatku ktery je 0,083% ale zbytek je blbost.

Drzet v bezpeci hotovost, tu si drzim na bankovnim uctu. K tomu je nepotrebuju aby drzely neco v bezpeci, kor kdyz nakupuji jednou tydne... Takze to je velke minus za me. Pokud bych mel met blokovanych 1900 za kazdych vlozenych 10tis, tak to nedava zadny smysl... Doufam ze z hotovosti platim i 1% poplatek.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od Booboo » 11 dub 2020, 17:44

blablon píše:
11 dub 2020, 16:39
HOTOVOST..., nevim jestli to s vyssim vkladem pak procentualne klesne, ja mam pod 10tis a v hotovosti mne tam drzi 19%!


Drzet v bezpeci hotovost, tu si drzim na bankovnim uctu. K tomu je nepotrebuju aby drzely neco v bezpeci, kor kdyz nakupuji jednou tydne... Takze to je velke minus za me. Pokud bych mel met blokovanych 1900 za kazdych vlozenych 10tis, tak to nedava zadny smysl... Doufam ze z hotovosti platim i 1% poplatek.
19% hotovosti dosť zníži celkový výnos.
O poplatky neprídu najpozdejšie si ich stiahnu pri výbere ;) - to nie je argument.

Mne vo Finaxe držia hotovosť necelých 1,5% z hodnoty portfólia.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

OnderCZ
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 kvě 2019, 08:11
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od OnderCZ » 11 dub 2020, 20:07

Já mám na indigo v hotovosti momentálně 10%.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od blablon » 14 dub 2020, 14:04

jestli tam budu met dlouhodobe nad 10% v hotovosti, dam pryc i tu trochu co tam mam. I kdyz jsem docela zvedavy jak by to dlouhodobe fungovalo, ale jde o princip...

Psal jsem na indigo dotaz... asi jsem tu odpoved mohl ocekavat, pointa je ta, ze ten 1% se vztahuje na cele portfolio tj i na nezainvestovane penize - tu "hotovost" nebo co se tam kdo posle pred stredou kdy obvykle nakupuji.

patriksima78
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2019, 16:47
Reputace: 1
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od patriksima78 » 15 srp 2020, 13:00

Trošku to tu oživím. Zatím mají nejhorší výnos ze všech nástroju, které mám. Takže nevím.

andrej.novakov
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 376
Registrován: 17 srp 2019, 22:11
Reputace: 183
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od andrej.novakov » 15 srp 2020, 15:00

Mohu potvrdit. Za stejných podmínek, stejné částky, nastavení, mi Indigo vygenerovalo ztrátu 2000, kdežto Portu zisk 6000. Takže asi tak.

OnderCZ
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 kvě 2019, 08:11
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od OnderCZ » 25 srp 2020, 07:50

Potvrzuji vaše názory. Posílám tam něco málo cca od prosince a nic moc.

slonik
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 256
Registrován: 25 srp 2019, 18:22
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od slonik » 27 srp 2020, 21:21

No taky zaznamenávám ztrátu. Bohužel jsem do toho nastoupil těsně před propadem akcií v březnu. Myslím, že část ztráty jde i na vrub posilující koruně - pokud vím, došlé koruny přepočítávají na €, ale výnos zobrazují zase v korunách.

JaD
Příspěvky: 1
Registrován: 04 úno 2021, 17:38
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od JaD » 04 úno 2021, 17:53

Skvělý generátor ztráty, výhodný akorát tak pro Patrii ( stabilní příjem z poplatků ).

chuck
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 164
Registrován: 09 lis 2020, 14:46
Reputace: 13
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Indigo

Příspěvek od chuck » 08 zář 2021, 04:18

Nenabizel nektery z tech robotickych platforem odmenu za registraci? Mozna bych to zkusil, az zase bude nejaka odmena. :roll:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů