Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse


Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od adventura » 23 črc 2020, 13:28

P2P_Ronie píše:
23 črc 2020, 13:18
US akcie, ktere jsou primo na Degiro daneny zvyhodnenou sazbou, jestli se nepletu.
to plati jenom na dividendy nebo na daneni rozdilu ceny nakupni a prodejni (pri prodeji v zisku) v DP?

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 23 črc 2020, 13:41

Dividendy
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od pavelotb2016 » 23 črc 2020, 23:01

Victor Nettoyeur píše:patrii asi vetsina z vas sleduje, ale kdyby to nahodou nekomu uniklo;)
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/445 ... akcie.html
Firemní insideři, kteří chytli tržní dno, začínají prodávat akcie
Dnes byl solidni vyprodej technologickych firem. Uz po vcerejsim vyraznem poklesu MSFT v after marketu navzdory skvelemu ER, se dalo tusit, ci se dnes bude dit. Cast penez s AAPL a MSFT se presouvala do aerolinek a do retail segmentu, malls (meho oblibeneho SPG). I pres padajici DOW na -200, tyto segmenty rostly, ackoliv posledni mesic nevykazovaly rust ani na silne plusovem DOW. Bylo to jak spojene nadoby, kratkodobe se nakupy presouvaly zpet do technologii a v tom okamziku padaly aerolinky a malls. Jinak skvely den na vyrazne skalpy. Podarily se mi 3% na UAL a pozdeji 1.5% na SPG. S ohledem na naprostou loterii, ktera na trzich porad panuje, nic pres noc nedrzim. Ale je supr, ze se na trzich zase neco deje...o)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od doonio » 24 črc 2020, 09:52

pavelotb2016 píše:
23 črc 2020, 23:01
Victor Nettoyeur píše:patrii asi vetsina z vas sleduje, ale kdyby to nahodou nekomu uniklo;)
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/445 ... akcie.html
Firemní insideři, kteří chytli tržní dno, začínají prodávat akcie
Dnes byl solidni vyprodej technologickych firem. Uz po vcerejsim vyraznem poklesu MSFT v after marketu navzdory skvelemu ER, se dalo tusit, ci se dnes bude dit. Cast penez s AAPL a MSFT se presouvala do aerolinek a do retail segmentu, malls (meho oblibeneho SPG). I pres padajici DOW na -200, tyto segmenty rostly, ackoliv posledni mesic nevykazovaly rust ani na silne plusovem DOW. Bylo to jak spojene nadoby, kratkodobe se nakupy presouvaly zpet do technologii a v tom okamziku padaly aerolinky a malls. Jinak skvely den na vyrazne skalpy. Podarily se mi 3% na UAL a pozdeji 1.5% na SPG. S ohledem na naprostou loterii, ktera na trzich porad panuje, nic pres noc nedrzim. Ale je supr, ze se na trzich zase neco deje...o)
Tak to gratuluji, já si chtěl včera vlnkovat trochu na Tesle, říkal jsem si, jak to Elon vykouzlil, že je byl v plusu i za Q2 a čekal jsem celkem rally směrem nahoru a jak jsem se spálil, že jsme šli dolů :( Asi všechny v US zaskočil ten report o růstu nezaměstnaných či co, shit happens...
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 274
Registrován: 25 bře 2020, 13:39
Reputace: 41
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Mufimufin » 24 črc 2020, 10:35

Výprodejem bych to úplně nenazýval, spíše takový rozprodej :-). Ten pokles byl dle mého názoru stále dost malý na to, aby se vyplatilo některé z nich dlouhodobě z hlediska nafouknutí držet. Nasdaq klesal v poslední dny celkem pravidelně. Tady to dolů hlavně sesunulo AAPL a MSFT. U obou jsem bohužel byl v call opcích, takže obrovské ztráty při snaze o swing - příště už asi beru raději jen spready. Snad se ještě trend alespoň u MSFT obrátí po další injekci FEDu. Dnes by jsme ale mohli jít ještě o něco dolů - futures jsou v červených číslech. Do vakcíny daleko a sliby už tolik nezabírají.

Já osobně budu dnes od premarketu sledovat INTC a postupně přizobávat.

Vidíte nějaký potenciál v jiných technologických akciích pokud se dostanou níže (mimo bublin typu GGOGL, AAPL a MSFT kam by to muselo jít o hodně dolů)?

Vyklesaný je taky docela USD a jsem zvědav kam až to může zajít. Třeba se podaří nakoupit za nižší 22, nebo dokonce 21 USD.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 črc 2020, 12:21

Mufimufin píše:
24 črc 2020, 10:35
Já osobně budu dnes od premarketu sledovat INTC a postupně přizobávat.
No, INTC dnes dostane asi solidně na prdel kvůli oznámeným zpožděním ve výrobě nových čipů. Trochu taky dumám, nakolik to brát jako deal-breaker a nejít do toho a nakolik jako příležitost levnějšího nákupu.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 274
Registrován: 25 bře 2020, 13:39
Reputace: 41
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Mufimufin » 24 črc 2020, 12:30

Další otázka je jestli AMD během těch 6 měsíců spoždění kompletně navýší výrobu v X továrnách a předežene Intel? Jsem zvědav jestli AMD nedostane na prdel hned po jeho earnings a nebude to ještě větší výprask jako u INTC. Já to beru vzhledem k výsledkům, že je to poměrně přehnaná reakce. Banky snížily cílovou cenu na 48 USD, tak jsem si upravil nákupní příkazy a počkám, co to udělá.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 črc 2020, 13:18

Jako taky mi to zatím přijde spíš jako přehnaná reakce. Ale do toho sektoru tolik nevidím, abych to vyhodnotil kvalifikovaně...
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 črc 2020, 13:49

Intel pm -13%, dal jsem si nakupni prikaz na par kusu na 50 USD, tak uvidime. Radeji bych prikupoval pod 40, ale to se asi nedockam. :lol:

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 344
Registrován: 13 dub 2020, 15:47
Reputace: 210
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 črc 2020, 13:54

Mufimufin píše:
24 črc 2020, 12:30
Další otázka je jestli AMD během těch 6 měsíců spoždění kompletně navýší výrobu v X továrnách a předežene Intel? Jsem zvědav jestli AMD nedostane na prdel hned po jeho earnings a nebude to ještě větší výprask jako u INTC. Já to beru vzhledem k výsledkům, že je to poměrně přehnaná reakce. Banky snížily cílovou cenu na 48 USD, tak jsem si upravil nákupní příkazy a počkám, co to udělá.
Co tak ctu ty reakce, tak me prijde jako by Intel pomalu bankrotoval a ne ze ma porad nejlepsi marze a dominantni postaveni na trhu.
Bohuzel nejsem natolik technicky zdatny, abych videl do toho jak moc velky problem s vykonem/spotrebou to pro tu starsi technologii od Intelu je.
Intel se zameruje na korporatni zakazniky, velke datacentra, ktere si nemuzou dovolit aby ta technologie nefungovala na 100%, hadam teda ze davaji prednost overene znacce, s kterou nemaji cele dekady problem nez aby usetrili nejake penize za energie?
V tomto segmentu kazdopadne rok znamena vecnost a neni nikdy napsane, ze Intel s tim nebude mit problemy napr. dalsi 2 roky.
Co tedkom resim je, ze bych se teoreticky proti "upadku" INTC pojistil mensim nakupem TSM, ale ten uz je natolik prekoupenej, ze se mi do toho moc nechce.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 črc 2020, 14:17

AMD Intelu docela slusne ukusuje z trhu, desktopy, notebooky, v konzolich si Intel ani neskrtne, ale i z toho korporatniho. Korporaty jsou casto vazany s Intelem smlouvou, ale jakmile vyprsi, tak nic nebrani prechodu ke konkurenci a AMD pronika prave i do serverovyho segmentu. Cena/vykon je dobrej, nejsou to zadny smejdy, technologicky jsou na tom hodne dobre, nastesti Intel nejsou jen procesory. Osobne jsou mi sympaticky obe firmy a konkurence je prospesna, pocitove porad vic tihnu k Intelu, takze novej kompl byl zase na Intelu.

AMD jsem chvili drzel, ale pak prodal, cena je nevyzpytatelna, Intel drzim dlouhodobe a z tohoto odvetvi mam jeste Qualcomm.
Naposledy upravil(a) vyvar z ovaru dne 24 črc 2020, 14:19, celkem upraveno 1 x.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 274
Registrován: 25 bře 2020, 13:39
Reputace: 41
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Mufimufin » 24 črc 2020, 14:19

Můžu potvrdit, že AMD skutečně začíná kvůli nižším cenám nových CPU osazovat své CPU do serverů. Jedná se o RYZEN řadu. Nedávno jsem si prodlužoval dedikovaný server postavený na Intelu u OVH a Ryzen byl v podobné cenové relaci o něco výkonnější. Další věc je podpora daného CPU a stabilita. Já osobně jsem raději zůstal u Intelu, protože si pamatuji AMD z desktopu. Je to nicméně hodně subjektivní kritérium a u akcií se takto přemýšlet nemá. Za sebe pokud INTC padne, tak super - beru dip. Pokud padne AMD po earnings (což si taky myslím), tak super - vezmu dip. Jak se otevře market mrknu jak budou vypadat put opce a jestli tam bude rozumné prémium vypisuji pro INTC.

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od scoutus » 24 črc 2020, 16:05

no dneska sem par kousku za 49,7 koupil, nejak mi to nedalo, intelu celkem verim

co si spis myslite o alibabe (baba) ? cenu ma oproti breznu o skoro 100 dolaru vyssi ale presto mi prijde dost podhodnocena... ma uz smysl ted v drobnych slevach kupovat nebo jeste pockat ?

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 274
Registrován: 25 bře 2020, 13:39
Reputace: 41
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Mufimufin » 24 črc 2020, 17:29

Já čekal u BABA dnes pád o pár desítek bodů. Jde o Čínskou akcii a vztahy mezi USA a Čínou nejsou nejlepší. Na to bude asi potřeba jiné znalce.

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od scoutus » 27 črc 2020, 17:08

delší dobu sleduju mplx (kupoval sem driv za 13) , vysledky budou az nekdy 3 srpna ale co si o tomhle iolu myslite ? pujde spis dolu dal ? nebo je i ted vzhledem k divi zajimave nakupovat ? nejak premyslim, ze padnou zpet k 17 tak priberu

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od pager » 27 črc 2020, 18:56

Nevim co je "iolu" ale muj nazor na ropovody a plynovody v US byl pred koronakrizi, ze jsou pomerne nespravedlive podhodnocene a maji prostor pro rust. MPLX se mi ale vubec nelibilo a porad nelibi - maji neudrzitelnou distribuci ("dividendu"), nelibi se mi propojeni na Antero a maji obrovsky dluh.

Distribuce je docela zajimava pro Americany, kteri si to muzou dat do vhodneho fondu a vyhnout se dani. Americky nerezident / neamericky obcan to vetsinou dostane zdanene sazbou 37.5%.

Co se tyce techto midstream, tak me osobne se vice libi ET (cca 60% plyn, 40% ropa, ted maji pravni problemy v Dakote), MMP (ropa a produkty) a PAA (ropa, plyn).

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od scoutus » 27 črc 2020, 19:09

melo tam byt "oilu" :) co se tyce toho problemu v dakote v tom jen zainteresovanej i MPLX tusim. ale děkuji za nazor o ET jsem taktéž přemýšlel ale z nějakého důvodu vyřadil :) ... ta dan me ani nejak nenapadla, snad sem ani nezaregistroval vetsi danove plneni...

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Booboo » 27 črc 2020, 20:03

Intel (INTC) sa zatiaľ neodrazil nahor - dal som čakajúci príkaz za 44 usd. ;) ak náhodou bude pokles pokračovať.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od LuckyLuke » 29 črc 2020, 19:54

P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
whit3r
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 47
Registrován: 13 bře 2020, 01:04
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od whit3r » 29 črc 2020, 21:37

Sledoval někdo z vás co se včera a hlavně dnes dělo s KODK? Občas si říkám, že je to až neuvěřitelný...
Akcie:
Svět - SHEL (5 %) | SLG (5 %) | DIS (4,5 %) | AYX (2 %) | BABA (2 %) | INTC (1,5 %) | BATS (1,5 %)
Česko - CEZ (10 %) | KOMB (9 %) | MONET (5 %) | ERBAG (5 %) | CTPNV (6 %)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti