Kryptomeny a ICOs


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 04 pro 2017, 19:01

Neznate nekdo nejaky cesky server/blogy, ktery se zabyva krypto menama a investicemi do ICOs? Ted se tomu par tydnu venuju a je to docela mazec, chaos, neskutecne se vyvijejici oblast. Narazil jsem na spustu zahranicnich serveru, ale je docela slozite se v tom vyznat a mezi ruznymi podvody a nerealnymi projekty najit tech nekolik projektu o kterych si stoji za to precist vice a pripadne si zaspekulovat/zainvestovat.

Ja jsem se zatim dostal k nakupu penezenky Ledger Nano S, Etherum (velky potencial diky ERC-20, ktery vyuziva hodne ICOs), IOTA (projekt zamereny na IoT), Naga (trading a gaming industry) a u nekolika ICOs cekam az se otevre pre-sale (napr. trade.io, cryptelo, lendo.it, envion).

Zabyvate se tim nekdo? Diky.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 04 pro 2017, 20:21

Zdravím, já po kryptoměnách zatím jen zvědavě pokukuju, určitě o tom víte víc. Mě zaujaly hlavně stránky investplus.cz a nový ccshop.cz na nákup různých kryptoměr ze Kč. Jelikož se s problematikou teprve seznamuji, spíš by mě zajímalo, jak kryptoměny nakoupit /směnárny, burzy/, kde jste je nakoupil Vy? Do virtuální peněženky je možno vložit všechny druhy nakoupených měn? Vítám jako začátečník jakékoli informace a zkušenosti, díky :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 04 pro 2017, 22:04

Mno já se celým tématem kryptoměn zajímám jen okrajově a pro zajímavost. Držím BTC a LTC za pár tisícovek a nechci na tom mnoho měnit. Osobně mohu doporučit videa od pana Fillnera, který se problematikou kryptoměn zabývá. V nějaké akci jsem zkombinoval 2 slevy a kurz koupil asi za 500 Kč. Pro takovou základní orientaci, bez zavádějících informací mi to plně postačilo.

https://www.vimvic.cz/kurz/jak-na-bitco ... -za-krokem

Dobrým zdrojem zdarma je tento e-book, který je pro potřeby běžného uživatele až příliš podrobný, nicméně dá se tam najít pár obecnějších kapitol.

https://www.bitcoin-info.cz/data/Master ... ook-cz.pdf

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 05 pro 2017, 14:16

Díky za info, pana Fillnera již nějáký čas sleduji, ten videokurz asi absolvuji. Pokud bude vyčleněno zvláštní vlákno na kryptoměny,
přimlouval bych se za téma ccshop.cz. Je to nedávno zprovozněný, ryze český e-shop na základní kryptoměny, i když zatím jen na nákup /za Kč/, nikoli prodej. Pokud jej již někdo použil, bylo by podle mě zajímavé, kdyby se zde o své zkušenosti podělil s ostatními. :)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 05 pro 2017, 21:13

GOGO7 píše:Zdravím, já po kryptoměnách zatím jen zvědavě pokukuju, určitě o tom víte víc. Mě zaujaly hlavně stránky investplus.cz a nový ccshop.cz na nákup různých kryptoměr ze Kč. Jelikož se s problematikou teprve seznamuji, spíš by mě zajímalo, jak kryptoměny nakoupit /směnárny, burzy/, kde jste je nakoupil Vy? Do virtuální peněženky je možno vložit všechny druhy nakoupených měn? Vítám jako začátečník jakékoli informace a zkušenosti, díky :)
Nakup bylo docela dobrodruzstvi ;-) Ja jsem chtel nakupovat na bitfinex, kvuli kotaci IOTA (nikde jinde tou dobou nebyl coin k dostani), ale nejde tam bohuzel vlozit primo fiat menu, resp. az po autorizaci a ta uz jim trva neco pres mesic (ale na to predem upozornovali). A jelikoz jsem na to nechtel cekat, tak jsem poslal EUR primo z uctu na Kraken a tam smenil za Etherum, za ktere jsem pak nakoupil na bitfinex. Jinak ted delam nakupy Ethera na coinbase - jedna z nejvetsich platforem a zatim funguje dobre, jen je tam jenom nekolik druhu kryptomeny, a tak pro jine chodim na bitfinex. Obecne asi nenarazis na platformu, ktera by mela vse, a tak budes muset byt na vice z nich. Coinbase i bitfinex zatim za me OK. Kraken server me docela padal, ale je pravda, ze jsem se snazil veci prevadet zrovna uprostred jednoho z propadu bitcoinu a lidi zahltili servery ;-)

Docela me to presvedcilo o tom, ze jakekoliv aktivni obchodovani tech men je si docela adrenalin. Nevis kdy ti server bude fungovat a kdy ne ;-) Taky co tak ctu, tak nasledny vyber vetsich castek do fiat meny taky neni uplne jednoduchy. A nekteri lide vybiraji penize po mensich castkach mesice. Holt je to vse v zacatcich, neregulovane prostredi, spousta prilezitosti a zaroven pasti. Takova zlata horecka, ale alespon u toho nemrznem ;-)

Co se tyce ICOs, tak ve vetsine nabizeji nakup za Etherum (casto vic nez za Bitcoin), hodne se brani klasickym menam a kreditkam. Tam ti pak casto zablokuji na nejakou dobu disponovani s uctem. A to muze byt pri te volatilite coinu docela kriticke, protoze na dlouhodobe drzeni ruznych ICOs to zatim alespon ja nevidim. Ale prosel jsem jen omezene mnozstvi ICOs, tak to neber jako statistiku.

S virtualni penezenkou ti neporadim, jedu pres Nano Ledger S a prihlasuju se s ni na myetherwallet.com, to my zatim pro vse stacilo.

Jsem se trochu rozepsal, tak snad neco uzitecneho z toho vytahnes ...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 12 pro 2017, 09:12

Má někdo praktické zkušenosti s českými směnárnami na kryptoměny jako je Simplecoin, Coinmate, ccshop aj.? Zajímal by mě váš názor na tyto platformy z hlediska spolehlivosti, poplatků atd. Trošku mě odrazují procesy zdlouhavého ověřování identity u zahraničních směnáren/burz a nákup za CZK je holt taky výhoda. Díky :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 12 pro 2017, 10:16

Mno konkrétně Coinmate tě asi taky může z hlediska ověřování identity trochu odradit. Kromě základních údajů je třeba pro využití zasílání prostřednictvím banky absolvovat videohovor v AJ s občankou v ruce.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 26 pro 2017, 14:59

Tak jsem vcera zacal prodavat cast svych pozic, abych zustal na svem (vybral jsem 80% sve puvodni investice). Cilem je v horizontu 1-2M vytahnout i zbylych 20% a v crypto/ICOs si uz jen hrat se ziskem. Takze me pak uz pripadne ztraty nebudou nervovat. Investovany cas jako ztratu nepocitam, beru to jako investice do sebe a do meho vzdelani.

Pro zajimavost, co jsem nakoupil a ted prodal (ceny vzdy za 1ks):

QTUM (nakup 8.12. za 12USD, prodej cca 45 USD, neverim, ze to uz vyrazneji vyroste nahoru)
NGC (nakup 1.12. za 0.7 USD v pre-sale s 30% discountem, prodej cca 1,5 USD)

Cekaji na prodej:

IOTA (nakup 30.11. za 1,5 USD; cena ted cca 3,5 USD, cekam do 15.1. nebo pokud bude drive na 4+ a pak prodavam)
QSP (nakup 8.12. za 0,12 USD, cena ted 0,18; tady cekam na cenu nad 0,2, potencialne budud drzet jeste nekolik mesicu)
TDS (nakup 30.11. za 0.7 USD v pre-sale s 30% discountem, cekam na zalistovani na nejakou exchange a pak prodavam, pokud me pozitivne neprekvapi jejich ICO platforma, ktera je v testovaci fazi)

Budu drzet dele (= dovedu si predstavit ze budu mit i v 6/2018 ;-)):

EVN (nakup 16.12. za 4 USD, cekam na zalistovani, budu pravdepodobne drzet dlouhodobe, slibovane ROI 160%, no uvidime...)
LTC (nakup 15.12. za 269 USD)
BTC (nakup 15.12. za 18090 USD, uznavam bylo to FOMO ;-))

Zhodnoceni:
Rozhodne zajimava zkusenost, nakupy, prodeje se neobejdou bez zakladnich IT dovednosti, vyhledavani na Google, samozrejme anglictiny. Objevil jsem Telegram, naucil se ovladat Ledger penezenku a MyEtherum portal a ERC20 coiny. Zajimave i bylo zjisteni, ze i presto, ze vsechny cryptos se holedbaji tim, jak jdou proti poplatkum a jak jsou lepsi nez soucasne meny, tak ty poplatky ruznych exchange a prevodu (zvlast u BTC) jsou vuci bankam astronomicke. Je taky neskutecne jak velke cenove rozdily jsou mezi jednotlivyma exchange co se tyce market price. Byla taky zajimava zkusenost narazit na "boty", ktere vzdy nabidnou o 0,0001 lepsi cenu, nez ja... No proste neregulovany trh... No, ale na jeden mesic v krypto to neni spatne, nicmene musim zminit, ze jsem mel stesti, ze jsem nakoupil tesne pred prosincovou narustovou vlnou...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 26 pro 2017, 18:33

Díky za sdílení zajímavých zkušeností s kryptoměnami. Já jsem si koupil kousky Bitcoinu a Ethereum na ccshop. Poplatky tam jsou skutečně dost šílené. Majitel uvádí, že sám platí množství různých transakčních poplatků, ale všechno je to utajeno. Aktuálně silně bojuju s nedávno pořízeným Trezorem, nějak se s tím nemůžu zkamarádit ;)
Ccshop by jinak byl docela zajímavý, mají slušnou nabídku měn, teď chtějí zařadit také IOTA a Monero.
Já do kryptoměn dám jen těch pár tisíc Kč, se kterými jsem se už rozloučil. Nějak to doufám šoupnu do toho Trezoru, trošku na to zapomenu a pak se děj vůle Páně. Po letech uvidím :)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 27 pro 2017, 09:59

GOGO7 píše:Díky za sdílení zajímavých zkušeností s kryptoměnami. Já jsem si koupil kousky Bitcoinu a Ethereum na ccshop. Poplatky tam jsou skutečně dost šílené. Majitel uvádí, že sám platí množství různých transakčních poplatků, ale všechno je to utajeno. Aktuálně silně bojuju s nedávno pořízeným Trezorem, nějak se s tím nemůžu zkamarádit ;)
Ccshop by jinak byl docela zajímavý, mají slušnou nabídku měn, teď chtějí zařadit také IOTA a Monero.
Já do kryptoměn dám jen těch pár tisíc Kč, se kterými jsem se už rozloučil. Nějak to doufám šoupnu do toho Trezoru, trošku na to zapomenu a pak se děj vůle Páně. Po letech uvidím :)
K tem penezenkam (Ledger/Trezor) - vetsinou podporujou jen urcity pocet hlavnich men. Takze treba IOTA na Ledger nedostanu a tipuju si, ze na Trezor taky ne, alespon zatim. Protoze IOTA funguje trochu jinak a penezenky ji teprve musi zacit podporovat.

Jinak ted jsem si vsim, ze jsem ve svem prehledu zapomnel na Ethereum, ten mam samozrejme take, je to vmoje zakladni krypto-mena a jelikoz se pouziva pro investic do hodne ICOs, neda se bez ni obejit a predpokladam, ze i pro to v poslednich tydnech hodnota Ethreum rostla. Nakupoval jsem za 470 USD, ted je okolo 700. Tipuju si, ze i dal poroste.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 pro 2017, 12:09

Ja jsem vyuzil ted te predvanocni paniky, kdy btc vyrazne propadl a vyjela spousta clanku, ze kryptobublina konecne praskla a za par euro jsem nakoupil BTC, ETH a Litecoin. Ty planuju drzet a se zbytkem si ted hraju na Gdax. Mam zadane prikazy na nakup v propadu a nasledne davam prikaz na predpokladany rust a cekam. A takhle porad dokola. Tyhle transakce jsou bez poplatku. Plan je vymotat z toho vklad, ten vybrat a pak uz si tam jen takhle pohravat bez starosti, ze o penize prijdu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 27 pro 2017, 17:17

vyvar z ovaru píše:Ja jsem vyuzil ted te predvanocni paniky, kdy btc vyrazne propadl a vyjela spousta clanku, ze kryptobublina konecne praskla a za par euro jsem nakoupil BTC, ETH a Litecoin. Ty planuju drzet a se zbytkem si ted hraju na Gdax. Mam zadane prikazy na nakup v propadu a nasledne davam prikaz na predpokladany rust a cekam. A takhle porad dokola. Tyhle transakce jsou bez poplatku. Plan je vymotat z toho vklad, ten vybrat a pak uz si tam jen takhle pohravat bez starosti, ze o penize prijdu.
Jde na GDAX i vlozit/vybrat EUR nebo USD? Hledam nejakou alternativu ke Coinbase, kde se mi jejich vysledny kurz nezda.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 pro 2017, 20:13

Ja posilam eura na Coinbase ucet a ten pak prubezne "vysavam" z Gdax, je to bezplatne (tam i zpet, jak eura, tak kryptomeny). "Trejdovat" jine meny nez eura na gdax v CR nejde. Pary BTC/USD, ETH/GBP a spol. jsou view only. Ty presuny mezi Gdax/Coin delam proto, ze zadavam prikazy vzdy po 100 euro, nemusim tak delat nejake prepocty apod. vim, ze mam vzdy 100 E/prikaz.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 29 pro 2017, 22:22

Pokud máte někdo Ripple, tak dnes je to pěkná raketa.
Jestli to někoho zajímá, tak ccshop.cz v následujících dnech začne nabízet za Kč kryptoměny IOTA,Monero, ZCash a Steem. Ovšem nevýhodou jsou vysoké poplatky :roll:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od GOGO7 » 01 led 2018, 12:26

Tak ccshop.cz už bych zrovna moc nedoporučoval. Na přelomu roku přišel těžký hackerský útok /údajně/ a peněženky jsou vybrány :roll:

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 04 led 2018, 20:39

ch4 píše: Cekaji na prodej:

IOTA (nakup 30.11. za 1,5 USD; cena ted cca 3,5 USD, cekam do 15.1. nebo pokud bude drive na 4+ a pak prodavam)
QSP (nakup 8.12. za 0,12 USD, cena ted 0,18; tady cekam na cenu nad 0,2, potencialne budud drzet jeste nekolik mesicu)
TDS (nakup 30.11. za 0.7 USD v pre-sale s 30% discountem, cekam na zalistovani na nejakou exchange a pak prodavam, pokud me pozitivne neprekvapi jejich ICO platforma, ktera je v testovaci fazi)

Budu drzet dele (= dovedu si predstavit ze budu mit i v 6/2018 ;-)):

EVN (nakup 16.12. za 4 USD, cekam na zalistovani, budu pravdepodobne drzet dlouhodobe, slibovane ROI 160%, no uvidime...)
LTC (nakup 15.12. za 269 USD)
BTC (nakup 15.12. za 18090 USD, uznavam bylo to FOMO ;-))
Tak kratky update: IOTA prodano, QSP prodano, utrzene ETH konvertovano do EUR a sup s tim na ucet. Celou puvodni investici (2500 EUR) mam po mesici zpet a poslal jsem si na ucet pro dobry pocit za mesic "prace" i 500 EUR zisk.

A se zbylou sumou (vse je zisk) jsem se vrhl na ICOs. Zatim to vypada, ze poptavka po ICOs je docela velka(cti silena!) a je spousta lidi, co je nestihnou a nakupuji pak na exchanges za vyssi cenu. Soustredim se na ICOs, ktere vybiraji 20+ mio USD. Za LTC jsem nakoupil Crypterium, za BTC koupil Rentberry a za ETH Neurotoken. Plus jeste stale drzim EVN a TDS. Muj odhad je, ze se mi podari v prumeru prodat kazdou ICO s 50-75% ziskem po uvedeni na burzu, coz bude behem unora. Je to cista spekulace, ale zatim to vychazi...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od adventura » 12 led 2018, 17:18

ch4 píše:A se zbylou sumou (vse je zisk) jsem se vrhl na ICOs. Zatim to vypada, ze poptavka po ICOs je docela velka(cti silena!) a je spousta lidi, co je nestihnou a nakupuji pak na exchanges za vyssi cenu.
treba toto ICO bylo hodne slibne :)
https://uetoken.com/

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 12 led 2018, 17:54

blahetal píše:
ch4 píše:A se zbylou sumou (vse je zisk) jsem se vrhl na ICOs. Zatim to vypada, ze poptavka po ICOs je docela velka(cti silena!) a je spousta lidi, co je nestihnou a nakupuji pak na exchanges za vyssi cenu.
treba toto ICO bylo hodne slibne :)
https://uetoken.com/
Jojo, pobavilo ;-) Myslim, ze takovych ICOs zacne pribyvat, bohuzel ale ne tak transparentnich jako toto... Asi si taky nejake udelam ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 12 led 2018, 18:58

Tak jsem dokoncil zalozeni pokusu KryptoZoo. Na tomhle odkazu https://www.cryptocompare.com/portfolio ... ?id=277600 se muzete prubezne divat, jak se ze me brzy stane milionar a nebo jak o vse prijdu. :lol:

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 13 led 2018, 16:09

vyvar z ovaru píše:Tak jsem dokoncil zalozeni pokusu KryptoZoo. Na tomhle odkazu https://www.cryptocompare.com/portfolio ... ?id=277600 se muzete prubezne divat, jak se ze me brzy stane milionar a nebo jak o vse prijdu. :lol:
Wow, to jsi kupoval po ruznych exchanges? Jak dlouho to trvalo?
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti