Bejbynet dluhopisy 2022


Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
atomjak
Příspěvky: 6
Registrován: 24 čer 2019, 16:26
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od atomjak » 29 kvě 2020, 13:02

Jen prikladam clanek Finlordu o tom, co delat pri nesplaceni dluhopisu https://finlord.cz/2018/12/postupovat-k ... dluhopisy/

“Majitelé dluhopisů po splatnosti nemohou požádat o zpeněžení konkrétního majetku. Pokud emitent skončí v insolvenci, veškerý jeho majetek tvoří konkursní podstatu a po jejím zpeněžení jsou z ní uspokojeni věřitelé. Přednost mají zajištění věřitelé, což jsou zpravidla banky. Nezajištění věřitelé stojí až za nimi.”

Kazdopadne osobne to vidim tak, ze je treba se s temi penezi rozloucit :(

Pokud ma opravdu firma takove dluhy a je uz v insolvenci, tak to ocividne p. Imam vzdal a zadny plan s firmou do budoucna nema.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Nikituska » 29 kvě 2020, 13:10

Začíná se ukazovat, že komu nepůjčí banka a musí hledat financování podobnou alternativní cestou, ten je na tom opravdu špatně a nemá smysl si myslet, že dlouhodobě vyhodnotíme poměr rizika a výnosu líp...

A k tématu - při defaultu dluhopisů se břemeno přesouvá na ručitele, takže definitivní průšvih bude, až do insolvence spadnou i ručitelé... Pozornost bych směřovala na ně, dokud všechno legálně/nelegálně neodkloní :)

neydek
Příspěvky: 19
Registrován: 27 kvě 2020, 10:45
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od neydek » 29 kvě 2020, 14:17

Mirinda78 píše:
29 kvě 2020, 12:38
atomjak píše:
29 kvě 2020, 12:20
Nejsem právník a popravdě netuším, jak to dle českého práva funguje, ale teoreticky insolvenční řízení může jen na majetky firmy, jelikož se jedná o s.r.o. a ne na osobní majetky majitelů, nebo ne? Potom by to zaručení mělo výhodu v tom, že opravdu ručí i svým osobním majetkem.

Každopádně moc nechápu to vyčíslení majetků společnosti, 30 mil. za doménu a logo? To přece reálně za tyto peníze nejde prodat...
Těch perliček je tam víc. D. Al-Imam, který dovedl firmu do insolvence, si nárokuje náhradu mzdy v součtu za 138k Kč. 30 mil. Kč za značku, doménu a logo je asi také mimo mísu.
Do IŘ se určitě přihlásím, ale musíme určitě využít ručitelského prohlášení. Bez právníků to ale nepůjde...
Další náhodná perlička: i přes to, že Finlordi dost významně doporučovali nákup dluhopisů, sami nemají ani jeden. Aspoň teda ne na svoje jména...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 14:34

neydek píše:
29 kvě 2020, 14:17
Mirinda78 píše:
29 kvě 2020, 12:38
atomjak píše:
29 kvě 2020, 12:20
Nejsem právník a popravdě netuším, jak to dle českého práva funguje, ale teoreticky insolvenční řízení může jen na majetky firmy, jelikož se jedná o s.r.o. a ne na osobní majetky majitelů, nebo ne? Potom by to zaručení mělo výhodu v tom, že opravdu ručí i svým osobním majetkem.

Každopádně moc nechápu to vyčíslení majetků společnosti, 30 mil. za doménu a logo? To přece reálně za tyto peníze nejde prodat...
Těch perliček je tam víc. D. Al-Imam, který dovedl firmu do insolvence, si nárokuje náhradu mzdy v součtu za 138k Kč. 30 mil. Kč za značku, doménu a logo je asi také mimo mísu.
Do IŘ se určitě přihlásím, ale musíme určitě využít ručitelského prohlášení. Bez právníků to ale nepůjde...
Další náhodná perlička: i přes to, že Finlordi dost významně doporučovali nákup dluhopisů, sami nemají ani jeden. Aspoň teda ne na svoje jména...
Bohužel je jasné, že velmi kladná recenze byla placené PRko. Velké ponaučení do budoucna, pokud firma nedává výsledky hospodaření na portál justice.cz. Prý kvůli závisti ohledně vysoké marže...Naletěl jsem, u mě firemní dluhopisy tímto skončily.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 16:35

Procházel jsem teď emisní podmínky ostatních dluhopisů na dluhopisy.cz a snad u žádného jiného dluhopisu jsem tam nenašel, že dluhopisy zakládají podřízené závazky Emitenta.

Bejbynet bod 5, status:
Dluhopisy zakládají přímé, obecné, nezajištěné, nepodmíněné a podřízené závazky Emitenta

Cituji: Podřízený dluhopis je dluhopis, kde v případě vstupu emitenta do likvidace nebo vydání rozhodnutí o úpadku bude pohledávka odpovídající právům s tímto dluhopisem spojeným uspokojena až po uspokojení všech ostatních pohledávek, s výjimkou pohledávek, které jsou vázány stejnou nebo obdobnou podmínkou podřízenosti.
Zákon č. 190/2004 Sb., o dluhopisech, ve znění pozdějších předpisů, § 34 odst. 1.

Opravdu by mě zajímalo, který idiot z dluhopisy.cz , jenž jim aktivně pomáhal s přípravou emise, tam dal podřízené závazky.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Carhir » 29 kvě 2020, 18:55

Nechci být jízlivý ale možná by neškodilo si předtím než investujete své prostředky pořádně emisní podmínky pročíst.

To že jsou tyto dluhopisy podřízené jsem tu deklaroval v době kdy byly aktivně nabízené a kdy je hodnotili Finlordi.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 19:25

Carhir píše:
29 kvě 2020, 18:55
Nechci být jízlivý ale možná by neškodilo si předtím než investujete své prostředky pořádně emisní podmínky pročíst.

To že jsou tyto dluhopisy podřízené jsem tu deklaroval v době kdy byly aktivně nabízené a kdy je hodnotili Finlordi.
Do sekce dluhopisy jsem bohužel nekoukal, zajímalo mě tady hlavně P2P...

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od lukipeer » 30 kvě 2020, 21:09

Carhir píše:
29 kvě 2020, 18:55
Nechci být jízlivý ale možná by neškodilo si předtím než investujete své prostředky pořádně emisní podmínky pročíst.

To že jsou tyto dluhopisy podřízené jsem tu deklaroval v době kdy byly aktivně nabízené a kdy je hodnotili Finlordi.
Já se rozhodoval, a předpokládám že nejen já, na základě pozitivní recenze právě od Finlordů. To mě samozřejmě vůbec neomlouvá, bylo to moje rozhodnutí. Jenom mě udivuje, že si někdo takový, kdo má jakési renomé ve světě investic, dovolí zveřejnit recenzi, ve které tato podstatná informace chybí. Buď si ty emisní podmínky taky nepročetli, což by bylo hodně neprofesionální, nebo to tam neuvedli záměrně, což by bylo ještě horší.
Holt chybama se člověk učí. Příště už budu obezřetnější a na něčí doporučení nedám. Teď už vím, že se musím vždy spolehnout pouze na sebe.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od jejinka » 30 kvě 2020, 21:53

To je ještě docela levná zkušenost. Počítám, že nikdo do jednoho emitenta junk dluhopisu nedá velkou část svých úspor.

Určitě není důvod házet flintu, ono osobní ručení toho může ve výsledku pokrýt slušnou část. Snad je koncipované nějak rozumně, s přímou vykonatelností, kde stačí navrhnout přímou exekuci na majetek dlužníka.. Nejdůležitější je nenechat jej promlčet, na to už dojelo hodně věřitelů, kteří si nechali nějakou formou splácet dluh od původního dlužníka a uvažovali, že co nakonec nesplatí, vymohou po ručitelích.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Mirinda78 » 31 kvě 2020, 14:27

Už jsem předvyplnil přihlášku do insolvenčního řízení. Netuším jen, co mám napsat do kolonky "způsob podřízení" + ve výši (Kč)...
V návodu je napsáno:
V případě, že se jedná o podřízenou pohledávku, popište způsob podřízení (zejména okamžik povinnosti pohledávku uspokojit).

Může s tím někdo poradit ?

Další námět: Nezvážíme podání trestního oznámení na Midea s.r.o ? 25 mil.Kč mělo být podle emis. podmínek využito k nákupu skladových zásob. Současný majetek firmy prý činí 52 mil. Kč, jakmile odečtete 30 mil. Kč (imaginární částka za logo a značku vycucaná z prstu) a pořizovací náklady za kancelářské serepetičky, zbude 15 mil. Kč ve sklad. zásobách a něco málo navíc.

Kam se podělo vypůjčených 30 mil. Kč od bank (Unicredit, KB a ČS) + 25 mil. Kč z emise ? Nekalé úmysly emitenta se většinou projeví tak, že 1x-2x zaplatí výnosy a tím to končí. Pohledávky mají ve výši 68 mil. Kč bez započtení 6 mil.Kč na výnosech z dluhopisů. Ve skutečnosti tedy 74 mil. Kč, tohle jaksi opomněli uvést v návrhu na insolvenci !

P.S
To jejinka: Jeden nešťastník narval do těchto dluhopisů v součtu 6,5 mil. Kč, tuším, že je jednatelem nějaké firmy.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (24.85 KiB) Zobrazeno 12473 x

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od lukipeer » 01 čer 2020, 14:18

Perlička! Před chvíli mi volali z pražské kriminálky ohledně dluhopisu MIDEA. Teda ze skrytého čísla a paní se tak představila. Do měsíce si mě prý pozvou z místního oddělení k výslechu. Chtěla vědět jenom obecné informace (jestli jsem to nějak řešil, zda a kdo za ně komunikuje, jestli letos něco zaplatili...). Zajímalo by mě, jak na mě přišli, nic jsem nehlásil, do insolvence jsem se ještě nepřihlásil...

bejbynet_investor
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2020, 12:12
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od bejbynet_investor » 01 čer 2020, 15:28

To lukipeer: Nejste náhodou z Prahy, možná kontakty zjistili na portálu Dluhopisy.cz a Vás si předvolali, protože jste z Prahy ...

atomjak
Příspěvky: 6
Registrován: 24 čer 2019, 16:26
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od atomjak » 01 čer 2020, 15:33

Mozna, ze telefon predali Dluhopisy.cz?

Idealni by asi bylo se domluvit primo s Dluhopisy.cz, ktere maji kontakt na vsechny, kdo dluhopisy koupili, aby hromadne rozeslali informaci o insolvencnim rizeni a jak se veci nyni maji a pote zorganizovat hromadnou zalobu. Moznost podavat hromadne zaloby v CR byla nedavno uzakonena, ale netusim, jestli ji lze aplikovat i na nas pripad, snad ano.

Pripadne pokud tomu tady nekdo rozumi vice - da se v ramci osobniho ruceni primo navrhnou exekuce jeste pred ukoncenim insolvencniho rizeni? Chtelo by to zjistit od nekoho znaleho prava. Osobne bych radeji investoval do pravnika, nez davat 100 tisic ke svolani schuze...

Je tu nekdo, kdo se jiz prihlasil do insolvencniho rizeni nebo podal trestni oznameni u policie?

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od lukipeer » 01 čer 2020, 15:45

bejbynet_investor píše:
01 čer 2020, 15:28
To lukipeer: Nejste náhodou z Prahy, možná kontakty zjistili na portálu Dluhopisy.cz a Vás si předvolali, protože jste z Prahy ...
Právě že nejsem. Paní se mě ptala, jestli nemám náhodou cestu do Prahu, jinak že si mě předvolají z obvodního oddělení mého trvalého bydliště. Vypadá to, že to TO už někdo asi podal, nespíš v Praze. Zkusím se zeptat na Dluhopisech,cz, jestli nedávali kontakt na PČR.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Jan » 01 čer 2020, 15:52

atomjak píše:
01 čer 2020, 15:33
Mozna, ze telefon predali Dluhopisy.cz?

Idealni by asi bylo se domluvit primo s Dluhopisy.cz, ktere maji kontakt na vsechny, kdo dluhopisy koupili, aby hromadne rozeslali informaci o insolvencnim rizeni a jak se veci nyni maji a pote zorganizovat hromadnou zalobu. Moznost podavat hromadne zaloby v CR byla nedavno uzakonena, ale netusim, jestli ji lze aplikovat i na nas pripad, snad ano.

Pripadne pokud tomu tady nekdo rozumi vice - da se v ramci osobniho ruceni primo navrhnou exekuce jeste pred ukoncenim insolvencniho rizeni? Chtelo by to zjistit od nekoho znaleho prava. Osobne bych radeji investoval do pravnika, nez davat 100 tisic ke svolani schuze...

Je tu nekdo, kdo se jiz prihlasil do insolvencniho rizeni nebo podal trestni oznameni u policie?
Není to moje parketa, ale tuším že nejefektivnější je požádat o předběžné opatření, to soud musí vydat v rámci desítek hodin. A dá se tak třeba omezit nakládání s majetkem (netuším, jak je to nakládání v tomto případě omezeno).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Mirinda78 » 01 čer 2020, 19:17

Jan píše:
01 čer 2020, 15:52
atomjak píše:
01 čer 2020, 15:33
Mozna, ze telefon predali Dluhopisy.cz?

Idealni by asi bylo se domluvit primo s Dluhopisy.cz, ktere maji kontakt na vsechny, kdo dluhopisy koupili, aby hromadne rozeslali informaci o insolvencnim rizeni a jak se veci nyni maji a pote zorganizovat hromadnou zalobu. Moznost podavat hromadne zaloby v CR byla nedavno uzakonena, ale netusim, jestli ji lze aplikovat i na nas pripad, snad ano.

Pripadne pokud tomu tady nekdo rozumi vice - da se v ramci osobniho ruceni primo navrhnou exekuce jeste pred ukoncenim insolvencniho rizeni? Chtelo by to zjistit od nekoho znaleho prava. Osobne bych radeji investoval do pravnika, nez davat 100 tisic ke svolani schuze...

Je tu nekdo, kdo se jiz prihlasil do insolvencniho rizeni nebo podal trestni oznameni u policie?
Není to moje parketa, ale tuším že nejefektivnější je požádat o předběžné opatření, to soud musí vydat v rámci desítek hodin. A dá se tak třeba omezit nakládání s majetkem (netuším, jak je to nakládání v tomto případě omezeno).
Právě jsem se chystal podat na Midea s.r.o. v horizontu 14 dnů trestní oznámení, tak už to zvládl někdo jiný. Pokud uvážíte, že loni na jaře dostali přes dluhopisy 25 mil. Kč a za rok jsou jejich aktiva po odečtení hovadiny za logo a značku na úrovni 20 mil. Kč a dluhy mají ve výši 70 mil. Kč, tak kde to jsme ! Do hromadné žaloby se určitě zapojím.
Nezkoušel už někdo zjistit na poště za 50 Kč (výpis exekucí), zda není proti L.Horákové a 3D Foto Produkce vedena exekuce ? Nedivil bych se tomu. Čerpám rady od jednoho ochotného kolegy z fóra, všechno není z mé hlavy...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Mirinda78 » 01 čer 2020, 19:39

lukipeer píše:
01 čer 2020, 15:45
bejbynet_investor píše:
01 čer 2020, 15:28
To lukipeer: Nejste náhodou z Prahy, možná kontakty zjistili na portálu Dluhopisy.cz a Vás si předvolali, protože jste z Prahy ...
Právě že nejsem. Paní se mě ptala, jestli nemám náhodou cestu do Prahu, jinak že si mě předvolají z obvodního oddělení mého trvalého bydliště. Vypadá to, že to TO už někdo asi podal, nespíš v Praze. Zkusím se zeptat na Dluhopisech,cz, jestli nedávali kontakt na PČR.
Jen jim to tam pěkně povykládej, jak nekomunikují, dělají mrtvé brouky, žádná snaha o informace. Ve vzduchu je cítit zpronevěra, ručitelka L.Horáková smrdí korunou, bydlí v městském bytě, kdo ví, na koho už stihla přepsat svůj případný majetek (promlčecí lhůta účelového přepsání na blízké či spřátelené osoby je tuším tři roky,tohle je potřeba pohlídat, soud může zpětně zneplatnit takový převod)... Musí objasnit, na co skutečně použili peníze z emise, kam je ulili !
Naposledy upravil(a) Mirinda78 dne 01 čer 2020, 20:04, celkem upraveno 1 x.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Mirinda78 » 01 čer 2020, 20:02

atomjak píše:
01 čer 2020, 15:33
Mozna, ze telefon predali Dluhopisy.cz?

Idealni by asi bylo se domluvit primo s Dluhopisy.cz, ktere maji kontakt na vsechny, kdo dluhopisy koupili, aby hromadne rozeslali informaci o insolvencnim rizeni a jak se veci nyni maji a pote zorganizovat hromadnou zalobu. Moznost podavat hromadne zaloby v CR byla nedavno uzakonena, ale netusim, jestli ji lze aplikovat i na nas pripad, snad ano.

Pripadne pokud tomu tady nekdo rozumi vice - da se v ramci osobniho ruceni primo navrhnou exekuce jeste pred ukoncenim insolvencniho rizeni? Chtelo by to zjistit od nekoho znaleho prava. Osobne bych radeji investoval do pravnika, nez davat 100 tisic ke svolani schuze...

Je tu nekdo, kdo se jiz prihlasil do insolvencniho rizeni nebo podal trestni oznameni u policie?
Midea s.r.o. je teprve ve fázi před rozhodnutím o úpadku, do pár týdnů bude v řízení po úpadku a pak už bude možno poslat pohledávku do IŘ.

DitaM
Příspěvky: 2
Registrován: 17 bře 2019, 22:43
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od DitaM » 01 čer 2020, 21:20

Pokud máte nějaké problémy nebo dotazy ohledně firemních dluhopisů, zkuste napsat na nějaký kontakt webu Rizikovedluhopisy.cz, zabývají se tím a mohli by třeba pomoct.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od Carhir » 04 čer 2020, 15:12


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Gixian a 39 hostů