Mintos CZK - akceptovatelný výnos


web: www.mintos.com

Jaký je pro Vás akceptovatelný efektiví výnos na CZK Mintosu?

méně než 3,0 %
0
Žádná hlasování
3,0 %
0
Žádná hlasování
3,5 %
0
Žádná hlasování
4,0 %
0
Žádná hlasování
4,5 %
0
Žádná hlasování
5,0 %
0
Žádná hlasování
5,5 %
0
Žádná hlasování
6,0 %
1
3%
6,5 %
4
11%
7,0 %
3
9%
7,5 %
0
Žádná hlasování
8,0 %
9
26%
8,5 %
1
3%
9,0 %
2
6%
9,5 %
1
3%
10,0 %
6
17%
10,5 %
0
Žádná hlasování
11,0 %
5
14%
11,5 %
0
Žádná hlasování
12,0 %
2
6%
více než 12,0 %
1
3%
 
Celkem hlasů: 35

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Džura » 04 črc 2019, 12:57

mithrannin píše:
04 črc 2019, 11:09
Edit: Damn, než jsem to dopsal, tak jsem byl předběhnut jak v rychlosti, tak kvalitě, ale nechám tady i svůj názor :)

De facto nemám zkušenosti s CZK mintosem, nicméně se Zonky už válčím nějakou tu dobu - časově náročnější mi přijde výrazně už jen tím, že nemá auto-invest (ano, dalo se to řešit skrz robozonky, jenže tomu Zonky spíš házely klacky pod nohy, než aby směřovali k integraci).

Jako bezpečnou investici to taky nepovažuju, protože tam já přejímám finanční odpovědnost za to, že risk tým Zonky nezvládl správně vyhodnotit zájemce o půjčku - u Mintosu tohle riziko bere loan originator na sebe.

Obecně v době, kdy se na spořícím účtu dá mít 3% mi Zonky s jejich tlakem na to, aby zisky investorů byly kolem 4-5% nepřijde jako dobrý přístup.
Kde se dá na spořícím účtu sehnat 3% pro solidní částku? Hned bych tam přesunul to co mám na Mintosu a zbylo by víc pro Vás ostatní:))

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 41
Registrován: 28 kvě 2019, 06:06
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Aleš » 04 črc 2019, 14:28

Na solidní částku asi nikde, Raiffeisenbank to má do 150k. Kdysi jsem používal jejich kreditku, něco jsem na tom vydělal, ale měli poměrně složité podmínky a pořád otravovali, jestli něco nechci, tak jsem to zrušil. Jinak nejlepší spořák nyní asi jak tu někdo dával do jiného vlákna Moneta na 2 %.

Nebo 2,8 u JaT na 10 let termíňák, ale musíš mít u nich celkem aspoň 500k.

Ještě ČSOB má nějakou akci na 3 %, když s nimi investuješ. Jen vidím ty jejich slogany, jak je investovat s nimi super a zvládne to každý bez znalostí a otevírá se mi kudla v kapse, když si představím, co neznalým lidem nakecají :evil:

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Boží mlýn » 05 črc 2019, 09:59

Moneta 2% p.a. do 1 mil.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od MirEgg » 05 črc 2019, 23:53

Džura píše:
04 črc 2019, 12:56
Na Mintosu možná je jmenovitý výnos dnes od 6 do 7,5 (Creamfinance snížilo), ale na Zonky mám neustále zainvestováno 100% zatímco na Mintosu mi většinu času leží min. 10% prostředků ladem.
Takže je lepší mít zainvestováno 100% za 6% p.a. než 90% za 7% p.a. :?: (není)
Džura píše:
04 črc 2019, 12:56
Mám pocit, že jste někteří stále nepochopili tu BBG, dokud vše funguje tak paráda, ale jakmile nastane problém tak Vám zbyde v ruce třeba 50% odpadu.
Tak jsem to BBG asi fakt nepochopil :mrgreen: Jakých 50%? :?
Když mi krachne třeba AASA, tak mám část portfolia v zadeli. Když ti krachne Zonky, tak máš v zadeli komplet portfolio... :idea: (na vlastní kůži jsem zažil a pocítil krach Eurocentu)
Džura píše:
04 črc 2019, 12:56
Na Zonky sice není garance, ale nese stabilní výnos, který ani v krizi nepůjde s velkou pravděpodobností do nějakých strašných čísel (pokud je rozumně poskládáno portfolio).
Až přijde krize, tak na Zonky přestanou dlužníci splácet tobě a máš přímý problém ty a nemáš šanci se toho zbavit. Na Mintosu budou mít přímý problém úvěrovky, které ale snad mají nějaký polštář a určitý nárůst neplatičů ustojí. A já budu mít alespoň teoretickou šanci se toho pokusit zbavit, byť se ztrátou.
Džura píše:
04 črc 2019, 12:56
A jak rychle se může měnit hodnocení poskytovatele je vidět na vedlejším vlákně, zrovna ta Aasa byla ze začátku mezi těmi lepšími.
Tu AASA-u jsem moc nepochopil, protože cca před rokem alespoň do polské části nainvestovali peníze solidní polští investoři (myslím, že i majitelé mobilního operátora). A co jsem pochopil z vysvětlení ExploreP2P, tak se jim nelíbilo, že výsledky nezveřejnila matka, a ne dcery... Uvidíme, co z toho bude :|
Džura píše:
04 črc 2019, 12:56
Jinak AI mi dnes nefunguje ani na Zonky ani na Mintosu
Za poslední týden se AI zlepšilo, chytá mi co mám nastaveno na PM i SM :geek:

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Flyboy » 06 črc 2019, 20:06

Investovat na Mintosu v CZK úplně postrádá smysl, když je jen minimum půjček s polovičním výnosem proti investicím v EUR. Pokud se bojíte pohybu kurzu koruny tak si můžete své investice v EUR velmi snadno zajistit a vydělávat ještě i na tom. Osobně mám zajištěnou velkou část svých investic a při nynějším posilování koruny se jen směji.

Apropo, srovnávat Mintos se Zonky nelze. Mintos je pouze prostředník a Zonky je přímo poskytovatel úvěrů. Zonky tedy můžeme srovnávat jen s poskytovateli na Mintosu například s Mogo IDFinance....
Pokud tedy budeme srovnávat top poskytovatele na Mintosu se Zonky, tak Zonky dopadnou velmi špatně.
1. Zonky jsou ve ztrátě, kdežto top poskytovatelé na Mintosu v zisku
3. Zonky nechávají všechno riziko na investorech, kdežto většina poskytovatelů na Mintosu garantuje odkoupení problémových úvěrů (ano pokud poskytovatel zkrachuje tak mi ta záruka nepomůže, ale určitě je lepší mít záruku od poskytovatele, který je v zisku než nemít žádnou od Zonky, které jsou ve ztrátě)
4. U Zonků většinu nákladů platí investor, u poskytovatelů na Mintosu všechny náklady platí dlužník.
5. V případě krize když lidé přestanou splácet, tak investor na Zonky okamžitě začne přicházet o peníze a nebude mít žádnou možnost se problémových půjček zbavit. Investor do poskytovatelů na Mintosu to pocítí až poskytovatelé vyčerpají své finanční rezervy a začnou krachovat. Bude mít teda minimálně několik měsíců čas něco s tím udělat (prodat půjčky na SM alespoň se ztrátou, doběhnutí krátkodobých půjček u opatrných investorů...)
No a pokud vezmu Mintos jako celek, tak samozřejmě Zonky jsou jen jeden poskytovatel a na Mintosu máte desítky velkých poskytovatelů kteří jsou v zisku abyste mohli riziko lépe diverzifikovat.

Hele přiznejte se, vy co tady stále ty Zonky vychvalujete, nepracujete náhodou pro ně?

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Džura » 09 črc 2019, 20:20

Jsen odhalený agent Zonky :lol: Zonky mi prostě momentálně jako konzervativní investice vyhovuje. I v případě krize neočekávám, že by šlo portfolio do nějakého průšvihu. U Zonky sice neseme rizika, ale zároveň máme přímý podíl na kvalitních půjčkách. Zatímco na Mintosu jsou u většiny poskytovatelů půjčky velmi nekvalitní a bez BBG by postrádalo smysl do nich vůbec investovat. U Mintosu půjde při recesi o to, se rychle stáhnout, protože ti poskytovatelé můžou popadat velmi rychle a to i před tím než bude jasné, že recese je tady. Už teď se mi nedaří udat zbývající stovky EUR v Expresscreditu a teď už to na 14 dnů vůbec nepůjde. Ale diverzifikace by to měla řešit.

Ideál by byl jet všechno v těch EURech, ale když já to zajištění prostě nechápu, a když to nechápu, tak to raději nedělám, i když z toho návodu co jste napsal to nevypadá složitě.

A AI mi už 14 dnů na Mintosu v podstatě nejede, asi mi MirEgg uzmul prioritu :lol:

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od FraK » 10 črc 2019, 13:22

Ja investuji na Mintosu i na Zonky.
Nicmene kdyz se na to podivam racionalne, tak bych mel razantne snizit svuj podil na Zonky a zvysit investice na Mintosu. Jelikoz moje cista urokova sazba na Zonky je kolem 6% (na Mintosu 12% a to koukam spis na diverzifikaci a rating lendora nez na uroky). Zonky samotna je ve ztrate. Neposkytuje BBG.
Kolik bych asi tak alokoval do takove firmy na Mintosu? Do 1%?
Ano, clovek muze na Zonky investovat v Kc, ale i kdybych si rekl, ze Kc v prumeru kazdy rok poroste proti € o 2% (coz neporoste), tak by stejne vyhodny urok na Mintosu mel byt 8% a za 8% bych do lendora, ktery je ve ztrate a nedava BBG asi mnoho nealokoval. Tak maximalne to 1%.
Ano, rada firem na Mintosu investuje do hodne rizikovych pujcek, ale ne vsechny. Mogo pujcuje na auta na trzich s malou konkurenci, kde si muze uctovat vyssi marzi. Banknote je zastavarna. Cili kdyz dluznik nesplaci, tak mu sebere zastavu a vydela jeste vic. Kdezto co udela Zonky, kdyz nekdo nesplaci? Kdo investuje do Zonky nejakou dobu tak uz to vi -:)). Kdo to nevi, tak budte radi -:))
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Mintos CZK - report 05/2020

Příspěvek od Jan » 20 kvě 2020, 11:56

Hodím sem jednu malou aktualitu, i když si nejsem jistý, jestli je to správné vlákno, ale nenašel jsem lepší (CZK řadím jinam, než mezi GEL, RUB, ... (primárně proto, protože v této měně mám většinu výdajů)). Ale klidně to přesuňte.

Po návratu mi zůstal/jsem nechal na Mintosu nějaký spíše symbolický/testovací zbytek v CZK. Výsledek je ten, že celkem není problém zainvestovat (ve větším objemu by to problém už byl (ale to se stačí podívat na Zbynhuovy reporty (děkujeme pánovi))), nicméně v tuto chvíli mám cca 1/3 CZK portfolia v PP a přijde mi, že 7D bezplatné okno PP je teď celkem využíváno. Ale úplně to nemůžu posoudit, protože půjčky nemám kdovíjak rovnoměrně rozložené a nemám důvod to nějak studovat. Ale celkem to sedí s Mintosími PP reporty, kde se CreamFinance CZ poslední dobou dost zhoršilo. Jestli je to fluktuace nebo trend, těžko říct. CreditStarů jsem pár koupil na SM a na jeden narazil na PM, ale na SM už nejsou (+- po zavedení poplatku) a na PM mi to přijde čistě jako věc náhody, že by na to člověk narazil (Takže CreditStar v CZK defakto neuvažuju.).

Takže když to shrnu, tak tento test končím, zainvestovat sice jde (byť v omezené míře), nicméně se stahuju, zejména z důvodu ne zcela adekvátního poměru výnos/riziko, kdy výnos bude vzhledem k délkám půjček celkem výrazně snižován užitím GP/PP.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Dodo126
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2019, 15:53
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - report 05/2020

Příspěvek od Dodo126 » 20 kvě 2020, 14:15

Jan píše:
20 kvě 2020, 11:56
Hodím sem jednu malou aktualitu, i když si nejsem jistý, jestli je to správné vlákno, ale nenašel jsem lepší (CZK řadím jinam, než mezi GEL, RUB, ... (primárně proto, protože v této měně mám většinu výdajů)). Ale klidně to přesuňte.

Po návratu mi zůstal/jsem nechal na Mintosu nějaký spíše symbolický/testovací zbytek v CZK. Výsledek je ten, že celkem není problém zainvestovat (ve větším objemu by to problém už byl (ale to se stačí podívat na Zbynhuovy reporty (děkujeme pánovi))), nicméně v tuto chvíli mám cca 1/3 CZK portfolia v PP a přijde mi, že 7D bezplatné okno PP je teď celkem využíváno. Ale úplně to nemůžu posoudit, protože půjčky nemám kdovíjak rovnoměrně rozložené a nemám důvod to nějak studovat. Ale celkem to sedí s Mintosími PP reporty, kde se CreamFinance CZ poslední dobou dost zhoršilo. Jestli je to fluktuace nebo trend, těžko říct. CreditStarů jsem pár koupil na SM a na jeden narazil na PM, ale na SM už nejsou (+- po zavedení poplatku) a na PM mi to přijde čistě jako věc náhody, že by na to člověk narazil (Takže CreditStar v CZK defakto neuvažuju.).

Takže když to shrnu, tak tento test končím, zainvestovat sice jde (byť v omezené míře), nicméně se stahuju, zejména z důvodu ne zcela adekvátního poměru výnos/riziko, kdy výnos bude vzhledem k délkám půjček celkem výrazně snižován užitím GP/PP.
Mám cca 75k v czk. Bez prodlení 45%, v PP pořád min. 5000 od Creditstar, Creamfinance platí teď v pohodě. Velký problém zainvestovat, půjček málo, po 22 hod většinou jde pouze ručně něco trefit. Aoutoinvest se vůbec nechystá. Výnos cca 9%. V tuhle chvíli moc czk nedoporučuji.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - report 05/2020

Příspěvek od Jan » 20 kvě 2020, 16:01

Dodo126 píše:
20 kvě 2020, 14:15
Jan píše:
20 kvě 2020, 11:56
...
Mám cca 75k v czk. Bez prodlení 45%, v PP pořád min. 5000 od Creditstar, Creamfinance platí teď v pohodě. Velký problém zainvestovat, půjček málo, po 22 hod většinou jde pouze ručně něco trefit. Aoutoinvest se vůbec nechystá. Výnos cca 9%. V tuhle chvíli moc czk nedoporučuji.
Jen doplním - PP mám téměř komplet Finished CreamFinance. Jinak výnos 9,79% ale to jen defakto jedné půjčce 14% od Creditstaru, jinak tam mám nějaké 9,5% CreditStary ze SM a zbytek 8% CreamFinance. Ale kvůli GP a PP si nedělám iluze o realitě :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 04 úno 2022, 22:43

Lupnu to sem, páč nevím, kam jinam (klidně to přesuňte).
Jen mě tak napadlo - má někdo tušení/přehled, co se děje na CZK Mintosu?

Já totiž vůbec ne.
Po zrušení Mintos účtu v CZK (a tedy nutnosti zahraniční platby) v kombinaci s nedostatkem půjček, jsem investování ukončil v květnu 2020 a poslední platby přijal/vybral v prosinci 2020.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: yaqwsx a 53 hostů