LYNX Broker

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
kryptoinvestice
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 156
Registrován: 29 říj 2019, 11:39
Reputace: 29
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od kryptoinvestice » 22 bře 2020, 21:25

o.k. dík za info :D

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 22 bře 2020, 21:51

kryptoinvestice píše:
22 bře 2020, 18:58
myslel jsem toto :
https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-v ... e-na-ucet/ :shock:
Zde v 1. příspěvku jsem psal o 1. platbě : viewtopic.php?f=64&t=160
Už si to ani nepamatuji. Posílal jsem tam vždy vklady v Kč.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

skeletom
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2020, 17:56
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od skeletom » 15 dub 2020, 17:12

Ahoj, snažím se najít efektivní (levně, rychle) cestu na vkládání peněz na Lynx účet.
Podělím se o zkušenosti a třeba mi poradíte lepší cestu :)

Já potřebuju posílat z dolarového účtu v CZ peníze na dolarový účet u Lynx v USA.
Lynx mi pro převod na jejich dolarový účet vygeneruje nějaký jejich účet u Citibank.
Já mám dolarový účet u Equa bank.

Nejjednodušší je wire transfer na ten jejich účet. Druhý den tam peníze byly, ale převod stál 30 USD. Na jiném fóru mi někdo psal, že to tak dělá z FIO a stojí ho to 25. Výhoda je, že jde o fixní částku a ne procento z částky jak to má spousta bank, ale pořád mi to teda přijde dost drahé.

Dále jsem zkoušel Revolut.
Z Equa jsem si převedl dolary na Revolut, to nestálo vůbec nic, posláno přes Apple Pay, takže z debetní karty.
Posílání z Revolut mi nedoporučoval Lynx na supportu, že prý to neberou jako důvěryhodnou společnost a můžou to zamítnout.
Poslal jsem radši jen 10USD jako Bank transfer z Revolutu a zase to nestálo nic.
Další den jsem viděl 10USD na Lynx portálu, ale ve stavu Hold. Tak to tam bylo asi 10 dnů a poté se to připsalo a mohl jsem peníze používat.
Revolut, je teda zdarma, ale dlouho se čeká na ověření a asi není úplná jistota, že to projde.

Další cestu jsem nenašel, máte někdo nějaký tip? :)

Díky moc

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 15 dub 2020, 18:43

Já si tam posílal vždy české koruny. Převod CZK/USD stojí sice 5 USD. Ale je to snadné a rychlé.
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 23 dub 2020, 06:36, celkem upraveno 2 x.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 17 dub 2020, 16:17

Ahoj.
Podelim se o mou zkusenost se zakladanim uctu u Lynx:
Zadost jsem vytvoril dne 23.3.Dne 2.4 me volal pan a na muj email me odpovedel ze doklady jsou v poradku a ze to potrva jeste tak tyden az tyden a pul.
Dnes 17.4 stale ucet nemam aktivni.
Trosku ztracim duveru v brookera ktery zaklada ucet mesic. To by me zajimalo co je na tom za praci zalozit ucet ze to trva mesic.

Nekdo podobne zkusenosti s aktualnim zakladanim uctu?

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 17 dub 2020, 17:28

Já to měla asi za 2 dny. Ale je možné, že kvůli koroně moc nefungují a víš, jak to vypadá v českých kancelářích, když má službu jen jeden. To se nefunguje už vůbec.
Spíš tam zkus zavolat, živá akce má větší šanci.
Možná. :mrgreen:

Michael
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 103
Registrován: 17 úno 2020, 20:31
Reputace: 31
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Michael » 19 dub 2020, 13:23

Aktuálně t trvá všude teď dlouho. Já měl štěstí od založení k aktivaci mi to trvalo asi týden. Bylo to ale v březnu. Teď je to pravdu na dlouhé lokty a pevné nervy.

ubait
Příspěvky: 4
Registrován: 16 kvě 2019, 17:42
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od ubait » 22 dub 2020, 23:15

Také mě zajímá, jak nejlevněji poslat peníze na Lynx. Jde mi o koruny.
LuckyLuke píše:
15 dub 2020, 18:43
Já si tam posílal vždy české koruny. Převod stojí sice 5 USD. Ale je to snadné a rychlé.
@LuckyLuke, kde platíš těch 5 USD? Pokud to správně čtu, tak Lynx si za příchozí platbu neúčtuje nic.

Ale mám problém s poplatky českých bank. Podle tabulky tady to vypadá, že nejlevnější je airbank, kde zahraniční platba stojí 100kč.

Rád bych se tomu poplatku vyhnul. Přece jenom tam jsou pak další poplatky za transakci a konverzi měn a to už se nasčítá.

Revolut je zdarma, ale ten mi taky na podpoře Lynx nedoporučili.

Víte někdo o spolehlivé možnosti, jak dostat CZK na LYNX zdarma?


EDIT: Navíc, když to teď v airbank zkouším, tak to nechce vzít.. říká, že účet LYNXu je v ČR a že mám použít tuzemskou platbu. Akorát tu samozřejmě nejde poslat na IBAN. 🤔
Pokud chcete provést převod v českých korunách na účet v České republice, použijte prosím formulář pro tuzemskou platbu.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 23 dub 2020, 00:38

CZK se skutečně posílají zdarma, protože mají účet v ČR, nepotřebuješ IBAN. Kdybys chtěl poslat eura, tak ty jdou přes SEPA platbu taky zdarma, ale na jiný účet, co není v ČR. Dolary jdou jako zahraniční platba a ta je zpoplatněná.

Pak se ale na Lynxu platí za převod na dolary 5 USD, sami si je strhnou z tvého účtu.
Naposledy upravil(a) Ankor dne 23 dub 2020, 00:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 23 dub 2020, 06:32

https://www.lynxbroker.cz/podpora/menove-konverze/

Jak vložit peníze na účet?
https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-v ... e-na-ucet/

... tady jsou také nějaké informace
... já si tam posílal vždy jen vklady v Kč (ty jsou bez poplatku), platí se pouze poplatek za převod na USD (těch zmiňovaných 5 USD)
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 26 dub 2020, 00:08

Michael píše:
19 dub 2020, 13:23
Aktuálně t trvá všude teď dlouho. Já měl štěstí od založení k aktivaci mi to trvalo asi týden. Bylo to ale v březnu. Teď je to pravdu na dlouhé lokty a pevné nervy.
Dobre ale mesic? To by me jako fakt zajimalo kolik maji zamestancu? Tak mozna jeden clovek na polovicni uvazek kterej zaklada ucty? Nechapu co je za praci na zalozeni uctu? Uz je to pres mesic a stale nic jedine co me chodi jsou ty jejich webinare ci neewslettery ale ucet uz pres mesic zakladaji.Doklady uz maji prekontrolovane uz me dvakrat volali ze je vse v poradku ale ze to jeste potrva tak si zacinam myslet ze to delaji schvalne

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 26 dub 2020, 00:18

Abych to uvedl na pravou miru:Investuju u konkurence (Degiro) a chtel jsem rozlozit portfolio na druheho brookera,tedy Lynx.Ale ted fakt nevim jestli je uplne normalni ze nejsou schopni za mesic zalozit ucet?Co kdyz bude v budoucnu nejakej problem?To radsi nechci ani domyslet.Radsi fakt asi jit primou cestou k IB

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 dub 2020, 22:39

Cashperk: zeptej se lidi, kteri cekaji na zalozeni Degira, jak je to ted rychly... Vybral sis nevhodnou dobu.

Imanewbie
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 70
Registrován: 07 dub 2020, 13:51
Reputace: 40
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Imanewbie » 28 dub 2020, 09:09

Tak jak píše vývar, založení Degira jsem už vzdal, čekám měsíc a v podstatě jsem byl nucen kupovat vše skrz Fio. Lynx jsem vzdal taktéž. :|

Misterq
Příspěvky: 1
Registrován: 01 kvě 2020, 20:49
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Misterq » 03 kvě 2020, 16:39

skeletom píše:
15 dub 2020, 17:12
Ahoj, snažím se najít efektivní (levně, rychle) cestu na vkládání peněz na Lynx účet.
Podělím se o zkušenosti a třeba mi poradíte lepší cestu :)

Já potřebuju posílat z dolarového účtu v CZ peníze na dolarový účet u Lynx v USA.
Lynx mi pro převod na jejich dolarový účet vygeneruje nějaký jejich účet u Citibank.
Já mám dolarový účet u Equa bank.

Nejjednodušší je wire transfer na ten jejich účet. Druhý den tam peníze byly, ale převod stál 30 USD. Na jiném fóru mi někdo psal, že to tak dělá z FIO a stojí ho to 25. Výhoda je, že jde o fixní částku a ne procento z částky jak to má spousta bank, ale pořád mi to teda přijde dost drahé.

Dále jsem zkoušel Revolut.
Z Equa jsem si převedl dolary na Revolut, to nestálo vůbec nic, posláno přes Apple Pay, takže z debetní karty.
Posílání z Revolut mi nedoporučoval Lynx na supportu, že prý to neberou jako důvěryhodnou společnost a můžou to zamítnout.
Poslal jsem radši jen 10USD jako Bank transfer z Revolutu a zase to nestálo nic.
Další den jsem viděl 10USD na Lynx portálu, ale ve stavu Hold. Tak to tam bylo asi 10 dnů a poté se to připsalo a mohl jsem peníze používat.
Revolut, je teda zdarma, ale dlouho se čeká na ověření a asi není úplná jistota, že to projde.

Další cestu jsem nenašel, máte někdo nějaký tip? :)

Díky moc
Ahoj nedate nekdo pls blizsi info, jak v Revolutu zadat virtualni cislo uctu vygenerovane Lynx brokerem? V cisle uctu mam pismeno a Revolut umoznuje jen numericke znaky...
Neznam moc detaily USA clearingu a cisel uctu...
Diky

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vvvlc » 06 kvě 2020, 20:49

EUR mi sli poslat z revelutu na Lynx v pohode, prisli do 2. dne.
USD jsem prevadel z USA banky do Lynx pres transferwise (cca 1USD poplatek zaplacen TW).
Mam pocit, ze poslat USD z revolutu, lze pouze jako SWIFT platbu a ta bude draha na poplatky. Proto jsem se tomu vyhnul.
V

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: LYNX Broker

Příspěvek od Ankor » 07 kvě 2020, 02:46

vvvlc píše:EUR mi sli poslat z revelutu na Lynx v pohode, prisli do 2. dne.
USD jsem prevadel z USA banky do Lynx pres transferwise (cca 1USD poplatek zaplacen TW).
Mam pocit, ze poslat USD z revolutu, lze pouze jako SWIFT platbu a ta bude draha na poplatky. Proto jsem se tomu vyhnul.
V
Kdy naposledy jsi posílal EUR z Revolutu přímo na Lynx? Ptala jsem se někdy v lednu a říkali, že to nepřijímaj. Taky bych radši takhle.

ziplon
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2020, 21:43
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od ziplon » 16 kvě 2020, 21:48

Dobrý den,
Je možnost si otevřít účet, pokud nemám pas ani řidičský průkaz? Mam pouze OP. Máte s tím někdo zkušenosti?

Cashperk
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2020, 16:04
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Cashperk » 04 čer 2020, 21:41

Prosim vas neprisel jste nekdo jak poslat levne USD z CZ uctu na LYNX?
Zkousel jsem Revolut ale tam me nejde zadat to pismeno U v cisle uctu na Revolutu.
Dekuji

COFFE
Příspěvky: 3
Registrován: 18 bře 2020, 19:32
Reputace: 1
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od COFFE » 11 čer 2020, 13:05

Cashperk píše:
17 dub 2020, 16:17
Ahoj.
Podelim se o mou zkusenost se zakladanim uctu u Lynx:
Zadost jsem vytvoril dne 23.3.Dne 2.4 me volal pan a na muj email me odpovedel ze doklady jsou v poradku a ze to potrva jeste tak tyden az tyden a pul.
Dnes 17.4 stale ucet nemam aktivni.
Trosku ztracim duveru v brookera ktery zaklada ucet mesic. To by me zajimalo co je na tom za praci zalozit ucet ze to trva mesic.

Nekdo podobne zkusenosti s aktualnim zakladanim uctu?
Ahoj,
také jsem čekala měsíc na založení účtu u Lynx. :? . Teď je to asi standard.

edit zbynhu:// Na doporučení LYNX tady máme samostatné vlákno, kde registrující se žádají. Stejně tak máme speciální vlákno, kam mohou aktivní uživatelé zadávat odkazy s referraly. Idea je taková, že tyto odkazy slouží jako podpora dlouhodobě přispívajícím členům a jsou odměnou za jejich kvalitní příspěvky.Z příspěvku odmazáno a prosím o dodržování pravidel. Díky.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů