Poskytovatelé půjček na Mintosu

web: www.mintos.com
Odpovědět
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od MirEgg » 04 dub 2020, 09:07

barahir píše:
03 dub 2020, 20:06
Ví se, co to je za požadavky?
jejinka píše:
03 dub 2020, 21:15
V Polsku proběhla nějaká změna legislativy?
jejinka píše:
03 dub 2020, 21:44
V Polsku se jedná o drastické omezení vedlejších nákladů.
V pátek projednali "protikrizová" opatření. U půjček do měsíce vedlejší náklady kromě úroků max. 5% (doteď bylo 25%), u delších půjček do roka max. 21% (doteď bylo 55%). Bez ohledu na délku půjčky by celkové poplatky bez úroků neměly překročit 45% hodnoty půjčky (doteď 100%). Oni si totiž ti imbecilové neuvědomují, že za takových podmínek nebude půjčovat nikdo a lidi půjdou k opravdovým lichvářům, které nějaké zákony a limity nezajímají. Nebankovky si vypočítaly, že teď mají operační náklady ve výši 27,5-51% a zisk 3,2%, takže se na to po změnách prostě vybodnou.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 482
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 04 dub 2020, 09:28

Přesně tak. Po takových změnách je to pro nebankovky zcela likvidační. Ale představa, že najednou začnou jejich klientům půjčovat banky za 5% na měsíc nebo z čista jasna lidé přestanou mít potřebu si půjčovat, je naprosto mimo realitu. Takže nebankovky to zabalí, odejdou z Polska, případně krachnou a jejich zákazníci skončí v rukou opravdových lichvářů bez jakékoliv regulace a mimo oficiální ekonomiku.

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 04 dub 2020, 12:56

MirEgg píše:
04 dub 2020, 09:07
V pátek projednali "protikrizová" opatření. U půjček do měsíce vedlejší náklady kromě úroků max. 5% (doteď bylo 25%), u delších půjček do roka max. 21% (doteď bylo 55%). Bez ohledu na délku půjčky by celkové poplatky bez úroků neměly překročit 45% hodnoty půjčky (doteď 100%). Oni si totiž ti imbecilové neuvědomují, že za takových podmínek nebude půjčovat nikdo a lidi půjdou k opravdovým lichvářům, které nějaké zákony a limity nezajímají. Nebankovky si vypočítaly, že teď mají operační náklady ve výši 27,5-51% a zisk 3,2%, takže se na to po změnách prostě vybodnou.
Zajimava procenta, diky za ne. :idea:

Pokud vim, tak tohle neni "protikrizove opatreni" (i kdyz koronavirus samozrejme prijde vhod - nevim od koho je citat "never let a crisis go to waste").
Resilo se to uz minuly rok, pak se mozna zakon zasekl nekde v parlamentu nebo EU, no a ted je idealni doba na protlaceni.

Pokud ma nebankovni pujckova spolecnost operacni naklady 50%+ (tzn. provoz+vymahani+defaulty), tak nechapu, proc stat nedokaze pochopit, ze takova procenta davaji smysl obema stranam.

To same v blede modrem jsou historicke zasahy ruznych statu - zakaz alkoholu, zakaz zahranicnich sazkovek, zakaz urcitych drog...

Za soucasne situace dava mensi a mensi smysl komukoliv pujcovat (jako veritel) v ramci EU a v euro mene. Pravo bude na strane dluznika, pokud prijde krize s inflaci, tak se mi penize znehodnoti. A pokud prijde krize s deflaci, tak budu mit nevymahatelnou pohledavku, kterou znarodni stat. :lol:

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 04 dub 2020, 13:05

Chybí tomu nějaký závěr, jak to teda hodláš řešit

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 08 dub 2020, 19:32

pager píše:
04 dub 2020, 12:56
Pokud vim, tak tohle neni "protikrizove opatreni" (i kdyz koronavirus samozrejme prijde vhod - nevim od koho je citat "never let a crisis go to waste").
Resilo se to uz minuly rok, pak se mozna zakon zasekl nekde v parlamentu nebo EU, no a ted je idealni doba na protlaceni.
Ano, je to tak, v červnu 2019 to schválila vláda, v lednu 2020 se to zaseklo v parlamentu a nevypadalo to, že by se chtělo nějak hýbat dál. V dubnu 2020 to schválili v rámci protikovidových opatření.

:!: Jinak aktualizace k polskému Creditstaru - na stránce dnes informují, že v tuto chvíli není služba dostupná, provádí modernizační práce (asi nastavují procenta v kalkulačkách a smlouvách) a budou kontaktovat zájemce o půjčku až to dořeší.

Já už prodávám na Mintosu všechno, ale jen tak lehce za nula. Jakmile přijde poplatek za SM, půjčky stáhnu a nějak to vysedím :mrgreen: Stahovat se úplně z Mintosu zatím nechci, ale ani nechci investovat v situaci nekonečného prodlužování půjček nebo nekonečných PP.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 13 dub 2020, 07:46

Co si myslíte o Woowwo v aktuální situaci? Mám tam značnou část portfólia a začínam se toho docela bát :D

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 13 dub 2020, 11:37

Proti tomu, co si tady hodně lidí myslí o Turecku a jeho ekonomice a dopadech koronaviru, tak já mám pořád za to, že dopadnou dobře. Wowwo samotné je na tom finančně daleko lépe než třeba takový Creditstar nebo i Mogo. I kdyby měli tu firmu zlikvidovat, tak za předpokladu, že nebude vytunelovaná, tak z toho zbude pro investora více (to u takového Creditstaru prakticky nic). Mám v nich také hodně a nepatří k těm, o které mám obavy.

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 15 dub 2020, 17:40

Bude mi teď končit hodně Creditstar, mám první dvě půjčky, které měly mít včera BBG. Zatím jsou stále v 31-60, přestože měly spadnout do PP nebo do 60+. Zajímavý. :x

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 15 dub 2020, 19:59

barahir píše:
15 dub 2020, 17:40
Bude mi teď končit hodně Creditstar, mám první dvě půjčky, které měly mít včera BBG. Zatím jsou stále v 31-60, přestože měly spadnout do PP nebo do 60+. Zajímavý. :x
Podle mě špatně počítáš ;) Bereš v úvahu kratší únor?

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 15 dub 2020, 20:24

MirEgg píše:
15 dub 2020, 19:59
Beru, únor 29, ale březen zase 31, podle mě už by to mělo být v 60+. Ale je to jeden den, tak to beru jako technickou prodlevu zatím.
01.PNG
01.PNG (17.57 KiB) Zobrazeno 4121 x

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 15 dub 2020, 20:46

barahir píše:
15 dub 2020, 20:24
MirEgg píše:
15 dub 2020, 19:59
Beru, únor 29, ale březen zase 31, podle mě už by to mělo být v 60+. Ale je to jeden den, tak to beru jako technickou prodlevu zatím.
Tak jo, počítáš správně :) Našel jsem jeden příklad estonského Creditstaru u mě. Nesplacená splátka 5.2., 60. den 5.4., označena jako finished s datem 7.4., BBG vyplaceno dnes 15.4. Takže zatím v pohodě, je to normární ;)

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 15 dub 2020, 22:23

Tak zrovna obě půjčky spadly do PP.

...

Jaký máte v portfoliu největší šrot? Já mám kazašský Sun Finance, naštěstí jen 75 Euro. Ještě jsem to blbec koupil manuálně. Asi na to budu muset napálit pořádnou slevu.

Pak mám něco polský Sun, ale ten vypadá, že zatím platí. Zkoumal jsem skupinovou garanci a asi je jen mezi kazašskou a vietnamskou pobočkou.

Ještě jsem přemýšlel, co s Julo, kde mám hodně, ale platí, takže už to vysedím, nový poskytovatelé by paradoxně měli mít výhodu, jelikož nejsou tak závislí na penězích z Mintosu.

Peterle
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterle » 16 dub 2020, 21:40

Akulaku - out. Akulaku suspended on Primary and Secondary markets.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 16 dub 2020, 21:44

Jo, jo. Už jsem na jejich narůstající PP upozorňovala nejméně týden zpět. Dalo se to čekat.

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 16 dub 2020, 21:54

Musím zaklepat, na to, že nemám šrotů málo, se mě zatím dotýká jen Varks.

Další LO z Indonésie - Kredit Pintar a Julo zatím platí příkladně.

FraK
Gold pen
Gold pen
Reputace: 271
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 16 dub 2020, 22:08

Akulaku vykazoval ztraty uz pred krizi. Osobne bych do nej neinvestoval, ale investoval mi do nej Invest and not Access. Zhruba tretinu portfolia. Nastesti jsem v IanA mel jen malo penez. Ale cokoliv nad 0 je moc.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit
Broker: FIO, eToro, Degiro, Revolut, LYNX, Interactive

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 17 dub 2020, 08:52

Varks mi sem tam něco pošle a i Polský + Španělský creditstar něco málo občas posílá a odkupuje na sekundáru ! ,nemusí pršet stačí když kape - ale stále. V +60 dní a více mám zatím 60€ to ještě ujde... Důležité je že už nějaký den po sobě se snaží po drobných splácet což je dobře a zatím se krachovat nechystají :-)

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 17 dub 2020, 16:18

Tak konečně vyšel update PP.

Začíná být pěkně rudo.

https://blog.mintos.com/pending-payment ... 9th-april/

Lidi je asi dokopali zveřejňovat Excel (řešilo se na Mintos Fellows, kde mimochodem vídám spoustu Čechů). Ještě by to mohli aktualizovat na denní bázi.

Doufám, že na podporu píšete o detail úroků ze zpožděných PP plateb! Budu to muset taky urgovat, připsat pár drobných v sumě, kdy nevíme od koho a za co, je výsměch.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 17 dub 2020, 17:07

barahir píše:
17 dub 2020, 16:18
Doufám, že na podporu píšete o detail úroků ze zpožděných PP plateb! Budu to muset taky urgovat, připsat pár drobných v sumě, kdy nevíme od koho a za co, je výsměch.
Já jsem se zeptal. Mě tvrdila Emilia z Mintosu, že to najdu ve výpisu v účtu. Ale ona i když píše česky, tak si myslím, že si to překládá přes gůgl z češtiny do jejího jazyka a pak zase z jejího jazyka do češitny, protože ona mě skoro nikdy nechápe co po ní chci a odpovídá jakoby na něco uplně jiného.

SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Reputace: 246
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 17 dub 2020, 17:12

barahir píše:
17 dub 2020, 16:18
Tak konečně vyšel update PP. https://blog.mintos.com/pending-payment ... 9th-april/
...Ještě by to mohli aktualizovat na denní bázi...
Na denní bázi máme data od vvvlc. ;) Stačí si sám sestavit tabulky a grafy, které člověka zajímají, a kdykoliv je pak stažením nových csv souborů aktualizovat.

Všimli jste si v jejich PDF/Excelu součtu PP € 26 275 450 k 16.4.2020, zatímco data/statistiky ukazují € 37 400 477? +35M EUR máme už od 6.4.
edit: už to chápu, chybí tam chytře milionové průšvihy: Eurocent, Aforti, Monego, Varks, ... :!:
Naposledy upravil(a) SomeoneWhoCare dne 17 dub 2020, 19:29, celkem upraveno 2 x.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.
Osobní PF k 12.3.2021: CSCO,CDR, FRT,GS7, IBM,INTC, MONET,NAS, NRZ,O, PFE,SPG, SPYW,STAG, T,TDOC, URW,VER.

Odpovědět