Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od tomsaer » 22 črc 2016, 12:46

Zdravim!

Jakym zpusobem resite zpetny prevod penez (EUR) ze zahranicnich P2P serveru? Existuje sluzba (podobne jako Transferwise (pokud to i ta neumi?)), pres kterou se da relativne bezztratove (poplatky blizici se 0 :) posilat? Nebo mate zalozeny ucty v EUR mene a posilate si penize tam?

Ja mam zatim P2P sluzby prolinkovany s beznym uctem. Coz je k nicemu, jak tak zjistuju. Precejen nenasytna banka si uctuje docela velke poplatky :( Aspon teda ta ma.

Premyslel jsem proto nad EUR uctem - napr. http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/spore ... -konto-eur.

Co si o tom myslite?

Diky za nazory, zkusenosti..
TS

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 22 črc 2016, 13:21

Ahoj, no abych oravdu řekl, neřeším a ani mě to nějak zásadně netrápí. Možná v budoucnu, pokud mé portfolio bude výrazně větší a bude se tak jednat o částky, které bude mít smysl řešit.

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od tomsaer » 22 črc 2016, 13:43

Saraph píše:Ahoj, no abych oravdu řekl, neřeším a ani mě to nějak zásadně netrápí. Možná v budoucnu, pokud mé portfolio bude výrazně větší a bude se tak jednat o částky, které bude mít smysl řešit.
Tak to ja si radeji vse poresim uz ted. Clovek nikdy nevi co prijde, a jak rychle bude potreba penize z jednotlivych sluzeb dostat zpet.

Ale diky za nazor :)

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od sollar » 22 črc 2016, 16:27

Posílání a výběr peněz do zahraničí může srovnávat zde:
http://www.transfertip.cz/srovnavac ,škoda že Valuto končí.

Hodně jsem slyšel o německé bance https://n26.com/ ,více zde: http://travelbible.cz/nejen-vybery-z-ba ... te-zdarma/ .

Další odkazy zde: http://www.skrblik.cz/banka/bankovni-uc ... v-nemecku/

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od anybodyelse » 22 črc 2016, 16:38

Zkoušel jsem jak to funguje na Mintosu.
Mintos vám zašle peníze pouze na účet, ze kterého jste posílali na Mintos. Protože jsem tam posílal peníze přes TransferWise, musel jsem nejprve poslat peníze i přímo z mého účtu. Takže jsem poslal 1 EUR, naštěstí moje banka si u SEPA platby neúčtuje poplatek, jen ten převodní kurz není tak výhodný jako na TransferWise. A potom jsem si zase 1 EUR poslal z Mintosu na svůj účet. Odchozí platba byla kurzem pro prodej (27.83), příchozí platba byla kurzem pro nákup (26.29)
Platba tam i zpět byla na účtu druhý den po odeslání.

Díval jsem se u SavingStream, tam mají možnost zaslat peníze přes TransferWise, ale zatím jsem to nezkoušel.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 07 srp 2016, 00:18

Hodně jsem slyšel o německé bance https://n26.com/
Ano, mám u nich vedený účet a je to bomba s porovnáním s českými účty. Platební karta gratis, vedení gratis, bankovní převody v rámci EUR gratis a pro mě jako cestovatele asi nejzásadnější výhoda - výběry po celém světě GRATIS. Takže za mě určitě N26 jako primární EUR účet. Založení není tak složité ani z ČR. Jen je potřeba mít adresu třeba kamaráda z Německa,Rakouska,Slovenska..prostě tam kde oni už fungují a kam Vám pošlou kartu. PIN si nastavíte vlastní v mobilní app. Jinak mají velice dobře zpracované GUI v aplikaci, člověk hned vidí za co kolik utratil, různé statistiky. Já můžu jen doporučit. Používám cca půl roku a max. spokojenost.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 13 srp 2016, 12:43

Měl bych 2 otázky. Možná poněkud hloupé, ale rád bych si tímto byl naprosto jist.
  1. Chápu to správně, že platformy nemohou při výběru poslat peníze zpětně přes TransferWise (že tato služba je určena čistě jen k vkladům)?
  2. Když mi při vkladu na platformy byl účtován prodejní kurz (cca. 27,5 Kč za Euro), při výběru se aplikuje nákupní kurz (cca 26,5), že?

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od anybodyelse » 13 srp 2016, 16:19

1) Pokud se nepletu TransferWise nabizi i moznost "Request Money"
Napriklad SavingStream ma u vyberu moznost TransferWise, ale nezkousel jsem.

2) ano, pokud se posilaji penize z bankovniho uctu, pouzije se pri odesilani kurz pro prodej ( 27.5) pri prijmu ze zahranici se pouzije kurz na nakup ( 26.5)

Z tohoto pohledu je TransferWise lepsi, protoze prevod se deje stredovym kurzem. Plus maly poplatek.

Sam premyslim, jak nejvyhodneji stahovat penize napriklad z Mintosu. Pokud si to necham poslat primo na ucet v CZK, bude horsi kurz. Takze zvazuji moznost nejakeho uctu v EUR.

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od tomsaer » 15 srp 2016, 11:57

anybodyelse píše: Sam premyslim, jak nejvyhodneji stahovat penize napriklad z Mintosu. Pokud si to necham poslat primo na ucet v CZK, bude horsi kurz. Takze zvazuji moznost nejakeho uctu v EUR.
Ja se koukal po EUR uctech a narazil na tenhle od FIO banky. http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/spore ... -konto-eur

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 17 srp 2016, 19:21

Mám sice taky EUR účet u FIO, ale Sepa platba je za 20CZK, a kdyby jsi chtěl nedej bože třeba vybrat v zahraničí na dovolené v eurozóně, tak je to taky zpoplatněný. Já si založil účet u N26 a jsem vysmátek(a to doslovně), posílám si deposit na Mintos,Twino, Vinvetor kdykoliv a za 0€(SEPA platby mají v rámci eurozóny zdarma), rovněž člověk neřeší konverzi měn. Výběru po celém světě mají taky zdarma, a nějaké poplatky za kartu, vedení účtu tam taky nejsou. Člověk by si řekl, ideální účet. :-D

Jestli můžu trochu zalobovat, když mi hodíš mail pošlu ti pozvánku na N26 účet

Jinak jeslti chceš EUR spořící účet, pošli si ty €€€ do Roklenu, tam je ten jejich cizoměnový účet úročen 0.2% (ano stále směšné, ale víc než slavné FIO)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 18 srp 2016, 09:47

A co poplatky za posílání peněz z ČR do N26?

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od anybodyelse » 18 srp 2016, 10:30

predpokladam ze z CZ uctu do N26 to posles pres TW nebo RoklenFX ?

Jak je to se zalozenim uctu u N26, musis byt rezident v zemi platici EUR ( DE,SK,AU ... ) ?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 18 srp 2016, 10:40

A co poplatky za posílání peněz z ČR do N26?
Tohle neřeším, ten účet mě slouží k nákupům třeba na DX, nebo investice v EUR, výběr na dovolených, apod. Na CZK nepřevádím, na tom mám CZK účet.

predpokladam ze z CZ uctu do N26 to posles pres TW nebo RoklenFX ?
Ano, všechno to hrnu přes RoklenFx, mají lepší kurz než TW a na 1000€ to třeba udělá 5€ a vypořádání je v řádů dnů, zatím jsem s nima spokojen. Zrovna včera jsem posílal GBP přes Roklen do MoneyThing a bylo to tam následující den, klobouk dolů jak to zfoukli tak rychle.
Jak je to se zalozenim uctu u N26, musis byt rezident v zemi platici EUR ( DE,SK,AU ... ) ?
Stačí mít jen nějakého známého v SK,DE,AU,... kdo ti přepošle kartu.Ale účet mě normálně otevřeli i když jsem řekl že jsem z CZ a ukázal jsem CZ pas. Už to prý nejde dělat na ty virtuální adresy, že by ti to nějaká ta firma potom přeposlala do CZ třeba z Německa. Nemusíš to být fyzicky ty na té adrese, protože PIN si nastavíš online, takže to pošťák dá komukoliv. Dojde ti vyloženě jen neaktivní platební MC karta.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 26 srp 2016, 12:42

Jak by to bylo s poplatky, kdyby tu N26 kartu používal člověk jako normální kartu na platby v českých obchodech, apod.?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 26 srp 2016, 14:16

Jak by to bylo s poplatky, kdyby tu N26 kartu používal člověk jako normální kartu na platby v českých obchodech, apod.?
Žádné poplatky u plateb u obchodníka nejsou, tzn. pokud by jsi platil v obchodu, provedla by se jen konverze z CZK=>EUR, protože učet je veden v EUR. Ptal jsem se jaký kurz používají, nebo jestli si vytváří svůj vlastní kurzovní lístke a bylo mi řečeno že používají kurz vydavatele karet - MasterCard,tzn. že už si ke kurzu nic nepřidávají.

Kurzovní lístek MC:
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 26 srp 2016, 21:43

Jako určitě bych o ni měl zájem, bohužel ale na Slovensku nemám žádné takové známé, na které bych se s tímto chtěl obracet. Mohli by chlapci zavítat i do ČR, to bych určitě ocenil. ;)

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od anybodyelse » 26 srp 2016, 23:08

ja na SKU mam kolegy, zkusil jsem se u N26 zaregistrovat a poslali mi email, ze momentalne nove registrace neberou.

We have a wait list in place for new accounts in your country. We expect to reopen new accounts for you in November this year. In the meantime, we’re working hard to add features and services that we hope you’ll find are worth the wait.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Jan » 05 zář 2016, 11:04

doonio píše:Mám sice taky EUR účet u FIO, ale Sepa platba je za 20CZK, a kdyby jsi chtěl nedej bože třeba vybrat v zahraničí na dovolené v eurozóně, tak je to taky zpoplatněný. Já si založil účet u N26 a jsem vysmátek(a to doslovně), posílám si deposit na Mintos,Twino, Vinvetor kdykoliv a za 0€(SEPA platby mají v rámci eurozóny zdarma), rovněž člověk neřeší konverzi měn. Výběru po celém světě mají taky zdarma, a nějaké poplatky za kartu, vedení účtu tam taky nejsou. Člověk by si řekl, ideální účet. :-D

Jestli můžu trochu zalobovat, když mi hodíš mail pošlu ti pozvánku na N26 účet

Jinak jeslti chceš EUR spořící účet, pošli si ty €€€ do Roklenu, tam je ten jejich cizoměnový účet úročen 0.2% (ano stále směšné, ale víc než slavné FIO)
Dovolil bych si upozornit, že multiměnový účet u Roklenu je "úročen" pouze virtuálně. Nabízejí úrok 0,2% pa, ale mají poplatek za připsání úroků ve výši 0,1%pm (tedy 1,2%pa). Nicméně ten je aspoň omezen výší přípsaného úroku.

Ceník - přehled: https://www.roklen.cz/roklenfx/cenik
Ceník - kompletní: http://www.roklen360.cz/documents/10182 ... 7493ed1227
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Jan » 21 zář 2016, 10:08

Roklen plánuje zavést poplatky za převod v návaznosti na měnovou konverzi :o/
http://roklen24.cz/a/izYcX/roklenfx-sme ... istit-kurz
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Jan » 31 led 2017, 19:12

Co tu doonio postnul ceník Transferwise (https://transferwise.com/pricing#?from=GBP&to=CZK), tak jsem zjistil, že jsem měl celkem mylné představy o tamních poplatcích...

Konkrétně cokoliv s USD je za 1% (alespoň prvních 5000 USD) (což je obzvláště "srandovní" poplatek třeba na páru EUR/USD), cokoliv s CAD je pro jistotu 1,2%, ...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů