Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 30 bře 2017, 08:21

Ano, v tom bude asi ten zakopanej pes. Jak jsem uvedl dříve, na podpoře SS mi řekli že do požadavků o výběr už nejsou schopni nic přidat(takže ani žádné reference číslo), tudíž GBP účet u Revolutu sice existuje, ale bez možnosti tam cokoliv přidat (stejný postup je u FundingSecure, tam již taky nic nemůžou přidat, jen v případě MoneyThing mi odpověděli kladně že tam můžu něco doplnit do té žádosti o výběr.) Nyní už je to asi jen jeden sběrný účet Revolutu, kde se jednotliví příjemci rozdělují právě podle "reference number". Škoda, co se dá dělat...aspoň na ty vklady je to super, a kartu využiji v zahraničí na nouzové ATM výběry,které jsou do 200€/měsíc zdarma.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 30 bře 2017, 12:07

profile>bank account details>GBP a tam mam: beneficaly: moje meno , account: cislo uctu sort code: neco jak cislo banky

ak to tam nemate tak to je blbe este ze som to stihol... a ano stale ho tam mam a funkcny :)

Hanniba1Lecterr

Re: Investoři

Příspěvek od Hanniba1Lecterr » 30 bře 2017, 12:31

konci mesiac, na savingstream ucet prijde urok a vyskusam ten prevod spat na uk ucet a dam Vam vediet

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 31 bře 2017, 22:43

v soucasne verzi revolutu neni co resit. vlastni GB ucet nemas (pouze rezidenti v GB), je tam sberny ucet, a rozlisuje se sort codem - SS nebo spis uz Lendy neumoznuje u vyberu vepsani sort codu, tudiz vybirat nemuzes.

ad Revolut, rozhodne bych si tu jejich kartu nebral do zahranici jako jedinou...
Ja revolut pouzivam
1.) zatim spis jako levne prevody EUR->CZK kde i male sumy vyjdou lip nez Roklen s 5000+ eur.... (eur debetkou poslu na revolut, z tama bankovnim prevodem na muj czk ucet).
2.) aliexpres apod.., klaisckou dolarovou kartu nemam...

az pujde top-upovat CZK (slibuji rozsireni tech men) bude to zas o necem jinem...

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 02 dub 2017, 01:21

Dřív nebo později bychom to tady měli přejmenovat na lendy.co.uk. Už pod tím jménem rozesílají maily a i původní adresa má nastaveno přesměrování.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

savingstream na lendy

Příspěvek od sollar » 02 dub 2017, 09:54

Díky za upozornění. Já zde neinvestuji a nemám žádný přehled. Název změněn - savingstream.co.uk na lendy.co.uk .....

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 26 dub 2017, 19:04

Přidávám odkaz na aktuální článek o Lendy. V současnosti je zde 14 úvěrů v defaultu a jsem velmi zvědavý na další vývoj. Hodnocení tohoto portálu na TrustPilot za poslední měsíc pokleslo o hodnotu 0,5.

https://winpes.cz/savingstream-lendy-2/

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 16 kvě 2017, 10:04

Stala se mě taková zajímavá věc, je to možná trochu vyčůranost, nevím jestli to tak nedělá víc lidí, pokud ano a provalil jsem to, tak sorry.
Koupil jsem úvěr na primárů, i když jsem na něj neměl peníze(lépeřečeno měl jsem ho v "prefunding" v PIPELINE LOANS). Stav konta mám nyní v mínusu. Úroky ale naskakují a tak si říkám jak dlouho mi to projde, než mi ten úvěr seberou. Čekám že mi pošlou z Lendy nějaký email, že je můj stav konta v mínusu a jestli ho do X dní nedorovnám, že mi ten úvěr co jsem koupil i když jsem na něj neměl peníze seberou. Máte někdo podobnou zkušenost?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 16 kvě 2017, 10:56

Jo, tohle normálně jde. Oni tam mají koncept: "Invest Now, Pay Later". Brzy tě však vyzvou, abys rozdíl dorovnal. Dokonce mají i někde napsáno, že když to včas nedorovnáš, tak porušuješ jejich podmínky a opakované prohřešky nějak potrestají (asi shoříš v pekle či co). Já osobně jsem to zkoušel kdysi a následně jsem to okamžitě dorovnal prodejem jiného úvěru. To nevím jestli teď jde. Jednak tržiště není moc likvidní a pak mi někdo říkal, že tuto možnost zrušili a musíš poslat peníze z účtu.

Btw, mě zrovna nedávno - asi vlivem zaokrouhlování skočil účet do mínusu o 0,01 libru a chodili mi kvůli tomu automatické emaily.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 16 kvě 2017, 11:43

Joshua píše:Jo, tohle normálně jde. Oni tam mají koncept: "Invest Now, Pay Later".
Ano, tohle stále funguje, ale jen na úvěry na primáru, nejde takhle na dluh kupovat nic ze sekundáru.
Brzy tě však vyzvou, abys rozdíl dorovnal. Dokonce mají i někde napsáno, že když to včas nedorovnáš, tak porušuješ jejich podmínky a opakované prohřešky nějak potrestají (asi shoříš v pekle či co).
Asi zkouším jejich trpělivost, už mi ten úvěr tam visí týden a zatím stále žádný email(ale úroky u něj naskakují), Jinak jsem samozřejmě připraven, jakmile přijde email, ihned prodávám 12% úvěr se splatností za 60dní, na sekundáru není od něj ani cent, takže by se měl prodat v rámci minut :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 23 čer 2017, 12:33

Na Lendy mám ze 17 úvěrů 5 v defaultu.. trefil jsem to takhle šikovně jenom já? Nebo ještě někdo jiný...

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od anybodyelse » 23 čer 2017, 14:28

mě se dařilo úvěry rotovat, takže teď mám nejstarší asi 190 dnů do splacení. Takže půl roku budu mít snad klid :-D

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 23 čer 2017, 16:50

anybodyelse píše:mě se dařilo úvěry rotovat, takže teď mám nejstarší asi 190 dnů do splacení. Takže půl roku budu mít snad klid :-D
Tak to jsi vcajku, myslím že do 6 měsícu se situace zlepší, já mám na prodej jednu lopatičku už cca 3 týdny a stále jsem ve frontě, která né a né se snižovat. Lidi, co blbnete, nakupujte, libra je nízko, :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od anybodyelse » 23 čer 2017, 18:55

snad se to změní, za tento týden se celkový objem na SM snížil z asi 7.8m na 7.2mm tak kéž by to vydrželo.
jinak jsem právě objevil zajímavé čtení ohledně situace na SM nejen u Lendy.
https://www.p2p-banking.com/countries/u ... ketplaces/

a ještě jsem se díval Live Loans jsou teď celkem za 165 mln, tedy začátkem července by mělo být investorům vyplaceno cca 1,6mln na úrocích. To by mohlo alespoň trochu SM pomoci.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 10 črc 2017, 12:24

Po dlouhé době mě na Lendy zase něco mile překvapilo. Došlo k zavedení bonusů u úvěrů, které jsou po splatnosti, alespoň malá náplast na mé defaulty :| .
Přílohy
bonus-accrual.PNG
bonus-accrual.PNG (22.14 KiB) Zobrazeno 10570 x

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Saraph » 11 črc 2017, 00:01

Joshua píše:Po dlouhé době mě na Lendy zase něco mile překvapilo. Došlo k zavedení bonusů u úvěrů, které jsou po splatnosti, alespoň malá náplast na mé defaulty :| .
Kde jsi pořídil tenhle screenshot? Já ten sloupec nikde nevidím.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Joshua » 11 črc 2017, 00:11

Saraph píše:
Joshua píše:Po dlouhé době mě na Lendy zase něco mile překvapilo. Došlo k zavedení bonusů u úvěrů, které jsou po splatnosti, alespoň malá náplast na mé defaulty :| .
Kde jsi pořídil tenhle screenshot? Já ten sloupec nikde nevidím.
Byl z mé administrace. Ale máš pravdu, je pryč...

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od Saraph » 17 črc 2017, 09:45

Joshua píše:
Saraph píše:
Joshua píše:Po dlouhé době mě na Lendy zase něco mile překvapilo. Došlo k zavedení bonusů u úvěrů, které jsou po splatnosti, alespoň malá náplast na mé defaulty :| .
Kde jsi pořídil tenhle screenshot? Já ten sloupec nikde nevidím.
Byl z mé administrace. Ale máš pravdu, je pryč...
Už to tam zase je. Na trhu i v přehledu tvých investic. Asi tam dolazovali nějakou chybku.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od doonio » 01 srp 2017, 19:51

Nebudete mi věřit...ale dnes se mi po 2 měsícíh konečně prodaly 2 půjčky, Achhh..ať žije Sekundár na Lendy, to byla ale bída. Jen mě se**, že ty 2 měsíce šly ty úroky Lendy a já z toho měl kulový, na druhou stranu, oba úvěry spějou směrem do DEFAULTU, takže jsem rád, že jsem opustil potápějící loď.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy-investoři

Příspěvek od ch4 » 03 lis 2017, 18:06

Jak to ted vypada na Lendy? Uz tri mesice zadny prispevek...

Lendy byl vzdy ze tri doporucovanych serveru (spolu s Mintos & Twino), ted u Twina & Lendy vidam v diskusich spis uteky. Viz. https://www.trustpilot.com/review/www.lendy.co.uk

Jak to vidite ti z vas, kteri tam jste?
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů