Explorep2p


web: www.mintos.com
Odpovědět
Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od Ankor » 21 srp 2019, 01:29

To rozhodně. Zřejmě se optimisticky domnívají, že nebude delší vypadek než 1 měsíc...

Odesláno z mého Lenovo TB-8704X pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od Jan » 21 srp 2019, 12:32

Ankor píše:
21 srp 2019, 01:29
To rozhodně. Zřejmě se optimisticky domnívají, že nebude delší vypadek než 1 měsíc...

Odesláno z mého Lenovo TB-8704X pomocí Tapatalk
Já jsem to teda nestudoval, ale aby to mělo nějaký smysl, tak bych čekal, že do toho zahrnou statistiku zpoždění, protože ne každá půjčka dojde do BBG. A docela bych se divil, že by to tam někam nenapsali... Ale jak říkám, nečetl jsem to.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od zbynhu » 21 srp 2019, 14:56

Jan píše:
21 srp 2019, 12:32
Ankor píše:
21 srp 2019, 01:29
To rozhodně. Zřejmě se optimisticky domnívají, že nebude delší vypadek než 1 měsíc...

Odesláno z mého Lenovo TB-8704X pomocí Tapatalk
Já jsem to teda nestudoval, ale aby to mělo nějaký smysl, tak bych čekal, že do toho zahrnou statistiku zpoždění, protože ne každá půjčka dojde do BBG. A docela bych se divil, že by to tam někam nenapsali...
Napsali:
How did we do this? For accrued interest we focused on the lenders that had a policy not to pay accrued interest. We then analysed the % of their loans outstanding on Mintos in the 30-60 day arrears status. The higher this percentage, the higher the impact on yield, as investors will be funding a higher proportion of loans that will likely be bought back and not receive 60 days of interest. We factored in typical monthly ‘roll rates’ for loans in this category, and typical interest rates, to estimate the impact on yield for investors.
Nicméně nevím, jak často data aktualizují na základě statistik o zpožděných půjčkách na Mintosu.

V tuhle chvíli má Dinero v prodlení cca 24% půjček (cca 9% v prodlení 30-60 dní).
Takže úplně jednoduchým výpočtem a zjednodušením mi vychází (klidně mě opravte pokud mám někde kiks):
75% půjček doběhne ok, výnos počítejme původní Dinerovský = 16%
25% půjček skončí po 30 dnech prodlení = 16%/2 = 8%
(75*16%+25*8%)/100=0,14

Tzn. průměrný výnos je v na tomto modelovém příkladu o 2% nižší a to 14%.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od Jan » 21 srp 2019, 15:16

zbynhu píše:
21 srp 2019, 14:56
...

Nicméně nevím, jak často data aktualizují na základě statistik o zpožděných půjčkách na Mintosu.

V tuhle chvíli má Dinero v prodlení cca 24% půjček (cca 9% v prodlení 30-60 dní).
Takže úplně jednoduchým výpočtem a zjednodušením mi vychází (klidně mě opravte pokud mám někde kiks):
75% půjček doběhne ok, výnos počítejme původní Dinerovský = 16%
25% půjček skončí po 30 dnech prodlení = 16%/2 = 8%
(75*16%+25*8%)/100=0,14

Tzn. průměrný výnos je v na tomto modelovém příkladu o 2% nižší a to 14%.
Upřímně - řešit to nehodlám.
Nicméně, výpočet co uvádíš je podle mě správně, byť zjednodušeně. Já jsem si s tím možná kdysi hrál, ale už si to moc nepamatuju. Každopádně, možností modelování zpoždění je povícero, stejně tak bude hrát roli průměrné trvání emitovaných půjček, které bude zvlášť u krátkodobých hrát velkou roli.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Everest Finanse

Příspěvek od zbynhu » 04 zář 2019, 22:09

Včera doplněno hodnocení nového poskytovatele Everest Finanse z Polska.
Navzdory tomu, že společnost je již zaběhnutá a má silné postavení na trhu je uděleno pouze 51 bodů, a to kvůli vysoké ztrátě poslední dva roky...
In some ways Everest Finanse is exactly the type of new lender on the Mintos platform investors have been waiting for. It operates in Poland, which is a strong economy with a reliable jurisidiction. Everest has a very large loan book, and strong capital ratios. If only it wasn't deeply loss making. This is not made clear at all in the glossy management presentation uploaded by Mintos, but peer into the (Polish language) financial statements and you will see they have lost around €15m over the last 2 years. It's hard to understand why the financial results are poor now that they have reached scale. That's why, despite everything else, their initial score is only 51.
Sám zde rozhodně za Mintosem uváděných 7% p.a. investovat nehodlám...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od JPT » 05 zář 2019, 07:09

Když jsem se naposledy díval, tak nabízeli 8%.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od jejinka » 05 zář 2019, 07:37

Za 7 by po tom neštěkl ani pes. Pokud jim rapidně nenaroste ztráta, tak jsou zatím v pohodě, určitě lepší než někteří předlužení poskytovatelé, kteří jsou sice v malém zisku, ale v případě potíží krachnou dříve než vydají nové účetní výkazy...

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od MirEgg » 05 zář 2019, 23:37

jejinka píše:
05 zář 2019, 07:37
Za 7 by po tom neštěkl ani pes. Pokud jim rapidně nenaroste ztráta, tak jsou zatím v pohodě, určitě lepší než někteří předlužení poskytovatelé, kteří jsou sice v malém zisku, ale v případě potíží krachnou dříve než vydají nové účetní výkazy...
Je takový poskytovatel i mezi 65+ podle hodnocení ExploreP2P, do kterého by jsi nešla? A pokud ano, tak proč? Díky :)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od jejinka » 09 zář 2019, 11:27

Velice dobře poskytovatele lustrují Finlordi, koukni tam. Na tvůj dotaz mě inhend napadlo IDF, které postupně snižuji už pár měsíců a ještě jsem to urychlila, když tu někteří uživatelé hlásili dramatický nárůst nesplácených úvěrů(nicméně si myslím, že ta čísla o statusu úvěrů jsou hausnumera víc než co jiné). Zrovna v den kdy ses ptal vyšlo hodnocení IDF na Finlord, pročti, zhodnoť a podívej se na tabulku explorep2p, porovnej s jinými poskytovateli...v monoha případech s tabulkou nesouhlasím, pod 65 i pod 60 najdu solidní poskytovatele, kteří mají v mém portfoliu větší zastoupení než někteří s hodnocením nad 70b. Já na explorep2p moc nedám, doteď nevím, co jsou zač a jakou mají motivaci a odbornost něco hodnotit. Ty to víš?

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od cmel.da » 09 zář 2019, 19:40

Jojo, kolik měli hodnocení Eurocent a Aforti, u nichž se projevily problémy? Mintos rating je asi spolehlivější.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od Jan » 09 zář 2019, 19:51

cmel.da píše:
09 zář 2019, 19:40
Jojo, kolik měli hodnocení Eurocent a Aforti, u nichž se projevily problémy? Mintos rating je asi spolehlivější.
No...
...pokud se jejinka může zkracovat na jejda, tak pak bude určitě nejlepšejší jejda-rating. A navíc to i pěkně zní...a má víc smyslů...jejda, krachlo Mogo...
:o)

Ale zveřejnění jejda ratingu bych uvítal, klidně formou osobního vlákna x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od cmel.da » 10 zář 2019, 08:04

Už to nepij!

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od Jan » 10 zář 2019, 14:44

cmel.da píše:
10 zář 2019, 08:04
Už to nepij!
Sice jsem to psal v lehkém tónu, ale myslím to zcela vážně. Pohled jejinky by mě celkem zajímal. A myslím, či spíš jsem si téměř jist, že nejenom mě...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od jejinka » 10 zář 2019, 15:42

Víš, já se necítím tak fundovaně, abych svůj sheet s hodnocením dvacítky poskytovatelů a čtveřice platforem zveřejňovala. Ani by to neposkytovalo nezkreslený pohled na věc, protože dávám váhu určitým faktorům a jiné naopak upozaďuji nebo ignoruji, také se nejsem schopna dostat ke všem informacím, není to jen o finanční analýze, stíhat vše promptně aktualizovat atd.. Každý by si měl takové hodnocení udělat sám a nespoléhat se na jiné a prostě nevidím důvod proč se spoléhat třeba zrovna na firmu Adriena Watsona, že mi pomůže správně investovat.

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od FraK » 10 zář 2019, 16:41

Ja Explore P2P beru jako double check hodnoceni Mintosu. Treba kdyz Mintos Aasu hodnoti B, ale Explore upozorni, ze nezverejnuje vysledky, tak se jim vyhnu. Kdyz Kredit Pintar ma hodnoceni B, ale Explore mu da jen 66 bodu, tak to taky beru do uvahy.
Nemam cas denne se koukat na stranky lendoru na jejich financni vysledky, ktere jsou taky obcas v rustine (nebo ukrajinstine), ktere zas tolik nerozumim. Takze beru v potaz informacni servis Mintosu a Explore, kterym si potvrzuji mintosi hodnoceni a pokud se neshoduji, tak to zohlednim v diverzifikaci.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od Jan » 10 zář 2019, 18:12

jejinka píše:
10 zář 2019, 15:42
Víš, já se necítím tak fundovaně, abych svůj sheet s hodnocením dvacítky poskytovatelů a čtveřice platforem zveřejňovala. Ani by to neposkytovalo nezkreslený pohled na věc, protože dávám váhu určitým faktorům a jiné naopak upozaďuji nebo ignoruji, také se nejsem schopna dostat ke všem informacím, není to jen o finanční analýze, stíhat vše promptně aktualizovat atd.. Každý by si měl takové hodnocení udělat sám a nespoléhat se na jiné a prostě nevidím důvod proč se spoléhat třeba zrovna na firmu Adriena Watsona, že mi pomůže správně investovat.
V pohodě.
Prostě by mě to jen zajímalo ať už jako doplnění mozaiky Mintos-ExploreP2P ale i čistě ze zvědavosti. Přišlo mi, že v dané problematice jsi ze zdejšího osazenstva, které na Mintosu investuje, nejpečlivější. Ale jak píšu, v pohodě, nemám problém pochopit, že to nechceš zveřejňovat.
Jinak z povahy přístupu bychom měli být všichni zdejší uživatelé dospělí, takže bychom i měli chápat, že každý ve skutečnosti zodpovídá sám za sebe :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od JPT » 10 zář 2019, 23:42

Já nevím komu mám věřit víc, ani si neštuduju výkazy nebo neproklepávám nějak ty společnosti, tak jsem hodnocení Mintosu a Explore zprůměroval a podle toho dávám váhu kolik investovat a taky jaké minimální % mám brát.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od MirEgg » 14 zář 2019, 10:45

jejinka píše:
09 zář 2019, 11:27
Velice dobře poskytovatele lustrují Finlordi, koukni tam. Na tvůj dotaz mě inhend napadlo IDF, které postupně snižuji už pár měsíců a ještě jsem to urychlila, když tu někteří uživatelé hlásili dramatický nárůst nesplácených úvěrů(nicméně si myslím, že ta čísla o statusu úvěrů jsou hausnumera víc než co jiné). Zrovna v den kdy ses ptal vyšlo hodnocení IDF na Finlord, pročti, zhodnoť a podívej se na tabulku explorep2p, porovnej s jinými poskytovateli...v monoha případech s tabulkou nesouhlasím, pod 65 i pod 60 najdu solidní poskytovatele, kteří mají v mém portfoliu větší zastoupení než někteří s hodnocením nad 70b. Já na explorep2p moc nedám, doteď nevím, co jsou zač a jakou mají motivaci a odbornost něco hodnotit. Ty to víš?
Finlord nemusíš doporučovat, ten čtu pravidelně :) A vesměs se ty recenze potkávají s hodnocením na Exp i na Mintosu... IDF jsem v portfoliu nezaznamenal, evidentně je pod moji úrokovou úroveň :P
Ce je Exp zač, no podle mě blogeři a asi mají mezi sebou i někoho, kdo je schopen číst finanční výkazy a sestavit nějaké hodnocení. Jejich motivaci sestavováním žebříčku ve prospěch někoho si moc neumím představit. Spíš žijou z affiliate linků na platformy. Snad se Finlord neurazí, ale je to IMHO něco podobného, akorát kromě recenzí udělali na Exp i žebříček.
cmel.da píše:
09 zář 2019, 19:40
Jojo, kolik měli hodnocení Eurocent a Aforti, u nichž se projevily problémy? Mintos rating je asi spolehlivější.
To ti řeknu úplně přesně - Eurocent neměl hodnocení žádné, protože žebříček na Exp vznikl až po pádu Eurocentu :lol: Ale orientačně zpětně dopočítáno to vycházelo asi na 60 bodů. Mintos začal dělat rating až snad půl roku po Exp :mrgreen: Ani Mintos nepoukazoval na nějaké finanční problémy Aforti, jen se začaly zpožďovat platby, což jaksi Exp nemá odkud vyčíst.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od jejinka » 14 zář 2019, 11:05

Ty jsi prostě za všech okolností v klidu a o krok napřed. Gratuluji.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Explorep2p

Příspěvek od MirEgg » 14 zář 2019, 11:19

jejinka píše:
14 zář 2019, 11:05
Ty jsi prostě za všech okolností v klidu a o krok napřed. Gratuluji.
V klidu jsem do té míry, že vím do jakého produktu jsem investoval a nebudu tady hysterčit, že už nemám 16% ale 10% a jak mě všichni okrádají, zloději Mintos, jak si to vůbec můžou dovolit :lol:
O krok napřed bych byl, kdybych psal ze své vily na břehu oceánu v Karibiku, což nepíšu, protože tam teď řádí hurikány. Jinak bych tam určitě byl :mrgreen:
P.S. Gratulaci přijímám, ale nevím proč tak uštěpačně... :?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů