Auto Invest - jak máte nastavený?

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od JPT » 21 dub 2019, 14:13

Já jsem měl autoinvest rozdělený na úroky 14+ (priorita 1) a pak odstupňovaný vždy o % míň až do 10%. Pak jsem měl jakoby z těchto autoinvestů ještě další podautoinvesty podle délky splatnosti s tím, že nekratší měla nejvyšší prioritu (podle toho jak tu na fóru všichni chtěli jen krátké splatnosti).

Pak mě to ale nějak přestalo bavit, když jsem tam musel v té diverzifikaci furt měnit poměry podle tabulky p2pexplore v každém autoinvestu a nešla ta diverzifikace nastavit pro všechny autoinvesty (to jsem mintosu psal, aby to šlo), tak jsem zrušil všechny autoinvesty se splatností a nechal jen ty s procentama, kde mi na délce splatnosti nezáleží (nastavil jsem teda do 60m). Diverzifikaci dělím už jen rovným dílem klikem na jedno tlačítko.

Stejně mi ale autoinvest investuje hlavně do 1 měsíčních (denní jsem zarazil) a do jiných jen občas. Myslím, že je tam u těch krátkodobývh denních až 1 měsíčních nějaká finta, že se jim to uplně mega vyplatí toho chrlit tolik za tak vysoké procenta oproti delším splatnostem. Dinero teď dává u těch denních i 15%, protože dobře ví, že nám pak zaplatí jen třeba 1/3 a hodně lidí na to asi nepřijde.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 dub 2019, 14:25

JPT píše:
21 dub 2019, 14:13
Já jsem měl autoinvest rozdělený na úroky 14+ (priorita 1) a pak odstupňovaný vždy o % míň až do 10%. Pak jsem měl jakoby z těchto autoinvestů ještě další podautoinvesty podle délky splatnosti s tím, že nekratší měla nejvyšší prioritu (podle toho jak tu na fóru všichni chtěli jen krátké splatnosti).

Pak mě to ale nějak přestalo bavit, když jsem tam musel v té diverzifikaci furt měnit poměry podle tabulky p2pexplore v každém autoinvestu a nešla ta diverzifikace nastavit pro všechny autoinvesty (to jsem mintosu psal, aby to šlo), tak jsem zrušil všechny autoinvesty se splatností a nechal jen ty s procentama, kde mi na délce splatnosti nezáleží (nastavil jsem teda do 60m). Diverzifikaci dělím už jen rovným dílem klikem na jedno tlačítko.

Stejně mi ale autoinvest investuje hlavně do 1 měsíčních (denní jsem zarazil) a do jiných jen občas. Myslím, že je tam u těch krátkodobývh denních až 1 měsíčních nějaká finta, že se jim to uplně mega vyplatí toho chrlit tolik za tak vysoké procenta oproti delším splatnostem. Dinero teď dává u těch denních i 15%, protože dobře ví, že nám pak zaplatí jen třeba 1/3 a hodně lidí na to asi nepřijde.
Už jsem to tu někde psal... AI jsem měl wagon, teď jsem to zredukoval na asi 20 (PM i SM), šlo by to i níž, část je neaktivní. V tuhle chvíli mám většinou AI jen pro jednoho poskytovatel, výjimkou je AI na 1M šrot (který je ale taky vypnutý). Pokud se něco změnilo, tak jsem podle toho upravil daný AI - změnil výnos, splatnost (což ovšem nešlo u A!I pro vícero poskytovatelů). Pokud je nějaký důvod, vygeneruju další podobný AI (třeba pro nějakou splatnost chci mít vyšší zainvestovanou částku na půjčku.

Defakto je to jen o tom, jak moc to člověk chce řešit, a kolik času tomu obětovat.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 21 dub 2019, 15:02

Tak já to teď hlídat nemusím, protože když mám většinou ve všech autoinvestech všechny nebo stejné poskytovatele a jeden začne vydávat půjčky za 14, když předtim vydával za 13, tak mi skočí do té první priority, když nevydá žádnou půjčku, tak třeba vydá jiný. Když nejsou od nikoho za 14, tak se chytnou autoinvesty s menšíma % na nižší prioritě.

14 % půjček, ale nevydává moc poskytovatelů, a já chci mít velkou diverzifikaci, tak klině když nejsou 14% ať se investují nižší. Nemusím mít za každou cenu nejvyší výnos. Když bude výnos ne menší než 10% celkově, tak budu spokojený.

Teďkom se podívám jen, jestli nějaký poskytovatel nemá o moc větší podíl z celku než ostatní a když tak ho vypnu v autoinvestech s nižší prioritou. Kdybych měl na každého poskytovatele jeden autoinvest, tak bych jich měl tuny a musel bych furt hlídat, jestli ještě vydává za ty vyšší % nebo už ne. Ale zatim jsem tento systém nezkoušel, tak nevím. A moc se mi to ani nechce přenastovovat.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 dub 2019, 15:42

JPT píše:
21 dub 2019, 15:02
Tak já to teď hlídat nemusím, protože když mám většinou ve všech autoinvestech všechny nebo stejné poskytovatele a jeden začne vydávat půjčky za 14, když předtim vydával za 13, tak mi skočí do té první priority, když nevydá žádnou půjčku, tak třeba vydá jiný. Když nejsou od nikoho za 14, tak se chytnou autoinvesty s menšíma % na nižší prioritě.

14 % půjček, ale nevydává moc poskytovatelů, a já chci mít velkou diverzifikaci, tak klině když nejsou 14% ať se investují nižší. Nemusím mít za každou cenu nejvyší výnos. Když bude výnos ne menší než 10% celkově, tak budu spokojený.

Teďkom se podívám jen, jestli nějaký poskytovatel nemá o moc větší podíl z celku než ostatní a když tak ho vypnu v autoinvestech s nižší prioritou. Kdybych měl na každého poskytovatele jeden autoinvest, tak bych jich měl tuny a musel bych furt hlídat, jestli ještě vydává za ty vyšší % nebo už ne. Ale zatim jsem tento systém nezkoušel, tak nevím. A moc se mi to ani nechce přenastovovat.
Přenastavovat to u Tebe smysl asi nemá, já naopak jedu defakto jen pár lépe hodnocených poskytovatelů. Takže těch změn tam moc není. Kdyby to byly třeba šroty za 14%, tak tam už je těch poskytovatelů aspoň 5 (nebo spíš 7), pokud to samé za 13-13,5% tak nevím, plácnu 10-20 poskytovatelů? A to už by takhle bylo krajně neefektivní.
Pokud jsem to měl částečně obdobně jako Ty, často jsem měl problém, že mi AI investoval do půjček z minulého dne, které na PM zůstaly a které měly nižší výnos, než ty, co pak byly během dne aktuálně vydané. A pokud jsem zvýšil práh, pak se mi kolikrát prostředky nezainvestovaly. Oboje mě celkem štvalo.
Na druhou stranu je fakt, že teď nakupuju dost manuálně. Půjčky jsou, ale AI je prostě nebere. Takže tam párkrát za den stačí skočit a ručně odklikat. Což mě momentálně defakto nijak neomezuje.
Mám zkušenosti s:
---
---

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 23 dub 2019, 07:05

Podělil bych se taky o svůj přistup k jednotlivým AI, v PF mám 6 originátorů, procentově jsou téměř vyrovnaní od 13% (Capital) do 20% (Mogo, Iute), u každého originátoru mám rozpětí 3% (když prostě daný vyklesá o tři procenta - odkuby, předčasny splátky, atd...) zapnu jeho autoinvest až doinvestuje na horní hranici, zase ho vypnu a pustím jiný. Čásová náročnost přepínaní cca 1x za 4-7 dnů, s tím že Credit Star tak jednou za 3 (pořád mají odkupy buzny :D). That´s it, very simply. Kdybych to měl zohlednit časově, max pět minut deně kdy jenom kouknu kolik se zainvestovalo a při přepínaní AI zkontroluju úrokový sazby, dobu a ARP. Sice to mám v práci zaplý celý den ale nevěnuji se tomu. To víc času zabere foro a čtení ekonomických článků :D

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 dub 2019, 07:16

mailo píše:
23 dub 2019, 07:05
Podělil bych se taky o svůj přistup k jednotlivým AI, v PF mám 6 originátorů, procentově jsou téměř vyrovnaní od 13% (Capital) do 20% (Mogo, Iute), u každého originátoru mám rozpětí 3% (když prostě daný vyklesá o tři procenta - odkuby, předčasny splátky, atd...) zapnu jeho autoinvest až doinvestuje na horní hranici, zase ho vypnu a pustím jiný. Čásová náročnost přepínaní cca 1x za 4-7 dnů, s tím že Credit Star tak jednou za 3 (pořád mají odkupy buzny :D). That´s it, very simply. Kdybych to měl zohlednit časově, max pět minut deně kdy jenom kouknu kolik se zainvestovalo a při přepínaní AI zkontroluju úrokový sazby, dobu a ARP. Sice to mám v práci zaplý celý den ale nevěnuji se tomu. To víc času zabere foro a čtení ekonomických článků :D
Nevyplatilo by se je nechat všechny zapnutý a nastavit jen v AI hranici na +- o chlup větší, než velikost portfolia*požadovaný podíl originátora? I když ve výsledku to vyjde asi +- obdobně a pokud jsi zvyklý jak píšeš, tak asi není úplně důvod to měnit.
Mám zkušenosti s:
---
---

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 23 dub 2019, 07:49

Jan píše:
23 dub 2019, 07:16
mailo píše:
23 dub 2019, 07:05
Nevyplatilo by se je nechat všechny zapnutý a nastavit jen v AI hranici na +- o chlup větší, než velikost portfolia*požadovaný podíl originátora? I když ve výsledku to vyjde asi +- obdobně a pokud jsi zvyklý jak píšeš, tak asi není úplně důvod to měnit.
tak taky by to šlo :)

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 26 srp 2019, 14:30

Říkal jsem si, že bych se po delší době mohl podělit o své současné nastavení. Princip je v tom, že se dívám do tabulky exploreP2P a požaduji po poskytovatelích, aby v každém sloupci měli alespoň 5 bodů z 20. Zároveň je velice důležité, ale poskytovatel platil buď úroky v prodlení, nebo penále za opoždění (ale ne v úplně směšné výši).

Zde jsou odkazy na PM a SM filtry:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... results=50
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=20

Z nich se dá přímo vytvořit nové AI portfolio. V samotném nastavení AI je ale ještě potřeba upravit několik detailů:
  1. výše úroku (připadně YTM na SM) - současně mám nastaveno 13 % a více, ale možná budu nucen to snížit podle situace
  2. vyškrtnutí Lotyšska u poskytovatele Creamfinance (neplatí úroky v prodlení ani penále)
  3. vyškrtnutí Estonska, Bulharska, Arménie, Moldavska a Gruzie u poskytovatele Mogo (neplatí úroky v prodlení ani penále)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 26 srp 2019, 14:41

Saraph píše:
26 srp 2019, 14:30
Říkal jsem si, že bych se po delší době mohl podělit o své současné nastavení. Princip je v tom, že se dívám do tabulky exploreP2P a požaduji po poskytovatelích, aby v každém sloupci měli alespoň 5 bodů z 20. Zároveň je velice důležité, ale poskytovatel platil buď úroky v prodlení, nebo penále za opoždění (ale ne v úplně směšné výši).

Zde jsou odkazy na PM a SM filtry:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... =20&page=1
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=20

Z nich se dá přímo vytvořit nové AI portfolio. V samotném nastavení AI je ale ještě potřeba upravit několik detailů:
  1. výše úroku (připadně YTM na SM) - současně mám nastaveno 13 % a více, ale možná budu nucen to snížit podle situace
  2. vyškrtnutí Lotyšska u poskytovatele Creamfinance (neplatí úroky v prodlení ani penále)
  3. vyškrtnutí Estonska, Bulharska, Arménie, Moldavska a Gruzie u poskytovatele Mogo (neplatí úroky v prodlení ani penále)
i)
Ke tvé otázce: Re: Auto Invest - jak máte nastavený?
- zřejmě blbě, protože mi nic nechytá x). Holt jsem asi náročný. A popravdě, tato nečinnost (a vůbec principiální přístup Mintosu) mě dosti irituje.
ii)
Postnout sem filtry je zajímavá myšlenka.
iii)
BTW - ty pokuty u Moga - nevím, jak to konkrétně mají, ale když jsem to počítal, vyšly mi nějaké celkem směšné jednotky % :o/, což jsem pak nějak víceméně zavrhl jako marginální rozdíl.
Mám zkušenosti s:
---
---

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 26 srp 2019, 15:10

Jan píše:
26 srp 2019, 14:41
i)
- zřejmě blbě, protože mi nic nechytá x). Holt jsem asi náročný. A popravdě, tato nečinnost (a vůbec principiální přístup Mintosu) mě dosti irituje.
Nevím, jak myslíš to „ke tvé otázce“. Má otázka to není. :)

Jak jsem psal ohledně těch úrokových procent - možná je budu muset snížit. Současně mi tyhle 2 AI stále ještě stíhají investovat mé prostředky. Přibližně 90 % objemu ale přichází ze SM, a to i přestože je v prioritě PM nastaven jako první. Jestli tě to irituje, tak si tam prostě dej 12 % a bude to v cajku. ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 26 srp 2019, 15:30

Saraph píše:
26 srp 2019, 15:10
Jan píše:
i)

Jak jsem psal ohledně těch úrokových procent - možná je budu muset snížit. Současně mi tyhle 2 AI stále ještě stíhají investovat mé prostředky. Přibližně 90 % objemu ale přichází ze SM, a to i přestože je v prioritě PM nastaven jako první. Jestli tě to irituje, tak si tam prostě dej 12 % a bude to v cajku. ;)
Zřejmě poněkud poslabší pokus o vtip x).
Ta iritace - to je spíš otázka principiální, než konkrétních procent. I když tvoje řešení jistý půvab skýtá - defakto je to rada to neřešit... :o)
Mám zkušenosti s:
---
---

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 27 srp 2019, 08:24

Jan píše:
26 srp 2019, 15:30
Saraph píše:
Jan píše:
i)

Ta iritace - to je spíš otázka principiální, než konkrétních procent. I když tvoje řešení jistý půvab skýtá - defakto je to rada to neřešit... :o)
Mé řešení není nijak zvlášť komplexní, je to skoro jen „top X poskytovatelů z tabulky“. Dříve jsem to měl ještě striktnější - prostě jsem vzal top 20 a z nich vyřízl asi 3 nebo 4 poskytovatele, co neplatili prodlevy. Teď nevím, kolik top X to je, ale obsahuje to 28 poskytovatelů, což si nemyslím, že je málo.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 27 srp 2019, 13:21

Saraph píše:
27 srp 2019, 08:24
Jan píše:
26 srp 2019, 15:30
Saraph píše:

Mé řešení není nijak zvlášť komplexní, je to skoro jen „top X poskytovatelů z tabulky“. Dříve jsem to měl ještě striktnější - prostě jsem vzal top 20 a z nich vyřízl asi 3 nebo 4 poskytovatele, co neplatili prodlevy. Teď nevím, kolik top X to je, ale obsahuje to 28 poskytovatelů, což si nemyslím, že je málo.
Však ano, píšu, že je to defakto "neřešit" - tedy mít AI velmi volný a nechat to žít si vlastním životem. Defakto druhý exktrém k tomu snažit se ručně něco slušného ulovit na PM/SM.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 srp 2019, 10:52

S propadem hezkych 15-16% pujcek jsem byl nuceny povolit uspane AI, ktere jsem si vytvoril nekdy na prelomu roku. Takze aktualne jsou v provozu AI od 10% a spolecnosti s hodnotou 60+ dle P2P a nejhur B- dle Mintosu, ktere vyplaci uroky v prodleni.

Saraph: v tom AI mas EBV finance, ktera neplati v prodleni (ani penale).

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 31 srp 2019, 23:00

vyvar z ovaru píše:
28 srp 2019, 10:52
Díky za upozornění. Nevím jak se tam dostala, sviňucha klouzavá.

Editoval jsem ty 2 odkazy, aby to případní budoucí zájemci nemuseli upravovat.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 267
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 01 zář 2019, 08:18

Saraph píše:
31 srp 2019, 23:00
vyvar z ovaru píše:
28 srp 2019, 10:52
Díky za upozornění. Nevím jak se tam dostala, sviňucha klouzavá.

Editoval jsem ty 2 odkazy, aby to případní budoucí zájemci nemuseli upravovat.
EBV Finance z podstaty svého podnikání žádné půjčky v prodlení nemá. Na Mintosu jsem také ještě nikdy na žádnou nenarazil a i dle statistik mají vše current.
Sám jsem do nich dříve investoval, ale teď s těmi výnosy jsem šel o dům dál...
EBV.png
EBV.png (43.88 KiB) Zobrazeno 613 x

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 02 zář 2019, 07:05

zbynhu píše:
01 zář 2019, 08:18
teď s těmi výnosy jsem šel o dům dál...
A to?

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 267
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 02 zář 2019, 18:55

mailo píše:
02 zář 2019, 07:05
zbynhu píše:
01 zář 2019, 08:18
teď s těmi výnosy jsem šel o dům dál...
A to?
Rozšiřoval jsem pozici v kazašském 12% ID Finance, bohužel nyní už nejsou.
Kupoval jsem také Iute 11,5-12%, které se sem tam objeví.
Z krátkodobých pak Varks 12%.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 02 zář 2019, 22:55

zbynhu píše:
02 zář 2019, 18:55
Rozšiřoval jsem pozici v kazašském 12% ID Finance, bohužel nyní už nejsou.
Na SM teď jsou za skoro 350 EUR (bez doplatku, za nula).

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 03 zář 2019, 19:21

tak v sekci AI je opět přítomno okno "půjčky, které splňují Vaše kritéria". včetně počtu půjček, dle nastavení
snad to nějakou dobu vydrží

Odpovědět