Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
aleskva
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2019, 22:57
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od aleskva » 15 srp 2019, 16:08

Jan píše:
15 srp 2019, 16:02
aleskva píše:
15 srp 2019, 15:31
Vyvstává problém, že to co od zaměstnavatele mám zřejmě není účet, ale jen kreditka, kterou můžu nabít nebo vybít převodem, ovšem nemá číslo účtu. Tak teď jsem zvědavý, jak tohle budu řešit :roll:

Aspoň že to umí SEPA platby. Kterou ze služeb mohu nabít SEPA platbou z anglické kreditky? (a pak už to jen převést na český účet samozřejmě) Funguje to i na Revolutu? (asi jo, ale lepší se zeptat)
Pokud je to v GBP, tak Ti je čistě SEPA k prdu, jelikož SEPA jsou platby v EUR... Takže tam musí být ještě převod GBP-EUR.
Mají to napsáno hodně divně: "Bank payment (SEPA)" (pod tím mají ještě International payment jako druhou možnost a pak ještě Direct debit a Standing order, screenshot: https://ctrlv.cz/0weP)
Naposledy upravil(a) aleskva dne 15 srp 2019, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Jan » 15 srp 2019, 16:19

aleskva píše:
15 srp 2019, 16:08
Jan píše:
15 srp 2019, 16:02
aleskva píše:
15 srp 2019, 15:31
Vyvstává problém, že to co od zaměstnavatele mám zřejmě není účet, ale jen kreditka, kterou můžu nabít nebo vybít převodem, ovšem nemá číslo účtu. Tak teď jsem zvědavý, jak tohle budu řešit :roll:

Aspoň že to umí SEPA platby. Kterou ze služeb mohu nabít SEPA platbou z anglické kreditky? (a pak už to jen převést na český účet samozřejmě) Funguje to i na Revolutu? (asi jo, ale lepší se zeptat)
Pokud je to v GBP, tak Ti je čistě SEPA k prdu, jelikož SEPA jsou platby v EUR... Takže tam musí být ještě převod GBP-EUR.
Mají to napsáno hodně divně: "UK bank payment (SEPA)" (pod tím mají ještě International bank payment).
No, to je opravdu divné. Nicméně, pokud se nepletu SEPA jsou jen platby v EUR mezi bankami přidružených států (+-EU), zatímco International payment jsou platby v jakékoliv měně mezi bankami jakýchkoliv států (tedy i EUR v rámci EU by šlo poslat jako International payment, ale poplatky by byly mnohem vyšší). Každopádně SEPA vyžaduje EUR, což by znamenalo měnovou konverzi. Co tím ta banka myslí je potřeba dohledat v jejích papírech, většinou to tam je dopodrobna vysvětlené, + případně kouknout na obecnou definici SEPA + státy v SEPA zahrnuté.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 81
Registrován: 14 čer 2019, 09:42
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Pribik » 16 srp 2019, 15:01

Ahoj,
studoval jste někdo, jaký vliv bude mít případný no deal na Revolut a jeho používání?

https://blog.revolut.com/how-we-protect ... om-brexit/

Z článku na revolutu mi vyplývají asi jen dvě věci.
  • Budou po nás chtí místo ověření řidičákem ověření pasem - (pokud jste se ověřili řidičákem)
    A převedou nás pod Evropskou pobočku
Nebo máte k tomu ještě někdo nějaké další info ?

Díky

Fra_P2P
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2019, 09:12
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Fra_P2P » 17 srp 2019, 09:14

Pokud máte EUR účet u české banky a mutliměnovou kartu k EUR účtu (to znamená, že částka v EUR se zaúčtuje na vrub EUR účtu bez konverze CZK na EUR), lze poslat peníze z karty Revolut bez poplatků (a tím obejít SEPA poplatky českých bank):
- pořídit si kartu Revolut (je to jednoduché, verifikace trvá jen 10 minut)
- v aplikaci Revolut aktivovat EUR účet
- dobít EUR účet částkou v EUR
- aplikace Revolut se zeptá, zda opravdu dobít v EUR
- dobití proběhne
a pak zadat příjemce v aplikaci Revolut a poslat peníze.

Penize byly připsány následující pracovní den bez poplatků.

aleskva
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2019, 22:57
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od aleskva » 24 srp 2019, 08:47

Ahoj, ještě rychlý dotaz. Vytvořil jsem účet, jméno s diakritikou. Na bankovních kartách ale je jméno bez diakritiky. Jméno bez diakritiky po mně chce i formulář pro převod z UK účtu (v UK je to povinná položka). No a v nastavení Revolutu jméno změnit nelze. Bude to fungovat? Nebo musím založit účet u Revolutu odznova a bez diakritiky?

paju12
Příspěvky: 4
Registrován: 16 bře 2019, 16:49
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od paju12 » 24 srp 2019, 09:52

Někde mám háček a někde ne a vůbec mě to netrápí. Jedu bez problému

Odesláno z mého S8 pomocí Tapatalk


aleskva
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2019, 22:57
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od aleskva » 24 srp 2019, 10:13

Já jen aby ty peníze na Revolut vůbec šly poslat a abych o ně nepřišel, protože anglické banky vyžadují kromě čísla účtu a kódu banky ještě jméno a příjmení při převodu (bez diakritiky) a co se týče karty, na české mám háčky a čárky, na anglické ne.

aleskva
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2019, 22:57
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od aleskva » 24 srp 2019, 11:35

Tak jsem zkusil na Revolut poslat peníze jak z karty, tak převodem z bankovnictví.

Při pokusu o nabití 300 Kč na Revolut z karty mi banka naúčtovala 10 liber (dalších 300 Kč) za "Cash advance fee" :( Ale fungovalo to, diakritika nediakritika.

Pak jsem zkusil 2 libry převodem, banka naúčtovala 0,45 libry, čekám, zda to dorazí.

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od romancik » 26 srp 2019, 22:42

Revolut jsem si pořídil kvůli směně na EUR na Mintos a ušetření pár korun, ale pojedeme teď do zahraničí. Budeme tam utrácet Eura a přemýšlím, jak využít Revolut pro směnu na Eura. Budeme tam muset zaplatit víc jak ekvivalent 4 500 Euro v hotovosti, které má Revolut zdarma pro výběr z bankomatu za měsíc. Dá se nějak vybrat peníze v Eurech z bankomatu?

Omlouvám se, jestli se ptám na nějakou samozřejmou věc, ale z bankomatu jsem naposledy vybíral asi před deseti lety. Od té doby platíme většinou jen kartou a to co platím v hotovosti většinou získám někde jinde, abych nemusel z bankomatu vůbec vybírat a řešit žádné poplatky...

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od romancik » 27 srp 2019, 14:51

Tak si odpovím sám:
Podle diskuze u článku na https://hoopoo.cz/revolut-vyber-z-banko ... ment-10068 se sice dají vybrat Eura z bankomatu i v ČR, ale jen hodně lokálně a ještě k tomu s velkou přirážkou, takže bohužel, budu muset obejít nějaké směnárny, protože chtít to všechno vybrat na místě, tak budu zase u Revolutu platit 2% pro výběr z bankomatu nad 4,5 tisíce Kč :-(.

Ale v textu diskuze je i zajímavý způsob jak u Revolutu ověřit, jestli je platba z bankomatu zdarma...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 27 srp 2019, 21:14

romancik píše:
27 srp 2019, 14:51
Tak si odpovím sám:
Podle diskuze u článku na https://hoopoo.cz/revolut-vyber-z-banko ... ment-10068 se sice dají vybrat Eura z bankomatu i v ČR, ale jen hodně lokálně a ještě k tomu s velkou přirážkou, takže bohužel, budu muset obejít nějaké směnárny, protože chtít to všechno vybrat na místě, tak budu zase u Revolutu platit 2% pro výběr z bankomatu nad 4,5 tisíce Kč :-(.

Ale v textu diskuze je i zajímavý způsob jak u Revolutu ověřit, jestli je platba z bankomatu zdarma...
Bohužel, mají to docela chytře vymyšlené ty poplatky.
I s vyšším členstvím nepovolí více, než ekvivalent pár stovek EUR a ostatní služby to mají nastavené podobně. Já vyšší částky a hotovost vždy řešil u vietnamců v příhraničí (mají fakt boží kurzy) a jednou to dokonce vyšlo o kousek líp, než konverze na TransferWise.

aleskva
Příspěvky: 8
Registrován: 14 srp 2019, 22:57
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od aleskva » 27 srp 2019, 21:45

aleskva píše:
24 srp 2019, 11:35
Tak jsem zkusil na Revolut poslat peníze jak z karty, tak převodem z bankovnictví.

Při pokusu o nabití 300 Kč na Revolut z karty mi banka naúčtovala 10 liber (dalších 300 Kč) za "Cash advance fee" :( Ale fungovalo to, diakritika nediakritika.

Pak jsem zkusil 2 libry převodem, banka naúčtovala 0,45 libry, čekám, zda to dorazí.
2 libry dorazily po delší době ok bez dalších poplatků, pro Prepaid Financial Services (služby i ceník má částečně společný s Barclays) tedy převod vychází lépe než top-up z předplacené kreditky (a to o dost). Diakritika zdá se při převodech i u karty v UK nevadí.

Fra_P2P
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2019, 09:12
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Fra_P2P » 30 srp 2019, 15:58

Prosím:
1. zkoušel někdo posílat CZK z CZK účtu u české banky na kartu Revolut? Pokud ano, bylo to bez poplatků a jak to bylo rychlé?
2. lze poslat GBP z GBP účtu u britské banky na kartu Revolut jako běžný převod mezi bankami? Pokud ano, bylo to bez poplatků a jak to bylo rychlé? Případně přes bankovní kartu vydanou k GBP účtu u britské banky?

Děkuji předem.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 30 srp 2019, 19:59

Fra_P2P píše:
30 srp 2019, 15:58
2. lze poslat GBP z GBP účtu u britské banky na kartu Revolut jako běžný převod mezi bankami? Pokud ano, bylo to bez poplatků a jak to bylo rychlé?
Ano, lze a je to skoro instatní platba, tzn. platba z Barclay byla na Revolutu v rámci hodin. Ano bez poplatků
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 30 srp 2019, 22:30


Fra_P2P píše:Prosím:
1. zkoušel někdo posílat CZK z CZK účtu u české banky na kartu Revolut? Pokud ano, bylo to bez poplatků a jak to bylo rychlé?
Platební kartou ze svého účtu lze nabít Revolut v CZK a peníze tam jsou okamžitě a bez poplatků.

Pokud myslíš z cizího účtu, tak s tím zkušenost nemám. Má--li dotyčný také Revolut, lze poslat peníze okamžitě a bez poplatků.

Fra_P2P
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2019, 09:12
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Fra_P2P » 31 srp 2019, 13:01

Děkuji všem za příspěvky.

jozan
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2019, 03:29
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od jozan » 04 zář 2019, 03:36

Ahojte . Ma revolut nejake obmedzenie co sa tyka bezkontaktnych platieb ? Budem platit cez google pay kde mam pridanu virtualnu kartu od Revolutu asi 50 000 kc . Predtym si ich tam takisto musim dobit cez GP tak snad to nebude nejaky problem
Vopred dakujem

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 04 zář 2019, 08:04

Pokud tam pošleš 50000 naráz a předtím jsi ještě takovou sumu neposílal, tak ti to určitě Revolut blokne a bude chtít vidět nějak ten původ peněz, různé potvrzení, apod... Ale pak jsou docela rychlí a do 48h, pokud jsou s dodanými dokumenty spokojeni, ti to odblokují.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od pager » 04 zář 2019, 17:03

jozan píše:
04 zář 2019, 03:36
Ahojte . Ma revolut nejake obmedzenie co sa tyka bezkontaktnych platieb ? Budem platit cez google pay kde mam pridanu virtualnu kartu od Revolutu asi 50 000 kc . Predtym si ich tam takisto musim dobit cez GP tak snad to nebude nejaky problem
Vopred dakujem
Ten limit je dynamicky a zvysuji ho tak nejak polo-automaticky podle stari uctu, obratu a podobne. Pokud se na nej zeptas, tak ti ho odmitnou rict, takze jedina moznost je vyzkouset. Tohle je mala castka takze by to melo projit bez problemu.

afilip
Příspěvky: 11
Registrován: 03 zář 2019, 10:23
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od afilip » 04 zář 2019, 21:23

Ahoj,
Je na Revolut kartě vytištěné jméno majitele?
Děkuji za odpověď
Aleš Filip

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů