EstateGuru - zkušenosti

.
web: www.estateguru.co
Solymr
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - investoři

Příspěvek od Solymr » 13 úno 2019, 19:41

Ahoj všem,

jsem nováček ve světě P2P. U platforem, kde jsem doposud vložil peníze, jsem neměl problém se zainvestováním, jenže problém nastal právě u EG. Nechtěl jsem vkládat peníze z internetového bankovnictví mého účtu, když jsem si přečetl, jaké by u toho byly poplatky apod, tak jsem si řekl, že to protáhnu přes TW. Zde jsem peníze ze svého bankovního účtu vložil a následně je odsud přeposlal na účet EG. Po přihlášení na EG vidím danou částku, jenže nemohu investovat. Napsal jsem jim, že jsem peníze poslal ze svého TW účtu a že bych byl rád, když by mi jej přidali do mého EG profilu k dokončení verifikace. Jenže odepsali, cituji: "To verify you your bank account you need to deposit also once from your bank account." Někde zde na fóru jsem četl, jak někdo právě peníze poslal přes TW a jen jim dopsal mail, že to posílal odsud právě. Poradí někdo, co teď? Díky!

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 14 úno 2019, 09:18

Solymr píše:
13 úno 2019, 19:41
Ahoj všem,

jsem nováček ve světě P2P. U platforem, kde jsem doposud vložil peníze, jsem neměl problém se zainvestováním, jenže problém nastal právě u EG. Nechtěl jsem vkládat peníze z internetového bankovnictví mého účtu, když jsem si přečetl, jaké by u toho byly poplatky apod, tak jsem si řekl, že to protáhnu přes TW. Zde jsem peníze ze svého bankovního účtu vložil a následně je odsud přeposlal na účet EG. Po přihlášení na EG vidím danou částku, jenže nemohu investovat. Napsal jsem jim, že jsem peníze poslal ze svého TW účtu a že bych byl rád, když by mi jej přidali do mého EG profilu k dokončení verifikace. Jenže odepsali, cituji: "To verify you your bank account you need to deposit also once from your bank account." Někde zde na fóru jsem četl, jak někdo právě peníze poslal přes TW a jen jim dopsal mail, že to posílal odsud právě. Poradí někdo, co teď? Díky!
Čau, já si tam posílal rovnou z TW. Vše v pořádku. Z tvého popisu chápu, že rozdíl byl asi v tom, že já nejprve zkontaktoval podporu EG. Napsal jsem, že si chci nabít z borderless accountu na TW, ale že si nejsem jistý, jak to udělat, aby mě to verifikovalo a dokončilo založení účtu. Borec mi napsal, ať mu pošlu IBAN svého TW účtu. Obratem mi to tam ručně zadal a měl jsem verifikovaný účet. Pak jsem si poslal teprve platbu, která v pořádku ještě ten den došla.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 14 úno 2019, 10:15

udelal jsem to uplne stejne, jen z Revolutu. nelibilo se mi, ze maji pozadavek na jmeno vlastnika bankovniho uctu, ktere ma byt totozne s jmenem investora. coz Revolut tusim nema. Proto jsem jim napsal a poslal IBAN sveho Revolutu. oni to doparovali a vse probehlo ok. dalsi vklady uz cajk.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od mailo » 16 dub 2019, 06:48

nedotazoval jste se náhodou někdo proč poslední dobou trvá strašně dlouho předání zainvestované částky žadateli? teď tam mám dva projekty u kterých to už bude 3 týdny a pořád nic

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 17 dub 2019, 10:33

mailo píše:
16 dub 2019, 06:48
nedotazoval jste se náhodou někdo proč poslední dobou trvá strašně dlouho předání zainvestované částky žadateli? teď tam mám dva projekty u kterých to už bude 3 týdny a pořád nic
Posledné moja investícia 2.4.2019 bola expresne rýchla - fully invested 3.4.2019 a 4.4.2019 bola už podpísaná zmluva.
Asi niečo bráni podpísaniu zmluvy , stalo sa mi to vlani ale nakoniec zmluvu podpísali. ;)

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 dub 2019, 13:32

mailo píše:
16 dub 2019, 06:48
Jj, mám podobonu zkušenost, už mi tam tak 2 týdny visí ty peníze někde v luftu, přitom je úvěr již fully funded, ale ještě to asi nebylo potvrzený nějaký regulátorem, či Estateguru to musí ještě nějak posvětit, než pošle ty peníze půjčovateli.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 29 dub 2019, 14:41

meli by na to mit 30dnu. parkrat se mi stalo, ze o par dnu pretahli i 30ti denni limit. beru to jako dan za uz dalsi bezudrzbovost investice.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 05 kvě 2019, 22:13

Vratim se jeste s odstupem k svemu prispevku https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... t=60#p9124 - Dve z mych default pujcek (dve pujcky na stejny projekt) jsou jiz uspesne ukoncene - prodejem zastaveneho majetku a jak pujcku, tak i uroky mam jiz na ucte. Celkovy vysledek je tedy OK, jen jsem prisel o cca 4 mesice dodatecnych uroku po ukonceni kontraktu s dluznikem. Zde se Estateguru rozhodlo odpustit penalties v ramci jednani o predejiti bankrotu. To dava smysl.

Zastavy pro dve dalsi pujcky co jsou v defaultu ted prodavaji, takze predpokladam, ze i zde bude do 1-2 mesicu vse vyreseno.

Mimochodem - nejspis i na zaklade poslednich pripadu zjistili, ze potrebuji urcitou volnost pro vyjednavani v takovych situacich, a tak pred cca mesicem upravili v tomto smyslu i sve podminky.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 25 kvě 2019, 13:53

Já bych chtěl poukázat na nešvar, s kterým jsem se setkal už za dob Lendy (SavingStream, který brzo zbankrotuje...) a to že valuace často neodpovídá realitě. Mám zainvestováno v 11% překlenováku (Ozolu - LV7451) na 12 měsíců, zajištěným nemovitostí, kde LTV bylo 55% a říkal jsem si, OK, to vypadá docela v pohodě a zainvestoval jsem 100€. Nemovitost byla oceněná na 324 000€. Samozřejmě že padla do defaultu a už byla asi 2x v aukci, ale neprodala se, aktuálně bude další kolo aukce a prodejní cena? 170000€, jak WTF, fakt??? Jinak výše půjčky byla 160 000€ pro zajímavost!
Aktivně využívám:

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 kvě 2019, 14:56

To je ale normální naprosto. Stačí si uvědomit, jak probíhají odhady. V případě nuceného prodeje je 50% odhadní ceny nejoptimističtější scénář. V případě ekonomických problémů země nebo nemovitostní bublině atd. může být i 20% smutnou realitou.

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 16 čer 2019, 15:15

Dnes jsem objevil v úvěrech, do kterých člověk investuje, novou záložku "secondary market"- která je zatím prázdná a nepřišel jsem na to, jak nějaký úvěr prodat na sekundáru, ale asi na EG něco kují a brzy se to snad dovíme... Tržiště, kde by šlo prodávat úvěry by bylo super - má to už dnes většina evropské konkurence.
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 22 črc 2019, 09:59

Začínám investovat na této platformě, před chvílí přišel nová nabídka - #6552 Bridge loan (Estonia). Jištěno nemovitostí (hotel), v komentářích se lze dočíst:

The hotel has 10 standard rooms and 2 suites. On weekends there is occupancy about 100%, on weekdays outside the season (autumn, winter except russian christmas, spring) is occupancy 40-60%. On summer is occupancy all the time about 100%.

Takže kouknu na booking.com abych se přesvědčil že tento víkend už mají vyprodáno. A docela koukám, volné jsou 7x dvojlůžák, 1x double room a 1x suite....

takže asi ne

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 22 črc 2019, 13:07

No, 99,9% úvěrů si takto neprověříš. Nezbývá než věřit zveřejněným informacím. Investuji do všeho, co má nízké LTV, i plánované maximální, first rank mortgage, personal surety a nějakou historii developera. A takových projektů se vyskytuje minimum...

crush0406
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crush0406 » 22 črc 2019, 21:05

Carhir píše:
22 črc 2019, 09:59
Začínám investovat na této platformě, před chvílí přišel nová nabídka - #6552 Bridge loan (Estonia).

takže asi ne
pri tomto konkretnom projekte mi stacilo, ze Lauri - Chairman of the board prislusnej spolocnosti, tu uvadza kontaktnu emailovu adresu od gmailu... :)

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 23 črc 2019, 11:43

Dobrý den, podívali jsme se na analýzu finančních výsledků EstateGuru za rok 2018: https://finlord.cz/2019/07/rozbor-finan ... stateguru/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 01 srp 2019, 07:26

Na EstateGuru bude v průběhu srpna cashback akce 0,5% na všechny participace z Litvy.
I have some great news for you! We will have a special campaign for all investors in August. To celebrate EstateGuru's official listing as a crowdfunding operator in Lithuania, we are offering a 0,5% cashback on all investments made into Lithuanian loans during August.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 05 srp 2019, 10:47

co říkáte na vracení zainvestovaných půjček, bez ůroku? např. #6552, za poslední dva měsíce je to tak pátá půjčka co takhle dopadla, měsíc v tom leží peníze a nic z toho

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 srp 2019, 13:02

mailo píše:
05 srp 2019, 10:47
co říkáte na vracení zainvestovaných půjček, bez ůroku? např. #6552, za poslední dva měsíce je to tak pátá půjčka co takhle dopadla, měsíc v tom leží peníze a nic z toho
Je to frustrujúce, ale to je metodika aj model poskytovania úverov.
Okrem Estateguru mám aj Grupeer a Envestio.
Grupeer u Developerskych projektov (momentálne má iba 3) počíta úrok ihneď po investovaní. (Žiadne čakanie na full invest)
Envestio - ma málo projektov ale z dobrým úrokom, ale peniaze tam čakajú na ponuku :!: ( Tiež žiadne čakanie na full invest)
Za mňa Estateguru je dobrá voľba aj keď spomínané vracení zainvestovaných půjček neteší.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 12 srp 2019, 14:37

jak chápete dnešní email ohledně Default recovery - Kohila Mortgage Loan?

,,The recovery resulted in a 16.4% return for all involved investors."

Chápu správně že investoři dostali jistinu + 16.4%? Takže žádná ztráta investovaného kapitálu?

Ono by se to taky dalo překládat tak že investoři dostali 16.4% ze své jistiny zpět, ale předpokládám že tím by se moc nechlubili...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 12 srp 2019, 21:26

Carhir píše:
12 srp 2019, 14:37
jak chápete dnešní email ohledně Default recovery - Kohila Mortgage Loan?

,,The recovery resulted in a 16.4% return for all involved investors."

Chápu správně že investoři dostali jistinu + 16.4%? Takže žádná ztráta investovaného kapitálu?

Ono by se to taky dalo překládat tak že investoři dostali 16.4% ze své jistiny zpět, ale předpokládám že tím by se moc nechlubili...
Nejprve jsem z toho byl také na větvi, ale myslím, že dostali určitě jistinu + 16,4%. Kdyby získali jen 16% z jistiny, tak by nešlo o důvod ke chlubení, ale velký průser...

Odpovědět