Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Saraph » 31 led 2017, 20:48

Jan píše:Co tu doonio postnul ceník Transferwise (https://transferwise.com/pricing#?from=GBP&to=CZK), tak jsem zjistil, že jsem měl celkem mylné představy o tamních poplatcích...

Konkrétně cokoliv s USD je za 1% (alespoň prvních 5000 USD) (což je obzvláště "srandovní" poplatek třeba na páru EUR/USD), cokoliv s CAD je pro jistotu 1,2%, ...
No a nevyjde lépe poslat brokerovi CZK a nakoupit ten měnový pár za použití jejich interní konverze?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Jan » 01 úno 2017, 08:47

Saraph píše:
Jan píše:Co tu doonio postnul ceník Transferwise (https://transferwise.com/pricing#?from=GBP&to=CZK), tak jsem zjistil, že jsem měl celkem mylné představy o tamních poplatcích...

Konkrétně cokoliv s USD je za 1% (alespoň prvních 5000 USD) (což je obzvláště "srandovní" poplatek třeba na páru EUR/USD), cokoliv s CAD je pro jistotu 1,2%, ...
No a nevyjde lépe poslat brokerovi CZK a nakoupit ten měnový pár za použití jejich interní konverze?

Zvláštní... Jak jsem oživil téma, změnilo to datum mého posledního příspěvku. Dumal jsem, kam dát info o změně ceníku Roklenu, nakonec jsem to dal do novinek a toto téma jsem jen oživil.

Ale k věci - co se týče spreadu, tak to nejspíš bude nejvýhodnější řešení, záleží ale na tom, co s těmi penězi dále chceš a jestli na to jsou vázané nějaké další (fixní) poplatky - třeba za převod (a nebo za vedení investičního účtu u brokera) - a pak tedy hraje roli i velikost měněné sumy. Ale to už tu rozebírané určitě je.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od mullah » 10 úno 2017, 14:15

Je tu novinka od Revolutu. Každý uživateľ dostane vlastné číslo účtu - zatiaľ pre GBP, v blízkej budúcnosti aj EUR a USD. Zaujímavé je to najmä pre prevod peňazí na britské platformy, ktorý týmto by mal byť bez poplatku a za veľmi dobrý kurz, a to obomi smermi :)
Detaily tu: http://bit.ly/RevCurrentAccounts

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 10 úno 2017, 14:50

mullah píše:Je tu novinka od Revolutu. Každý uživateľ dostane vlastné číslo účtu - zatiaľ pre GBP, v blízkej budúcnosti aj EUR a USD. Zaujímavé je to najmä pre prevod peňazí na britské platformy, ktorý týmto by mal byť bez poplatku a za veľmi dobrý kurz, a to obomi smermi :)
Detaily tu: http://bit.ly/RevCurrentAccounts
Díky za tip, vyzkouším.
Znamená to že se to tváří jako běžný účet, tzn. člověk dostane IBAN a může z toho účtu libovolné zasílat peníze na jiné účty, i do zahraničí?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od mullah » 10 úno 2017, 18:27

doonio píše: Díky za tip, vyzkouším.
Znamená to že se to tváří jako běžný účet, tzn. člověk dostane IBAN a může z toho účtu libovolné zasílat peníze na jiné účty, i do zahraničí?
Áno, takto to podľa popisu vyzerá, ale ešte som to neskúšal. Akurát že zatiaľ môžeš dostať "len" britské číslo účtu, a posielať/prijímať platby v rámci UK. IBAN pre EUR ma prísť neskôr. Rozdiel je ale len v prijímaní platieb, ktoré doteraz bolo možné len z vlastného účtu (alebo kartou), posielať v EUR, GBP a USD kamkoľvek si mohol aj predtým. Ja som už dávnejšie skúsil poslať cez nich peniaze na SavingStream, a išlo to. Akurát cesta späť nebola možná, teraz už je.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 11 úno 2017, 11:25

Ja som už dávnejšie skúsil poslať cez nich peniaze na SavingStream, a išlo to. Akurát cesta späť nebola možná, teraz už je.
Ta cesta zpět (SavingStream ->Revolut), to si nejsem tak úplně jistý, zda to půjde, protože co já koukl do té aplikace Revolut, tak tam je jen nějaký jeden sběrný GBP číslo účtu a tvoje platba je jednoznačně identifikovaná podle "reference number", ale nejsem si jist jestli nějak donutíš SS aby k tomu výběru přidali i tu tvoji jedinečnou referenci payment u Revolutu. Já se na to už ptal(když jsem chtěl GBP ze SS posílat na sběrný účet do RoklenFX a nepochodil jsem), že to dělá automaticky systém ty platby a oni už tam nic vložit víc nemůžou, takže se obávám že toto nebude cesta jak vybrat peníze z SS.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od mullah » 11 úno 2017, 19:14

doonio píše: Ta cesta zpět (SavingStream ->Revolut), to si nejsem tak úplně jistý, zda to půjde, protože co já koukl do té aplikace Revolut, tak tam je jen nějaký jeden sběrný GBP číslo účtu a tvoje platba je jednoznačně identifikovaná podle "reference number", ale nejsem si jist jestli nějak donutíš SS aby k tomu výběru přidali i tu tvoji jedinečnou referenci payment u Revolutu. Já se na to už ptal(když jsem chtěl GBP ze SS posílat na sběrný účet do RoklenFX a nepochodil jsem), že to dělá automaticky systém ty platby a oni už tam nic vložit víc nemůžou, takže se obávám že toto nebude cesta jak vybrat peníze z SS.
Treba to vyskúšať, ale v oznámení Revolutu píšu toto: "All Revolut users now have a personal UK account number and sort-code; can receive payments like a salary into their account". Ten "reference number" bol potrebný predtým, ale podľa toho čo píšu teraz už nie.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od anybodyelse » 03 srp 2017, 11:25

Tak dnes mám první zkušenost s výběrem peněz z Lendy.
Včera jsem zadal výběr z Lendy (Internatioanl withdraw pomocí Transferwise) přibližně v 10 hodin.
dnes v 10 hodin už byly peníze na mém účtu u mBank.
převodní kurz (včetně poplatku TW) byl 29.01, což +- odpovídá aktuálnímu kurzu 29.21 + 0.7% poplatek TW.

každopádně za rychlost dávám 1*

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Joshua » 03 srp 2017, 12:01

anybodyelse píše:Tak dnes mám první zkušenost s výběrem peněz z Lendy.
Včera jsem zadal výběr z Lendy (Internatioanl withdraw pomocí Transferwise) přibližně v 10 hodin.
dnes v 10 hodin už byly peníze na mém účtu u mBank.
převodní kurz (včetně poplatku TW) byl 29.01, což +- odpovídá aktuálnímu kurzu 29.21 + 0.7% poplatek TW.

každopádně za rychlost dávám 1*
Mě v poslední době převod GB - ČR taky hodně mile překvapil. Převádím přes TW, dokonce, když jsem zadával platbu v 10 dopoledne, tak se v 8 večer připsala na cílový účet Barclays bank - tedy za méně, než 12 hodin.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 11 srp 2017, 23:08

Tak menší update co se týče Revolutu, nevím jak se mi to poštěstilo, ale s aktualizací na poslední verzi se mi nějak "odemčela" možnost mít vlastní GBP účet, tzn. mám svůj unikátní GBP účet. A hned jsem to prubnul a poslal kamarádce peníze do Anglie a ona mě je poslala za pár dní zpátky a všechno vypadá že funguje. Tento týden jsem i směnil pár EUR na GBP a poslal to na všechny GBP platformy (Lendy, MT, FS) a všude to dorazilo.

Takže za mě o starost méně s poplatkama při výběru z GBP platforem(ještě jsem nevybíral, protože jak jsem byl natěšenej, tak jsem to všude rozinvestoval a nemám tam ani penny).... 3x hip hip HURÁÁÁ! 8-)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od tomaso1980 » 28 dub 2018, 15:26

Ahoj,
jak vybíráte peníze v EUR z Mintosu? Já mám jen multiměnový účet na ROKLEN FX, ale tam to poslat asi nejde? nebo jo??

Takže si budu muset někde založit nějaký účet v EUR? Je nějaký účet (FIO, EQUA) bez poplatku za vedení a za výběr EUR třeba kartou? V Praze jsou bankomaty, kde lze vybrat i EUR. Je výběr v EUR z nějaké banky bez poplatku. Respektive dá se vybírat i v EUROZONE bez poplatku, nebo alespon platit bez poplatku?
Nejdřív asi musím poslat 1 EUR na účet mintosu, aby mě ověřili, že? Otázka je jak dostat na účet to první EURO, aniž bych používal třeba europlatbu....Je možné např. vyměnit 20 Kč na EUR bez poplatku?

Zatím vybírat nepotřebuju, ale jednou to přijde...

Může se někdo podělit o zkušenosti?

Díky

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od moravekj » 28 dub 2018, 22:14

tomaso1980 píše:Ahoj,
jak vybíráte peníze v EUR z Mintosu? Já mám jen multiměnový účet na ROKLEN FX, ale tam to poslat asi nejde? nebo jo??

Takže si budu muset někde založit nějaký účet v EUR? Je nějaký účet (FIO, EQUA) bez poplatku za vedení a za výběr EUR třeba kartou? V Praze jsou bankomaty, kde lze vybrat i EUR. Je výběr v EUR z nějaké banky bez poplatku. Respektive dá se vybírat i v EUROZONE bez poplatku, nebo alespon platit bez poplatku?
Nejdřív asi musím poslat 1 EUR na účet mintosu, aby mě ověřili, že? Otázka je jak dostat na účet to první EURO, aniž bych používal třeba europlatbu....Je možné např. vyměnit 20 Kč na EUR bez poplatku?

Zatím vybírat nepotřebuju, ale jednou to přijde...

Může se někdo podělit o zkušenosti?

Díky
AHoj, ja vybiram mintos > revolut > tam prevod na CZK a pak do CZ ucet. poplatek tam neni a revolut ma (pozor na vikendy) dobry kurz. Jsou tam nejake limity pro free ucet, ktere jdou navysit kratkodobym prechodem na premium. vice na jejich strankach. a pripadne pokud je nechci prevadet na czk, tak je utracim i v cz s kartou od revolutu. penize se z uctu eur na czk prevadeji jen ty co presne utratis.

PS: penize na mintos posilam debit karta fio > revolut > tam prevod na eur > prevod do mintos.
zadna z uvedenych transakci nema poplatek snad krome prevodu EUR<>CZK ale nejmensi co jsem nasel. minimalni vyse neni omezena.
H.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od sebikus » 30 dub 2018, 08:55

Právě ten kurz Fio při převodu do Revolut může dost naskočit. Záleží na množství převáděných pěněz
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 30 dub 2018, 09:44

Vybiram z Mintosu na Revolut a s tim prave planuji platit na dovolenych, jiz pozitri vyzkousim funkcnost. :)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 01 kvě 2018, 17:00

Ja mam Revolut na vybery/vklady z GBP platforem a nemuzu si stezovat. Vse slape jak po dratkach, prevod vetsinou do druheho dne. A gbp pouzivam na dovolenych, aktualne vcera jsem vybiral turecke liri a pecka... Uz nemusim resit smenarny.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 kvě 2018, 19:08

Presne. Kdyby nekde nebylo nutny platit cash, tak uz nepotrebuju jinou kartu.

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od pager » 27 srp 2019, 19:32

Tak jsem teď nakouknul do RoklenFx, který je tu ve vlákně zmíněný, a našel jsem:
  • Kreditní úročení peněžních prostředků 0,20 % p.a. 3)
  • Poplatek za připsání úroků 1,20 % p.a. z průměrného zůstatku
    peněžních prostředků 4)
  • 3) Úroky jsou připisovány čtvrtletně. Pokud je výše skutečně připsaných úroků finančními institucemi vyšší než
    0,20% p.a., je připsána tato vyšší částka.
  • 4) Poplatek bude účtován maximálně do výše skutečně připsaných úroků.
Možná jsem natvrdlý, ale dokázal by mi někdo na praktickém příkladu vysvětlit, jak tohle má fungovat?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od Jan » 27 srp 2019, 19:51

pager píše:
27 srp 2019, 19:32
Tak jsem teď nakouknul do RoklenFx, který je tu ve vlákně zmíněný, a našel jsem:
  • Kreditní úročení peněžních prostředků 0,20 % p.a. 3)
  • Poplatek za připsání úroků 1,20 % p.a. z průměrného zůstatku
    peněžních prostředků 4)
  • 3) Úroky jsou připisovány čtvrtletně. Pokud je výše skutečně připsaných úroků finančními institucemi vyšší než
    0,20% p.a., je připsána tato vyšší částka.
  • 4) Poplatek bude účtován maximálně do výše skutečně připsaných úroků.
Možná jsem natvrdlý, ale dokázal by mi někdo na praktickém příkladu vysvětlit, jak tohle má fungovat?
Kdysi dávno jsem tu o tom psal.
Výsledek je ten, že se nic neúročí ani se neplatí poplatky.
A BTW - teď nevím, jestli tam nemáš špatně p.a./p.m., ale možná to změnili. Navíc je to fuk.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od pager » 27 srp 2019, 20:03

Špatně to určitě nemám, přesně jsem to zkopíroval z jejich PDF protože mi to přišlo zvláštní.

To je jako kdybych šel do autoservisu, chtěl bych koupit a vyměnit pneumatiky a mechanik by mi řekl "Tak nové zimní pneumatiky budou za 5000 Kč, přezutí za 1000 Kč, za přezutí pneumatik vám dáme pro příště kupón na 10% (100 Kč) a za vystavení tohoto kupónu si účtujeme 20% z ceny pneumatik (1000 Kč) a pokud poplatek za vystavení kupónu převýší cenu kupónu, tak nedostanete nic."

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvek od doonio » 27 srp 2019, 20:10

Jj, mají to docela zmatečně vysvětleno..ale co jsem u nich měl účet min. rok, tak to vypadalo tak, že jsem třeba dostal úrok 100kč, a hned za tím byl poplatek za připsání úroku -100Kč...takže nula od nuly pojde a za nic jsem neplatil, ale ani jsem nic nedostal navíc, tzn. stav konta zůstal beze změny.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů