Financia.cz srovnávač spoření

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu

Která města přidat do aplikace?

Brno
5
29%
Ostrava
0
Žádná hlasování
Plzeň
0
Žádná hlasování
Liberec
2
12%
Olomouc
1
6%
České Budějovice
1
6%
Hradec Králové
4
24%
Ustí nad Labem
0
Žádná hlasování
Pardubice
3
18%
Jiné
1
6%
 
Celkem hlasů: 17

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 26 dub 2019, 17:55

Ahoj,

chtěl bych tady představit můj side project https://www.financia.cz, který jsem vybudoval po večerech a víkendech.

Se spořením jsem začal docela pozdě, pár let po třicítce a když jsem koukal po dostupných spořících produktech, tak mě překvapilo mě, že české srovnávače nejsou úplně transparentní.

Zobrazí se mi sice spořící úrok, ale musel jsem se prokolikat až k podmínkám, abych se ujistil, že úrok mám nárok. To mi zabralo spoustu času a eventuelně jsem vždy skončil na stránkách bank, kde jsem musel pročíst jejich obchodní podmínky.

Proto jsem vytvořil web Financia.cz, aby měli i ostatní možnost jednodušše porovnat dostupné spořící účty podle kritérií, které považuju za důležité:
- sazba
- délka držení vkladu
- riziko
- a výše vkladu

Dalsi super funkce, ktera pomuze mnoha lidem je vypocet optimalni alokace vkladu mezi sporici ucty. Napr. chci mit 500 000Kč v cashi a chci to mit urocene a k dispozici. Financia.cz mi spocita, ze bych mel vlozit 150 000Kc k bance A, 150 000Kc do banky B a zbytek do banky C.

Web je v zacatcich a muzu se tomu venovat jen po vecerech, ale rad bych jej dal rozvijel.
Budu tedy vdecny za vase pripominky a kritiku. Web neni uzpusoben pro mobily (moc informaci na strance).

Na todo listu je momentalne:
- pridani informace o datumu platnosti sazby
- pridani informace o podminkach nutnych k dosazeni sazby

Diky.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od JPT » 26 dub 2019, 23:41

Jen jsem na to mrknul a zkusil (nezkoumal jsem to podrobně) a mohly by loga bank nebo názvy mít odkaz na ty banky, když bych se chtěl podívat na stránky na podmínky těch úroků a nebo by přímo ty podmínky mohly být napsané u každé banky (např. nutnost platit kartou atp.) a taky by tam mohly být stavební spoření.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 27 dub 2019, 10:00

Diky za tipy.

Odkazy pridam, to je dobry napad.

Podminky akcnich uroku jsou ve vyvoji. Je to trochu technologicky komplexnejsi, takze mi to bude par tydnu trvat.

O stavebnim sporeni jsem premyslel, ale jeste jsem neprisel na zpusob, jak jednodusse matematicky spocitat vynos (vysledny urok) se zapoctenim vsech poplatku, statni podpory a akcnich uroku. Pak penize na stavebko muzete vlozit najednou, nebo postupne mesicne, cimz se taky meni hruby urokovy vynos.

Rad se ale priucim, kdyby sem nekdo hodil univerzalni rovnici :).
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od JPT » 27 dub 2019, 15:02

Tak matematicky to nevím. Já si to počítám jen zpětně přes XIRR v excelu. Ale třeba tu jsou nějací matematici. Ve skupině Investor na Zonky myslim tak ze dva jsou, ale už si nepamatuju jejich jména.

Určitě by ale stačila jen varianta prvotní vklad + měsíční platby. Žádné mimořádné vklady bych tam asi nedával. To by bylo pak asi hodně složité.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 17 kvě 2019, 20:03

Upravil jsem na webu loga, aby byly odted klikatelne. Kliknutim se otevre nova zalozka prohlizece s oficialni webovou strankou banky / instituce.

Na zobrazeni podminek sporicich uctu nadale pracuju.

A nad stavebnim sporenim stale vaham, tam jsou ty podminky a kombinace akcnich uroku dost slozite. Mel by nekdo dalsi zajem o tento produkt?
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od romancik » 17 čer 2019, 12:27

Ze zvědavosti jsem se koukl a koukám Airbank u tebe má 1%, přitom u spořícího účtu má už 1,3% (myslím) u normálního 1%. A to myslím už skoro měsíc...

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 81
Registrován: 14 čer 2019, 09:42
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Pribik » 20 čer 2019, 23:58

Ahoj určitě dobrý, to mít takhle přehledně.
Ale určtiě tam zapruj ty podmíny, třeba právě ta Raifka, má to úočení jen na půl roku. Po půl roce, musím využívat jejich učet aby ti dali 1%.

Odkud taháš ty data ?

Přibík

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 02 črc 2019, 16:52

romancik píše:
17 čer 2019, 12:27
Ze zvědavosti jsem se koukl a koukám Airbank u tebe má 1%, přitom u spořícího účtu má už 1,3% (myslím) u normálního 1%. A to myslím už skoro měsíc...
Diky za upozorneni. Airbank asi zmenila urokove sazby a ja jsem si toho nevsiml. Sazby jsem doupravil aby odpovidaly skutecnostem.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 02 črc 2019, 16:57

Pribik píše:
20 čer 2019, 23:58
Ahoj určitě dobrý, to mít takhle přehledně.
Ale určtiě tam zapruj ty podmíny, třeba právě ta Raifka, má to úočení jen na půl roku. Po půl roce, musím využívat jejich učet aby ti dali 1%.

Odkud taháš ty data ?

Přibík
Diky za komentar. Data vkladam rucne. Nenasel jsem zpusob, jak urokove sazby aktualizovat online. Nejake api by se hodilo.

A na podminkach pracuju. Zatim mam architektonicky nastrel, jak to udelat. Pak to musim vyvinout a otestovat. Snad na to budu mit vice volneho casu.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 02 črc 2019, 16:58

A dobra zprava pro vsechny. Zapracoval jsem terminovane vklady :!:

Urcite se bude rozsireni produktoveho portfolia hodit lidem, kteri maji vetsi kapital a nepotrebuji mit okamzitou likviditu.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 08 črc 2019, 18:57

Jay píše:
02 črc 2019, 16:57
Pribik píše:
20 čer 2019, 23:58
Ahoj určitě dobrý, to mít takhle přehledně.
Ale určtiě tam zapruj ty podmíny, třeba právě ta Raifka, má to úočení jen na půl roku. Po půl roce, musím využívat jejich učet aby ti dali 1%.

Odkud taháš ty data ?

Přibík
Diky za komentar. Data vkladam rucne. Nenasel jsem zpusob, jak urokove sazby aktualizovat online. Nejake api by se hodilo.

A na podminkach pracuju. Zatim mam architektonicky nastrel, jak to udelat. Pak to musim vyvinout a otestovat. Snad na to budu mit vice volneho casu.
Konečně se mi podařilo zapracovat produktové a úrokové podmínky ke spořicím účtům.

U každé sazby ted bude barevne tlacitko indikujici, ze produkt ma urcite podminky. Kliknutim vyjede seznam podminek.

Snad se vam to bude libit.

Je to delany na prasaka, takze to mozna budu muset v budoucnosti hodne prekopat.

Navic kazda banka a kazdy produkt ted ma individualni stranku, na kterou se dostanete kliknutim na nazev banky ci produktu :D
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 19 črc 2019, 18:19

JPT píše:
26 dub 2019, 23:41
Jen jsem na to mrknul a zkusil (nezkoumal jsem to podrobně) a mohly by loga bank nebo názvy mít odkaz na ty banky, když bych se chtěl podívat na stránky na podmínky těch úroků a nebo by přímo ty podmínky mohly být napsané u každé banky (např. nutnost platit kartou atp.) a taky by tam mohly být stavební spoření.
Dobra zprava.

Trochu jsem si pohral s financni matematikou a konecne mi seplo jak spocitat vynosove procento.

Na https://www.financia.cz tedy byly přidány všechny stavební spoření od všech stavebních spořitelen na českém trhu. 8-)

Vzhledem ke komplexnosti finanční matematiky stavebního spoření nemusí úrok odpovídat reklamním materiálům stavebních spořitelen. :D

Úrok uvedený na Financii představuje vnitřní výnosové procentu po započítání státního příspěvku, vstupního poplatku, ročního poplatku a úrokové složky vkladu a státního příspěvku.

Samozřejmě každý člověk může mít jen podporu z jednoho stavebka, i toto bylo zohledneno v kalkulatoru portfolia.

stavebko-screenshot.png
stavebko-screenshot.png (60.96 KiB) Zobrazeno 16361 x
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 23 črc 2019, 18:11

Upravil jsem design webu, aby byl plně responzivní.

https://www.financia.cz si nově pustíte jak na mobilu, tak i na tabletu 🥳.



mobile-responsive.png
mobile-responsive.png (11.15 KiB) Zobrazeno 16304 x
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 25 črc 2019, 18:00

Do srovnávače přidán nový typ produktu - dluhopisy 🥳

Všichni říkají jak ty spořáky ani nepokryjí inflaci. Z toho důvodu jsem přidal všechny aktuálně nabízené české státní dluhopisy.

Právě jeden z nich je proti-inflační. Tzn. jeho výnos je vždy o 0.5% víc něž aktuálně vyhlašovaná šestiměsíční míra inflace 👍


gov-bonds.png
gov-bonds.png (41.49 KiB) Zobrazeno 16257 x
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Boží mlýn » 26 črc 2019, 07:54

Po zdanění ale nemusí být. Je to bizarní, ale skutečně se daň platí i z toho "bonusu", a pak může být výsledné zhodnocení pod inflací (např. inflace 4%, efektivní úrok 4,5% p.a. - 15% daň = 3,825% p.a.).
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 28 črc 2019, 09:34

Boží mlýn píše:
26 črc 2019, 07:54
Po zdanění ale nemusí být. Je to bizarní, ale skutečně se daň platí i z toho "bonusu", a pak může být výsledné zhodnocení pod inflací (např. inflace 4%, efektivní úrok 4,5% p.a. - 15% daň = 3,825% p.a.).
To je pravda. Jméno je zavádějíc. V krátkodobém horizontu vypada inflace stabilne, prognoza CNB dokonce pocita s nizsi hladinou.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 09 zář 2019, 20:13

Do srovnávače byly přidány P2P půjčky od Zonky a výnosná rezerva od Bondsteru 🥳

Vzhledem k rizikovosti P2P půjček jsem musel přidat možnost nastavení alokace rizik do kalkulačky optimálního rozložení portfolia 👍

added_p2ploans_calc.png
added_p2ploans_calc.png (63 KiB) Zobrazeno 15854 x
Příloha risk_settings.png je dlouhodobě nedostupná.
Přílohy
risk_settings.png
risk_settings.png (19.69 KiB) Zobrazeno 15854 x
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač nemovitostí

Příspěvek od Jay » 21 říj 2020, 11:21

Tak je to déle jak rok, co vznikl web financia.cz, jako srovnávač spořících produktu. Za tu dobu jsem web vylepšil o termínované vklady a stavební spoření.

Před rokem byl trh ještě živý, úroky byly vysoké a banky se předháněly v nabídkách.

Dnes je tomu jinak. Sazby jsou skoro na nule a trh se nehýbe, proto jsem se rozhodl změnit podobu webu a místo srovnání spoření nabízet srovnání nemovitostí.

Nemovitostní trh je přehřátý a nezdá se, že by tomu mělo být jinak i přes pandemii.

Na financia.cz tak nově najdete srovnání výhodnosti nemovitostí v Praze, v budoucnu i v jiných částech ČR.

Zobrazí vám přehledně cenu za metr čtvereční a další užitečné metriky.

Pokud se chcete dozvědět více, napište mi sem, nebo navštivte stránku https://financia.cz/ziskat-premium

Můžete se také přidat do moji facebook skupiny, kde denně zveřejnuju zlevněné nemovitosti https://www.facebook.com/groups/financiacz/

filters.jpg
filters.jpg (157.05 KiB) Zobrazeno 13587 x
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od yaqwsx » 22 říj 2020, 09:54

Kdy můžeme očekávat Brno a okolí? Jinak to vypadá jako služba, kterou už chvíli hledám!

Jay
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 35
Registrován: 26 dub 2019, 16:00
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 24 říj 2020, 10:40

yaqwsx píše:
22 říj 2020, 09:54
Kdy můžeme očekávat Brno a okolí? Jinak to vypadá jako služba, kterou už chvíli hledám!
Záleží na zájmu. Pokrytí Brna a okolí můžu spustit hned, pokud se najde dost členů. Rozhodně dám vědět, pokud se tak stane.

Čím víc lokalit, tím náročnější požadavky na drahý výpočetní výkon.

Nevím jak vložit anketu, tak napište mi sem do fora, jaké lokality byste preferovali, sečtu hlasy a uvidíme, jestli by to zaplatilo provoz.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti