Auto Invest - úlovky a fungování


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od MirEgg » 27 čer 2019, 00:21

vyvar z ovaru píše:
26 čer 2019, 12:58
MirEgg píše:
26 čer 2019, 02:31
[*]2) AI není vždy okamžitý.
Nevim co bylo driv jinak, ale presne takhle AI fungoval (a neni to nejak davno, rok a neco zpet). Zalozil jsem novy AI a kdyz byly volne prostredky okamzite prubezne mizely. Ted je na PM hromada volnych pujcek, ale AI ceka pul dne.
O tom jsem přesně psal ;) Okamžité AI si taky pamatuji a taky to beru jako relativně "nedávno". Ale objem a počet, to jsou ty veličiny, které holt AI brzdí... Před rokem a půl se měsíčně profinancovalo 50 mega EUR, teď se profinancuje 200 mega EUR. Plus k tomu přibyl AI na SM, plus balíčky Mintosu, plus nově IáAček. Já to prostě chápu, že AI nefunguje jako dříve, protože na to evidentně nejsou kapacity.

Spíš jsem to aktuální fungování AI sepsal pro nováčky, kteří někdy nečtou fórum a rovnou se ptají a hned lamentují jak je možné, že se to nezainvestuje automaticky, když přece AI mají nastavený :D Tak ať nemusí jezdit do Pelhřimova a vědí do čeho jdou :lol:

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od JPT » 27 čer 2019, 16:25

Já jsem si teď udělal autoinvesty na každého poskytovatele zvlášť a už druhý den to nic nezainvestovalo. Dřív jsem měl autoinvesty na víc poskytovatelů rozdělené podle úroků a vždycky se ty prachy každý den zainvestovaly. Že by to bylo nízkou velikostí portfolia ? Já jsem zatim nastavil pro každého 10 EUR s tím, že až se to naplní všecko, tak to budu postupně zvětšovat až do maxima, keré chci v každé společnosti mít. Asi to teda investuje od největší velikosti portfolia a ty malé až naposled a nebo je i přeskočí a se*e na ně.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Džura » 27 čer 2019, 19:51

Velikostí portfolia to nebude. Určitý vliv na prioritu to dřív určitě mělo ve smyslu, když se vyskytla půjčka, kterou by vzslo více AI tak zainvestoval ten prioritnější, ale dnes bych řekl, že jsou AI prostě spouštěny nějak nepravidelně. Mně kupodivu dnes odpoledne AI zainvestovaly. Poslední dny už jedu jinak prakticky manuálně a začíná mi to dost vadit, což zatim kompenzují dobré výnosy.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od JPT » 27 čer 2019, 21:00

Tak se to spustilo na konci druhého dne před 8 večer. Jindy to vždycky investovalo kolem 11 dopoledne. Ale první den nic a to tam bylo 70 EUR a druhý den 114 EUR. 1 nákup byl teda o 2 hodiny dřív, ale jinak zbylých 10 bylo do minuty vyřízených a nebralo to podle priorit, ale všelijak i když ty více prioritní na tržišti byly. Dokonce to neinvestovalo ani do jediné půjčky od poskytovatele za 7,5% (rozhodl jsem se diverzifikovat i do nízkoúročených) ve které zbývá k investici už od 15:00 pořád stejných 23 940 EUR.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Boží mlýn » 28 čer 2019, 20:36

Poprvé se mi chytnulo po půl roce Credissimo, 2 půjčky za 10,3%, pak už došel naštěstí cash :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 32
Registrován: 29 kvě 2019, 13:31
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Carl » 01 črc 2019, 23:33

Džura píše:
21 čer 2019, 07:37
Tak Mintos support nezklamal - AI investuje podle priorit, a holt prý nebyly půjčky, do kterých by ty Ai s vyšší prioritou mohly zainvestovat - a to jsem si dal záležet, abych jim napsal konkrétní příklady, na kterých bylo jednoznačné, že půjčky byly a AI se na ně vykašlal. Ale prý moji připomínku předají IT oddělení.
Jestli se mi na Mintosu něco nelíbí, tak je to tento styl supportu.
No jejich IT neumí vyexportovat data ze statistik do xls...takže asi tak :-)

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Ankor » 07 črc 2019, 09:40

Tak dneska mi Autoinvest konečně naprosto vzorně zainvestoval do prvního (nejvýhodnějšího) poskytovate v pořadí. Teda diverzifikace už by na něj byla moc... :)

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Džura » 22 črc 2019, 14:59

Tak aniž bych se na to vyloženě ptal, tak při odpovědi na mou stíženost ohledně špatně fungujícího interface mi support odepsal jak funguje AI.

Auto invest is working fine now and it invests every day only sometimes in the first part of the day, there is an Auto invest processing queue. It is processed until the end of the day, therefore it might seem that Auto invest is not working.

Podle toho mi to přijde, že to funguje "fine" pouze z Mintos pohledu. Měl bych takový dotaz není tady někdo, kdo by byl schopný za úplatu napsat robota pro Mintos (něco jako je Robozonky)?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5478
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Jan » 22 črc 2019, 15:10

Džura píše:
22 črc 2019, 14:59
Tak aniž bych se na to vyloženě ptal, tak při odpovědi na mou stíženost ohledně špatně fungujícího interface mi support odepsal jak funguje AI.

Auto invest is working fine now and it invests every day only sometimes in the first part of the day, there is an Auto invest processing queue. It is processed until the end of the day, therefore it might seem that Auto invest is not working.

Podle toho mi to přijde, že to funguje "fine" pouze z Mintos pohledu. Měl bych takový dotaz není tady někdo, kdo by byl schopný za úplatu napsat robota pro Mintos (něco jako je Robozonky)?
No, tak to já jsem se asi nějak zaseknul v té frontě... :o/
Jedu defakto teď jen ručně, takže do večera už mám rozinvestováno. A opravdu se mi nechce čekat/testovat v pořadí kolikátý AI bude nakonec aktivní...
A robota na Mintos tu někdo tuším kdysi používal.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od romancik » 24 črc 2019, 09:28

Tak nevím, ale mně dnes AI zainvestoval Capital Service za 16%, takže bych neřekl, že nefunguje. Občas, pokud mám volné prostředky něco doinvestuji, ale kdybych to nechal do večera, tak bude zainvestované vše.

Osobně si spíše říkám, že nemám zainvestované vše proto, že mám AI nastavené opravdu na ty lepší půjčky (vyšší %) a doinvestovávám si ty ostatní podle svého uvážení abych měl větší výnos. Nemít čas, dám tam i menší výnos a budu to mít bezpracné...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5478
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Jan » 24 črc 2019, 12:54

romancik píše:
24 črc 2019, 09:28
Tak nevím, ale mně dnes AI zainvestoval Capital Service za 16%, takže bych neřekl, že nefunguje. Občas, pokud mám volné prostředky něco doinvestuji, ale kdybych to nechal do večera, tak bude zainvestované vše.

Osobně si spíše říkám, že nemám zainvestované vše proto, že mám AI nastavené opravdu na ty lepší půjčky (vyšší %) a doinvestovávám si ty ostatní podle svého uvážení abych měl větší výnos. Nemít čas, dám tam i menší výnos a budu to mít bezpracné...
U mě je to tak, že většinou jsem rychlejší manuálně než AI. A pokud se AI spouští navečer, tak opravdu si nepřeji, aby AI nakupoval (nebo spíš se o to neúspěšně snažil) až z přebraného tržiště, když už je to většinou bída.
Jinak zrovna u včerejšího CS to bylo trochu neobvyklé, protože asi 75 půjček uvolnil po obědě a stejný počet ještě navečer. Osobně se mi to velmi hodilo, protože do odpolední tranše jsem umístil prostředky, co se uvolnily přes noc a do podvečerní tranše to, co se mi uvolnilo v celkem silné vlně odprodejů na SM.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od PajaM » 14 srp 2019, 13:53

V poslední době jim nějak stávkuje Autoinvest.(48hodin nic) Musel jsem v noci rozinvestovat docela dost peněz. Přitom jsem narážel na pro mě slušné investice a některé i mizeli před očima ve 2 ráno :-)

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od JPT » 14 srp 2019, 13:57

Mě v noci a ráno chodí splátky a autoinvest investuje až dopoledne. Občas investuje do nižších priorit v autoinvestu a některé autoinvesty ignoruje dýl.
Naposledy upravil(a) JPT dne 14 srp 2019, 13:59, celkem upraveno 1 x.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 srp 2019, 13:58

Rano (po vykupech) jsem mel na uctu skoro 1 300 euro, nechal jsem to napospas a nekdy kolem 10-11 hodiny vse zainvestovano. Pak jsem na sekundar hodil nejake pujcky, ktere se obratem prodaly, celkem kolem 500 euro a vse se brzy zase zainvestovalo.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5478
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Jan » 14 srp 2019, 14:01

PajaM píše:
14 srp 2019, 13:53
V poslední době jim nějak stávkuje Autoinvest.(48hodin nic) Musel jsem v noci rozinvestovat docela dost peněz. Přitom jsem narážel na pro mě slušné investice a některé i mizeli před očima ve 2 ráno :-)
Já už docela dlouho (týdny-měsíce) jedu manuálně. Ale skoro si říkám, jestli teď (včera) neproběhly nějaké změny... Defakto od včera se mi opakovaně stává, že se mi nepodaří podíl v půjčce koupit, což se mi, až na výjimky, teď defakto nestávalo. Tak jsem si říkal, jestli nerozjeli zase AI. Další varianta je aktivita IaA :o/ (kterému solidně padá průměrný výnos). Pokud máte někdo nějaké postřehy, uvítám...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od MirEgg » 15 srp 2019, 11:16

Jan píše:
14 srp 2019, 14:01
PajaM píše:
14 srp 2019, 13:53
V poslední době jim nějak stávkuje Autoinvest.(48hodin nic) Musel jsem v noci rozinvestovat docela dost peněz. Přitom jsem narážel na pro mě slušné investice a některé i mizeli před očima ve 2 ráno :-)
Defakto od včera se mi opakovaně stává, že se mi nepodaří podíl v půjčce koupit, což se mi, až na výjimky, teď defakto nestávalo. Tak jsem si říkal, jestli nerozjeli zase AI. Další varianta je aktivita IaA :o/ (kterému solidně padá průměrný výnos). Pokud máte někdo nějaké postřehy, uvítám...
Tak já dnes svedl nakonec úspěšnou bitvu s automaty o Creditstar 15%. Ale bylo to až na několikátý pokus a ty půjčky mizely během sekund. Stejné to bylo s Lime Zaim za 13%, ale o ty jsem nebojoval. Aspoň zatím :mrgreen:

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od JPT » 23 zář 2019, 10:44

adventura píše:
22 zář 2019, 13:56
osobne z mintosu pomalu utikam, nechci se patlat s nefungujicim AI, malo 12+pa pujcek, ktery lovit rucne nechci
Podle mě už autoinvest funguje dobře, jen prostě neni do čeho investovat (nejsou ty půjčky o které je největší zájem), Když ale zadám, nebo zvednu velikost portfolia v autoinvestu u poskytovatele, který má půjčky na tržišti, které mi vyhovují, tak se to zainvestuje v řádu minut. Když půjčky nejsou, tak se to teda asi řadí do fronty a asi musí být po celou dobu volné prostředky jinak to z fronty vyřadí. Pokud nejsou půjčky, ale každý den se přidávají, tak se mi investuje do jednoho poskytovatele třeba jen 10 EUR i když by se mělo třeba 50 EUR. Asi to nějak spravedlivě dělí.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 15 bře 2020, 10:21

Takhle by mohl AI ještě chvíli vydržet: prodávat s +3% premium a nakupovat -10% slevy.
200315-SM.JPG
200315-SM.JPG (112.17 KiB) Zobrazeno 9231 x
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od PajaM » 31 bře 2020, 15:48

I když jsou na trhu půjčky za 11-12% jsou i za 16% i 20% .
Autoinvest mi nakupuje už chvilku pouze na spodní hranici tedy 12% , takže ručně dokupuji za 15-16% ale i za 20% - vše jde o krátkodobé do 3 měsíců.
Myslel jsem si že autoinvest bude tak nějak vyhledávat i lepší půjčky než jenom základ . Děje se mi to asi poseldních 14 dnů. (jinak veškeré nastavení výběru půjčky je stejné) Je v tom nějaký fígl ? Nebo úmysl ?

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od barahir » 31 bře 2020, 15:52

Tohle tak bylo vždycky, musíš autoinvestu nastavit i minimální úrok.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů