Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 24 kvě 2019, 05:58

Zajimavy clanek o Fundliftu na Czechcrunch:
https://www.czechcrunch.cz/2019/05/na-f ... e-kampane/

SM by byl dle meho velmi dobry pro celkovy rozvoj platformy. Snad to brzo dotahnou...
Btw 5% z investovane castky za projekt mi prijde relativne vysoke. Naklady s tim vsim chapu, ale kdy si pak vezmete, ze nekdo vyda emisi s 6% pa pro investora a pritom da jeste 5% jako jednorazovy poplatek...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1216
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 604
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od doonio » 24 kvě 2019, 08:49

Jj, Fundlift je v tomhle zlaté vejce, Nevím přesně jak moc oni pomáhají při dané emisi, nebo zda všechny dokumenty si musí "splašit" emitent a Fundliftu to přinese na připraveném podnose a Fundlift jen zhrábne provizi a uveřejní to. V komentářích pod projektem "Trilab", se pár lidí podivovalo, že peníze z emise půjdou na pokrytí poplatku za uveřejnění na Fundliftu a bylo to 300k z 3.5mil, tj. nějakých 8.5%, naopak při emisi Ajo (emise na 5mega, poplatek byl 100k - to je jen 2%). Já se jen bojím toho, kdy oni začnou kasírovat i nás, investory - ve smyslu nějakého ročního poplatku za používání platformy (něco jak platíš za vedení stavebního spoření výpalný třeba) - aneb s jídlem roste chuť!
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 24 kvě 2019, 13:53

FYI

novy projekt
Společnost TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC a.s. je výrobcem a lídrem na trhu průmyslových plošinových vozíků s akumulátorovým pohonem.

https://www.fundlift.cz/#/projekt/1317

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 26 kvě 2019, 20:31

zbynhu píše:
24 kvě 2019, 05:58
Zajimavy clanek o Fundliftu na Czechcrunch:
https://www.czechcrunch.cz/2019/05/na-f ... e-kampane/

SM by byl dle meho velmi dobry pro celkovy rozvoj platformy. Snad to brzo dotahnou...
Btw 5% z investovane castky za projekt mi prijde relativne vysoke. Naklady s tim vsim chapu, ale kdy si pak vezmete, ze nekdo vyda emisi s 6% pa pro investora a pritom da jeste 5% jako jednorazovy poplatek...
Já jsem už zmiňoval absenci SM nějakou dobu zpátky, nulová likvidita je největší brzda této platformy. Docela mě ale zajímá jak to bude vyřešené. Největší otazník je zda se investice budou moci prodávat pouze za nominál nebo zda si prodávající bude moci určit cenu libovolně (což by bylo lepší neboť by mohl zohlednit např. změnu rizikovosti investice či např. to že za týden je splatnost úroků)

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 31 kvě 2019, 19:50

Dneska jsem se dvakrát velmi pobavil ve spojitosti s Fundliftem:

1. když jsem si přečetl informaci že člověk co stál za 3doid který v tuto chvíli drží prevenství největšího průseru Fundliftu právě nastupuje jako velká posila do fondu Quant (aby ho dostal na nový level)

2. jdu městem a vidím reklamu na nějaký krémy z kokosu s tím že tam byla vyfocená Bočanová která to doporučuje. Říkám si kolik peněz z emise Mladého Kokosu asi spolkne marketing? No a pak se zadívám pořádně a von to je nějakej Super Kokos! Prostě konkurence...na tomto malém, okrajovém trhu:D:D

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od MirEgg » 04 čer 2019, 23:34

Carhir píše:
31 kvě 2019, 19:50
2. jdu městem a vidím reklamu na nějaký krémy z kokosu s tím že tam byla vyfocená Bočanová která to doporučuje. Říkám si kolik peněz z emise Mladého Kokosu asi spolkne marketing? No a pak se zadívám pořádně a von to je nějakej Super Kokos! Prostě konkurence...na tomto malém, okrajovém trhu:D:D
Mahulena to na sebe patlá - Super Kokos je kosmetika. A Mladý Kokos je potravina. Takže to moc konkurence není ;)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 10 čer 2019, 21:13

adventura píše:
24 kvě 2019, 13:53
FYI

novy projekt
Společnost TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC a.s. je výrobcem a lídrem na trhu průmyslových plošinových vozíků s akumulátorovým pohonem.

https://www.fundlift.cz/#/projekt/1317
Doporucuju si procist komentare k tomuto projektu... to je, panecku, posusnanicko :-)

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 282
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od jkjk » 19 čer 2019, 18:04

Recruitis (podíl) vybral sotva půlku, úpis byl prodloužen o další dva měsíce.
Mrknul jsem na dokumentaci a bod 8 společenské smlouvy je k investorům dost nefér, "zakládající společníci" můžou kdykoliv od investorů nakoupit jejich podíly za "minimální cenu" (nákupka +9% p.a.) a obratem je klidně prodat za desetinásobek. V podstatě se tedy ten "podíl" chová jako dluhopis bez splatnosti. U Trilabu to není.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 03 črc 2019, 18:16

Dneska přišel na Fundlift zdravý LifeFood. Čekal jsem na velký zájem, přece jenom např. Bezobalu ukázalo že na Fundliftu je asi hodně eko smýšlejících lidí.

Ale LifeFood zatím vůbec netáhne - dosud za první den vybráno 15k. Že by odrazovalo to že to je (nelikvidní) podíl?

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 03 črc 2019, 21:48

Bo narozdil od BezObalu neudelali napred poradnou osvetovou akci mezi svymi ;-)
Na strankach se na zbezny pohled nic nedovim, na insta nic nemaji, na faceboocku nic nemaji...
Se pak nedivim.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 18 črc 2019, 10:22

Po dlouhé době je na Fundliftu projekt u kterého bych investici neodpískal do 5ti minut - Človíčkov. Při rychlém projití materiálu:
- dluhopis se slušným úrokem - 8%
- velmi dobrá čísla, vysoká čistá zisková marže (11% v 2018)
- rozumný vlastní kapitál

Od dalšího zkoumání jsem ale upustil neboť jsem si dal na Fundliftu stopku do doby než se pochlapí a spustí sekundár o kterém mluví už rok a půl.

Každopádně ve srovnání s dluhopisy které se objevují na ostatních platformách bych tento projekt hodnotil velmi slušně.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od jejinka » 18 črc 2019, 11:38

Díky za tip. Kouknu na to.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 19 črc 2019, 12:09

Docela me zarazilo snizeni vybirane castky TPC Industry o polovinu. Jinak by samozrejme kampan neprosla, ale byt investorem, tak nevim, jestli bych mel radost, ze to takhle snizi a bez meho odsouhlaseni teto zmeny uz mi tam ma castka zustane...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 19 črc 2019, 13:38

zbynhu píše:
19 črc 2019, 12:09
Docela me zarazilo snizeni vybirane castky TPC Industry o polovinu. Jinak by samozrejme kampan neprosla, ale byt investorem, tak nevim, jestli bych mel radost, ze to takhle snizi a bez meho odsouhlaseni teto zmeny uz mi tam ma castka zustane...
Zajímavé...jakpak toto asi mají ošetřeno v podmínkách?

Každopádně si myslím že se Fundlift poučil ohledně toho jak rychle se projekty vybírají - u posledního projektu Človíčkov můžete vidět že poptávají 2.5mio s možným navýšením 200% (7.5mio) 8-)

johan
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2019, 15:47
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od johan » 19 črc 2019, 15:49

vsem prisel mail, ze se zmenili podminky a kdo chce, muze svou prislibenou investici uplne stahnout a nebo snizit

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 19 črc 2019, 17:57

johan píše:
19 črc 2019, 15:49
vsem prisel mail, ze se zmenili podminky a kdo chce, muze svou prislibenou investici uplne stahnout a nebo snizit
V tom případě je vše v pořádku. Díky za info.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Cheiron
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2019, 00:18
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Cheiron » 23 črc 2019, 00:20

Co říkáte na projekt Rolsit? Docela mne zaujal, ale raději se zeptám i na vás názor, abych něco nepřehlédnul :D

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 282
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od jkjk » 23 črc 2019, 11:23

Ad Rolsit, důvěryhodnost OK, ale trošku chybí historie, společnost existuje déle, ale samotný podnik koupili až v roce 2017. Účetní závěrka za rok 2018 v OR není. Podle business plánu za rok 2018 zisk 371 tis. při tržbách 16 mil. Kč, nic extra.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1192
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1185
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 26 črc 2019, 09:54

tak další projekt na Fundliftu má úspěšný konec - včera posílali email že Klenota předčasně (o rok) splatí svůj dluhopis. Není se do divit, daří se jim velmi dobře a určitě pro ně není problém si v současnosti sehnat mnohem levnější bankovní financování..

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 713
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od tomaso1980 » 31 črc 2019, 22:18

Hlásím, že předčasné splacení dluhopisů Klenota proběhlo v pořádku a peníze přistály na úctě v očekávané výši...akorát jsem čekal, že dnes mělo byt splacení i burrito loco, ale zatím nic..ani kupon.myslel jsem že splatnost je 31/7/19. Nebo se pletu?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti