Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 21 čer 2019, 15:33

Podstatné je, kdy dojde ke směně. O víkendu a už v pátek večer je přirážka. Takže pokud si směníš dřív, můžeš platit i vybírat do výše směněné částky bez obav. Jen upozorním na poplatky bankomatu, ne všechny to mají, tak vyzkoušet, tohle není poplatek Revolutu, ale bance. Podle fóra Revolut jsou bez poplatku ERSTE BANK, IKB, OTP, PZB, Sberbank, Splitska Banka, ale ověřit. Bankomat tě upozorní. Pozor na DCC v bankomatu - to nikdy nepotvrzuj.
DCC může být i při platbě v restauraci, na benzínce, ap., tak vždycky důrazně upozorni prodavače, že NO DCC, oni to moc neznají, takže to s čistým svědomím potvrzují. Jde o to, že by se měnilo jeste přes libry, takže dvojí směna.

Při nákupu a výběru za CZK se použije momentální kurs, takže o víkendu víkendový.


mankadve
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2019, 14:05
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od mankadve » 21 čer 2019, 17:48

Díky moc za rychlou a srozumitelnou odpověď. I varování před DCC. S tím mám už zkušenosti, ale napadá mne v té souvislosti ještě jeden dotaz, prosím:
V bankomatu problém není, tam je čas na rozmyšlenou a dost informací o DCC na monitoru, ale při platbě terminálem v sámošce je na tom malém displeji jen třeba na výběr, zda platit v CZK či HRK, tak jasně - u klasické české debetky dávám v HRK. Ale teď u Revolut karty?
Je to takhle?
1. Když mám v Revolut dopředu směněné kuny (a vejdu se platbou do zůstatku v kunách), tak by mě terminál vůbec neměl nabízet na výběr DCC a rovnou strhávat v HRK, že?
2. A když mám na Revolut účtu jen CZK, tak v tom případě by DCC nabídlo výběr mezi CZK a HRK a já volím HRK, že?
3. A když mám na Revolut nějaké kuny, ale platba přesahuje zůstatek v HRK, tak to poznám v připadě DCC, že nabídne na výběr mezi HRK a CZK. A já zase volím HRK...

No, tak jsem sám došel k tomu, že jediným správným řešením, je vždy odmítnout CZK a volit HRK (resp. prostě vždy zásadně volit místní národní měnu) :lol:
Tak vlastně prosím případně jen o potvrzení, zda je má úvaha správná, jestli ten princip Revolut karty, DCC a konverze chápu správně ;)
Děkuju moc!!

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 21 čer 2019, 18:29

Přesně tak, vždy trvat na místní měně, ale zároveň DCC vždy odmítnout, do platebního terminálu někdy nevidíte a obsluha to tam odklikne. Obě nabídky jsou konverze, ale DCC je z nich vždy ta nevýhodnější. Dokonce to nabízejí i české ATM českých bank, takže si můžeme vytáhnout CZK přes konverzi z GBP :D


Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 21 čer 2019, 21:17

Pokud se něco nezměnilo, tak Revolut neumí jednu platbu uhradit ze dvou měnových účtů. Takže se může stát, že ti bude hlásit nedostatek prostředků, i když celkem jich tam máš dost. Tohle umí Transferwise.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Saraph » 22 čer 2019, 14:58

tango píše:
20 čer 2019, 20:34
Saraph píše:
05 kvě 2019, 20:43
Možná v blízké době budu převádět do eur řádově několik set tisíc Kč. Přemýšlím, jesli to vzhledem k nedávným ohlasům ohledně blokací transakcí nějak kouskovat po desítkách tisíc, nebo se na to úplně vykašlat a prostě to udělat třeba přes TransferWise. Řešili jste teď někdo něco podobného? Chtěl bych slyšet nějaké názory/zkušenosti.
Já v červnu nabila Revolut 2 transakcemi během 3 dní částkou 120.000 kc. Nabití bez problémů. Okamžitě jsem smenila do Eur. Také žádný problém. Víc jsem neměnila, protože na free verzi je toto měsíční limit pro převod bez poplatků. U Revolutu asi platí nějaká historie nabíjení. Postupně člověk může nabít víc a víc.
Děkuju za ohlas. Já to nakonec celé udělal přes Roklen, kde jsem zaplatil 0,1% poplatek, což mi připadá velice přijatelné.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 22 čer 2019, 20:08

Saraph píše:
22 čer 2019, 14:58
tango píše:
20 čer 2019, 20:34
Saraph píše:
05 kvě 2019, 20:43
Možná v blízké době budu převádět do eur řádově několik set tisíc Kč. Přemýšlím, jesli to vzhledem k nedávným ohlasům ohledně blokací transakcí nějak kouskovat po desítkách tisíc, nebo se na to úplně vykašlat a prostě to udělat třeba přes TransferWise. Řešili jste teď někdo něco podobného? Chtěl bych slyšet nějaké názory/zkušenosti.
Děkuju za ohlas. Já to nakonec celé udělal přes Roklen, kde jsem zaplatil 0,1% poplatek, což mi připadá velice přijatelné.
Dobre vedet, Roklen jeste neznam. Zadne potvrzeni o puvodu penez nechteli? (Ja nakonec nasla v Helpu Revolutu, jake dokumenty chteji pri jakem puvodu penez = kdyz clovek udava, ze je to z platu, z dedictvi, z uspor, atd).
Poplatek 0,1% u Roklenu zni solidne. Jen ze zvedavosti - ty penize jsi posilal na Mintos?

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Saraph » 23 čer 2019, 18:24

tango píše:
22 čer 2019, 20:08
Saraph píše:
22 čer 2019, 14:58
tango píše:
20 čer 2019, 20:34

Děkuju za ohlas. Já to nakonec celé udělal přes Roklen, kde jsem zaplatil 0,1% poplatek, což mi připadá velice přijatelné.
Dobre vedet, Roklen jeste neznam. Zadne potvrzeni o puvodu penez nechteli? (Ja nakonec nasla v Helpu Revolutu, jake dokumenty chteji pri jakem puvodu penez = kdyz clovek udava, ze je to z platu, z dedictvi, z uspor, atd).
Poplatek 0,1% u Roklenu zni solidne. Jen ze zvedavosti - ty penize jsi posilal na Mintos?
Nic po mně nechtěli. Ta služba probíhá skoro stejně jak TransferWise - tam po mně taky nikdy nic nechtěli. Možná při nějakých ještě větších částkách, nevím. A ano, posílal jsem to na Mintos.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 čer 2019, 12:20

Revolut ted free uctum zase posila Master Card? Ja loni dostal Visu, mam pocit, ze MC se posilala driv a pak z ni udelali premiovou.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 26 čer 2019, 13:31

vyvar z ovaru píše:
26 čer 2019, 12:20
Revolut ted free uctum zase posila Master Card? Ja loni dostal Visu, mam pocit, ze MC se posilala driv a pak z ni udelali premiovou.
Jj, je to tak.
Taky jsem loni vyfasl Visu a letos kamos dostal k free uctu MC...
Ale ted uz aspon zprovoznili Google pay i u Visa...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Zakknot » 26 čer 2019, 19:48

Ahoj,

Jako novy uzivatel Revolutu bych se rad zeptal, jakym zpusobem nabijite ucet?

Převodem nebo debetní/platební kartou?

Předem díky
Naposledy upravil(a) Zakknot dne 26 čer 2019, 20:31, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Boží mlýn » 26 čer 2019, 19:54

Ta VISA byla jen taková chvilková. Doma máme obojí. Já vyfasoval MC při giveaway na Smíchově a manželka má VISU nabídnutou zdarma 2 týdny po aktivaci účtu, ale je to už rok zpátky nejmíň.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 26 čer 2019, 20:30


Jako novy uzivatel Revolutu bych se rad zeptal, jakym zpusobem nabijite ucet?

Převodem nebo debetní/platební kartou?
Nabití je ideální = okamžité a bezplatné přes kartu debetní i kreditní.
Jen pozor, ať si nabiješ na Kč účet a ne na eurový, protože konverze by byla momentální, tedy o víkendu nevýhodná.







Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Zakknot » 26 čer 2019, 20:49

Tak platba kartou se mi připsala okamžitě, jen jsem se zalekl, když mi vyskočila hláška: ''Připsalo se vám 458Kč'' Když jsem posílal 3k :D Ve výpise mám ale rovných 3 tisíce tak je to v poho.

Aliverex
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2019, 20:30
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Aliverex » 01 črc 2019, 20:46

Zdravim,
mám dotaz ohledně Revolutu.
Jaký bude rozdíl v Mintos směnárně a u Revolutu, když posílám 1500kč měsíčně z BÚ na Mintos a ve směnárně směním.
Celkově jsem naposílal 46500kč a z toho mi dělalo poplatky za směny 326,2kč.
Byl by znatelný rozdíl u Revolutu?
Stále váhám s jeho založením a posíláním peněz na Mintos.

Děkuji za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 01 črc 2019, 21:02

Aliverex píše:
01 črc 2019, 20:46
Zdravim,
mám dotaz ohledně Revolutu.
Jaký bude rozdíl v Mintos směnárně a u Revolutu, když posílám 1500kč měsíčně z BÚ na Mintos a ve směnárně směním.
Celkově jsem naposílal 46500kč a z toho mi dělalo poplatky za směny 326,2kč.
Byl by znatelný rozdíl u Revolutu?
Stále váhám s jeho založením a posíláním peněz na Mintos.

Děkuji za odpovědi :)
Ahoj,

to asi přesně nepůjde určit - vzhledem k tomu, že odesíláš platbu pravidelně a kurzy byly v minulosti různé. Pokud vím tak Mintosácká směnárna má na EUR poplatek 0,7%. Revolut není úplně střed, ale mezibankovní.. můj odhad je, že bys mohl ušetřil něco kolem 3/4 poplatku. Ale je to opravdu jen odhad.

Zakládat Revolut jen pro účely Mintosu mi přijde takové hloupé. Ale pokud třeba 2x do roka vyjedeš do zahraničí, nakoupíš na Aliexpressu nebo tak, tak bych se založením neváhal.

J.

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Zakknot » 06 črc 2019, 09:54

Aliverex píše:
01 črc 2019, 20:46
Zdravim,
mám dotaz ohledně Revolutu.
Jaký bude rozdíl v Mintos směnárně a u Revolutu, když posílám 1500kč měsíčně z BÚ na Mintos a ve směnárně směním.
Celkově jsem naposílal 46500kč a z toho mi dělalo poplatky za směny 326,2kč.
Byl by znatelný rozdíl u Revolutu?
Stále váhám s jeho založením a posíláním peněz na Mintos.

Děkuji za odpovědi :)
Ahoj, podle tvého modelového příkladu bych to viděl následovně:

46500 KČ - Mintos směnárna 0,7% = 325,5 KČ poplatek

46500 KČ - TransferWise převod = 200,4 KČ poplatek (jednorázová platba)

46500 KČ - Revolut převod = 0 KČ poplatek (pokud splníš všechny podmínky)

- jak už ale psal Joshua, u Revolutu to není uplně přesné , protože používá jiný kurz, takže ikdyž nezaplatíš nic za převod, tak ve skutečnosti přijdeš třeba o 100 korun kvůli horšímu FX ratingu, kterého si ani nevšimneš. Stejně tak u Revolutu budeš muset sledovat limity a aby si neplatil o víkendu, jinak se ti aktivuje 0,5% poplatek.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od pavelotb2016 » 07 črc 2019, 11:14

doonio píše:To už mě příjde lepší si s měnama hrát na Forexu, já si otevřel účet u Plus500...ale čistě jen kvůli zajištění EUR/CZK...nicméně jsem měl taky takový šimrání v hlavě, že bych tam třeba 100€ mohl dát na nějaký hraní třeba na turecké liře, případně nějakouo jižní ameriku. Výkyvy jsou tam značný :-D
Plus500 jsem zkousel s fiktivnim budgetem. Pokud zamer na rust / pokles vychazi, pak je zisk diky pace o to vyssi. Nicmene v opacnem pripade se dotuje ztrata i z neinvestovanych penez a to by v pripade realnych penez bylo znacne bolestive. Navic nektere drzeni pozice treba v akciich mimo transakcni dobu je zpoplatneno a ja jakekoliv poplatky dost tezce nesu...o)
Naproti tomu drzeni urcite meny na Revolutu je zcela bez poplatku, menit se da nepretrzite. Samozrejme o vikendu, kdy jsou transakce zpoplatneny 0.5% nemenim nic. Trend se da v kratkodobem horizontu plus, minus predvidat (v dlouhodobem je to skoro jistota) a i nad ramec Revolut spreadu se da regulerne vydelavat a po 4 mesicich se mi to zda i bez rizika. Nedavny trochu necekanny vetsi pokles dolaru, v dobe jeho drzeni, mne sice odsoudil k 10-ti denni necinnosti, ale jen patecni narust dolaru vuci euru mi prinesl 200€. A podle statistiky od 3/2019 mi to rocne vychazi na 9.3% (kontinuelne se to zvysuje, jak se odhady trendu zlepsuji). Plusem je okamzita likvidita (celou sumu nam vzdy k dispozici bud v € nebo$). Jedine s cim pocitam je mesicni poplatek za premium ucet a to CZK175/m, ale to je v podstate nic oproti vyskedkum. Sice bych na Mintosu mel o 2-4% vyssi zisk, ale za cenu nizsi likvidity a urciteho risku celeho systemu. Celkove je to docela zabava, tedy kdyz mi to par dnu nevychazi, tak samozrejme prskam...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 11 črc 2019, 08:44

Na blogu jsem měl jeden zajímavý dotaz, který nedovedu jistou odpovědí odůvodnit a vlastně by mě to taky celkem zajímalo. Dávám tedy i sem:
Zdravím zde všechny účastníky diskuze, v první řadě bych chtěl říct, že jsem velkým fanouškem Revolutu, platím s ním hlavně v Česku ve spojení s Garmin pay a se službou jsem nadmíru spokojený. V blízké době se chystám na rekreaci do Itálie. Porovnávám Revolut s konkurencí a vychází mi jeho kurz na Eura příznivý, nicméně jedna věc mě zakočila.

K dnešnímu dni a k aktuální chvíli je na Revolutu kurz následující – 1 Euro si na Revolutu koupím za 25,63 Kč.
Když tento kurz porovnám s benzínkou Tank Ono, kde si – 1 Euro pořídím za 25,60 Kč. Vychází z tohoto porovnání Revolut jako poražený.
Dokáže mi někdo prosím vysvětlit nebo jako “lajkovi” odůvodnit, proč má benzínka lepší kurz než služba, která se na převody specializuje?
A další věc je pro mne nepochopitelná, myslel jsem si, že je vždycky hotovost dražší. Tento příklad to vyvrací..

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od P2P_Ronie » 11 črc 2019, 09:42

Nechci spekulovat ani nikoho obviňovat, ale jestli není vysvětlení právě to Tanko Ono. Co jsem v minulosti zaslechl, jeli docela "na hraně" vč. pofidérních plateb daní za paliva apod. Možná tak mají prostor ta eura trochu "dotovat"... ale třeba je to blbost a má to nějaké racionální vysvětlení.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 11 črc 2019, 09:47

A nebo jen nic nevydělávají na těch zahraničních platbách, nevím kolik byl středový kurz u ČNB v tom dni, ale už se mi párkrát stalo že Revolut taky nejede úplně podle středu, ale někdy mu to o nějaký tne halíř "ustřelí". A TankOno asi nevydělává na těch převodech EUR/CZK, že by to dotoval se mi nezdá.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů