Spendee + další aplikace na evidenci financí

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu
Odpovědět
Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 81
Registrován: 14 čer 2019, 09:42
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Spendee + další aplikace na evidenci financí

Příspěvek od Pribik » 09 črc 2019, 22:19

Co zkusit Spendee? https://www.spendee.com/bank-connect
Osobně nepoužívám, ale mám na to dobré recenze

//Příspěvek byl původně reakce na Richee (link), ale rozhodl jsem se založit nové vlákno. Joshua
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=54&t=299

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee

Příspěvek od Joshua » 10 črc 2019, 09:13

Spendee jsem zkoušel měsíc a osobně z něho tak nadšený nejsem. Zkusím vysvětlit proč.

Myšlenka byla taková, že jsem si chtěl trackovat příjmy a náklady, abych měl představu kolik za měsíc utratím. Koupil jsem si premiumko, které jsem si spároval s účtem u AirBank, ale těch problémů bylo tolik, že jsem další měsíc neprodloužil.

- Používám spořící účet u AB a peníze hodně přelévám na běžný. Je to takový můj zvyk si každý měsíc odlévat, abych neměl tendenci utrácet více z jedné hromady a třeba v případě ztráty karty neměl problém. V appce tohle bohužel nejde automaticky párovat.. resp. ukazuje se to pak úplně nesmyslně jako příjem a náklad, přičemž se pořád jedná o stejné peníze a kazí to statistiky. Jde to pak ručně zařadit jako přesun peněz z jednoho účtu do druhého, ale je s tím práce a nenašel jsem způsob jak to automatizovat.
- Problém je při platbě kartou, protože pokud transakce čeká na přijetí (což je třeba i několik dnů v závislosti na obchodníkovi), tak se sice správně ve Spendee ukáže, že na účtu je méně peněz, než předtím. Ale jednotlivé náklady se propíší, až později, což pro mě bylo dost nepřehledné.
- Potom mě pochopitelně u každé podobné appky irituje, že neumí pracovat s investicemi. Je to pro ně prostě náklad, ale už si nemůžeš vyseparovat kolik kde máš (případně kolik si kam poslal). Nedejbože když do toho zapojíš víc účtů, Revolut, TransferWise...
- Výběr z bankomatu je také náklad. Opět jsem nenašel způsob jak automatizovat přesun do fyzické peněženky (ty peníze přeci nemizí). Vždy jsem to musel dělat ručně, což je opruz. Nevím, přijde mi obecně že podobné aplikace nemají vyřešený tok peněz. Nebo alespoň mě ty peníze nestojí na jednom místě a nečekají na utracení.

Co však mají docela dobré je přidávání nákladů v závislosti na lokaci - vyhledá to restaurace a další typy zařízení. Je to neskutečně rychlé. Stejně tak je docela fajn to webové rozhraní. Ale za mě je to celkově vhodné jen pro někoho, kdo má jednoduché návyky na utrácení a práci s penězi. V momentě, kdy toho má člověk více, tak to jednoduché mobilní aplikace zpravidla nepokryjí.

Stejnou, možná lepší práci ti udělá bankovnictví přímo v Airbank, kde si lze na základě štítků vyfiltrovat vše podstatné a stačí to pro každý náklad udělat jednou. Na příjmy se mi osvědčil Fakturoid, který je boží. Čili já moc spokojený nebyl, nakonec jsem s tím strávil víc času, než kolik z toho bylo užitku, ale věřím, že to může být pro někoho vhodné.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 črc 2019, 09:57

Ja na evidenci pouzivam www.eucty.cz. Je to takovej oldschool, ale vyhovuje mi. Mam zalozene ucty CZK, EUR - vsechny banky, stavebko a penzijni (ale musi se rucne), eviduju si utratu dle mnou vytvorenych kategorii. Je mozne tam importovat vypis z banky, ale to nedelam. Lze tam udelat automaticke prevody a platby (najem, plyn atp.), hypoteky, nastavit alarmy na budouci platby (abych treba nezapomnel koupit dalnicni znamku, zaplatit popelnice). Nevim jestli maji i mobilni aplikaci, pouzivam webove rozhrani. A je to komplet zadarmo.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee

Příspěvek od P2P_Ronie » 10 črc 2019, 10:47

Mi povídej o oldschoolu - já frčím všechno v excelu, kde mám asi 15 záložek (jídlo, bydlení, auto, zábava, spoření...) a všechno tam valím ručně :-) I když jsem na sebe hodně pyšnej teď, protože jsem to hodně potunil řadou odkazů, vzorečků apod., aby se to trochu automatizovalo :-)
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee + další aplikace na evidenci financí

Příspěvek od Ankor » 10 črc 2019, 11:28

Taky na Excel nedám dopustit, i když něco rychlejšího bych uvítala.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee + další aplikace na evidenci financí

Příspěvek od eNaia » 10 črc 2019, 20:28

Ankor píše:
10 črc 2019, 11:28
Taky na Excel nedám dopustit, i když něco rychlejšího bych uvítala.
Tak vzhledem k mnozstvi uctu, sporaku, revolutu, transfrvajzu, investic, spolecnych uctu a dalsich mi prijde Excel/Google Forms jako fajn vec :-)
Dalsi duvod, proc nechci appku, je to, ze vzdycky dojde k nejakemu posilani dat/metadat/cehokoliv nekam. I kdyby to byla treba jenom cast informace, tak se mi to nelibi. Jestli se chce nekdo prohrabavat mymi financemi, at si to na tom googlu vyzobe z mych zmatecnych zaznamu, hehe :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee

Příspěvek od Joshua » 11 črc 2019, 07:55

Joshua píše:
10 črc 2019, 09:13
Nedejbože když do toho zapojíš víc účtů, Revolut, TransferWise...
Asi jsem to nějak přivolal :-), včera mi přišlo toto.
Přílohy
unnamed.png
unnamed.png (44.16 KiB) Zobrazeno 13418 x

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Spendee + další aplikace na evidenci financí

Příspěvek od Ankor » 26 črc 2019, 16:29

Tohle by možná stálo za zkoušku. Opět Excel, ale vyšší level.
https://comparecrowdlending.com/p2p-cro ... u1SRjkEbXk

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů