Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Podpora Google pay Visa karty

Příspěvek od zbynhu » 24 kvě 2019, 19:41

Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Flightmax
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2019, 14:03
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Flightmax » 01 čer 2019, 07:21

Hlásím v Israeli jde revolut platit naprosto všude bez problému.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od pavelotb2016 » 02 čer 2019, 12:39

Vsiml jsem si, ze Apple pay inzeroval moznost pridat Revolut kartu. Potvrzuji, ze pridano bez problemu do meho iphonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od pavelotb2016 » 02 čer 2019, 12:40

Zkousel nekdo pres Revolut nakup / prodej krypto ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 02 čer 2019, 23:17

pavelotb2016 píše:Zkousel nekdo pres Revolut nakup / prodej krypto ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Revolut má moc vysoký poplatek za krypto.

tomasbarda
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2019, 19:49
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tomasbarda » 04 čer 2019, 20:06

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně přeposlání a výběru. Založil jsem si Revolut kartu kde mám limit z bankomatu v zahraničí 4500 Kč. Budu v zahraničí konkrétně Singapur a Nový Zéland, běžný účet mám u Monety s výběrem z bankomatu v zahraničí zdarma. Má někdo skutečnost s tím jestli je možné např. směnit CZK přes revolut na NZD a poté je z revolutu poslat do monety a následně vybrat NZD v zahraničí? Případně jaký by mohl být poplatek (to je asi ovlivněno částkou a něco si také vezme bankomat dané banky kde budu vybírat.
Na NZ budu určitě zakládat i novozélandský bankovní účet, kde bych postupoval podobně, směna na revolutu na NZD z CZK a následně výběr z NZ účtu (tam by byl poplatek z výběru podle banky) zajímalo by mě i jaký by mohl být poplatek při poslání peněz z Revolutu na NZ účet. Případně kde mohu tyto poplatky zjistit.

Nejsem si jistý jestli vůbec nějaká možnost co jsem napsal muže vůbec fungovat.

Nebo je nějaká jiná možnost nějakého rozumného výběru měny v zahraničí?
Děkuji za rady


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 05 čer 2019, 02:52

tomasbarda píše:
04 čer 2019, 20:06
Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně přeposlání a výběru. Založil jsem si Revolut kartu kde mám limit z bankomatu v zahraničí 4500 Kč. Budu v zahraničí konkrétně Singapur a Nový Zéland, běžný účet mám u Monety s výběrem z bankomatu v zahraničí zdarma. Má někdo skutečnost s tím jestli je možné např. směnit CZK přes revolut na NZD a poté je z revolutu poslat do monety a následně vybrat NZD v zahraničí? Případně jaký by mohl být poplatek (to je asi ovlivněno částkou a něco si také vezme bankomat dané banky kde budu vybírat.
Na NZ budu určitě zakládat i novozélandský bankovní účet, kde bych postupoval podobně, směna na revolutu na NZD z CZK a následně výběr z NZ účtu (tam by byl poplatek z výběru podle banky) zajímalo by mě i jaký by mohl být poplatek při poslání peněz z Revolutu na NZ účet. Případně kde mohu tyto poplatky zjistit.

Nejsem si jistý jestli vůbec nějaká možnost co jsem napsal muže vůbec fungovat.

Nebo je nějaká jiná možnost nějakého rozumného výběru měny v zahraničí?
Děkuji za rady
Jako první škrtni jakékoliv operace v zahraničí s kartou Monety :lol: Mají jedny z nejhorších kurzů pro zahraniční karetní transakce.
Pro placení používej kartu Revolut, pokud potřebuješ větší limit na výběry z bankomatů, pořiď si v mBank mKartu Svět, ta ke kurzům Visy připočítá jen poplatek 0,2%, což je jedna z nejlepších nabídek na českém trhu (ne-li nejlepší). Měnit CZK na Revolutu na NZD je správná myšlenka, zkoušet to posílat do Monety je blbost :mrgreen: Mezibankovní převody v NZD prostě škrtni, musely by jít přes SWIFT = hodně drahé.
Ten novozélandský účet potřebuješ kvůli výplatě? Když k němu budeš mít kartu, tak si nabiješ na Revolutu svůj NZD účet kartou k novozélandskému účtu a pak si to převedeš na CZK na Revolutu až se budeš vracet...

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 05 čer 2019, 12:31

Mimochodem ten limit na ATM výběr z Revolutu se dá vyřešit tím, že se karta Revolut přidá na kartu Curve a pak se výběr tváří jako platba nebo jako nákup v eshopu. To se týká třeba i kreditky Č. spořitelny.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 05 čer 2019, 12:33

Ankor píše:
05 čer 2019, 12:31
Mimochodem ten limit na ATM výběr z Revolutu se dá vyřešit tím, že se karta Revolut přidá na kartu Curve a pak se výběr tváří jako platba nebo jako nákup v eshopu. To se týká třeba i kreditky Č. spořitelny.
Bohužel Curve má ty výběry a jejich limity nastavené podobně jako Revolut. Takže lze takto vybrat "jen" dvojnásobek, tj. 400 liber.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 05 čer 2019, 13:04

Ankor píše:
05 čer 2019, 12:31
...pak se výběr tváří jako platba nebo jako nákup v eshopu. To se týká třeba i kreditky Č. spořitelny.
Už dlouho ne. Curve už korektně identifikuje výběry podle MCC 6011, takže banka pozná, že to je výběr.
Ostatně do Curve může přidat i tu kartu Monety a pak kromě víkendů bude mít kurzy Mastercardu.
Na občasné výběry může Revolut a Curve stačit. Ale na častější použití a víkendy bude dobré mít zálohu v podobě mKarty Svět :idea:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 05 čer 2019, 13:21

Jak asi dlouho? Vybírala jsem z Curve přes Revolut (nad limit) asi před 14 dny a bylo to v pořádku a minulý týden Curve/kreditka Spořitelny z bankomatu Raiffeisen a žádný příplatek mi nezapočítali.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Boží mlýn » 05 čer 2019, 16:54

Curve ten poplatek neúčtuje, ale může se objevit naskočený úrok u podkadové kreditky v Curve. Na větší výběry doporučuju kreditku Hello bank.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 05 čer 2019, 20:37

Ano, mám na mysli podkladovou kreditku. Česká Spořitelna mi nic navíc neúčtovala.

tomasbarda
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2019, 19:49
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tomasbarda » 05 čer 2019, 21:58

[/quote]
Jako první škrtni jakékoliv operace v zahraničí s kartou Monety :lol: Mají jedny z nejhorších kurzů pro zahraniční karetní transakce.
Pro placení používej kartu Revolut, pokud potřebuješ větší limit na výběry z bankomatů, pořiď si v mBank mKartu Svět, ta ke kurzům Visy připočítá jen poplatek 0,2%, což je jedna z nejlepších nabídek na českém trhu (ne-li nejlepší). Měnit CZK na Revolutu na NZD je správná myšlenka, zkoušet to posílat do Monety je blbost :mrgreen: Mezibankovní převody v NZD prostě škrtni, musely by jít přes SWIFT = hodně drahé.
Ten novozélandský účet potřebuješ kvůli výplatě? Když k němu budeš mít kartu, tak si nabiješ na Revolutu svůj NZD účet kartou k novozélandskému účtu a pak si to převedeš na CZK na Revolutu až se budeš vracet...
[/quote]

Děkuji za odpověď.
Přesně tak, budu tam pracovat a tam mi budou posílat výplatu.

Ale zezačátku musím vyřešit nějakou tu hotovost, kterou budu potřebovat a se kterou jsem nechtěl cestovat přímo z ČR (Nejspíš bych potřeboval hotovost kolem 7 000,- NZD) Kouknu ještě na tu mBank. A je vůbec možné zaslat NZD do Monety ? Když mam vybery v zahranici zdarma tak by neměl pak byt problem vybírat? Jinak to nejspíš nejlépe vyřeším přes transferwise, ale až si otevřu účet na Novém Zelandu. Radši bych to měl vyřešené předem.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 06 čer 2019, 00:29

Ankor píše:
05 čer 2019, 13:21
Jak asi dlouho? Vybírala jsem z Curve přes Revolut (nad limit) asi před 14 dny a bylo to v pořádku a minulý týden Curve/kreditka Spořitelny z bankomatu Raiffeisen a žádný příplatek mi nezapočítali.
Od 17.9.2018 ;) Spořka zahrnuje výběry z kreditky do bezúročného období, většina ostatních bank ne. A že nenaúčtovali poplatek za výběr, tak oni ho taky nemuseli Curve platit, tak nad tím asi mávli rukou, než se hádat s jelity, jestli ten výběr z bankomatu označený jako internetová platba v Británii byl proveden v ČR nebo v zahraničí :lol: Jak moc si Revolut hlídá ten limit na výběry nevím. Ale rozhodně už Curve není univerzální rada na bezplatné výběry z kreditek, záleží jen na vydávající bance jak moc se jí to bude chtít řešit a jak mají nastavený systém :!:

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 06 čer 2019, 01:24

tomasbarda píše:
05 čer 2019, 21:58
MirEgg píše:
05 čer 2019, 02:52
Jako první škrtni jakékoliv operace v zahraničí s kartou Monety :lol: Mají jedny z nejhorších kurzů pro zahraniční karetní transakce.
Pro placení používej kartu Revolut, pokud potřebuješ větší limit na výběry z bankomatů, pořiď si v mBank mKartu Svět, ta ke kurzům Visy připočítá jen poplatek 0,2%, což je jedna z nejlepších nabídek na českém trhu (ne-li nejlepší). Měnit CZK na Revolutu na NZD je správná myšlenka, zkoušet to posílat do Monety je blbost :mrgreen: Mezibankovní převody v NZD prostě škrtni, musely by jít přes SWIFT = hodně drahé.
Ten novozélandský účet potřebuješ kvůli výplatě? Když k němu budeš mít kartu, tak si nabiješ na Revolutu svůj NZD účet kartou k novozélandskému účtu a pak si to převedeš na CZK na Revolutu až se budeš vracet...
Děkuji za odpověď.
Přesně tak, budu tam pracovat a tam mi budou posílat výplatu.

Ale zezačátku musím vyřešit nějakou tu hotovost, kterou budu potřebovat a se kterou jsem nechtěl cestovat přímo z ČR (Nejspíš bych potřeboval hotovost kolem 7 000,- NZD) Kouknu ještě na tu mBank. A je vůbec možné zaslat NZD do Monety ? Když mam vybery v zahranici zdarma tak by neměl pak byt problem vybírat? Jinak to nejspíš nejlépe vyřeším přes transferwise, ale až si otevřu účet na Novém Zelandu. Radši bych to měl vyřešené předem.
Pokud potřebuješ vybrat tak velkou hotovost, tak asi nic levnějšího než mKartu Svět nenajdeš. Ta karta je zdarma, je k účtu, který je taky zdarma a výběry nad ekvivalent 1500 Kč jsou taky zdarma. Jediný poplatek je 0,2% za konverzi nad kurz karetní společnosti. U výběrů v zahraničí není až tak důležitý poplatek za výběr, ale kurz, kterým se to přepočte. Jak říkal Jan Ámos, Orbis Pictus, takže jsem ti to spočítal: výběr 7000 NZD mKartou Svět tě bude stát 106866,90 Kč (přepočet z NZD na CZK podle kurzu Visa+0,2%); stejný výběr kartou Monety k účtu v CZK bude stát 110548,40 Kč (přepočet z NZD na USD podle kurzu Mastercardu a pak přepočet z USD na CZK podle kurzu Monety deviza prodej). Podstatný je den, kdy se ta karetní transakce zaúčtuje, takže to ber orientačně. Ale mít nebo nemít 4000, to už je rozdíl 8000 :ugeek:
Jestli jde poslat NZD do Monety? Tak jde to, ale dře to a spláčeš nad výdělkem :twisted: Moneta účty v NZD nevede (a i kdyby vedla, tak ušetříš za konverzi, ale ostatní poplatky zůstanou). Takže když pošleš NZD z novozélandského účtu, tak jedině přes SWIFT (to by byl zaměstnavatel určitě nadšený, kdyby ti tak měl posílat výplatu :mrgreen: ). V tom případě zaplatí odesílatel poplatek své bance (v řádech stokorun), případně ho banka odesílatele strhne tobě. Dále převod SWIFT není přímý (NZ-Moneta), ale jde přes x korespondenčních bank a každá si za zprostředkování naúčtuje poplatek, tzn. dále pošle menší částku. A když se zadaří a nikde se to nezasekne, za dva týdny ti přijde do Monety převod přepočtený na CZK podle jejich kurzu (případně už to nějaká korespondenční banka překonvertuje zase svým kurzem třeba na USD nebo EUR, takže další kurzovní ztráta) a za příchozí SWIFT převod ti v Monetě naúčtují 1%, maximálně tisícovku. No nekup to :lol:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 06 čer 2019, 07:14

Na Fb je skupina Nový Zéland Working Holiday, tam se banky řeší často, určitě tam poradí.

tomasbarda
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2019, 19:49
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tomasbarda » 06 čer 2019, 08:12

MirEgg píše:
06 čer 2019, 01:24
tomasbarda píše:
05 čer 2019, 21:58
MirEgg píše:
05 čer 2019, 02:52
Jako první škrtni jakékoliv operace v zahraničí s kartou Monety :lol: Mají jedny z nejhorších kurzů pro zahraniční karetní transakce.
Pro placení používej kartu Revolut, pokud potřebuješ větší limit na výběry z bankomatů, pořiď si v mBank mKartu Svět, ta ke kurzům Visy připočítá jen poplatek 0,2%, což je jedna z nejlepších nabídek na českém trhu (ne-li nejlepší). Měnit CZK na Revolutu na NZD je správná myšlenka, zkoušet to posílat do Monety je blbost :mrgreen: Mezibankovní převody v NZD prostě škrtni, musely by jít přes SWIFT = hodně drahé.
Ten novozélandský účet potřebuješ kvůli výplatě? Když k němu budeš mít kartu, tak si nabiješ na Revolutu svůj NZD účet kartou k novozélandskému účtu a pak si to převedeš na CZK na Revolutu až se budeš vracet...
Děkuji za odpověď.
Přesně tak, budu tam pracovat a tam mi budou posílat výplatu.

Ale zezačátku musím vyřešit nějakou tu hotovost, kterou budu potřebovat a se kterou jsem nechtěl cestovat přímo z ČR (Nejspíš bych potřeboval hotovost kolem 7 000,- NZD) Kouknu ještě na tu mBank. A je vůbec možné zaslat NZD do Monety ? Když mam vybery v zahranici zdarma tak by neměl pak byt problem vybírat? Jinak to nejspíš nejlépe vyřeším přes transferwise, ale až si otevřu účet na Novém Zelandu. Radši bych to měl vyřešené předem.
Pokud potřebuješ vybrat tak velkou hotovost, tak asi nic levnějšího než mKartu Svět nenajdeš. Ta karta je zdarma, je k účtu, který je taky zdarma a výběry nad ekvivalent 1500 Kč jsou taky zdarma. Jediný poplatek je 0,2% za konverzi nad kurz karetní společnosti. U výběrů v zahraničí není až tak důležitý poplatek za výběr, ale kurz, kterým se to přepočte. Jak říkal Jan Ámos, Orbis Pictus, takže jsem ti to spočítal: výběr 7000 NZD mKartou Svět tě bude stát 106866,90 Kč (přepočet z NZD na CZK podle kurzu Visa+0,2%); stejný výběr kartou Monety k účtu v CZK bude stát 110548,40 Kč (přepočet z NZD na USD podle kurzu Mastercardu a pak přepočet z USD na CZK podle kurzu Monety deviza prodej). Podstatný je den, kdy se ta karetní transakce zaúčtuje, takže to ber orientačně. Ale mít nebo nemít 4000, to už je rozdíl 8000 :ugeek:
Jestli jde poslat NZD do Monety? Tak jde to, ale dře to a spláčeš nad výdělkem :twisted: Moneta účty v NZD nevede (a i kdyby vedla, tak ušetříš za konverzi, ale ostatní poplatky zůstanou). Takže když pošleš NZD z novozélandského účtu, tak jedině přes SWIFT (to by byl zaměstnavatel určitě nadšený, kdyby ti tak měl posílat výplatu :mrgreen: ). V tom případě zaplatí odesílatel poplatek své bance (v řádech stokorun), případně ho banka odesílatele strhne tobě. Dále převod SWIFT není přímý (NZ-Moneta), ale jde přes x korespondenčních bank a každá si za zprostředkování naúčtuje poplatek, tzn. dále pošle menší částku. A když se zadaří a nikde se to nezasekne, za dva týdny ti přijde do Monety převod přepočtený na CZK podle jejich kurzu (případně už to nějaká korespondenční banka překonvertuje zase svým kurzem třeba na USD nebo EUR, takže další kurzovní ztráta) a za příchozí SWIFT převod ti v Monetě naúčtují 1%, maximálně tisícovku. No nekup to :lol:
Super,

Tu výplatu z NZ bych si samozřejmě nechal posílat na NZ účet.
Myslel jsem to tak, že bych si na Revolutu směnil CZK na NZD a z Revolutu to poslal zase zpět na Monetu... takže blbost :D . Založím tedy mBank svět a vyberu případně tam přes mBank :)

Jen tak pro zajímavost, dobíjení z Monety na Revolut bude stále stejné jako v ČR, tedy žádný poplatek a středový kurz při platbach kartou. A co kdybych si chtěl dobít Revolut z NZ účtu, to by bylo také přes SWIFT jestli dobře chápu? Líbí se mi přehledy aplikaci Revolutu a rád bych používal i tam, až dostanu výplatu v NZD na NZ účet, ale pokud to bude přes SWIFT, tak to by byla zbytečně drahá sranda.

Jinak moc děkuji za vysvětlení. :)

Edit. Ještě jsem viděl že Equa Bank nabízí výběry z bankomatů po celem světě za 9,-Kč tam je take ten kurz visa+0,2 nebo je to opět jinak, nevím kde se to mohu dočíst u ostatních bank :?

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Boží mlýn » 06 čer 2019, 18:32

Ne, Equa nemá 0,2, zjistíš v to kurzovním lístku dané banky většinou. Takže mBank svět, pokud chceš debet a spoléhat na to, že mBank nezmění pravidla hry, což s oblibou dělá.. a nebo zkusit Hello kreditku, která má kurzy rovněž středové.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 08 čer 2019, 13:10

tomasbarda píše:
06 čer 2019, 08:12
Jen tak pro zajímavost, dobíjení z Monety na Revolut bude stále stejné jako v ČR, tedy žádný poplatek a středový kurz při platbach kartou. A co kdybych si chtěl dobít Revolut z NZ účtu, to by bylo také přes SWIFT jestli dobře chápu? Líbí se mi přehledy aplikaci Revolutu a rád bych používal i tam, až dostanu výplatu v NZD na NZ účet, ale pokud to bude přes SWIFT, tak to by byla zbytečně drahá sranda.

Jinak moc děkuji za vysvětlení. :)

Edit. Ještě jsem viděl že Equa Bank nabízí výběry z bankomatů po celem světě za 9,-Kč tam je take ten kurz visa+0,2 nebo je to opět jinak, nevím kde se to mohu dočíst u ostatních bank :?
Mám pocit, že se začínáme točit v kruhu :?
Pokud chceš na Zélandu vybrat z bankomatu velkou částku, kterou máš k dispozici v CZK, založ si mKartu Svět a vyber s ní.
Pokud chceš ze Zélandu poslat NZD do ČR, tak novozélandskou kartou dobij účet u Revolutu, vyměň na Revolutu NZD na CZK a postupně je vyber Revolut kartou. Nebo si na Zélandu vyměň hotovost na USD nebo EUR, tu hotovost převez a vyměň tady ve směnárně s dobrým kurzem. Jiné možnosti mě nenapadají.
Platby kartou Monety v CZK na Revolut účet v CZK máš bez přepočtu a bez poplatku.
Účet na Revolutu v NZD nemám, tak nevím jaká tam je možnost dobíjení, ale předpokládám, že standardně kartou, SWIFTem nebo GooglePay. Což pro zasílání výplaty nebude to pravé ořechové :)

Přestaň koukat na poplatky a začni koukat na kurzy :lol: Způsob účtování karetních transakcí v cizích měnách mají banky nejčastěji v obchodních podmínkách. Většinou v tom hraje roli kurz banky, který je oproti Revolutu nebo kurzům karetní společnosti mnohem méně výhodný (eufemisticky řečeno).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: scoutus a 30 hostů