Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 30 bře 2019, 17:01

Taky vyzkoušeno, jak píše Boží mlýn - vše bez poplatků. Případně lze i cash u bankomatu a mimo ČS a Monety (125 Kč a 195 Kč) by to mělo být zdarma.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 dub 2019, 10:28

Ahoj,
chci mamce darovat nějaká EUR na dovolenou. Říkal jsem si, že nepůjdu do směnárny, ale že bych si poslal peníze na Revolut, převedl je s výhodným kurzem na EUR a pak je vybral v bankomatu. Máte s tím někdo prosím zkušenosti (chápu, že eura by mělo být možné vybírat z bankomatů společnosti Travelex, vyplatí se to ale? Koukal jsem, že mají nějaké poplatky, ale jestli to správně chápu, směřuje to primárně na karty vydané v ČR - což Revolut není).
Díky
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 01 dub 2019, 11:48

To už mě přijde jednoduší ta směnárna, případně jeslti to máš kousek do rakouska, Slovenska, Německa, tak to můžeš udělat jak píšeš (převést CZK do Revolutu, tam směnit na EUR, vyjet za hranice a vybrat EUR - bez poplatku do limitu 4500kč)

Ale bankomaty Travelex tě vždycky nějak ojebou, těm bych se vyhnul.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Ankor » 01 dub 2019, 14:38

Měsíc se nepočítá kalendářní, ale jako běžných 30 dni.




Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od MirEgg » 03 dub 2019, 03:42

P2P_Ronie píše:
01 dub 2019, 10:28
Ahoj,
chci mamce darovat nějaká EUR na dovolenou. Říkal jsem si, že nepůjdu do směnárny, ale že bych si poslal peníze na Revolut, převedl je s výhodným kurzem na EUR a pak je vybral v bankomatu. Máte s tím někdo prosím zkušenosti (chápu, že eura by mělo být možné vybírat z bankomatů společnosti Travelex, vyplatí se to ale? Koukal jsem, že mají nějaké poplatky, ale jestli to správně chápu, směřuje to primárně na karty vydané v ČR - což Revolut není).
Díky
Z čeho usuzuješ, že ti bankomat vydá bankovky EUR? A pokud vydá, tak přepočtené podle svého (eufemisticky řečeno nevýhodného) kurzu z CZK na EUR a je jedno v jaké valutě máš účet ke kartě. Oni taky musí z něčeho žít :D Představa, že si výhodně směníš CZK na EUR a ta si pak vybereš v bankomatu v ČR zadarmo (aniž by z toho vlastník bankomatu něco měl), není příliš reálná.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od P2P_Ronie » 03 dub 2019, 09:07

Díky. No, říkal jsem si, že ta směna jako taková by být reálná mohla, spíš jsem se bál poplatků apod. (na hoopoo někdo psal, že v bankomatu Travelex vybíral USD ze svého USD účtu a chtělo to po něm 500 Kč poplatek, takže to bude asi to samý...).
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

safo
Příspěvky: 2
Registrován: 11 dub 2019, 13:30
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od safo » 11 dub 2019, 13:40

Dobrý den,
zařídila jsem si Revolut účet - české telefonní číslo, takže se mi automaticky zřídil český účet, já si přidala ještě GB(libry) a eura s tím, že peníze si budu posílat z britského účtu HSBC na britský účet Revolutu. Nicméně Revolut mi nabízí u britského účtu pouze IBAN, a když z něho vyseparuju číslo účtu a sort-code, tak nefunguje.
Ráda bych provedla převod: britský - britský účet, ne britský - český - britský účet,
Máte s tím někdo zkušenosti? díky

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 11 dub 2019, 16:51

Hmm,Tak to má Revolut asi nějaké nové podmínky, nebo možná jen při registraci z mimo GB zemí...Já když účet zakládal, tak jsem dostal i GBP účet, tzn. z anglických P2P si to převádím na svůj "GBP" účet u Revolutu a pak měním dál. Zeptal bych se na podpoře Revolutu, ale asi to bude tím,že jsi se registroval přes CZ telefonní číslo - takže jsi pro ně primárně "non GB" uživatel a tam není potřeba aby tito lidé měli běžný "local" GBP účet
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 11 dub 2019, 18:20

safo píše:
11 dub 2019, 13:40
Dobrý den,
zařídila jsem si Revolut účet - české telefonní číslo, takže se mi automaticky zřídil český účet, já si přidala ještě GB(libry) a eura s tím, že peníze si budu posílat z britského účtu HSBC na britský účet Revolutu. Nicméně Revolut mi nabízí u britského účtu pouze IBAN, a když z něho vyseparuju číslo účtu a sort-code, tak nefunguje.
Ráda bych provedla převod: britský - britský účet, ne britský - český - britský účet,
Máte s tím někdo zkušenosti? díky
Odzkoušené to nemám, ale myslím, že by to mohlo být nastavením účtu v Revolutu. Revolut u UK účtu nabízí 2 varianty - místní účet a SWIFT. Pro zaslání a správné přiřazení peněz na účet REV je potřeba zasílat na místní účet...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

safo
Příspěvky: 2
Registrován: 11 dub 2019, 13:30
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od safo » 12 dub 2019, 13:23

Dobře, děkuji za reakce :) Zkusím tu podporu a třeba se to podaří vyřešit :)

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Boží mlýn » 17 dub 2019, 14:50

Dnes ráno nabito kartou, směněno za středový kurz a bezplatně odesláno na Mintos, kde je nyní již připsáno (a stejná částka sic s lehce horším kurzem zajištěna na P500 :D ).
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 17 dub 2019, 15:08

Revolut dnes přidal možnost práce s pěti novými měnami.

MXN, SAR, RUB, HRK, a BGN

//Zbynhu: bohužel jsem k tomu dohledal jen zmínku na sociálních sítích - je to 2 hodiny stará zpráva. Možná k tomu ještě něco vydají.
Přílohy
nove-meny.PNG
nove-meny.PNG (31.33 KiB) Zobrazeno 6358 x

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 17 dub 2019, 15:34

Joshua píše:
17 dub 2019, 15:08
Revolut dnes přidal možnost práce s pěti novými měnami.

MXN, SAR, RUB, HRK, a BGN
Kde bych si k tomu neco precetl? Diky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 26 dub 2019, 07:49

Jako velký zastánce Revolutu a pochvalovatele jejich služeb mám aktuálně velmi negativní zkušenost.

V dubnu jsem převáděl větší množství peněz, než obvykle (celkem cca 150k CZK). Bylo to dáno hlavně tím, že jsem převáděl penáze z Mintosu CZK a také Bondsteru na Mintos EUR. Směnárnu na Mintosu jsem se kvůli 0,7% navíc rozhodl nepoužívat, navíc transfery na Revolutu jsou velmi rychle vyřízené a nedochází k prodlevě.

Bohužel aplikace zřejmě monitoruje všechny transakce a moji zvýšenou aktivitu vyhodnotila jako potenciální praní špinavých peněz. Bylo mi zablokováno převádění peněz (včetně čerstvě poslaných), směny atp. - vše kromě plateb kartou. Nyní musím doložit původ svých peněz včetně šílené dokumentace - např. v případě nabytí peněz ze zaměstnání je to:

Kopie posledních 3 výplatních pásek
Poslední výpisy z bankovního účtu
Poslední daňová přiznání

Chápu, že nějaká kontrola probíhat musí a aktuálně jsem rozčílený, ale opravdu je tímto nutné buzerovat uživatele, kterří protočí pouhých 6000 EUR za měsíc?

Celá situace mi vůbec nedodala na důvěře v celý Revolut, už takhle nerad fotografuju svoje doklady a teď už se jim tam na data serverech budou válet i mé výplatní pásky a daňová přiznání?

A to nejlepší - pokud bych se rozhodl likvidovat celý Mintos, tak objem peněz bude daleko vyšší než 6000 EUR. Znamená to, že mě pak čeká podobné obtěžování a dokládání bůhvíčeho? Při každé větší transakci mi prostě částku, kterou si tam pošlu na několik dní zmrazí?

To snad radši využít nově zavedené SEPA od Fio a směnit někde na Roklenu.

Za mě velké zklamání.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od adventura » 26 dub 2019, 08:25

zbynhu píše:
26 dub 2019, 07:49
Jako velký zastánce Revolutu a pochvalovatele jejich služeb mám aktuálně velmi negativní zkušenost.

V dubnu jsem převáděl větší množství peněz, než obvykle (celkem cca 150k CZK). Bylo to dáno hlavně tím, že jsem převáděl penáze z Mintosu CZK a také Bondsteru na Mintos EUR. Směnárnu na Mintosu jsem se kvůli 0,7% navíc rozhodl nepoužívat, navíc transfery na Revolutu jsou velmi rychle vyřízené a nedochází k prodlevě.

Bohužel aplikace zřejmě monitoruje všechny transakce a moji zvýšenou aktivitu vyhodnotila jako potenciální praní špinavých peněz. Bylo mi zablokováno převádění peněz (včetně čerstvě poslaných), směny atp. - vše kromě plateb kartou. Nyní musím doložit původ svých peněz včetně šílené dokumentace - např. v případě nabytí peněz ze zaměstnání je to:

Kopie posledních 3 výplatních pásek
Poslední výpisy z bankovního účtu
Poslední daňová přiznání

Chápu, že nějaká kontrola probíhat musí a aktuálně jsem rozčílený, ale opravdu je tímto nutné buzerovat uživatele, kterří protočí pouhých 6000 EUR za měsíc?

Celá situace mi vůbec nedodala na důvěře v celý Revolut, už takhle nerad fotografuju svoje doklady a teď už se jim tam na data serverech budou válet i mé výplatní pásky a daňová přiznání?

A to nejlepší - pokud bych se rozhodl likvidovat celý Mintos, tak objem peněz bude daleko vyšší než 6000 EUR. Znamená to, že mě pak čeká podobné obtěžování a dokládání bůhvíčeho? Při každé větší transakci mi prostě částku, kterou si tam pošlu na několik dní zmrazí?

To snad radši využít nově zavedené SEPA od Fio a směnit někde na Roklenu.

Za mě velké zklamání.
na prevody vetsich sum stejne vychazi lepe roklen, ne?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 26 dub 2019, 08:40

adventura píše:
26 dub 2019, 08:25
na prevody vetsich sum stejne vychazi lepe roklen, ne?
U vyšších částek možná ano, ale ja peníze stahoval postupně a měnil vždy okolo 1000 EUR. Na to vyjde lépe Revolut.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 26 dub 2019, 08:48

Jj, mám podobnou zkušenost..posílal jsem cca 10k EUR, a do druhého dne zmražen Revolut účet , ani daňové přiznání, ani výplatnici jsem neposílal...řekl jsem že jsou to vlastní úspory a poslal výpis z mého bankovního účtu z kterého peníze šly....Taky jsi říkám že s 10k EUR nejsem žádná velká ryba, ale asi ano. Roklen si myslím že lepší nebude, možná jen v přístupu že se nebudou pídit, kde jsi to vzal...ale poplatek bude i tam - cca 0.2% (záleží na objemu)
Naposledy upravil(a) doonio dne 26 dub 2019, 09:33, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 26 dub 2019, 09:11

doonio píše:
26 dub 2019, 08:48
Jj, mám podobnou zkušenost..posílal jsem cca 10k EUR, a do druhého dne zmražen účet i Revolutu, ani daňové přiznání, ani výplatnici jsem neposílal...řekl jsem že jsou to vlastní úspory a poslal výpis z mého bankovního účtu z kterého peníze šly....Taky jsi říkám že s 10k EUR nejsem žádná velká ryba, ale asi ano. Roklen si myslím že lepší nebude, možná jen v přístupu že se nebudou pídit, kde jsi to vzal...ale poplatek bude i tam - cca 0.2% (záleží na objemu)
Díky za info. Zakliknout tam vlastní úspory jsem zvažoval, jenže jak se jednalo o víc převodů a neustálé pohyby na účtu, tak by na výpisu ta celková částka ani nebyla vidět.
Tak uvidím, jestli budou ještě chtít dokládat něco dalšího, na cizích fórech jsem našel více nespokojených uživatelů a ten proces celkově je hodně kritizováný. Prý to i docela trvá, což mě taky netěší.
Jak rychle to odblokovali Tobě?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 26 dub 2019, 09:34

Do cca 48 hodin ty peníze byly k dispozici.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od zbynhu » 26 dub 2019, 13:26

Tak muzu s radosti oznamit, ze mi byl ucet prave reaktivovan. Vyrizeno velmi rychle.
Nahral jsem jim tam vyplatni pasky a vypisy z uctu. Na danove priznani jsem se vykaslal. Stacilo to a ani nic dalsiho uz nechteli.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů