Poskytovatelé půjček na Mintosu


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 29 bře 2019, 21:34

Stani píše:
29 bře 2019, 19:59
Taky máte MOGO a ID FINANCE věčně v prodlení a pak buyback? To je šrot.
ID finance neinvestuju.
A Mogo... Část Moga jsem v minulosti prodával na SM, takže předpokládám, že mi zbyly ty horší. Takže v mém portfoliu má Mogo asi nejhorší charakteristiku, co se týče zpoždění... Ale jak tu tuším Zbynhu psal, často je splacena převážná část splátky (ale ne splátka celá), takže i když z pohledu investora je to víceméně OK, tak stejně je půjčka vedená ve zpoždění. Ale jinak ano, Mogo mi do BBG padá celkem často.

Jinak, já už to kdovíjak pečivě nesleduju, ale jak jsem tu někde psal, přijde mi, že některé společnosti jsem problematické půjčky hodí dávkově, takže pak i dávkově padají do BBG. Jinak si neuvědomuju, že bych měl v portfoliu vyloženě něco problematického.

Teď mám z celkového portfolia current asi 65%, pokud vyjmu Mogo, tak 75%. A zbylé možnosti jsou co do podílu stejné
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 29 bře 2019, 22:07

Jan píše:
29 bře 2019, 21:34
ID finance neinvestuju.
ID Finance považuju s 12% aktuálně jako to nejlepší v poměru výnos / riziko (hodnocení ID Finance na P2PExplore) / délka splatnosti (do 24M), co se na Mintosu dá najít. Jejich procento v portfoliu mi neustále roste...
A jako bonus je nadprůměrná platební morálka a minimum zpětných předčasných výkupů...

Ale možná to jen moc řeším ;)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 29 bře 2019, 22:21

zbynhu píše:
29 bře 2019, 22:07
Jan píše:
29 bře 2019, 21:34
ID finance neinvestuju.
ID Finance považuju s 12% aktuálně jako to nejlepší v poměru výnos / riziko (hodnocení ID Finance na P2PExplore) / délka splatnosti (do 24M), co se na Mintosu dá najít. Jejich procento v portfoliu mi neustále roste...
A jako bonus je nadprůměrná platební morálka a minimum zpětných předčasných výkupů...

Ale možná to jen moc řeším ;)
O svojí "filozofii" investování (prostě o tom, co vypadá, že je podle toho, jak mi momentálně rupne v kouli :o) ) jsem tu už psal včetně infa o rozložení portfolia, etc..., takže k tomu není moc co dodávat.

Nicméně teď jsem se Mintosu docela dost věnoval - zřejmě až příliš - a objevil pár skutečností, na jejichž základě svůj přístup asi změním. V jakém měřítku, to je ovšem otázka. V podstatě jen lituju toho, že momentálně plně nevládnu prostředky tak, abych mohl realizovat přesun z P2P k ETF, akciím, AOS, i když i na těchto polích jsou přítomná rizika...

A jinak samozřejmě, že ID Finance má svůj potenciál a nebylo by pro mne nikterak překvapující, kdyby pro mnoho investorů bylo první volbou.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Boží mlýn » 30 bře 2019, 08:32

Stani píše:
29 bře 2019, 19:59
Taky máte MOGO a ID FINANCE věčně v prodlení a pak buyback? To je šrot.
Aspoň jsou to relativně slušné společnosti v zisku.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 137
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Stani » 30 bře 2019, 08:43

Boží mlýn píše:
30 bře 2019, 08:32
Stani píše:
29 bře 2019, 19:59
Taky máte MOGO a ID FINANCE věčně v prodlení a pak buyback? To je šrot.
Aspoň jsou to relativně slušné společnosti v zisku.
Ano, právě se až divím, že jsou v zisku.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od MirEgg » 30 bře 2019, 18:44

zbynhu píše:
29 bře 2019, 22:07
Jan píše:
29 bře 2019, 21:34
ID finance neinvestuju.
ID Finance považuju s 12% aktuálně jako to nejlepší v poměru výnos / riziko (hodnocení ID Finance na P2PExplore) / délka splatnosti (do 24M), co se na Mintosu dá najít. Jejich procento v portfoliu mi neustále roste...
A jako bonus je nadprůměrná platební morálka a minimum zpětných předčasných výkupů...

Ale možná to jen moc řeším ;)
Já bych paradoxně byl raději, kdyby Kazaši v ID Finance nespláceli a ty 9% půjčky mi co nejdřív spadly do BBG :lol: Kupoval jsem je s velice slušnými bonusy, takže YTM je v pohodě, ale počítal jsem s tím, že peníze budou do půl roku zpátky.
Jinak souhlas, Lime 13%, ID Finance 12%, Creditstar 12% (často předčasně splacené) jsou aktuálně asi to nejlepší co je k dostání.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od cmel.da » 30 bře 2019, 21:18

U Lime snad ani jedna půjčka není splacená v termínu.

Jinak bych se vůbec nedivil, kdyby si různí poskytovatelé pujcek upravovali své finanční výsledky tak, jak se jim to hodí např. kvůli daním nebo ratingu.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od MirEgg » 30 bře 2019, 23:45

cmel.da píše:
30 bře 2019, 21:18
U Lime snad ani jedna půjčka není splacená v termínu.
A to vadí přesně čemu, když se ty půjčky úročí i v prodlení?
Ptám se vážně, co vám všem na těch zpožděných půjčkách tak vadí :?:

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od cmel.da » 31 bře 2019, 00:46

V Grace Period nejsou úroky připisovány a vzbuzuje to nedůvěru, jak si vybírají a proveřují klienty, kterým půjčují. Když jim klienti nic nesplácí, musí po čase krachnout i kdyby měli rating A, který si mohli nějak formálně zajistit. I Dinero splácí líp než Lime.

Hafran
Příspěvky: 8
Registrován: 27 bře 2019, 09:21
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Hafran » 31 bře 2019, 01:13

No zrovna Lime má GP 0 dní, takže za a) člověk o úroky nepřichází za b) všechny splátky jsou automaticky late, zato u ostatních by byly teprve v GP.

Ale jinak si nejsem jistý, jestli jsou všechny údaje ověřovány, jestli to prostě nemají jinak nasmlouvané ty splátky a na Mintosu dělají že je to měsíčně a nikdy to nestihnou, třeba je to pro ně pohodlnější.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Ankor » 03 dub 2019, 09:12


Jan píše:Nicméně teď jsem se Mintosu docela dost věnoval - zřejmě až příliš - a objevil pár skutečností, na jejichž základě svůj přístup asi změním. V jakém měřítku, to je ovšem otázka.

O jak moc znepokojivá zjištění se jedná? Můžeme k tomu požádat o pár slov?


Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 03 dub 2019, 21:04

Ankor píše:
03 dub 2019, 09:12
Jan píše:Nicméně teď jsem se Mintosu docela dost věnoval - zřejmě až příliš - a objevil pár skutečností, na jejichž základě svůj přístup asi změním. V jakém měřítku, to je ovšem otázka.

O jak moc znepokojivá zjištění se jedná? Můžeme k tomu požádat o pár slov?
No, to jste měli požádat za čerstva, teď už si moc nevzpomínám... Rejdil jsem tam vehementně asi dva dny, studoval různé věci, co jsem nikdy nezkoušel. A výsledek je ten, že z toho nemám moc dobrý pocit. Co si vzpomenu, tak jedna věc je ne/platba úroků v prodlení/grace period (jak jsem tu někdy psal, to co jsem spočítal je špatně resp. platí pro velmi zobecněný případ a v reálu je to ještě horší (ale nevím, jestli jsem to opětovně nespočítal taky blbě).). Další věc je to zvýhodňování velkých investorů, jak jsem tu před chvílí postoval. Třetí věc je třeba vylepšování statistik - že třeba do úroku na úvodní stránce se započítávají pouze proinvestované prostředky. Přitom si myslím, že pro investora je relevantnější výnos vztažený na všechny prostředky...

Bohužel jsem si z toho odnesl jen ten výsledek - ne zcela dobrý pocit (a chuť odejít (byť bohužel pro mě teď nerealizovatelnou)) a ty detaily, které mě k tomu vedly jsem zapomněl...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 137
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Stani » 03 dub 2019, 21:44

Co se nedůvěry v Mintos týká, tak byl slavný tenhle starší příspěvek. S grafy vazeb, screeny z linkedinu atd. detektivní práce. Nikdy jsem to nečetl, protože jsem tehdy o Mintosu ani neuvažoval, jen vím, že jsem na ten odkaz občas narazil v diskuzích.
http://mintos-independent-review.blogsp ... intos.html

Na fóru se k tomu vyjádřil Representative of Mintos
http://p2pindependentforum.com/thread/6 ... re-reading

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 03 dub 2019, 21:54

Stani píše:
03 dub 2019, 21:44
Co se nedůvěry v Mintos týká, tak byl slavný tenhle starší příspěvek. Z grafy vazeb, screeny z linkedinu atd. detektivní práce. Nikdy jsem to nečetl, protože jsem tehdy o Mintosu ani neuvažoval, jen vím, že jsem na ten odkaz občas narazil, jako strašáka.
http://mintos-independent-review.blogsp ... intos.html

Na fóru se k tomu vyjádřil Representative of Mintos
http://p2pindependentforum.com/thread/6 ... re-reading
Ono to asi není tak o takovéhle nedůvěře, spíš o pocitu, že to jednání není tak úplně na rovinu, nebo že ve skutečnosti nejsem tak vítaný, jak by se na první pohled zdálo... Nevím, líp to vyjádřit nedokážu.

Ten článek tu kdysi kdosi postoval, pak se to nějak zatoulalo a nikdo to nemohl najít :o). Možná by to mohl Joshua někam pošoupnout. Ani nevím, jestli jsem to dočetl, ale zase spíš pocitově to bylo tak, že ten článek mi přišel dost tendenční, byť tedy vazby tam asi budou. Docela by mě zajímal podobný vhled na vazby mezi šrot poskytovateli navzájem či proti Mintosu. Myslím, že tam taky něco bude...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od MirEgg » 03 dub 2019, 23:52

Jan píše:
03 dub 2019, 21:04
Ankor píše:
03 dub 2019, 09:12
Jan píše:Nicméně teď jsem se Mintosu docela dost věnoval - zřejmě až příliš - a objevil pár skutečností, na jejichž základě svůj přístup asi změním. V jakém měřítku, to je ovšem otázka.

O jak moc znepokojivá zjištění se jedná? Můžeme k tomu požádat o pár slov?
No, to jste měli požádat za čerstva, teď už si moc nevzpomínám... Rejdil jsem tam vehementně asi dva dny, studoval různé věci, co jsem nikdy nezkoušel. A výsledek je ten, že z toho nemám moc dobrý pocit. Co si vzpomenu, tak jedna věc je ne/platba úroků v prodlení/grace period (jak jsem tu někdy psal, to co jsem spočítal je špatně resp. platí pro velmi zobecněný případ a v reálu je to ještě horší (ale nevím, jestli jsem to opětovně nespočítal taky blbě).). Další věc je to zvýhodňování velkých investorů, jak jsem tu před chvílí postoval. Třetí věc je třeba vylepšování statistik - že třeba do úroku na úvodní stránce se započítávají pouze proinvestované prostředky. Přitom si myslím, že pro investora je relevantnější výnos vztažený na všechny prostředky...

Bohužel jsem si z toho odnesl jen ten výsledek - ne zcela dobrý pocit (a chuť odejít (byť bohužel pro mě teď nerealizovatelnou)) a ty detaily, které mě k tomu vedly jsem zapomněl...
:arrow: Začnu od konce - takže to nebylo nic hrozného, když jsi na Mintosu doteď :P
:arrow: O tom úroku na úvodní stránce, nevím jestli správně rozumím, ale ty bys chtěl, aby se ten výnos rozpočítal i na peníze, které jsi nezainvestoval a jen ti leží na Mintos účtu? Podle mě to ukazuje správně výnos z investic a co není zainvestováno není investice ;)
:arrow: Zvýhodňování velkých investorů se nedivím a svým způsobem je to logické. Kdyby odešel ten tajemný, který do CZK půjček investuje miliony a proto nám AI nic nechytí, tak by to mohl být pro Mintos větší problém, než když odejde 10 lidí, kteří by dohromady investovali půl mega...
:arrow: To neplacení úroků v Grace Period je pochopitelné u pár dnů, ale někteří si na tom založili business model a dali si GP 30 dnů. Možná to počítají ručně na papíře ve dvou, tak jim to dlouho trvá :lol: Ale Mintos alespoň přehledně informuje o základních parametrech půjček jednotlivých poskytovatelů.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od jejinka » 03 dub 2019, 23:56

Na to jsou vždycky dva názory, jestli ukazovat útok se zohledněním cash drag nebo ne. Já bych chtěla vidět obojí a tučněji včetně cash dragu, protože mým cílem není nemít zainvestovanou celou částku, takový stav je jedině výsledkem "není do čeho".

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 771
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 268
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od romancik » 04 dub 2019, 08:50

Tak velikost úroku pouze ze zainvestovaných peněz ti zobrazují všechny P2P portály. Předpokládám, že i brokeři a všichni ostatní finančníci. Prostě to je "normální" nalepšování čísel, člověk s tím musí počítat (a dělat si svou statistiku - aneb nevěř statistice, kterou sám nezfalšuješ :-) )

Ty autoinvesty mi přijde, že pokud je dost půjček fungují celkem dobře. Jen asi ty větší participace mají asi přednost :-(

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 04 dub 2019, 11:01

MirEgg píše:
03 dub 2019, 23:52
Jan píše:
03 dub 2019, 21:04
Ankor píše:
03 dub 2019, 09:12
...
No, to jste měli požádat za čerstva, teď už si moc nevzpomínám... Rejdil jsem tam vehementně asi dva dny, studoval různé věci, co jsem nikdy nezkoušel. A výsledek je ten, že z toho nemám moc dobrý pocit. Co si vzpomenu, tak jedna věc je ne/platba úroků v prodlení/grace period (jak jsem tu někdy psal, to co jsem spočítal je špatně resp. platí pro velmi zobecněný případ a v reálu je to ještě horší (ale nevím, jestli jsem to opětovně nespočítal taky blbě).). Další věc je to zvýhodňování velkých investorů, jak jsem tu před chvílí postoval. Třetí věc je třeba vylepšování statistik - že třeba do úroku na úvodní stránce se započítávají pouze proinvestované prostředky. Přitom si myslím, že pro investora je relevantnější výnos vztažený na všechny prostředky...

Bohužel jsem si z toho odnesl jen ten výsledek - ne zcela dobrý pocit (a chuť odejít (byť bohužel pro mě teď nerealizovatelnou)) a ty detaily, které mě k tomu vedly jsem zapomněl...
:arrow: Začnu od konce - takže to nebylo nic hrozného, když jsi na Mintosu doteď :P
:arrow: O tom úroku na úvodní stránce, nevím jestli správně rozumím, ale ty bys chtěl, aby se ten výnos rozpočítal i na peníze, které jsi nezainvestoval a jen ti leží na Mintos účtu? Podle mě to ukazuje správně výnos z investic a co není zainvestováno není investice ;)
:arrow: Zvýhodňování velkých investorů se nedivím a svým způsobem je to logické. Kdyby odešel ten tajemný, který do CZK půjček investuje miliony a proto nám AI nic nechytí, tak by to mohl být pro Mintos větší problém, než když odejde 10 lidí, kteří by dohromady investovali půl mega...
:arrow: To neplacení úroků v Grace Period je pochopitelné u pár dnů, ale někteří si na tom založili business model a dali si GP 30 dnů. Možná to počítají ručně na papíře ve dvou, tak jim to dlouho trvá :lol: Ale Mintos alespoň přehledně informuje o základních parametrech půjček jednotlivých poskytovatelů.
To, že jsem stále na Mintosu je spíš důsledek jiných okolností.
Ano, takto uvedený úrok by mě zajímal více. Defakto to, že je něco nezainvestováno, považuju za chybu, s výsledným výnosem 0%.
Ano, jistěže že administrace 1 velkého investora je podstatně levnější, než administrace 100 pidiinvestorů.
Tady jsem hlavně narážel na Mogo.

Jinak já celkem chápu, že to je tak jak to je, ale prostě se mi to nelíbí. Toť vše.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 dub 2019, 12:40

Ze nemas zainvestovano nemusi vzdy znamenat chybu Mintosu. Staci chtit jen 14% pujcky a casto budes mit nezainvestovano... Pokud ti nevadi treba 11% u solidniho poskytovatele, tak bys mel byt rozinvestovany skoro porad. Nejsem superinvestor, dle pruzkumu LL jsem myslim v te nejvetsi skupine co se tyce vkladu a kdyz dopoledne kontroluji stav, tak je vzdy vse rozinvestovano. Ja si na AI vubec nemuzu stezovat.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 04 dub 2019, 12:56

vyvar z ovaru píše:
04 dub 2019, 12:40
Ze nemas zainvestovano nemusi vzdy znamenat chybu Mintosu. Staci chtit jen 14% pujcky a casto budes mit nezainvestovano... Pokud ti nevadi treba 11% u solidniho poskytovatele, tak bys mel byt rozinvestovany skoro porad. Nejsem superinvestor, dle pruzkumu LL jsem myslim v te nejvetsi skupine co se tyce vkladu a kdyz dopoledne kontroluji stav, tak je vzdy vse rozinvestovano. Ja si na AI vubec nemuzu stezovat.
Přemýšlel jsem, jak to popsat a asi se mi to úplně nepodařilo. Myslel jsem chybu, jako nežádanou situaci.
No, holt jsem náročnej...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů