Daně - obecná diskuze

Jak na zdanění našich investic. Nejen P2P.
K diskusím: akcie; Bondster; Mintos; Upvest; Zonky
Odpovědět

Jak budete zdaňovat P2P, kdy nejste přímý účastník úvěrů, ale dostáváte určitou část, podíl z úroků?

Své příjmy budu zdaňovat podle § 8
27
13%
Své příjmy budu zdaňovat podle § 10
100
46%
X
14
6%
P2P příjmy nebudu zdaňovat
75
35%
 
Celkem hlasů: 216

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od JPT » 23 úno 2019, 07:52

P2P_Ronie píše:
22 úno 2019, 20:25

Díky. Ale není to tak, že uplatňuješ "papírové" příjmy a výdaje - tj. musíš to tak dělat i ve chvíli, kdy nic neinkasuješ (nevybereš si prachy např. ze Zonky na účet)? Tondův příspěvek jsem chápal tak, že by nejradši nic nedanil a pak ve chvíli (třeba za pět let), kdy by si vybral peníze, tak by vzal vybranou částku, od té odečetl, kolik na platformu vložil, a to by zdanil.
Tak vpodstatě to inkasuješ, ne ? Když bys to nereinvestoval, tak si to můžeš uplně vpohodě vybrat. Šak se nebude danit nic do chvíle než to začne vydělávat ve smyslu, že se mu vrátí víc než do toho vložil. To je víc než těch 150 tisíc. Dokonce si to může posílat na účet a pořád nic nedanit. Když by to náhodou krachlo, tak se mu víc nevrátí, takže taky nic nedaní. Ale do daňového přiznání by se to mělo každý rok přiznávat i když vyjde daň nula.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 131
Registrován: 05 kvě 2018, 19:22
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

dane

Příspěvek od vvvlc » 03 bře 2019, 15:42

ahoj dnes jsem se prokousal danovym priznanim. Vynosy jsem vykazal v par. 8 jak radili finlordi. V jejich navodu jsem nenasel jak danit bonusy - cashback a sm discount, tak jsem radeji pouzil data z tax reportu co mi Mintos poslal uz drive emailem. Vse jsem secetl a prevedl na eur. U me delaly ty dve polozky celkem 4eur navic k uroku, tak me to moc nevytrhlo.
1)co ostatni, uz mate taky hotovo?
2)uz ma nekdo zkusenost s kontrolou z fu v souvyslosti s p2p nebo crypto?
V

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk


JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: dane

Příspěvek od JPT » 03 bře 2019, 16:09

Já jsem se ptal na finančáku jak to teda mám danit a odepsala mě, že by to danila v §10, ale že je to jen její názor, že se k tomu GFŘ nevyjádřilo a kdyby se něco změnilo, tak mi dá vědět. Tak jsem to zatim odložil a ještě jsem to nedělal, kdyby náhodou napsala.

Bonusy určitě v §10, ale prej se nic nestane (podle Finlordů), pokud to člověk dá jinam, když je % daně sejné.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od tomaso1980 » 04 bře 2019, 20:11

Ahoj, na Bondsteru je návod, jak se mají výnosy z Bondsteru danit:
https://www.bondster.com/cz/novinky/vse ... u-bondster
Píšou, že se to má danit podle § 8 - zde vidím problém pro daňového poplatníka, že si nemohu odčíst z daní špatné půjčky ani poplatky... Tím se Bondster stává trochu méně zajímavou investicí, hlavně pokud by docházelo k větším defaultům půjček. A u těch nízkoúročených s buyback garancí to by zase byl čistý výnos ještě menší...

Já to loni danil podle § 10 - nebylo to moc peněz, šlo by na daních max o stokoruny, tak teď nevím, jako to mám dělat, jestli se dá vůbec přejít na § 8, když jsem loni danil podle § 10, respektive nedanil, protože jsem si proti tomu započetl výdaje ve výši 100 %.
Nebo to danit dále podle § 10 a výdaje (s těma se dá podle mě libovolně hýbat a uplatnit je lze v kterémkoliv roce) uplatnit tak, aby daňová povinnost byla stejná jako podle § 8, to by mi finančák nic doměřit neměl,ne?

Mintos by měl být taky podle finlordů podle § 10, ale tam aspoň nejsou poplatky. A pokud nebudou defaulty, tak by mi to danění podle § 10 zas tak nevadilo.
No a Zonky je pro změnu podle § 10 - takže se dají uplatňovat ztráty, což mi přijde dobrý. To se snad zase vrátím na Zonky...

Je tu někdo, kdo přecházel z § 10 na § 8 a ví jak se to dělá?? Díky
Nebo je někdo fundovanej, kdo má jaké postřehy. Za daňovým poradcem se mi nechce, obávám se že, by si za radu řekl více než je má daň či případné penále ze špatného vyplnění..

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: dane

Příspěvek od tomaso1980 » 04 bře 2019, 20:13

JPT píše:
03 bře 2019, 16:09
Já jsem se ptal na finančáku jak to teda mám danit a odepsala mě, že by to danila v §10, ale že je to jen její názor, že se k tomu GFŘ nevyjádřilo a kdyby se něco změnilo, tak mi dá vědět. Tak jsem to zatim odložil a ještě jsem to nedělal, kdyby náhodou napsala.

Bonusy určitě v §10, ale prej se nic nestane (podle Finlordů), pokud to člověk dá jinam, když je % daně sejné.
Tak záleží, na co ses ptal, jestli ses ptal na Zonky, tak to je podle § 10. Není to stoprocentní ochrana proti finančáku, ale ten email bych si nechal, přece jen by to nějakou váhu při kontrole mohlo mít, i když právně by to asi váhu nemělo.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od JPT » 04 bře 2019, 22:33

Na Zonky ne. K němu vydalo GFŘ doporučení. Zonky je ale derivát a Mintos neni uplně to samé jako Zonky.

Ptal jsem se na Mintos (že tam nakupuju pohledávky) a zmínil jsem P2P půjčky (že někde mám ve smlouvě, že půjčuju přímo já těm lidem) jak by se to mělo podle návodů danit v §8 a §10 a poslal jsem tam odkazy na původní článek a nový od Finlordů a pro jistotu odkaz na definici P2P půjček. Taky jsem napsal jak se GFŘ vyjádřilo k Zonky. Napsala mi, že ten článek četla a že se k tomu GFŘ nevyjádřilo. To mi připadlo jakoby se jich na to ptala, když takto odpověděla. K tomu, že něco daním v §8 nic nenapsala, ale na to jsem se neptal. Ptal jsem se přímo tam, kde budu podávat přiznání a odpověděla mi ředitelka obdoru výběru daní, takže teoreticky, kdyby nějaká úřednice dělala kontrolu a nevěděla si rady, tak by se zeptala jí a ona by měla říct, že to mám dobře ne ? (Když mi prva odpověděla, že by to dala do §10.) Nebo vlastně nevím jak ty kontroly fungují ? Řeší se to jinde než na okrese kam spadám ?

Jinak to, že jsem se ptal na finančáku už jsem tu jednou psal, ale někdo se zeptal ve vlákně na Mintosu, tak jsem odpověděl ještě jednou tam a bylo to sem přesunuto.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od eNaia » 05 bře 2019, 15:58

Heh, ja jsem najela na metodu KISS (nebo mozna ZaVeS) a cely Mintos hodila do 8. Treba si budu za par let mlatit hlavou o zed, ale ted to bylo vlej-vylej a pres muj FU to proslo.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od Saraph » 05 bře 2019, 16:58

Má někdo zkušenost s tím, kdy reálně zpracovávají ty daňová přiznání? Dělají to už od začátku roku nebo třeba někdy od března? Pokud někoho z vás kontaktovali, kdy to bylo?

Ještě by mě zajímalo, jak se reálně dozvím o tom, že mě někdo kontaktoval přes datovou schránku. Přijde mi třeba na mail, který jsem na poště zadával, nějaká notifikace, nebo se tam musím průběžně dívat?

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od P2P_Ronie » 05 bře 2019, 19:18

Ja mam sice datovku na ICO, ale tam mi chodi notifikace na mail. Pripadne se da stahnout i mobilni aplikace.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od doonio » 05 bře 2019, 20:31

mám datovku jak na ičo, tak jako FO...a vždy dojde nějaké avízo-notifikace na mail, že mám novou datovou zprávu.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od Zakknot » 05 bře 2019, 20:33

Ahoj,

Jsem tu nový, proto mě hned neukamenujte.

Když jsem si pročítal toto téma, všiml jsem si, že celé téma se v podstatě věnuje otázce 'Danit podle paragrafu 8 nebo podle §10 ?'

Já to vidím tak (čistě můj názor), že se tu mísí jablka a hrušky. Vzhledem k tomu, že na některých platformách investor přímo půjčuje dlužnikovi; zatímco jinde se investor podílí na části již vzniklého úvěru (participace). Podle tohoto se také odvíjí daňová povinnost a způsob zdanění.

Na některých platformách je možné si i vybrat, zda půjčit přímo dlužníkovi, či nepřímo (viz obrázek níže)

OPĚT zdůrazním, že se jedná čistě o můj názor, a fórum je tu od toho, aby jsme se o tom pobavili.
'
tempsnip.png.jpg
tempsnip.png.jpg (31.43 KiB) Zobrazeno 7201 x

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od P2P_Ronie » 05 bře 2019, 20:39

Jo, vsak ja myslim, ze se to tu resilo 🙂 napr. Zonky jsou participace, tj. dane podle 10. Bondster je postoupena pohledavka, tj. dane podle 8.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 bře 2019, 14:19

Saraph píše:
05 bře 2019, 16:58
Má někdo zkušenost s tím, kdy reálně zpracovávají ty daňová přiznání? Dělají to už od začátku roku nebo třeba někdy od března? Pokud někoho z vás kontaktovali, kdy to bylo?
Myslim, ze jim to trva hodne dlouho. Kdysi mi volala pani nekdy v kvetnu, ze jsem se zapomnel na priznani podepsat.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od JPT » 06 bře 2019, 15:51

Někde psali, že když se přiznání podá přes web, tak ten formulář si to zkontroluje, jestli tam nejsou nějaké základní chyby a pak už úředníci kontrolují jen přílohy a je menší šance, že se v tom budou pitvat.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od Jan » 07 bře 2019, 13:40

Článek/ky o danění na Patrii.
Přiznám se - teď jsem to našel, takže zatím nečetl.

https://www.patria.cz/pravo/3478073/jak ... osoba.html
https://www.patria.cz/pravo/3484155/jak ... -cast.html
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od JPT » 26 bře 2019, 09:55

Tak mi volali z finančáku, ale bylo to jen kvůli tomu, že jsem vyplnil přílohu 3 k §8 a neuplatňuju vrácení daně, tak že je to zbytečné. Kdybych ji nevyplnil, tak by asi nevolala. Já jsem to dělal podle nějakého návodu, kde psali, že to mám vyplnit a dát tam, že jsem platil daň nula. A když tam teda mám tu přílohu a v ní adresu finančního úřadu v SR, tak by chtěla to nějak doložit ty příjmy. Tak jsem se jí zeptal, jestli chce doložit od finančáku na Slovensku, že jsem neplatil daň ? A to řekla, že ne, ale něco by asi chtěla. Tak jsem řekl, že jí můžu vytisknout buď sumář transakcí a nebo cca 30ti stránkový výpis z účtu (z Melounu). To vypadalo, že asi taky nechce a vypadalo to, že by chtěla něco od té firmy, ale než to řekla, tak jsem jí navrhl, že jí dám kontakt na Meloun a oni by jí daly to samé co já. To se jí asi nechtělo řešit, tak řekla, že ne. Že jsem tam stvrdil všechno svým podpisem, tak že to bude případně pak můj problém, kdyby něco. Pak jsem jí teda ještě vysvětlil co to je za příjmy a i když nikde jsem neměl napsané P2P, ani názvy firem, tak jsem jí řekl, že jde o P2P půjčky. P2P nevěděla co je, tak jsem říkal, že určitě zná Zonky. To řekla, že jo. Taky jsem říkal něco o "pokynech" GFŘ a že u Mintosu mi její nadřízená napsala, že by to danila v §10. Na to řekla, že je to vpohodě, když to řekla nadřízená. Nakonec mi teda poděkovala, že jsem jí to pěkně vysvětlil, a že by to mělo být OK. Tak doufám, že se jí to nerozleží v hlavě a nebude do toho ještě dál šťourat.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od Jan » 01 dub 2019, 14:52

Jan píše:
11 úno 2019, 12:36
Flyboy píše:
08 úno 2019, 09:27
Jan píše:
07 úno 2019, 21:54
Docela (dost :o)) by mě zajímalo, jestli tu někdo neví, nebo aspoň nemá tušení, co se týče možné optimalizace daňového statutu. V podstatě by mě zajímalo, jestli můžu mít nějakou nákladovou stranu, ať už jako fyzická osoba-zaměstnanec, respektive jako osoba bez zdanitelných příjmů, respektive jestli je možné mít nějakou živnost na "obchodování na kapitálových trzích s vlastními prostředky" (cizí prostředky jsou mimo diskuzi - jednak je na to potřeba mít nějaké papíry (spíš wagon papírů) a hlavně o toto vůbec nestojím).

Protože když se na to tak podívám, tak určitou časovou náročnost tyto aktivity mají (tedy jedná se o soustavnou činnost za účelem výdělku), a hmotné náklady koneckonců taky (HW, SW, konektivita, ...). A i kdyby to mělo znamenat nějaký nízký paušál resp. reálné náklady, tak by to za pokus možná i stálo. A to obzvlášť v případě, že by člověk nebyl zaměstnaný a musel ještě separé platit sociální a zdravotní pojištění.
Logicky by asi mělo být možno odečíst si připojení k internetu a HW/SW. Ale jako zaměstnanec bez živnosti to půjde těžko. V našem státě se na logiku nehraje a stát tě obere o všechno. O tom, že by někdo kupoval akcie na vlastní živnost jsem ještě neslyšel, ale zkusím se poptat. Také by se mi líbilo odečíst si náklady na internet, každých pár let nový počítač...

https://www.dane-zahradnik.cz/poradna/o ... =66&od=241
Díky za odkaz.
Já už jsem po informacích o této problematice kdysi trochu pátral, ale moc slavné to nebylo...
Defakto jediné, čeho jsem se (na několika serverech (v podstatě to byly články o danění OSVČ)) dopátral, bylo, že pokud na 1 obchodě 100 vydělám a na druhém 100 prodělám, tak v případě FO je výsledek 0 a tudíž se nedaní. V případě, že se jedná o OSVČ, kdy se jedná o "vedlejší" příjem, tak toto nelze uplatnit a daní se ta zisková 100, nehledě na další ztrátu.
A co jsem tak četl, tak mi přišlo, že provádět jakékoliv aktivity na kapitálových trzích jako OSVČ postrádá smysl. Ale tady se skrývá další věc, kterou moc nechápu, a sice dělení na majetek OSVČ a FO. Třeba příklad, budu mít OSVČ na činnost, ke které potřebuju auto. Pokud ho koupím jako FO, zaplatím cenu + DPH. Pokud ho koupím jako OSVČ tak jednak tam tuším existuje možnost odečtu DPH (další věc co nechápu) a pak mohu pořizovací cenu zahrnout do nákladů a snížit si daňový základ. Ale pokud bych přestal být OSVČ, tak je otázka, co se s majetkem nabytým jako OSVČ uděje. Protože automaticky se asi nestane majetkem FO a pokud ho prodám sám sobě jako OSVČ FO, tak jako OSVČ budu mít zisk, který musím zdanit. Takže pokud pominu pokles hodnoty v čase, tak v tom jakýkoliv smysl nevidím.
A taky jsem se někdy hrabal v oborech činností OSVČ a co mě zaujalo a co by mohlo být trochu aplikovatelné je "správa majetku".

Takže - info stále uvítám :o).
Náhodou - nevypátral někdo něco v tomto? Dneska mě čeká zaplacení berní a nadšený z toho teda rozhodně nejsem :o/. Kdyby z toho bylo aspoň něco užitečného, ale... Mezitím jsem se bavil s jedník kolegou a dopátral se krásného příkladu, jak jde při troše snahy pronajímat a zcela legálně se za pomoc optimalizace dostat ve finále ke ztrátě. Docela jsem zíral. Jsem věděl, že se dá odečíst 30% paušál, ale toto je o pár levelů výše...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od MirEgg » 03 dub 2019, 01:39

Já se možná zeptám úplně naivně, ale vy vážně daníte ta virtuální čísla, která vám ukazují nějaké stránky, že to je váš jakože zisk? Ty peníze přece nejsou na vašem bankovním účtu, ale na účtu cizí společnosti a dokud je nedostanete na svůj vlastní bankovní účet, tak to není váš příjem a tím pádem není co danit, ne?
Jestli tam mám nějakou logickou chybu, tak mi to zkuste nějak vyvrátit argumenty podpořenými příslušnými paragrafy daňových zákonů :mrgreen:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od doonio » 03 dub 2019, 08:12

MirEgg píše:
03 dub 2019, 01:39
Já se možná zeptám úplně naivně, ale vy vážně daníte ta virtuální čísla, která vám ukazují nějaké stránky, že to je váš jakože zisk? Ty peníze přece nejsou na vašem bankovním účtu, ale na účtu cizí společnosti a dokud je nedostanete na svůj vlastní bankovní účet, tak to není váš příjem a tím pádem není co danit, ne?
Jestli tam mám nějakou logickou chybu, tak mi to zkuste nějak vyvrátit argumenty podpořenými příslušnými paragrafy daňových zákonů :mrgreen:
Dobrý a věcný dotaz, ale to myslím FÚ nezajímá, nemám aktuálně žádné paragrafy, ale vzpomínám si, že i Finlordů v diskuzi to pár lidí taky řešilo a nějaký účetní poradce jim na to řekl, že holt ty úroky musí zdanit jakmile příjdou, né až to převedeš na svůj účet. Taky se mě to zdá ulítlé, že zdaním něco, co ještě nemám fyzicky na svém účtě a potom, třeba za 2 roky celá platforma padne a já nedostanu zpět ani zaplacenou daň, ani jistini, prostě nic.
Ale tohle asi ještě česká legislativa nemá nijak ošetřené. Tady ten profláklý návod pro Zonky to tak dělá:
http://navodyprolidi.blogspot.com/2018/ ... edene.html

Ale na Zonky nejsem, tzn. jsem to vždy danil už když to přišlo na můj účet platformy.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od vyvar z ovaru » 03 dub 2019, 09:45

MirEgg: v tom pripade bych nemusel danit ani dividendy, ne? Protoze je na svym uctu nemam nikdy. A nemusel bych danit prodej akcii... :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů