Kurzy, školení

.
Vše co se týká akcií, ETF, dluhopisů a fondů.
adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od adventura » 12 úno 2019, 14:26

FYI

zajimavy rozhovor s ucastnikem akce "Hvezdy burzy" z roku 2016 a pak jdete nekam na kurz :)

https://www.fxstreet.cz/krakra-hvezdy-burzy.html
https://www.fxstreet.cz/krakra-hvezdy-b ... nikem.html

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 úno 2019, 16:19

Zkušenosti zřejmě otřesné.
Jen bych doplnil 2 věci:
Ve forexu, tj obchodování měnových párů, je úspěšných cca pouhých 5 - 10% obchodníků. Je to zkrátka převážně prodělečný byznys a každý musí samozřejmě počítat s tím, že nejspíš skončí mezi těmi 95% neúspěšných, jako dotyčný "Krakra" ;) .
Společnost FXStreet, u které článek vyšel, láká zájemce na své vlastní kurzu tradingu a je přímým konkurentem Finakademie, která zřejmě organizovala ten nešťastný kurz ve Španělsku, z něhož se Krakra zřejmě ještě mentálně ani finančně nevzpamatoval :lol:

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 12 úno 2019, 18:22

GOGO7 píše:
12 úno 2019, 16:19
Zkušenosti zřejmě otřesné.
Jen bych doplnil 2 věci:
Ve forexu, tj obchodování měnových párů, je úspěšných cca pouhých 5 - 10% obchodníků. Je to zkrátka převážně prodělečný byznys a každý musí samozřejmě počítat s tím, že nejspíš skončí mezi těmi 95% neúspěšných, jako dotyčný "Krakra" ;) .
Společnost FXStreet, u které článek vyšel, láká zájemce na své vlastní kurzu tradingu a je přímým konkurentem Finakademie, která zřejmě organizovala ten nešťastný kurz ve Španělsku, z něhož se Krakra zřejmě ještě mentálně ani finančně nevzpamatoval :lol:
krakra pusobi na fxstreet uz nejakou dobu a myslim, ze byl i na foru financnika
ma kousave komentare a poznamky, ale z meho pohledu mluvi o tradingu k veci (zadne sladka omacka o tom, ze zacatecnik udela za mesic mega)
staci se mrknout na jeho blog na fxstreet

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 úno 2019, 18:48

Sorry, koukám že krakra na kurzu ve Španělsku nebyl, byl tam údajně nějáký Mrkvička :roll:

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 12 úno 2019, 23:03

GOGO7 píše:
12 úno 2019, 18:48
Sorry, koukám že krakra na kurzu ve Španělsku nebyl, byl tam údajně nějáký Mrkvička :roll:
jo, je to tak
dalsi zajimava diskuze ve vlakne pod tim blogovym prispevkem

nekdo tu zvazoval kurz na komodity, tak to jeste muze prehodnotit ve svetle novych skutecnosti (rozhodne chtit vypis z realneho uctu :) )
zakladni veci ohledne tradingu komodit lze najit v serialu na financniku, ktery zacina od zakladu, celkem hodnotny je i serial o psychologii tamtez

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 úno 2019, 05:40

Borci ktorí dokážu vytvoriť ziskový systém sa s ním asi nechvália. :roll:
Zverejnia ho až potom keď majú niečo lepšie. :lol:
Môj osobný názor je že ak trader nevie definovať trh = trend (vzostupný, klesajúci, bočný), tak mu nepomôže žiadny systém, lebo ziskové systémy pri vzostup/zostup trende nefungujú pri bočnom.
Zastávam názor že kurzy organizujú neúspešní obchodníci - tí úspešní proste zarábajú. :P

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 úno 2019, 10:44

Popravdě, ani si nejsem jistý, jestli "toto (ziskové obchodování)" jde naučit... Tedy že někdo může říci, že někoho něco naučil.

V podstatě, když jsem se někam na toto téma proklikal, tak jsem se většinou zhrozil, protože to byly žvásty typu "už nepracuje, vydělává na burze" ... Takže v tomto bych byl velmi opatrný. A docela mám podezření, že i pokud vyjmeme tento celkem zřejmý šrot (zřejmě cílený na slabodušejší), tak u toho zbytku bude potřeba být exrtrémně opatrný. Obávám se, že dost lektorů bude úspěšnější v marketingu svých kurzů, než v obchodování.
V podstatě i co někdo postoval tu na foru, tak to na mě působilo dost nedůvěryhodně. Ale asi jsem v tomto ultraskeptický.
Takže na pochopení základní orientace OK, ale pak si stejně myslím, že si každý musí najít svůj osobitý styl.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 14 úno 2019, 12:39

GOGO7 píše:
12 úno 2019, 16:19
Já bych tady k tomu vyzdvihnul výše zmíněnou statistiku. Forex je více méně chaotický systém, který navíc negeneruje nadhodnotu (tak jako akcie podniků třeba). Kvůli tomu je to hra s nulovým součtem, tvůj zisk je ztráta někoho jiného. Pokud vůbec lze v takovém systému dělat dlouhodobě zisk, pak se to musí dařit jen tomu, kdo má za sebou nějakou obrovskou výhodu oproti ostatním – velké finance, výpočetní techniku, armádu matematiků, statistické modely, které mají logicky cenu toho celého businessu, takže se s nimi nikdo chlubit nebude.

Na forexu se přímočaře dají vydělat peníze, pokud vedeš kurzy, píšeš knihy, zprostředkováváš obchody nebo naháníš nové obchodníky. Tady je zisk dosažitelný snadno. Zbytek... fakt teda nevím.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 14 úno 2019, 13:47

S forexom mám niekoľkoročné skúsenosti asi po 2 rokoch sa mi podarilo aj platiť dane. Potom prišlo Škótske referendum, koniec intervencie SNB a ďalšie referenda z Británie. Na potvoru som neušiel z páru GBP/USD ale chcel som ich prečurať, ale prečúral som sám seba a trvalo mi ešte 2 roky kým som dostal účet na nulu prostredníctvom prevažne Binárnych opcii inštrument (TAČ/NO TAČ)
Tie štatistiky 5 až 10% úspešní by som asi upravil:
60% stratový traderi
30% traderi potácajúci sa medzi ziskom a stratou
10% ziskový traderi
O forexe už ani neuvažujem z forexu som prešiel na akciové indexy a teraz som začal akcie. :P
Záverom: Podmienky na trhu sa menia a podľa toho sa musí meniť aj systém. Rovnako dôležité je aj vedieť kedy z trhu odísť.(neobchodovať)
Videl som výsledky súťaže u XTB a bolo tam zhodnotenie účtu výše 1000% - sú borci čo to proste vedia :idea:

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 14 úno 2019, 14:49

XTB pořádal dříve soutěže o Porsche s názvem X-trade Cup. Zájemce dostal přiděleno fiktivních 200.000Kč na účet a mohl začít. Do soutěže se hlásili tisíce soutěžících. Viděl jsem i výsledky i přes 4000%. Jenomže to bylo všechno jenom hra na přilákání nových klientů v době, kdy XTB v Čechách začínalo. Taky jsem se zúčastnil, byla to docela sranda. Jeden soutěžící třeba vložil všechno na růst zlata, navíc s velkou pákou. To by ovšem žádný trader se svými vlastními penězi nikdy neudělal, protože by to psychicky vůbec nezvládl. Takže ta soutěž nevypovídá o ničem, v reálu se tradeři chovají naprosto jinak. Soutěž nakonec vyhrála nějáká holka, která o tradingu předtím v životě neslyšela ;)
Obecně bych jen dodal,že je opravdu rozdíl, když někdo slibuje že má zlatý grál v podobě tajné
zbraně jak obchodovat se spekulativními instrumenty /forex, futures, CFD, binární opce, atd./ a na druhé straně existují kurzy, kde se člověk seznámí s fundamentální a technickou analýzou akcií, s hodnocením finančního zdraví firmy, se základy účetnicví firem /rozvaha, výsledovka, cash flow/ atd. a opravdu si rozšíří obzory.
Opatrnost při výběru kurzu a lektora je určitě vždy na místě, každý je schopen to vyhodnotita na netu je plno hodnocení a diskusí o proběhlých kurzech. Případně se lze na všechny kurzy vykašlat, což je taky možné řešení 8-)
P.S. Ještě mě napadá, že bych se taky dost zajímal o to, zda lektor zastupuje nějákého brokera a snaží se mu nahnat klienty, za což je štědře placen. Před časem jsem zde chválil kurz J.Dvořáka o akciích.
Tento lektor třeba pracuje pro známou mezinárodní firmu KPMG se specializací na audit hospodaření firem. V kurzu ty znalosti byly znát. J.Dvořák tuším už odešel z Finakademie a asi ví proč..

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 14 úno 2019, 15:42

Či je to platené školenie/kurz alebo bezplatný webinár, rieši sa tam ľavá strana grafu (historické data), ktoré na demonštráciu systému sú účelovo vybraté aby tie pravidla systému boli zrejmé.
V momente ak sa trader dostane na pravú stranu grafu reálne data (TRH) všetko sa zmení a ak k tomu pridá vlastný reálny kapitál u väčšiny je vymalované :lol:
Kto nedokáže profitovať na demo účte (napr. súťaž), ten nech na reálny účet radšej zabudne (či so školením alebo bez neho)
PS: Píšem o aktívnom tradingu a nie o investovaní kúp a drž.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 14 úno 2019, 15:53

Na demo účtu se učíš obchodovat a zkoušíš si v klidu doma různé strategie. V té soutěži chceš prostě jen vyhrát Porsche a hraješ vabank ve stanoveném limitu. Nenaučíš se vůbec nic ;)
Jinak souhlas - přechod na reál účet změní tradera k nepoznání :lol:

Odpovědět