Portu - obecná diskuze

K diskusím: Obecná diskuze; Portu Gallery;
Odpovědět
Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 189
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Portu

Příspěvek od KarlosV » 18 čer 2020, 23:19

zbynhu píše:Portu zrychluje připisování vkladů na investiční účet:
Portu.jpg
To je urcite fajn, vic by se me ale libilo vice obchodnich dnu v tydnu.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk


bedrikolka
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2020, 16:57
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od bedrikolka » 21 čer 2020, 17:01

Neviete prosim, ci sa do Portu daju posielat aj Eura, ktore budu zainvestovane bez konverzie na koruny a ci to funguje aj pri vybere? Dakujem

OnderCZ
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 kvě 2019, 08:11
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od OnderCZ » 21 čer 2020, 17:41

Myslím, že to zatím nejde. Ale něco připravují. Zkusím najít o tom nějaký článek, plánují rozšíření na Slovensko a do celé Evropy. A s tím související zasílání pěnez rovnou v EUR.

bedrikolka
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2020, 16:57
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od bedrikolka » 21 čer 2020, 18:02

Vdaka, ked tak im napisem, ake maju plany.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Nikituska » 21 čer 2020, 21:10

Také na to čekám, mám nějaká volná EURa z Mintosu a nechci je konvertovat jen proto, aby je pak Portu konvertovalo zpět :)

gama
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2020, 10:53
Reputace: 4
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od gama » 22 čer 2020, 09:41

Mne písali,že v druhej polovici roka "prídu na Slovensko".

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od blablon » 06 črc 2020, 09:17

rikal jsem si, ze pro zajimavost zkusim na Portu jejich robota + srovnam ho s indigp rpbotem.

No, ale neberou OP s "vodoznakem" tak jsem s investovanim na Portu skoncil driv nez jsem zacal :D Nerikam ze je to nejaky big deal poslat cisty OP, ale jde spis o princip - kdyz mne to vsude jinde berou, vcetne ceskych bank.

Tea23
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2018, 12:05
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Tea23 » 05 srp 2020, 02:43

Dobrý den, mám takový dotaz jakožto začínající investor. Nenašel jsem lepší vlákno, kam jej vložit.
Momentálně mám zkušenost pouze se Zonky.
Je dost pravděpodobné, že se jednorázově dostanu k obnosu v řádu sta tisíců a rád bych je dlouhodobě investoval. Vzhledem k tomu, že v tomto směru jsem nepolíben, tak mi pro můj účel celkem vychází buď portu anebo ještě eFrank od společnosti Fichtner.
Rád bych kromě jednorázové investice nadále posílal i měsíčně nějakou částku s tím, že těmto trhům moc nerozumím a tudíž potřebuji jakéhosi správce.
Jestli dobře chápu hlavní rozdíl, tak u portu si vyberu strategii, pošlu peníze a více se nemusím starat. Ten eFrank podle mě už vyžaduje větší vhled do problematiky.
Budu vděčný za jakékoliv postřehy.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 05 srp 2020, 19:04

Já s akciemi obchoduju samostatně. Ale kdybych si jako začínající investor vybíral poradce nebo investiční skupinu se kterou začnu investovat, vsadil bych na zkušené odborníky, kteří už mají něco za sebou. Přednost bych dal jednoznačně tomu eFrankovi, o kterém jsem sice nikdy dosud neslyšel, ale ta parta kovaných odborníků /řekl bych ve svém oboru elita/ která se tam sešla, to je pro mě záruka kvality. Myslím tím pány Fichtnera, Prandstettera,Tyla a Syrového. Od posledních dvou jmenovaných je dobré si také něco přečíst, opravdu svému oboru rozumí.
Jsou to známé bestsellery - Tyl/Syrový - Osobní finance,T.Tyl - 10 způsobů jak se /ne/nechat připravit o peníze atd..
Ať se daří :)

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Nikituska » 05 srp 2020, 19:23

Pozor, znamá jména rozhodně nejsou zárukou úspěchu! Častý model je, že jim samotné investování moc nevynáší a živí se právě tlacháním o něm...

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 05 srp 2020, 19:34

Záruka úspěchu to sama o sobě jistě není, ale když někdo desítky let řídí úspěšnou poradenskou firmu Fichtner s.r.o.se stovkami spokojených klientů nebo je cca 15 let hlavním analytikem Patria finance /Prandstetter/, tak jim věřím o něco víc než skupince nadšenců bez minulosti. On ten Buffett tuším taky hodně píše /tlachá/ :lol:

Je teda fakt, že zárukou úspěchu při investování není vůbec nic, třeba ani to, když fond řídí nositelé Nobelovy ceny za ekonomii. Viz krach ve své době největšího investičního fondu /starší článek/-https://www.penize.cz/podilove-fondy/42 ... ji-pitomci

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 05 srp 2020, 21:28

na společnost Fichtner mám shodný názor jako GOGO7, Zmiňoval jsem to nějakou dobu zpátky tady:

viewtopic.php?f=55&t=50&p=31561&hilit=fichtner#p31561

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 06 srp 2020, 07:02

Tak já tyhle lidi především respektuju jako profesionály, za kterými jsou prokazatelně dobré výsledky. To vůbec neznamená, že s nimi ve všem souhlasím. Pokud třeba Fichtner kritizuje stock-picking /výběr jednotlivých akcií/, tak naopak jeho partner ve společnosti Pradstetter léta doporučuje jednotlivé akcie na základě perfektně provedené fundamentální analýzy. A jeho tipy byly vždy výborné, dlouhodobě překonávaly trh o cca 30%. Podobně konkrétní akcie propagovali pánové Tyl a Syrový.
Stock-picking a fundamentální analýza akcií se jako všechno musí nejdříve naučit, je to řemeslo jako každé jiné. Začátky nejsou úplně jednoduché, tak jako u všeho.
Hlavně nemám rád paušalizace všeho druhu jako že jednotlivé akcie jsou špatné, kdežto ETF případně fondy jsou dobré, nebo naopak. Někomu prostě vyhovuje jedno a má s tím úspěchy /jinak by to přece nedělal/ a někomu zas něco jiného. Třeba u českých akcií si ten akciový titul stejně každý musí vybrat sám, žádné ETF ani neexistuje. Nebo konstatování že o akciích píší jen neúspěšní investoři. Někdy je to pravda, jindy ne. V době Googlu se pravda dá zjistit během pár minut..

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Jan » 06 srp 2020, 08:56

GOGO7 píše:
06 srp 2020, 07:02
Tak já tyhle lidi především respektuju jako profesionály, za kterými jsou prokazatelně dobré výsledky. To vůbec neznamená, že s nimi ve všem souhlasím. Pokud třeba Fichtner kritizuje stock-picking /výběr jednotlivých akcií/, tak naopak jeho partner ve společnosti Pradstetter léta doporučuje jednotlivé akcie na základě perfektně provedené fundamentální analýzy. A jeho tipy byly vždy výborné, dlouhodobě překonávaly trh o cca 30%. Podobně konkrétní akcie propagovali pánové Tyl a Syrový.
Stock-picking a fundamentální analýza akcií se jako všechno musí nejdříve naučit, je to řemeslo jako každé jiné. Začátky nejsou úplně jednoduché, tak jako u všeho.
Hlavně nemám rád paušalizace všeho druhu jako že jednotlivé akcie jsou špatné, kdežto ETF případně fondy jsou dobré, nebo naopak. Někomu prostě vyhovuje jedno a má s tím úspěchy /jinak by to přece nedělal/ a někomu zas něco jiného. Třeba u českých akcií si ten akciový titul stejně každý musí vybrat sám, žádné ETF ani neexistuje. Nebo konstatování že o akciích píší jen neúspěšní investoři. Někdy je to pravda, jindy ne. V době Googlu se pravda dá zjistit během pár minut..
Sice je to trošku offtopic, ale popravdě řečeno, nikdy jsem si takové informace nepotřeboval dohledávat, takže ani nevím, kde bych je hledal. A i když sice žijeme v době googlu, tak to neznamená, že to co nám google předhazuje má nějaký vztah s realitou. Ano, najít se tam dá (téměř) cokoliv obratem, ale ve výsledku mnohem více času může zabrat ověření toho, jestli nalezené informace jsou pravdivé či nikoliv (resp,. nakolik). (Proto se tak cenní "ověřené" zdroje.)
BTW - třeba jak tu byla diskuze o stříbru, tak jsem jen lehce naťukl google, ohledně jeho spotřeby/těžby, využití, ... . Výsledek byl dost tristní - téměř co zdroj dat to jiné údaje. A odchylky 10% byly ještě ty lepší. U někoho se dalo dedukovat, že data jen blbě opsal/zařadil, jinde asi měli jiný zdroj-
A zrovna hledání informací o úspěšnosti někoho... To mi přijde ještě jako mnohem složitější. Defakto jsou to soukromé informace, a pokud nepůjde o nějaký "únik" tak dohledatelné bude nejspíš jen to, co sama vyhledávaná osoba uvolní. Takže pak se obávám, že je to spíš na celkovém působení dané osoby, jestli vyhledávajícímu přijde důvěryhodná, nebo ne.

(Admini, možná to někam přesuňte, pokud uznáte za vhodné...nějaké informační zdroje, "Články, které Vás zaujaly", nebo tak nějak. Přijde mi, že tam by to pasovalo lépe.)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od GOGO7 » 06 srp 2020, 09:04

Pokud někdo velmi neúspěšně spravuje peníze tisíců klientů, tak se o tom dozvíme od těch klientů na netu velmi rychle ;)
Přes sociální sítě apod.
Pokud jde o individuální investory, tam se pochopitelně neúspěchy nikdo veřejně nechlubí :)

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Nikituska » 06 srp 2020, 10:11

Na toto bych uplně nespoléhala - kladné recenze můžou být (a častou jsou) falešné a nedokážu si představit někoho, kdo má investiční majetek v řádu milionů a vylévá si srdíčko na Facebooku... Bez rozložení mezi víc portfolio manažerů a vzájemného porovnání asi bohužel asi nejde dobrat k ničemu kludnému...

kryptoinvestice
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 156
Registrován: 29 říj 2019, 11:39
Reputace: 29
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od kryptoinvestice » 06 srp 2020, 11:18

Ahoj.Je potřeba si uvědomit že ani Portu ani pan Fichtner to zadarmo nedělají.Portu je spíše pro drobné investory a pan Fichtner vám zase umístí do etf větší množství peněz.Kdyby byl tak úspěšný jak tu prezentujete asi by to nedělal:-) Osobně proti jemu a jeho týmu nic nemám ale myslím že je to jen další společnost která se stará o finance lidí kteří to prostě dělat nechtějí a raději za to zaplatí.
Ano stock picking už je trošku jiná liga ale nakoupit si široce diver. etf už tak složité není :)

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Booboo » 06 srp 2020, 16:40

Urobil som si porovnanie zhodnotenia pasívneho investovania a vlastného portfólia z akcii.
Pasívne invest. mám v pluse asi 6% a moje portfólio mám ešte stále v malom mínuse.
Pasívne ETF-ka som začal pred 16 mesiacmi a akcie som začal nakupovať asi pred 10 mesiacmi.
Podstatné je aj to že ETF -ka na indexy (US500, SPY400, US2000,Stoxx Europe 600 ) vyrástli po korone rýchlejšie ako dividendové akcie tipu (IBM, T a podobne).
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

OnderCZ
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 26
Registrován: 14 kvě 2019, 08:11
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od OnderCZ » 16 zář 2020, 14:54

Portu spouští nový projekt opPORTUnity - https://o.portu.cz. Já o tom neuvažuji, ale pokud by to někoho zajímalo. ;)

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od P2P_Ronie » 26 zář 2020, 20:12

Neni to u toho Portu pro deti tak, ze muzes vybrat vzdy, i pred 18, ale douctuje se ti poplatek z 0,25 na 1%?

Jinak mne osobne ten produkt neprijde spatny...
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host