IDF Eurasia - diskuze k poskytovateli

K diskusím: Aventus; Capital Service; Creditstar; Delfin Group; Finitera; Finko; ID Finance; IDF Eurasia; IuteCredit; Lime Zaim; Mogo; StikCredit; Sun Finance; Wowwo;
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 664
Kontaktovat uživatele:

Re: IDF Eurasia - diskuze k poskytovateli

Příspěvek od Jan » 12 led 2022, 14:10

FraK píše:
12 led 2022, 13:45
Jako chápu to a v principu proti sníženému úročení s ohledem na situaci nic nemám a nebudu to nijak rozporovat, ale na druhou stranu mě děsí, s jakou lehkostí to Mintos IDF odpustil a investorům jen suše oznámil.
No...
Toto celkem chápu. Spíš bych měl problém obecně se zavedením institutu PP (BTW - a jak jsem tu někde psal, opravdu už nejde dohledat, ze které půjčky PP plyne (takže v portfoliu mám "krásné" GetBucks +- koupeno 100%, splaceno 10%, zůstatek 10%), natožpak asi hlídat/kontrolovat/řešit, jestli to je do 10d nebo přes 10d), posléze se zavedení bezplatného 10d PP.
Ale problém je samozřejmě jinde - z popisu principu PP plyne, co je hlavním zdrojem krytí (zisk z půjček prodaných na PM), takže i pokud budou v Kazachstánu fungovat banky a internet, změnu to znamenat nemusí do obnovení přístupu k PM. Navíc, pokud má IDF podepsaný biankošek na PP, tak ani nemá důvod to kdovíjak řešit...

Ale z Mintosu jsem se z většiny stáhnul (vyjma IR), teď jsem tedy namočený v IDF (+- 75% IR, 20% CreditStar EST (dlouhé) a 5% IDF), ale s ohledem na poslední updaty jsem téměř dospěl k rozhodnutí, že do notes už nepůjdu. Rozhodnutí mohu ještě změnit, ale v tuhle chvíli nevidím jediný racionální důvod. Stejně bych to potřeboval vyřešit i s ostatními platformami.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 12 led 2022, 14:27

'
Nevím jestli jsme tu zprávu pochopili všichni stejně. Podle slov Mintosu, budou vypláceny úroky stejně, jako za běžných podmínek.

Pokud tedy byla půjčka, která splácela bez zpoždění, stabilně měsíční úroky, pak situace s blokací plateb nic nezmohou, a není jejich vina, že nemohli zaplatit ikdyby chtěli. Proto jejich zdržení platby bude obsahovat úrok, který nebude navýšen o prodlevu. Toto zdržení nebude bráno jako Pending payment, u kterého by se úrok navýšil o 20% a to jak z jistiny, tak běžného úroku.

Přijde mi to tedy jako lidské chování, které nepřitíží Kazachům, kteří si půjčili a nezvýší to jejich výdaje, tím lépe že budou schopni splácet.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 664
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 led 2022, 14:58

Zakknot píše:
12 led 2022, 14:27
'
Nevím jestli jsme tu zprávu pochopili všichni stejně. Podle slov Mintosu, budou vypláceny úroky stejně, jako za běžných podmínek.

Pokud tedy byla půjčka, která splácela bez zpoždění, stabilně měsíční úroky, pak situace s blokací plateb nic nezmohou, a není jejich vina, že nemohli zaplatit ikdyby chtěli. Proto jejich zdržení platby bude obsahovat úrok, který nebude navýšen o prodlevu. Toto zdržení nebude bráno jako Pending payment, u kterého by se úrok navýšil o 20% a to jak z jistiny, tak běžného úroku.

Přijde mi to tedy jako lidské chování, které nepřitíží Kazachům, kteří si půjčili a nezvýší to jejich výdaje, tím lépe že budou schopni splácet.
Pochopil jsem to jak píšeš. A tak nějak předpokládám, že i ostatní. Ale fakt je, že jsem to četl v AJ originálu.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

FraK
Gold pen
Gold pen
Reputace: 271
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 12 led 2022, 19:57

Jak jsem psal. Chapu to, ale srovnejte, jak to vyresil Robocash. Vic neni treba dodat. Ja v tom mam jasno.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit
Broker: FIO, eToro, Degiro, Revolut, LYNX, Interactive

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 12 led 2022, 21:22

Gixian píše:
09 led 2022, 17:07
Na Explorep2p maji separátní stránku na Country risk (viz https://explorep2p.com/country-risk/), kde by toto možná bylo jednodušší/férovější řešit než ja jednotlivých LO, ale ani tam žádná změna
Tu stránku znám. Updatuje se mi do excelu a myslím, že tam změny od přidání ještě nebyly nikdy.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 13 led 2022, 01:01

FraK píše:
12 led 2022, 19:57
Jak jsem psal. Chapu to, ale srovnejte, jak to vyresil Robocash. Vic neni treba dodat. Ja v tom mam jasno.
a jak to vyřešil robocash?

FraK
Gold pen
Gold pen
Reputace: 271
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 13 led 2022, 07:03

Je to hezky popsano ve vlakne k Robocash.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit
Broker: FIO, eToro, Degiro, Revolut, LYNX, Interactive

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 13 led 2022, 18:06

'
FYI - vracíme se k normálu
Mintos news Kazakhstan2.PNG
Mintos news Kazakhstan2.PNG (34.55 KiB) Zobrazeno 296 x

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 13 led 2022, 18:32

konzervativci stejně zůstanou ještě chvíli chladní :D
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

tomaso1980
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 17 led 2022, 21:58

zdá se, že se IDF vrací do normálu...

dnes mi přišly nějaké úroky... vydávají nové půjčky za 11 %, dříve to bylo za 11,5, na sekundáru jsou jen půjčky s diskontem max. 1 procento..

Odpovědět