Investice do drahých kovů

Diskuse o drahých kovech a kamenech.
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 630
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od LuckyLuke » 23 led 2021, 12:17

https://www.zlate-mince.cz/200-kc-josef ... b-00001872

- tuto minci jsem si koupil 3x a všechny korodují, jsou v plastové kapsli a krabičce, nikdy jsem je nevyndal
- při ražbě museli pak změnit technologii, používali razidla na různé druhy mincí (medaile, Ag, Au), stopové množství jiných kovů pak mohlo způsobit korozi

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 515
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 led 2021, 12:42

LuckyLuke píše:
23 led 2021, 12:17
https://www.zlate-mince.cz/200-kc-josef ... b-00001872

- tuto minci jsem si koupil 3x a všechny korodují, jsou v plastové kapsli a krabičce, nikdy jsem je nevyndal
- při ražbě museli pak změnit technologii, používali razidla na různé druhy mincí (medaile, Ag, Au), stopové množství jiných kovů pak mohlo způsobit korozi
A jsou to nějaké lokální defekty nebo koroze v ploše? Byť ani ta nemusí být všude stejná. Jakou barvu má korozní produkt? Je lesklý/matný?
Ta kapsle - je vzduchotěsná?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 led 2021, 00:02

GOGO7 píše:
18 led 2021, 20:55
Nakupuju tady:
https://zlataky.cz/
Tak ještě dobastlím tu slíbenou odpověď (i když jsem toho chtěl asi napsat víc :o/).

Na jednu stranu je to pěkný, na druhou stranu...
... mě třeba děsí to, že kdejakej vidlákov (třeba Nimue Island) si může vydávat svoje zlaťáky (prostě kvantita). Někde jsem nakliknul i nějaké slovenské mince - (nejspíš) série Masky (tedy domorodých kmenů). Přijde mi to trochu idiotské, kupovat si slovenskou minci s nějakou maskou z Konga... Ať radši zavedou Zlatej Kriváň a vytlačej z trhu Filharmoniky x)
... mě iritují ty kecy okolo - u noble metals je čistota 99,9% v podstatě šunt (i když třeba Rhodium se blbě hledá čistší, čert ví proč...? Kdybyste někdo věděl, uvítám
... mně dost mincí přijde v podstatě hnusných*
... se mi úplně nelíbí produkty zatavené v nějakém obalu, což je zároveň certifikace autenticity - přeci jenom rád na věci tlapkám (to už je snad lepší pořídit si jinou investiční hračku: https://www.sciencenews.org/article/sci ... or-program (když jsme byli u toho Německa a převozu přes hranice))

* ...ale z toho, co tu třeba postnul GOGO, mě docela zaujaly ty platinové, ty jsou i celkem koukatelné (vyjma asi ptakopyska) (a taky jich není tolik)
... a docela by mě zajímaly limitované ražby, třeba jako SvatoVáclavské dukáty, ale jak jsem psal, jde to mimo mě, nevyznám se v tom

Ale jinak, já to ani jako investici nevnímám, z estetického hlediska mi to přijde jako trochu marnivost, prostě si k tomu nějak neumím vytvořit vztah... Navíc, rukama mi prošlo už kde co, takže by se mi z toho asi ani srdce nerozbušilo, bohužel (to asi fakt spíš tak z těch palivovejch tyčí :o), ale to pak těžko soudit jestli je to vzrušení nebo počínající nemoc z ozáření). I když koukám, kilovka zlata je asi za 1,25Mkč, to už je docela dost. Na druhou stranu je to necelých 50 kubíků, takže do kapsy.

Ach jo... Já chci taky nějakej šmuk, ze kterýho budu mít radost...

Mimochodem, docela se mi líbily staré librovky - jednak byly zajímavé malým průměrem a velkou tloušťkou a pak tam měly defakto heraldické ražby vévodství v UK. A vlastně i v USA měly zajímavé ražby čtvrťáků - pamatuju si jedna byly přírodní památky, druhá kulturní...
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 24 led 2021, 09:39

Investiční WEB : Ryba (GOLDEN GATE CZ): Inflace výrazně vzroste, pro zlato a další drahé kovy příznivé prostředí
https://www.youtube.com/watch?v=XRscYyQmQZk&t=306s

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 led 2021, 14:59

Gixian píše:
22 led 2021, 23:26
...
Co se tyce udrzby, ...
Jan píše:
23 led 2021, 00:02
Gixian píše:
22 led 2021, 23:26
...
Co se tyce udrzby, ...
...
Ještě bych doplnil předchozí. Možná by nebylo od věci "hermetické" uložení. Jedna varianta jsou zipbagy, ale u nich je funkčnost diskutabilní. Ale vzhledem k ceně jsou překvapivě funkční potravinové dózy se silikonovým těsněním. Další varianta je exsikátor nebo nějaká exsikační krabice, ale to už je cenově někde jinde a funkčnost nemusí být zas o tolik lepší než u té potravinové krabice, záleží na výrobci.
A případně k tomu přihodit i nějaký silikagel. Ať už z něčeho odejmutý, nebo speciálně koupený (tam bývá i indikátor). Regenerovat pak jde v troubě případně mikrovlnce. Ideální byl dřív dostupný silikagel s indikátorem kobaltnatou solí, ten se mohl regenerovat třeba na 180°C ale jestli ho zatrhla EU nebo co, dnes se tam cpe nějaká organika a ta se spálí. A hypoteticky by se dalo přihodit i živočišné uhlí jako sorbent korozně aktivních plynů přítomných ve stopovém množství. A kdo má možnost, může profouknout nějakým inertem - dusík, vzácné plyny.
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 26 led 2021, 15:41

Teď zrovna koukám na tyto 2 kousky : https://aukro.cz/half-dollar-columbian- ... G_WATCHING

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 26 led 2021, 15:55

A jsou doma. Pěkný kulaťoučký... Jak říkal David Rath.
Aukce.png
Aukce.png (714.05 KiB) Zobrazeno 1219 x

sudetenwolf
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sudetenwolf » 31 led 2021, 19:01

https://markets.businessinsider.com/new ... 1030017108

jsem zvědavý, co se bude dít s cenou stříbra v následujících dnech. Možná nebude od věci něco málo včas dokoupit;)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 651
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 31 led 2021, 19:34

sudetenwolf píše:
31 led 2021, 19:01
https://markets.businessinsider.com/new ... 1030017108

jsem zvědavý, co se bude dít s cenou stříbra v následujících dnech. Možná nebude od věci něco málo včas dokoupit;)
Já jsem se už v pátek díval po některých těžařích stříbra. Co tak koukám do Google Trends, asi na tom něco bude. Ale radost z toho nemám, stříbro tak nějak po troškách dokupuji průběžně a spíš jsem doufal v organický růst, než že to někdo začne vyhánět nahoru. A komodita asi taky bude něco jiného, než jedna akcie.
Přílohy
silver-2.PNG
silver-2.PNG (35.45 KiB) Zobrazeno 1176 x
silver.PNG
silver.PNG (28.86 KiB) Zobrazeno 1179 x
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra :geek:

sudetenwolf
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sudetenwolf » 31 led 2021, 20:13

Já průběžně v malém dokupuji fyzické stříbro v podobě investičních mincí a přijde mi, že premium se za poslední rok neustále jen zvětšuje. Lidé to asi berou ve velkém...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kamenů

Příspěvek od LuckyLuke » 22 bře 2021, 21:57

Před 10 lety jsem koupil pár kousků. Dnes jsem na Aukru vyhrál také. Cena je 2,5x vyšší.

Obrázek

šuhaj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šuhaj » 12 dub 2021, 10:04

Ahoj,

rozhoduji se mezi dvěma ETF na stříbro, které jsou u XTB dostupné:
ISLN.UK, v USD, TER: 0,2 %
XAD6.DE, v EUR, TER: 0,4 %
https://www.justetf.com/en/etf-comparis ... de=compare
Všechny ostatní investice u XTB jsou zatím plánuji v EUR, proto se spíše kloním k XAD6.DE

Máte někdo doporučení, které lépe vybrat?

Odpovědět