Firstrade

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Firstrade

Příspěvek od Mufimufin » 17 zář 2020, 12:49

Používáte někdo tohoto brokera? Jsou tam nějaké skryté poplatky?

Vypadá to, že je tam vše zdarma:
- akcie
- opce
- ETF
- market data
- poplatek za neaktivitu (není)

Schovávají to za nevýhodný bid/ask? Není problém dostat fill?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Re: Firstrade

Příspěvek od Mirinda78 » 19 úno 2021, 23:02

Účet na Firstrade zakládám už přes pět týdnů, jejich support je naprosto katastrofální. Co se týče poplatků za intradenní obchody amerických akcií či swingy, je to srovnatelné s Tastyworks, čili zdarma.
Premarket Firstrade středoevr.čas 14 - 15:30
Premarket Tastyworks středoevr.čas 14:30 - 15:30

Aftermarket Firstrade středoevr.čas 22 - 2:00
Aftermarket Tastyworks středoevr.čas 22 - 23:00

OTC penny stocky podporuje jen Firstrade, na Tastyworks je nenajdete, zvládne ale penny stocky zalistované na americ. burzách.

Pre- a aftermarket je pro mě důležitý, kdyby na Firstrade nebyli takoví pomalí šneci, dal bych mu přednost před Tastyworks. Na Interactive Brokers ztrácí ale oba, tam začíná premarket už v 10:00. Další velkou výhodou IB jsou GTC ordery pro extended hours, Tastyworks a Firstrade umí jen day ordery pro mimoobchodní hodiny...

Jen bych doplnil, že swingy dělám od prosince 2020, díky poplatkům padla třetina zisku do chřtánu Lynxu, který mě blokuje v návratu k IB (prý mají dohodu o šestiměsíčním freezu). Hledám tedy brokera, který mě dočasně nebo nastálo vyřeší problém s vysokými poplatky.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 19 úno 2021, 23:06

Díky za poznatky.

Na plný aftermarket a GTC+ mám jako druhého brokera Tradestation (US).

Premarket od 10 hod. jsem holt oželel. Za ty bezplatné transakce, realtime data zdarma a absenci 10 USD fee za neaktivitu to asi stojí.

Nakonec jsem se rozhodl Firstrade raději neotevřít, protože jim nevěřím (už viz ta tebou zmiňovaná podpora).

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 112
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 21 úno 2021, 14:19

Ctu pozitivni reakci na Firstrade. Ma nekdo info jaky je spread pro nakup / prodej ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 25 úno 2021, 01:42

Mufimufin píše:
19 úno 2021, 23:06
Díky za poznatky.

Premarket od 10 hod. jsem holt oželel. Za ty bezplatné transakce, realtime data zdarma a absenci 10 USD fee za neaktivitu to asi stojí.

Nakonec jsem se rozhodl Firstrade raději neotevřít, protože jim nevěřím (už viz ta tebou zmiňovaná podpora).
Oslovil jsem Tradestation (US) s dotazem, zda jsou mi ochotni zřídit účet, odpovědi jsem se nedočkal. Když jsem si teď vyjel poplatky za necelé tři měsíce, co jsem u Lynxu, málem se mi protočily panenky. Takhle to dál nejde... Dělám teď 20 obchodů denně a asi to budu muset zvládnout na Tastywork, pokud nevyjde Tradestation. Sice mě štve ten krátký pre- a aftermarket a absence GTC orderů pro extended hours, na druhou stranu mi nulové poplatky ušetří hodně peněz.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 25 úno 2021, 08:15

Mirinda78 píše:
Mufimufin píše:
Díky za poznatky.

Oslovil jsem Tradestation (US) s dotazem, zda jsou mi ochotni zřídit účet, odpovědi jsem se nedočkal. Když jsem si teď vyjel poplatky za necelé tři měsíce, co jsem u Lynxu, málem se mi protočily panenky. Takhle to dál nejde... Dělám teď 20 obchodů denně a asi to budu muset zvládnout na Tastywork, pokud nevyjde Tradestation. Sice mě štve ten krátký pre- a aftermarket a absence GTC orderů pro extended hours, na druhou stranu mi nulové poplatky ušetří hodně peněz.
20 intraday nakupu / prodeju denne ? Takze drzis pozadovanych $25k kvuli PDT ?
Jaky je spread a poplatek za 1 intraday nakup / prodej u Lynx ?

Martinus
Gold pen
Gold pen
Reputace: 635
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 25 úno 2021, 09:22

20 intraday denně je maso...tam asi opravdu musíš držet $25 k.
Nezkoušeli jste někdo spíše mikro/mini futures na indexy pro intraday? Spread nízký, pro to $25 k neplatí, likvidita vysoká a obchodování prakticky 23,5/6.....nižší potřeba kapitálu....tohle zrovna třeba na Tasty jde...i když poplatky nejsou 0, tak nízké ale ano...

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 25 úno 2021, 10:22

PDT se vztahuje pouze na margin účty, stačí mít cash.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 25 úno 2021, 11:24

Mufimufin píše:PDT se vztahuje pouze na margin účty, stačí mít cash.
a “mit cash” znamena mit minimalne techto $25k nezainvestano a k dispozici primo na trading uctu, spravne ?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 25 úno 2021, 12:38

pavelotb2016 píše:
25 úno 2021, 08:15
Mirinda78 píše:
Mufimufin píše:
Díky za poznatky.

20 intraday nakupu / prodeju denne ? Takze drzis pozadovanych $25k kvuli PDT ?
Jaky je spread a poplatek za 1 intraday nakup / prodej u Lynx ?

U tastyworks jsem si zažádal o cash account, mám i margin. Těch 20 obchodů: myslím tím nákup a prodej různých akcií. Vystupuji z pozic natřikrát u swingů a v rámci intradenního obchodování uzavřu pozice jednorázově. Berte to tak, že mám hodně akcií penny stocků po nízkých částkách, a tak nevadí vysoká volatilita, prostě zprůměruji. Průměrnou dobu držení mám tak měsíc. Mrkněte třeba na DYNT, nakoupil jsem v úterý za 1,1 USD, z pozice vystoupil za 1,3+ 1,6 a 2 USD v aftermarketu, dnes v premarketu je cena přes 3 USD. Co už, no... U Lynx je poplatek 5 USD, dostal jsem slevu na 2 USD, ale seru na to, to se fakt nedá. V prosinci jsem totálně změnil strategii z long na swing a tady mi neprospěla dubnová změna z IB na Lynx. Návrat k IB mi blokují na půl roku, tak přejdu k TW asi natrvalo. Ty poplatky by mě zabily, i když asi často prošvihnu profit v pre- a aftermarketu( IB v součtu 9,5 h., TW jen 2 h.), zase ušetřím jinde...

Martinus
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 25 úno 2021, 13:47

5 USD Lynx to je dost peklo tedy...:( pro větší množství obchodů to je neřešitelné, TW je 0, jen nějaké drobné centy za clearing fee..mikrofutures 0,85..tou cestou půjdu já, zatím testuji...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 26 úno 2021, 17:54

Martinus píše:
25 úno 2021, 13:47
5 USD Lynx to je dost peklo tedy...:( pro větší množství obchodů to je neřešitelné, TW je 0, jen nějaké drobné centy za clearing fee..mikrofutures 0,85..tou cestou půjdu já, zatím testuji...
Hned využiji a ptám se, jak jste převáděl dolary na jejich účet a kolik si naúčtovaly případně koresp. banky. Díky

Martinus
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 26 úno 2021, 18:34

Zatím testuji v malém, takže jsem neřešil časté vkládání, výběry atd. pouze jsem vkládal normálně přes FIO, poplatek u TW je 25$ za vklad, 40$ výběr, fio si brala nějakých 8$, tak něco...
Na mikro a smal futures ale potřeba mít margin účet a nafundováno $2,5k, pak je potřeba zažádat o povolení intraday futures margin a nastavení plánu The Works, pak můžete všechny operace s opcema, short akcií a futures
Na mikrofutures dokonce ještě přišlo vylepšení marginu v obchodní čas v US...tj. 15:30-22:00 je redukce marginu na 1/4....takže pokud kupuju MYM, MES, MNQ, tak to chce margin v tuto dobu ca 250 $, přes noc pak do 1000 $...za kontrakt
když se podíváte na pohyb třeba /MYMH1 24.2. 15:30 do 19:30, tak je přes 500 bodů, tj. $250...takže chytit tento pohyb znamená při marginu 250$ zisk 100%... to mi přijde parádní využití kapitálu...
nevýhoda je skutečně nemožnost GTC na SL, PT přes noc.....ale intraday lze...tak teď testuji akorát tak svojí psychiku...protože hlavně o tom to je mi přijde + vstupy, výstupy...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 26 úno 2021, 21:47

Martinus píše:
26 úno 2021, 18:34
Zatím testuji v malém, takže jsem neřešil časté vkládání, výběry atd. pouze jsem vkládal normálně přes FIO, poplatek u TW je 25$ za vklad, 40$ výběr, fio si brala nějakých 8$, tak něco...
Na mikro a smal futures ale potřeba mít margin účet a nafundováno $2,5k, pak je potřeba zažádat o povolení intraday futures margin a nastavení plánu The Works, pak můžete všechny operace s opcema, short akcií a futures
Na mikrofutures dokonce ještě přišlo vylepšení marginu v obchodní čas v US...tj. 15:30-22:00 je redukce marginu na 1/4....takže pokud kupuju MYM, MES, MNQ, tak to chce margin v tuto dobu ca 250 $, přes noc pak do 1000 $...za kontrakt
když se podíváte na pohyb třeba /MYMH1 24.2. 15:30 do 19:30, tak je přes 500 bodů, tj. $250...takže chytit tento pohyb znamená při marginu 250$ zisk 100%... to mi přijde parádní využití kapitálu...
nevýhoda je skutečně nemožnost GTC na SL, PT přes noc.....ale intraday lze...tak teď testuji akorát tak svojí psychiku...protože hlavně o tom to je mi přijde + vstupy, výstupy...
Otázkou je, kolik seberou z 10k USD...Díky za podrobné info, budu využívat spíše cash účet na swing akcií. Poslední dva dny sice penny stocky dostaly na prdel, ale to se brzy změní.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 18 kvě 2021, 00:15

Dobrý večer,

chtěl bych se podělit se zkušeností u Firstrade ohledně vkladu dolarů.

Koruny jsem si převedl na dolary u Interactive Brokers za cca 50-60 CZK výhodným kurzem. Z IB jsem si peníze vybral do Creditas, kde mám účet vedený v USD. Tahle sranda stála 50 CZK za příchozí zahraniční platbu, z Creditas jsem převáděl 3 460 USD do Firstrade, odchozí zahraniční platba stála 150 Kč. Co mě překvapilo byla rychlost připsání vkladu (v pátek odesláno z Creditas, v pondělí na mém účtu u Firstrade).

Bohužel musíte počítat s tím, že si zprostředkovatelská americká banka strhne peníze, i když si broker Firstrade za vklad nic neúčtuje. Fyzicky mi na účet dorazilo 3 440 USD místo 3 460 USD, což je dalších 20 USD.

Vzhledem k tomu, že si Firstrade neúčtuje žádné poplatky za nákup akcií a neexistuje ani poplatek za neaktivitu , vrátí se mi to jako aktivnímu traderovi brzy zpět.

Jsem rád, že pokus vyšel, příště vložím finální vyšší částku beze strachu z nějakých problémů...

Mike

Skejwi
Silver pen
Silver pen
Reputace: 405
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 17 dub 2022, 08:25

Zkoušel jsem otevřít účet u Firstrade a skončil hned v prvním kroku: vypadá to, že na české číslo jejich systém už nově SMSku nepošle. Existoval způsob, jak to obejít přes dočasné online US číslo, ale prý to už taky začali blokovat (v odkazu v diskuzi pod článkem).

Možná je to jen dočasný kiks, možná je to konec otevřené politiky jednoho z mála US brokerů dostupných pro Čechy.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

jann
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jann » 17 dub 2022, 21:55

Skejwi píše:
17 dub 2022, 08:25
Zkoušel jsem otevřít účet u Firstrade a skončil hned v prvním kroku: vypadá to, že na české číslo jejich systém už nově SMSku nepošle. Existoval způsob, jak to obejít přes dočasné online US číslo, ale prý to už taky začali blokovat (v odkazu v diskuzi pod článkem).

Možná je to jen dočasný kiks, možná je to konec otevřené politiky jednoho z mála US brokerů dostupných pro Čechy.
Ahoj,
měl jsem stejný problém. Komunikoval jsem s jejich help linkou, kdy nejdříve jsem upozornil, že nemůžu projít procesem registrace, neboť mi nepřijde ověřovací kód. Doporučením bylo vyzkoušet jiný prohlížeč, což jsem samozřejmě zkoušel. Opětovně jsem kontaktovat help linku s obrázkem chybového hlášení na stránce s ověřením a výsledkem bylo, že mně zaslali formuláře, které jsem musel vyplnit, podepsat a naskenované zaslat zpět. Procesem registrace jsem tímto způsobem prošel v lednu tohoto roku.

mvmv
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mvmv » 23 lis 2022, 17:11

Podelil bych o prevod USD do Firstrade bez poplatku prostrednictvim Interactive Brokers (IB). 1 vyber (vcetne wired) mesicne zdarma.
Predovat CZK, EUR do IB nebudu popisovat najdete ve vlakne IB. IBCE uz ma lolalni ucet takze bez poplatku.

Prevod jsem zadal v Nedeli a v Podeli kolem 20:00 jsem mel penize na uctu ve Firstrade.

Cely prevod je wired Withdraw do Finance institution viz obrazek
transakce.jpg
transakce.jpg (269.88 KiB) Zobrazeno 334 x

Skejwi
Silver pen
Silver pen
Reputace: 405
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 23 lis 2022, 22:28

Dík za sdílení. Směrem tam je víc možností, třeba přímo dolary ACATem z IBCE. Horší je to zpátky... ;)
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 24 lis 2022, 06:01

Hlavně pozor na IBCE jako prostředníka. Doteď v pohodě, ale měnil jsem si u nich přes fxconv eur a posílal ven. I když pak část přišla zpátky, tak po pár měsících přišlo varování, že nejsou směnárna a chtějí, aby ty prostředky pak byly u nich investovány, jinak možnost fxconv odeberou.

Odpovědět