InteractiveBrokers

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
TBPF
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: InteractiveBrokers

Příspěvek od TBPF » 17 zář 2020, 11:46

Já jsem nedávno převáděl peníze z IB do TW úplně zdarma. A to pomocí transferu ACAT. Příchozí ACAT má TW zdarma, na druhé straně odchozí ACAT má IB také zdarma. Platit budu až za budoucí výběry z TW, protože tam mají odchozí ACAT i běžné převody zpoplatněné.

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 17 zář 2020, 11:55

ACAT se používá při přechodu mezi brokery a převádí se tím pokud tomu správně rozumím vše. Není to vyloženě varianta pouze pro nafundování účtu. Já si mám nyní v plánu IB prozatím ponechat. Tedy nenašel jsem za něj plnohodnotnou alternativu, která by umožňovala i převody měn za výhodných podmínek (Revolut už není řešení - omezuje max. částku a navíc riziko banu účtu prakticky kdykoliv).

Myslíte, že by to šlo řešit částečným ACAT (https://www.interactivebrokers.com/en/s ... ctions.htm)? Tzn. že bych si převedl pouze část hotovosti v USD.

Jinak TW člověka "zkásne" dovnitř i ven. Pak ta nutnost peníze převádět jinde (tam i zpět) za rozhodně méně výhodných podmínek než spotové ceny. Zejména posledně zmiňované by mohlo udělat u větších částek větší ztrátu. Prvně zmiňované zase u menších účtů.

Ad. Tradestation - https://www.tradestation.com/pricing/ "TS SELECT and TS GO: Available only to U.S. residents. “Commission-free” for equities trades applies only to the first 10,000 shares per trade". International plan zkásne 5 USD za akcii, nebo opci.

Firstrade procházím z hlediska recenzí.

Pak jsem ještě objevil https://international.schwab.com/pricin ... -item-1251 - mají mezinárodní účet od 25K - bez poplatku akcie, opce jen za 0,65 USD/kontrakt.
Naposledy upravil(a) Mufimufin dne 17 zář 2020, 13:10, celkem upraveno 2 x.

TBPF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBPF » 17 zář 2020, 12:26

Pomocí ACAT lze převést mezi brokery jak všechny pozice (all assets), tak provést částečný transfer (partial transfer). Pokud se něco od té doby nezměnilo, tak ke dni 13. 8. 2020 byl příchozí ACAT k TW zdarma.

Ať si tady nevyměňujeme mnoho příspěvků, dovolím si stručně popsat celý můj postup, snad to pomůže i ostatním:

1) Do IB jsem si zaslal Kč a směnil na USD (IB jsem v tomto případě využil jako levnou směnárnu).
2) U TW jsem vyplnil vytištěný formulář pro ACAT (po domluvě s podporou TW - jejich elektronický formulář na webu neumožňuje zadat transfer cash).
3) Podepsaný formulář ACAT jsem naskenoval a poslal e-mailem podpoře TW.
4) Za několik dní jsem obdržel notifikace z TW i IB, že probíhá transfer.
5) Do 7 dnů byla celá operace zrealizována, peníze v TW bez jakýchkoliv poplatků.
Přílohy
TastyWorks_ACAT_form - vzor.jpg
TastyWorks_ACAT_form - vzor.jpg (234.5 KiB) Zobrazeno 1503 x

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Reputace: 414
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 09 říj 2020, 09:31

Vcera jsem si delal free trial u IB, abych si otukal webovou platformu, jestli stoji za ty poplatky u tradestation global oproti obchodovani zdarma jinde a uplne me to odrovnalo. Je tam v research zalozce v podstate veskery potrebny info ohledne akcii, ktery clovek potrebuje, lehce slabsi je to pro ETF, ale porad super. Jeste jsem nevidel v detailu platformu od Degiro, ale kdyz to srovnam se vsema ostatnima nizkonakladovyma brokerama, tak IB je tou platformou totalne nici, protoze ma sama o sobe svoji vysokou pridanou hodnotu zatimco vsude jinde neni vubec nic a vsechny informace si musi clovek shanet a zjistovat po netu (casto jeste na placenych webech)...
Osobní portfolio (31.1.2021)
Fidelity podil. fondy = 31% World LU1400167216
ETF = 10% XCS6 + 4% WVAL + 2% UNIC
Akcie = 11% ČEZ + 6% MONET + 2% POLY + 2% GAZP + 2% GMKN
Crypto = 20% BTC + 7% ETH +3% LTC

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 09 říj 2020, 10:14

TBPF: Díky, částečný ACAT je to co jsem hledal. Netušil jsem, že jde udělat i partial. Navíc IB (narozdíl od ostatních) neúčtuje nic za odchozí ACAT. Stává se tak skutečně "levnou" směnárnou. Jen škoda, že tam je ten poplatek za neaktivitu. Jinak bych si ho i nechal.

Teď kvůli brexitu zvažuji IB opustit a jít k Tradestation (ne global) + Schwab + Tastyworks (tady už účet mám). Všichni mají data zdarma, akcie zdarma a nízké poplatky za opce. Jsou tam i další výhody, ale jedna obrovská zde již řešená nevýhoda (netuším jak Schwab) je absence forexu a fxconv, které je IB díky nulové platbě za příchozí transakce v CZK a EUR a poplatku 2,5 USD za konverzi relativně bezkonkurenční (oběma směry).

Zase tak často ale peníze v plánu posílat nemám. Na EUR a akcie v Evropě si ponechám Degiro.

soky4849
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soky4849 » 08 pro 2020, 11:39

Zdravím

neuvěřitelné co se mi stalo...

po dlouhém zvažování jsem se rozhodl založit si účet u IB, poslal jsem si tam v pátek 100k korun a peníze přišly, ale včera nefungovalo webové rozhraní IB, tak jsem si říkal: to je pech, zrovna trh klesl a já chtěl některé akcie nakoupit, tak jsem si říkal třeba to tak má být a bude to ještě levněji.

Dnes jsem se chtěl připojit na svůj účet a píše mi to že mám uzavřený účet. A nemohu se do něj dostat. přes telefon ano, ale přes desktop ne.
Přes email podle nich se to řešit nedá, takže jen telefonicky, volám 20 minut a stále jsem čekal na propojení s podporou (asi řeší mnoho problémů)

má s tímhle někdo zkušenost? začínám mít pocit, že jsem zvolil podělaného brokera. Má někdo podobný problém?

Díky

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 08 pro 2020, 12:46

Já tenhle problém nikdy nepozoroval, i teď mi přihlašování funguje v klidu. Spíš jsem se s podobným efektem setkal u přihlašování do bank a to bývá nevhodným prohlížečem. Např. bankovnictví v mBank nefunguje v Chromu dobře. Jestli ti to funguje z mobilu, zkus jiný prohlížeč.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 08 pro 2020, 12:58

IB mělo včera technické potíže. Dneska už by to mělo být ok.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 08 pro 2020, 21:26

Skejwi píše:Já tenhle problém nikdy nepozoroval, i teď mi přihlašování funguje v klidu. Spíš jsem se s podobným efektem setkal u přihlašování do bank a to bývá nevhodným prohlížečem. Např. bankovnictví v mBank nefunguje v Chromu dobře. Jestli ti to funguje z mobilu, zkus jiný prohlížeč.
Mne mBank v Chromu funguje

Sent from my iPhone using Tapatalk

soky4849
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soky4849 » 09 pro 2020, 19:57

Ahoj,

Mám dotaz. Kde zjistím na IB že se mi stahuje 10 dolarů za měsíc jako poplatek. A jak se to stahuje, popřípadě funguje?

Díky

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 09 pro 2020, 20:17

soky4849 píše:
09 pro 2020, 19:57
Mám dotaz. Kde zjistím na IB že se mi stahuje 10 dolarů za měsíc jako poplatek. A jak se to stahuje, popřípadě funguje?
Já bych řekl, že to uvidíš na konci měsíce v "Activity statement", případně MTM statement. Někde mezi "Fees" bych to hledal. A funguje to jednoduše, buďto uděláš za měsíc obchody, za které zaplatíš víc jak 10$, pokud by jsi udělal obchodů méně, tak si to oni dorovnají a strhnou do té výše 10$. Jestli neobchoduješ často na měsíční bázi, aby to právě pokrylo ten inactivity fee, tak doporučím whitelabel brokera pod IB - Tradestation Global ;)
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance Převody měn: Revolut, IB FX Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

soky4849
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soky4849 » 09 pro 2020, 21:56

doonio píše:
09 pro 2020, 20:17
soky4849 píše:
09 pro 2020, 19:57
Já bych řekl, že to uvidíš na konci měsíce v "Activity statement", případně MTM statement. Někde mezi "Fees" bych to hledal. A funguje to jednoduše, buďto uděláš za měsíc obchody, za které zaplatíš víc jak 10$, pokud by jsi udělal obchodů méně, tak si to oni dorovnají a strhnou do té výše 10$. Jestli neobchoduješ často na měsíční bázi, aby to právě pokrylo ten inactivity fee, tak doporučím whitelabel brokera pod IB - Tradestation Global ;)
Takže minimum je 10 dolarů za měsíc, už to chápu. No nakupuji ted docela dost :-/

supercaptainx
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercaptainx » 16 pro 2020, 07:32

Novinky ohledně Madarska :evil:.
Opravdu to tedy myslí vážně.

https://www1.interactivebrokers.com/en/ ... hp?f=48038

Michael
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael » 17 pro 2020, 19:45

Nemluvilo se něco o Lucembursku ? Tam bych byl teda o hodne klidnější.

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 17 pro 2020, 19:49

Lucembursko, Irsko i madarsko. Spadnes tam, kde by to odpovidalo zemepisne. Lux je snad pro VIP nebo jak.

supercaptainx
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercaptainx » 18 pro 2020, 20:43

Ahoj,

pročítám jsi FAQ k migraci na IBCE - Madarsko - https://ibkr.info/node/3587 (bod c. B4)

A asi to vypadá to, že pojištění na aktiva bude na 100 000 EURO.

Snad jsem to pochopil dobře :lol:

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 18 pro 2020, 22:37

V podstatě ano. Pro částky do 1 milionu forintů vrací všechno, pro částky vyšší vrací 1 milion forintů + 90% z částky nad 1 milion forintů až do výše 100 tisíc EUR, viz ZDE.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

soky4849
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soky4849 » 19 pro 2020, 08:52

Skejwi píše:
18 pro 2020, 22:37
V podstatě ano. Pro částky do 1 milionu forintů vrací všechno, pro částky vyšší vrací 1 milion forintů + 90% z částky nad 1 milion forintů až do výše 100 tisíc EUR, viz ZDE.
Pokud vlastním akcie, tak při krachu brokera by se nemělo s mýma drzenyma akcie na nic stát ne? Vybral jsem si IB pro její historii, W8ben formuláři a začínám být čím dál tím více nespokojený...

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 19 pro 2020, 17:25

Zalezi na tom jak broker zkrachuje.
Broker drzi tvoje akcie na tve jmeno, tim padem pripadny bankrot a nedobytne pohledavky veritelu neni mozne sanovat rozprodavanim majetku klientu brokera. Na druhou stranu, pokud by nekdo uvnitr brokera zproneveril sverene cenne papiry, pak o ne prijdes (a v ten moment prichazi v uvahu pojistka).

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 pro 2020, 09:37

Kingswood píše:Zalezi na tom jak broker zkrachuje.
Broker drzi tvoje akcie na tve jmeno, tim padem pripadny bankrot a nedobytne pohledavky veritelu neni mozne sanovat rozprodavanim majetku klientu brokera.
Teorie hezká, ale tohle ani náhodou neplatí univerzálně. Vždycky je třeba si přečíst smlouvy s brokerem.

Odpovědět