InteractiveBrokers

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
TBPF
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: InteractiveBrokers

Příspěvek od TBPF » 17 zář 2020, 11:46

Já jsem nedávno převáděl peníze z IB do TW úplně zdarma. A to pomocí transferu ACAT. Příchozí ACAT má TW zdarma, na druhé straně odchozí ACAT má IB také zdarma. Platit budu až za budoucí výběry z TW, protože tam mají odchozí ACAT i běžné převody zpoplatněné.

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 17 zář 2020, 11:55

ACAT se používá při přechodu mezi brokery a převádí se tím pokud tomu správně rozumím vše. Není to vyloženě varianta pouze pro nafundování účtu. Já si mám nyní v plánu IB prozatím ponechat. Tedy nenašel jsem za něj plnohodnotnou alternativu, která by umožňovala i převody měn za výhodných podmínek (Revolut už není řešení - omezuje max. částku a navíc riziko banu účtu prakticky kdykoliv).

Myslíte, že by to šlo řešit částečným ACAT (https://www.interactivebrokers.com/en/s ... ctions.htm)? Tzn. že bych si převedl pouze část hotovosti v USD.

Jinak TW člověka "zkásne" dovnitř i ven. Pak ta nutnost peníze převádět jinde (tam i zpět) za rozhodně méně výhodných podmínek než spotové ceny. Zejména posledně zmiňované by mohlo udělat u větších částek větší ztrátu. Prvně zmiňované zase u menších účtů.

Ad. Tradestation - https://www.tradestation.com/pricing/ "TS SELECT and TS GO: Available only to U.S. residents. “Commission-free” for equities trades applies only to the first 10,000 shares per trade". International plan zkásne 5 USD za akcii, nebo opci.

Firstrade procházím z hlediska recenzí.

Pak jsem ještě objevil https://international.schwab.com/pricin ... -item-1251 - mají mezinárodní účet od 25K - bez poplatku akcie, opce jen za 0,65 USD/kontrakt.
Naposledy upravil(a) Mufimufin dne 17 zář 2020, 13:10, celkem upraveno 2 x.

TBPF
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBPF » 17 zář 2020, 12:26

Pomocí ACAT lze převést mezi brokery jak všechny pozice (all assets), tak provést částečný transfer (partial transfer). Pokud se něco od té doby nezměnilo, tak ke dni 13. 8. 2020 byl příchozí ACAT k TW zdarma.

Ať si tady nevyměňujeme mnoho příspěvků, dovolím si stručně popsat celý můj postup, snad to pomůže i ostatním:

1) Do IB jsem si zaslal Kč a směnil na USD (IB jsem v tomto případě využil jako levnou směnárnu).
2) U TW jsem vyplnil vytištěný formulář pro ACAT (po domluvě s podporou TW - jejich elektronický formulář na webu neumožňuje zadat transfer cash).
3) Podepsaný formulář ACAT jsem naskenoval a poslal e-mailem podpoře TW.
4) Za několik dní jsem obdržel notifikace z TW i IB, že probíhá transfer.
5) Do 7 dnů byla celá operace zrealizována, peníze v TW bez jakýchkoliv poplatků.
Přílohy
TastyWorks_ACAT_form - vzor.jpg
TastyWorks_ACAT_form - vzor.jpg (234.5 KiB) Zobrazeno 408 x

Kingswood
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 192
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 09 říj 2020, 09:31

Vcera jsem si delal free trial u IB, abych si otukal webovou platformu, jestli stoji za ty poplatky u tradestation global oproti obchodovani zdarma jinde a uplne me to odrovnalo. Je tam v research zalozce v podstate veskery potrebny info ohledne akcii, ktery clovek potrebuje, lehce slabsi je to pro ETF, ale porad super. Jeste jsem nevidel v detailu platformu od Degiro, ale kdyz to srovnam se vsema ostatnima nizkonakladovyma brokerama, tak IB je tou platformou totalne nici, protoze ma sama o sobe svoji vysokou pridanou hodnotu zatimco vsude jinde neni vubec nic a vsechny informace si musi clovek shanet a zjistovat po netu (casto jeste na placenych webech)...
Osobní portfolio (31.10.2020)
Fidelity podil. fondy = 41% World LU1400167216 + 20% Global Demographics - LU1961889083
Akcie = 15% ČEZ + 6% Moneta
Crypto = 13% BTC + 4% ETH
+ NAV nemovitost, cash, collectibles

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 09 říj 2020, 10:14

TBPF: Díky, částečný ACAT je to co jsem hledal. Netušil jsem, že jde udělat i partial. Navíc IB (narozdíl od ostatních) neúčtuje nic za odchozí ACAT. Stává se tak skutečně "levnou" směnárnou. Jen škoda, že tam je ten poplatek za neaktivitu. Jinak bych si ho i nechal.

Teď kvůli brexitu zvažuji IB opustit a jít k Tradestation (ne global) + Schwab + Tastyworks (tady už účet mám). Všichni mají data zdarma, akcie zdarma a nízké poplatky za opce. Jsou tam i další výhody, ale jedna obrovská zde již řešená nevýhoda (netuším jak Schwab) je absence forexu a fxconv, které je IB díky nulové platbě za příchozí transakce v CZK a EUR a poplatku 2,5 USD za konverzi relativně bezkonkurenční (oběma směry).

Zase tak často ale peníze v plánu posílat nemám. Na EUR a akcie v Evropě si ponechám Degiro.

Odpovědět