Brokeři - obecná diskuse

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od anybodyelse » 23 led 2018, 23:48

LuckyLuke píše:Zkoušel někdo poslat na LYNX Broker vklad např. v eurech ??? Je pak výhodné u nich provést směnu EU/US ?
Uvažuji část vkladů z Mintosu zredukovat a poslat je sem buď přímo nebo přes můj eurový účet u FIO. Tam bych platil pouhých 20Kč za příchozí platbu.

Mám nyní špatný poměr : akcie : 1%, ETF : 0%, ZONKY : 40 %, Mintos : 50%, Podílové listy : 9%
Chtěl bych položku akcie a ETF zvýšit tak na 60%.
Já mám účet přímo u IB. Nedávno jsem potřeboval směnit EURa. Normálně jsem si na účet u IB poslal koruny, směnil za výhodnější kurz, a poslal zpět na EURový účet u AirBank. Převod trval vždy jeden den.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 408
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Jan » 24 led 2018, 09:48

vyvar z ovaru píše:Nevim jestli uz to sem nekdo daval, pred rokem a neco delali pekny srovnani brokeru Finlordi. Spousta infa uz mozna neplati, ceniky ale asi ano: https://finlord.cz/2016/12/srovnavame-i ... io-patria/

IB je spis platforma pro tradery kvuli tem poplatkum. Kdyz je clovek hodne aktivni, tak je to pro nej dobry. Kdyz jsem loni zacinal s akciema a etf, tak me poplatky u Degira vysly asi na 2 000, u Fio, ci Patria by me to stalo 25 az 30 tisic. Ja si Lynx zakladam spis kvuli diverzifikaci a budu tam nakupovat jen ty akcie, ktere nebudu chtit (idealne) nikdy prodat. Takze nejake blue chips apod. a asi vzdy za vetsi castku. U Degira mi maximalne vyhovuje to, ze muzu prikoupit akcie treba jen za 3 000 a poplatek je uplne mizivych 12 Kc. Snizim tak treba prumernou cenu a kdyz akcie dalsi den nebo tyden klesne, zase muzu dokoupit za par tisic. Tohle by mi ale na Lynx dost zhorsilo prumerovani cen k lepsimu. To stejne plati pro ETF (doufam, ze casem budou zase pristupne). Prifrci mi treba 1500 v dividendach a muzu to hned soupnout do Schwaba a bez poplatku. A klidne to takhle otocit i vickrat za mesic, kdyz se nashromazdi dividendy. S Lynxem a dalsima by to takhle neslo.

Co se tyce meny, tak mi bylo doporuceno zalozit Lynx rovnou v dolarech (nebo euro pokud planujete evropske burzy). Melo by to tam nekde jit myslim nastavit a konverze je pak o nejakou korunu levnejsi.
Odkaz je výborný, kdysi jsem to četl.
Ještě k té devizové konverzi - na co jsem včera zapomněl, tak je to, že spread mezi rozvinutými měnami typu USD/EUR je taky obvykle nižší, než mezi měnou rozvinutou a emerging (CZK).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 480
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od LuckyLuke » 24 led 2018, 11:33

Ten článek je pěkný. U mě bude rozhodující : počet investic = 1-2 / 2 měsíce. Investovaná částka : také malá. Chci si až během roku zvyšovat investovanou částku. Proto IB by byl pro mě určitě dražší varianta.

Srovnání LYNX Broker vs. FIO Broker: https://www.lynxbroker.cz/tarify/

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 528
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 led 2018, 15:05

Fio urcite nebrat (a Patria uz vubec ne). Ty ceny za obchody jsou priserny. Nejvtipnejsi na tom je, ze jsem byl na nekolika jejich seminarich a neustale opakuji, jak jsou strasne levni. :lol:

Osobne bych volil Degiro, Lynx a v pripade vetsiho objemu obchodu IB.

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 26 led 2018, 19:56

Trochu jsem se ptal na ETF u Degira:
Pokud klient obchoduje na zahraničních trzích s funkcí AutoFX, pak se automaticky převedou CZK na požadované množství zahraniční měny při provedení transakce. Poplatek za funkci AutoFX činí 0,1%. AutoFX vždy využívá aktuální spotový kurz na forexovém trhu.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 558
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 úno 2018, 15:27

Vyjádření Degira k investicím do ETF:
zdroj: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... 0&start=30

Degiro mi vcera odpovedelo, vypada to slibne:
DEGIRO je pod dohledem nizozemského regulátora a ten nedovoluje nabízet k obchodování produkty bez vyžadovaných dokumentů.
Nicméně jsme si vědomi, že ostatní brokeři, nejen v České Republice, ale i v Nizozemsku, stále dané instrumenty nabízejí k obchodování.
Naše vedení proto zahájilo debatu s nizozemským regulátorem o dalším postupu a očekáváme, že do 2 měsíců by mohla být situace vyřešena.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 09 úno 2018, 14:15

Koukám, že Degiro daní dividendy českých firem sazbou 35 % místo 15 %. U zahraničních při vyplnění formuláře W-8BEN ale ta sazba je 15%, ne? V minulosti jsem právě slyšel nějaké stížnosti na Degiro ve spojitosti s „poplatkem za připsání dividendy“.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 14:24

Struktura, kterou DEGIRO používá, vede k efektivním úsporám na transakčních nákladech při obchodování. Kromě toho tato struktura, v níž jsou držena aktiva klientů v rámci samostatného právního subjektu, má za následek minimální riziko v případě potíží protistrany. Vedlejším efektem je, že DEGIRO nemůže aplikovat lokální zdanění dividend pro české akcie. České dividendy proto budou zdaněny sazbou 35%. DEGIRO poskytne daňové výkazy a klienti tak mohou vyplnit daňové přiznaní v souladu s příslučnou legislativou.

Oni se tim nijak netaji a tohle info tam sviti snad od pocatku, co tam jsem, takze kazdej investor to vidi. K investovani na BCPP Degiro vhodny neni.

Nechci tu pusobit jako nejaky fanboy Degira, ale spousta negativnich clanku a prispevku na soc. sitich prameni z toho, ze si uzivatele dukladne neprecetli cenik.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 09 úno 2018, 15:22

No tak na tuhle otázku už jsem si odpověděl především sám - zajímaly mě spíše zahraniční firmy po podepsání W-8BEN.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 15:31

Po podepsani W8-BEN mi na americke burze strhavaji nasledujici procenta:
USA 15%
Hong Kong 0%
UK 0%
Japonsko 15%

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 09 úno 2018, 15:35

Zlepšila se na Degiru vlastně nějak ta situace s ETF? Vanguard, Schwab, atp.?

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 16:10

Mrkni o par postu vys na to co psal Joshua. Vypada to nadejne.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 09 úno 2018, 19:31

vyvar z ovaru píše: ale spousta negativnich clanku a prispevku na soc. sitich prameni z toho, ze si uzivatele dukladne neprecetli cenik.
Já jsem taky četl kdysi nějaké negativa, proto jsem si říkal, že bude lepší investovat přes Lynx, protože mi přišel tak nějak důvěryhodnější. Ale nevím jestli to nebude jedno ohledně bezpečnosti ? Zatím nejsem ani u jednoho. Ale ty investice bez poplatků mě lákají.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 21:39

Pokud to chapu dobre, tak by melo byt vlastne irelevantni, kde akcie nakupujeme, protoze jsou vedeny v centralnim registru a nejsou vazane na brokera. Kdyz broker zkrachuje, tak by se to akcii nemelo zadnym zpusobem dotknout, nezainvestovane penize, ktere jsou na uctu brokera byvaji pojisteny min. 20K euro (Lynx ma myslim vetsi castku) a spravu akcii by nasledne prebiral jiny broker. Ale krk za to nedam. :)

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 304
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 22 kvě 2018, 20:43

Ti co investujete přes Degiro a přitekla Vám nějaká dividenda z USA/DE/apod... jak to máte se zdaněním?
Degiro Vám už strhl rovnou tu daň na platformě a tedy jste dostali daň očištěnou,nebo hrubou a zdaníte si sami v přiznání?
Mě zdanili např. GE, ale už mě nezdanili Shire...tak nechápu ten jejich systém.

Druhý dotaz: jaký typ účtu na Degiru máte? Já mám CUSTODY a ten je bohužel zatížen ještě poplatkem za připsání dividendy (1€ + 3% z dividendy). CUSTODY má výhodu v tom že ty akcie opravdu vlastníte vy a Degiro s němi nemůže nijak manipulovat, případně je přepůjčovávat jiným investorům,apod... Nicméně v konečném důsledku z těch dividend docela dost ostrouhám a přistane mi na účtě tak 60% z té hrubé dividendy.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 kvě 2018, 23:04

Dividendy z USA mi chodi zdanene, ale taky ne uplne vsechny a nektere jine staty jsou z vetsi casti nedanene. Do danoveho priznani musis uvest vsechno, zdanene i nezdanene v plne vysi (za kazdy stat 1 priloha) a tu jiz strzenou dan pak vepises do kolonky Dan zaplacena v zahranici. Tim se to v podstate vynuluje. Ja mel jen pomerne maly doplatek. Degiro ti na zacatku roku posle soucty vsech prijatych dividend a strzenych castek v korunach. Ja to prepsal do priznani, ale tenhle postup je asi spatne, protoze by se mely vzit sumy v puvodni mene a ty vynasobit jednotnym kurzem. Toto uz by tak pohodlne nebylo, protoze vypis v puvodni mene asi Degiro takhle pekne nedoda. Takze pokud mi to projde, tak to tak budu delat dal a hotovo.

Ucet mam ten defaultni. Jediny poplatek je 2,5 euro/burza. Kde maji na webu napsano, ze u toho profilu Basic akcie nevlastnim ja?

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 23 kvě 2018, 07:21

vyvar z ovaru píše:
22 kvě 2018, 23:04
Kde maji na webu napsano, ze u toho profilu Basic akcie nevlastnim ja?
Tady https://www.degiro.cz/helpcenter/faq/ja ... -a-custody

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 304
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 23 kvě 2018, 08:45

Já, jelikož mám účet na EUR platformě, tak jsem tuto informaci četl v podmínkách, odstavec 9.:
Article 9. Lending Securities
9.1 Consent of Client
Unless Profile Custody applies to the Personal Page, Client hereby gives consent to DEGIRO to
Lend the Securities which are the subject of a purchasing Order or which are held for Client by
SPV. At all times DEGIRO will be the counterparty in this respect to SPV and as such will have
the obligation to redeliver the Securities that are Lend. A brief clarification of Lending is given in
the document Investment Services in the Investment Services Information.
Ale ve stručnosti (a v češtině) je to tak jak uvedl JPT:
Profil Custody znamená, že cenné papíry jsou drženy odděleně a není umožněno jejich zapůjčení třetím stranám
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 23 kvě 2018, 09:40

Dik za info, snad to nebude do budoucna problem.

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 96
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 30 črc 2018, 10:12

Ahoj,

mate nekdo zkusenosti s robomarkets.cz, https://www.fxstreet.cz/robomarkets.html.
Zkousel jsem hledat po netu, ale moc jsme nenasel.
Vitek

Odpovědět