Degiro

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
zelena_zeme
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od zelena_zeme » 18 dub 2021, 14:38

kokoska píše:
13 dub 2021, 22:28
Přišel mi email, ale možná to z toho jen špatně dedukuji.
DEGIRO becomes a Dutch branch and the European brand of flatexDEGIRO Bank AG
A couple of months ago, we informed you about DEGIRO becoming part of flatexDEGIRO Group. We are now announcing our next step in the transformation that began last year. As of 30 April 2021, DEGIRO merges into flatexDEGIRO Bank, creating the biggest online execution-only broker in Europe with its own banking license.
We will continue to operate exactly like we do today
The merger will have no practical consequences for your relationship with DEGIRO. Following the merger, DEGIRO will simply continue its business as a branch of flatexDEGIRO Bank AG. We will continue to use DEGIRO as our brand name across Europe, and we will operate like we do today from our offices in Amsterdam and Sofia.
What does this mean for you as a client?
In essence, the terms and conditions in the Client Agreement stay the same. Naturally, the contractual party changes and being a Dutch branch of a fully regulated German bank brings a few minor changes and clarifications, which we have highlighted here.
More customer benefits
With the new corporate structure, flatexDEGIRO Group will be best positioned for further growth, simplification of internal processes and even better cooperation. The new setup will make us faster and more effective in product and service development and ultimately strongly contribute to the benefit of you, our customer. DEGIRO has always strived to provide added value by developing affordable, custom-made financial services for all investors. This new chapter will allow us to continue doing so and improve our services to you.
to jsem tedy zvědavej, jestli to od 30.4. proběhne. Začínám být na hraně pro podání daňovýho přiznání kvůli nákupům z FPT, takže nejspíš počkám na začátek května s dalšími nákupy kdyby to náhodou vyšlo s tím flatexem :D Zajímá mě taky co provedou se stávajícími penězi ve FPT, jestli je převedou na bankovní flatex účet, nebo je do portfolia přesunou tak že je nechají v tom peněžním fondu (teď si nevzpomenu na název) :?

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 175
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 dub 2021, 13:43

Už opravili kompenzace FPT, kteroužto položku jsem vůbec nikde v portfoliu velmi dlouho neměl.
Opera Snímek_2021-04-20_134226_trader.degiro.nl.png
Opera Snímek_2021-04-20_134226_trader.degiro.nl.png (15.52 KiB) Zobrazeno 989 x

bergys
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bergys » 21 dub 2021, 10:40

Zdravím.

Mám otázku. Když si člověk pošle peníze na DEGIRO, tak se mu automaticky převedou na eura. Když kupuji v Americe tak pak na dolary. Dá se nastavit aby se mi to předvádělo rovnou na dolary ? Nejlépe bez poplatku.

Další otázka. Jak je to při prodeji ? Automaticky se to zase převádí na eura ?

Seno
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seno » 21 dub 2021, 11:02

bergys píše:
21 dub 2021, 10:40
Zdravím.

Mám otázku. Když si člověk pošle peníze na DEGIRO, tak se mu automaticky převedou na eura. Když kupuji v Americe tak pak na dolary. Dá se nastavit aby se mi to předvádělo rovnou na dolary ? Nejlépe bez poplatku.

Další otázka. Jak je to při prodeji ? Automaticky se to zase převádí na eura ?

Čau,
degiro má hlavní měnu v eurech. Tzn. vše se ti automaticky převádí na eura. Přímo dolary tam tuším nedostaneš a převést to taky nejde. Jedinou možností dle mě jak mít dolary je nakoupit titul za dolary, vypnout AutoFX na dolary a titul prodat (po vypnutí se ti nepřevedou na eura). To ale nedává žádný smysl pokud nejsi trader a neumožňuje to měsíční přidávání peněz na účet. Manuální převod je za 10 euro/směna. Poplatek z eura na jiné měny bude vždy (kromě czk), tomu se nevyhneš.
Při prodeji se dolary automaticky zase převedou na eura, pokud máš zapnutý AutoFX :)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 617
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 26 dub 2021, 19:25

Seznam ETF bez poplatků (15.4.2021):

https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/sezna ... platku.pdf

- zkopíroval jsem seznam do našich tabulek : https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1650845986

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Emet » 26 dub 2021, 20:06

Kdyby nekoho zajimalo porovnani stareho a noveho seznamu ETF bez poplatku tak tady:

https://drive.google.com/file/d/1mDM6UL ... O6eyxVmcI0

Za spravnost nerucim. Je to odkaz z diskuse na jinem foru. ;)

zelena_zeme
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelena_zeme » 03 kvě 2021, 10:41

pozorujete někdo nějakou změnu? O víkendu mělo proběhnout sloučení s flatex bankou, ale na svým účtu pořád vidím FPT :roll:

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 175
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 03 kvě 2021, 11:22

Však se někomu vyjádřili, že teď žádná změna nebude. Možná někdy v budoucnu...

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Emet » 03 kvě 2021, 14:51

Ano, zatím se nic nemění. Potvrdila mi to již dříve (15.4.) Angela. :(
Dear Sir/Madam,
Thankyou for your email to DEGIRO.
While we are working towards introducing cash accounts via Flatex to all clients this is an on going goal.
No time frame can be provided on when exactly cash accounts ill be introduced to the Czech platform;
However, it is a future goal.

Thank you.
Best regards,
Angela.
Servicedesk
DEGIRO

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 03 kvě 2021, 15:43

Zdravím,

nejdou mi na Degiru zadat GTC prodejní objednávky (pouze denní), což je naprostá šílenost. Máte to taky tak ?

Mike

GrumpySmurf
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GrumpySmurf » 03 kvě 2021, 16:14

Mirinda78 píše:
03 kvě 2021, 15:43
Zdravím,

nejdou mi na Degiru zadat GTC prodejní objednávky (pouze denní), což je naprostá šílenost. Máte to taky tak ?

Mike
Update merger & GTC orders
Dear Investor,

We updated you on the upcoming merger of DEGIRO into flatexDEGIRO Bank and have notified you that we cleaned the order book of all Good-Till-Cancelled (GTC) orders per the 30th of April after market close. This applies to all exchanges other than the Euronext exchanges, with exception of options traded on Euronext.Until the merger is finalized we accept day orders. We expect the merger to be formalized next week. After which we will inform you about reopening the possibility of Good-Till Cancelled orders again. As a reminder, you can find your cancelled orders in the Order History on your account. Our sincere apologies for the inconvenience.

Seno
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seno » 04 kvě 2021, 15:15

Dnes mi Degiro připsalo 3x dividendu od T. Škoda, že mi ty dvě navíc zase vzali :D akorát jsem zvědav, jak se to bude za rok tvářit ve výpisu pro daně :oops:

Stalo se to taky někomu? :)

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Degiro

Příspěvek od KarlosV » 04 kvě 2021, 17:09

Seno píše:Dnes mi Degiro připsalo 3x dividendu od T. Škoda, že mi ty dvě navíc zase vzali :D akorát jsem zvědav, jak se to bude za rok tvářit ve výpisu pro daně :oops:

Jojo, take :)

Sent from my SM-A516B using Tapatalk

marvin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Degiro

Příspěvek od marvin » 04 kvě 2021, 20:57

KarlosV píše:
04 kvě 2021, 17:09
Seno píše:Dnes mi Degiro připsalo 3x dividendu od T. Škoda, že mi ty dvě navíc zase vzali :D akorát jsem zvědav, jak se to bude za rok tvářit ve výpisu pro daně :oops:

Jojo, take :)

Sent from my SM-A516B using Tapatalk
jsem na tom stejne

SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 06 kvě 2021, 16:32

Také 2x připsány dividendy T. Obě odečteny + daň vrácena. Napotřetí už připsáno správně. Provedeno jako stejné transakce s opačnými znaménky, takže by se to ve výpisu pro daně nijak kreativně projevit nemělo.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.
Osobní PF k 12.3.2021: CSCO,CDR, FRT,GS7, IBM,INTC, MONET,NAS, NRZ,O, PFE,SPG, SPYW,STAG, T,TDOC, URW,VER.

jimmy052
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmy052 » 07 kvě 2021, 12:48

Mi se obdobná situace stala na Trading 212. :)
NRZ, IRM, WFC,STOR, O, AAPL, PFE, STAG, PBA, HRZN, MAIN, GAIN, KMI

Odpovědět