Brokeři - obecná diskuse

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
j83
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři - obecná diskuse

Příspěvek od j83 » 22 úno 2021, 22:18

pavelotb2016 píše:
22 úno 2021, 22:02
j83 píše:
Drmla píše:
22 úno 2021, 00:17
T212 pravidelně ve špičkách nefunguje a neskutečně laguje. Dáš koupit, tedy pokud se vůbec přihlásíš, a potom čekáš i deset minut, než se příkaz provede. A neprovede se za cenu, kterou jsi viděl, ale za tu, kam utekla. Tak na to bacha.
Spready mají i na akciích. Někde minimální, ale u těch obchodovaných OTC jsou v některých případech obří.

Tobě by imho seděl IBKR. Nebo tam naražíš na intradenní limit obchodů?
Odkud prosím máš tu informaci o spredech? Tohle by pro mě bylo absolutní no-go, ale nikde jsem nic takového nenašel. Já mám furt za to, že o tomhle by měli někde informovat a nikde jsem takovou informaci nenašel. To že se to nekoupí za cenu co vidíš mi přijde normální na revolutu to je úplně stejný proto jsem začal na skoro vše používat limit order a tam se mi nikdy nestalo že by se něco koupilo tak že za XX akcie + YY spread. Když jsem nastavil XX tak to bylo za XX. Jinak T212 používá právě Interactive Brokers (https://community.trading212.com/t/orde ... 2020/30621)
Revolut nakupuje a prodava vskutku na realnych cenach (i kdyz nejsou zobrazeny aktualne). Tedy pokud Revolut nelaguje...ale to se mi za 17 mesicu stalo asi 3x

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tomu věřím, mám právě z jeho používání stejný pocit (nesedí co zobrazuje ale jinak je to ok). Stejný pocit jsem měl s T212. V podmínkách jsem nic o nějakém spreadu neviděl, na foru to vyvrací. A lagování jsem si nevšiml (možná mám štěstí ale lidi nadavjí i na revolut)

Psal jsem na to passfolio prý by převedli akcie od revolutu zdarma. Mám to jako případný backup plán kdyby revolut opravdu nějak ještě víc zaříznul trading (minimálně pro věci co nechci prodat).

nefachacenko
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nefachacenko » 25 úno 2021, 16:06

Zdravím,
Používám Revolutku od jejího začátku. Prvně nakupoval kryptoburzama, které díky Revolutce utrácel v Tescu.
Začal jsem přes ní i kupovat zlomkové akcie svých oblíbených firem.

Teď už ale Revolutka není to, co bývala a rád bych ty zlomkové akcie nakupoval jinde. Sice mám účet u Degiro, ale ten ty fragmenty neumí. Kterého brokera byste mi doporučili?
Četl jsem si příspěvky o eToro a t212, ale jak sleduju, tak zrovna těm se v poslední době nějak moc dobře nedaří.

Díky za doporučení!

nefachacenko
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nefachacenko » 01 bře 2021, 22:40

Kde ideálně kupovat zlomkové akcie (zahraniční)?
Některé už to nenabízí a jiní mají pozastavené registrace.

Díky za doporučení.

Odpovědět