Degiro

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 124
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Gixian » 31 črc 2020, 23:38

Přišel email od Degira připomínající jejich fůzi s bankou Flatex, která nastává dnes v noci.

"The Dutch Regulatory Authorities have recently approved the acquisition of DEGIRO by the flatex group. We are proud to become part of the flatex group as of August 1st 2020. In this e-mail we are pleased to inform you what this new step will mean for you as our client.

A strong partnership
Both companies complement each other well, resulting in many synergies. flatex brings a lot of experience in the brokerage industry and operates under a German banking license. This offers further stability and an increased capacity for sustainable growth and development as an organisation."

V dalším textu zmiňují jako hlavní změnu pro současné investory, že nám založí u Flatexu bankovní účty, na které přesměrují neinvestované prostředky. To by mělo mít, pokud to dobře chápu, dva efekty:

1) úplně odpadnou uživatelské nepříjemnosti s fondy peněžního trhu
(zmatené výpisy a ovládání FPT v rozhraní Degira + ta lehká ztrátovost, která postihuje takto odložené peníze)

2) vyšší pojištění volných peněz
(klasických 100k euro jako v jakékoliv bance v EU; co mi není jasné je, jak to ovlivňí pojištění nefinanční části portfólia - optimistická varianta by byla že se to sečte, a bude 100% (max 100k euro) bankovní pojištění na hotovost a 90% (max 20k euro) burzovní pojištění na akcie)

Tak doufejme, že je ta fůze opravdu pozitivní událost, jak se nám Degiro snaží tvrdit. ;)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 89
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 01 srp 2020, 14:03

Gixian píše:
31 črc 2020, 23:38
Přišel email od Degira připomínající jejich fůzi s bankou Flatex, která nastává dnes v noci.

"The Dutch Regulatory Authorities have recently approved the acquisition of DEGIRO by the flatex group. We are proud to become part of the flatex group as of August 1st 2020. In this e-mail we are pleased to inform you what this new step will mean for you as our client.

A strong partnership
Both companies complement each other well, resulting in many synergies. flatex brings a lot of experience in the brokerage industry and operates under a German banking license. This offers further stability and an increased capacity for sustainable growth and development as an organisation."

V dalším textu zmiňují jako hlavní změnu pro současné investory, že nám založí u Flatexu bankovní účty, na které přesměrují neinvestované prostředky. To by mělo mít, pokud to dobře chápu, dva efekty:

1) úplně odpadnou uživatelské nepříjemnosti s fondy peněžního trhu
(zmatené výpisy a ovládání FPT v rozhraní Degira + ta lehká ztrátovost, která postihuje takto odložené peníze)

2) vyšší pojištění volných peněz
(klasických 100k euro jako v jakékoliv bance v EU; co mi není jasné je, jak to ovlivňí pojištění nefinanční části portfólia - optimistická varianta by byla že se to sečte, a bude 100% (max 100k euro) bankovní pojištění na hotovost a 90% (max 20k euro) burzovní pojištění na akcie)

Tak doufejme, že je ta fůze opravdu pozitivní událost, jak se nám Degiro snaží tvrdit. ;)
mne tedy jeste email neprisel, asi to posilaji v davkach
maji nejaky oficialni post na strankach nebo v blogu ohledne toho, co se bude menit pro klienty degira? nejak nemuzu nic najit

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 01 srp 2020, 16:00

Taky mi to nepřišlo. Ale zdá se mě, že jsem to někde četl. Možná to posílali do zpráv v platformě. Ale už to tam neni. Asi z tama věci mizí.

Já jsem k tomu našel tohle: https://www.degiro.nl/data/pdf/Press_re ... flatex.pdf

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 455
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 02 srp 2020, 16:03

Mně to přišlo emailem v pátek 31.7.2020 - gmail to umístil do složky promoakce, proto to vypadá, že žádný email nepřišel.
Degiro email.jpg
Degiro email.jpg (421.39 KiB) Zobrazeno 124 x

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 89
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 02 srp 2020, 18:30

to by mohlo znamenat, ze by mohli udelat i vybery v eur prez SEPA

Odpovědět